Jump to content
Dogomania

Timon - przeszczęśliwy w nowym domu ;)


zoltir

Recommended Posts

  • Replies 250
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Romina_74']nie :) po prostu nie wiem jak wyglądasz :) po prostu kompletnie nie umiem przyporządkować nicków z dogo do wolontariuszy w schronisku :)[/QUOTE]

To zapewne dlatego, że nie bywam w schronisku :( Niestety z powodu choroby jeżdżę na wózku. Staram się pomagać w inny sposób, tzn. robiąc ogłoszenia, zbierając korki w różnych miejscach, drukując i rozwieszając lub rozdając firmówki, w ramach możliwości pomagając finansowo, przez miesiąc jak miałam 30-dniową darmową wersję Corela robiłam też przeróbki graficzne zdjęć psiaków. Jak będzie lato to służę też kamerą i aparatem, teraz jest niestety za zimno, jak tak siedzę i się nie ruszam to bardzo szybko marznę tym bardziej, że po kilku latach niechodzenia mam też problemy z krążeniem. Ale jest coraz lepiej, powoli uczę się chodzić, na razie tylko po mieszkaniu bo mam problemy z równowagą, ale to zawsze coś ;)

Link to comment
Share on other sites

A oto kolejne zdjęcia Timonka :)

Tutaj Timon i jego zabawka: żółta kość o zapachu waniliowym - podobno niweluje nieświeży oddech :)

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-J0BzYZ9Gr3U/T0IEM_6SrXI/AAAAAAAAAFY/dqF_m6Lubxs/s903/PIC_1362.JPG[/IMG]



A ten piszczek kupiłam mu wczoraj :)
Bardzo go lubi bo jest gumowy i podskakuje gdy mu się go rzuca :)
Piszczy tylko czasem bo biedny Timonek nie potrafi ugryźć wystarczająco mocno.


[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-gJg2bSWuC00/T0IENPUbfrI/AAAAAAAAAFc/oORJ36NwnSI/s903/PIC_1366.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Tutaj budzimy Timonka na spacerek :)

[video=youtube;bXu1Uck5MtM]http://www.youtube.com/watch?v=bXu1Uck5MtM&feature=youtu.be[/video]


Timonek powoli uczy się aportować i coraz lepiej mu tu wychodzi :) Na początku reagował bardzo agresywnie na każdą próbę odebrania mu zabawki - a teraz... no cóż, sami zobaczcie! :)

[video=youtube;0I-ZDUIMzmE]http://www.youtube.com/watch?v=0I-ZDUIMzmE&feature=youtu.be[/video]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jofracy']Ciesz się, że nie potrafi. Piszczące zabawki po godzinie doprowadzają do szału! a moja Zuza nie popuści do momentu, kiedy nie wyciągnie ze środka tego gwizdeczka, a reszty nie rozszarpie na drobny maczek :) Musiałam wprowadzić zakaz kupowania jej piszczałek :)[/QUOTE]

Mój sznaucerek robił to samo :D Mimo to nie potrafiłam się oprzeć! :D

Link to comment
Share on other sites

Gratuluję! :)

[quote name='aeriel']przez miesiąc jak miałam 30-dniową darmową wersję Corela robiłam też przeróbki graficzne zdjęć psiaków. [/QUOTE]

zawsze można potestować: Gimp, Sodipodi, Inscape - nie siedzę w grafice więc nie podpowiem który jest odpowiednikiem Corela, wiem że Inscape jest odpowiednikiem CorelDraw i na tym się ma wiedza kończy. O, przepraszam, jeszcze na tym że jak się wygra z przyzwyczajeniami do programów komercyjnych to z tą trójką można działać identyczne cuda :)


A Timonek cudny, czadowy ma ogonek, wieeeeeeeeeeeelka kita!
Nie pozwól by wlazł wam na głowę, w przypadku lęku separacyjnego nie tylko wychodzenie z domu się ćwiczy ale też ogólne zasady, zwłaszcza w temacie "nie dostajesz tego co chcesz tylko dlatego że chcesz to w tym momencie". Na moim przykładzie - przy Tesli ja już wychodzę z domu normalnie, jak wyjdzie TŻ jest popiskiwanie (i chodzenie ze skarpetką w pysku po mieszkaniu), ale... TŻ mięknie gdy ma choćby 30 minut poignorować psa gdy przecież można miziać, głaskać, rzucać zabawki i gadać :) Trudne to dla nas, miękkich ale widzę w przypadku Tesli postępy.

Link to comment
Share on other sites

Masz rację :) Timona zawsze ignorujemy przy jedzeniu, więc odpuszcza żebranie od razu i grzecznie kładzie się pod stołem :)

Timon właśnie wrócił od weterynarza, dostał brakujące szczepienia i .... uwaga.... przytył 250 gramów! :multi::multi::multi:

Nadal ma sporą niedowagę, ale jest już lepiej :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Okazało się, że Timon staje się agresywny gdy chce się mu coś wyciągnąć z pyszczka. Wczoraj porwał chusteczkę higieniczną i gdy Grzesiu próbował mu ją wyjąć, ugryzł go dość mocno :shake: Psiak dostał burę i przez pół dnia go ignorowaliśmy i nie pozwalaliśmy mu wchodzić na kanapę. W końcu z podkulonym ogonem poszedł do swojego łóżeczka. Mam nadzieję, że była to dla niego dobra lekcja. Bardzo chciałabym by już nikogo nigdy nie ugryzł. :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romina_74']Poczuł się pewnie chłopinka :) Może nawet mu się zaczęło wydawać, że jest szefem Waszego "stada" ;)[/QUOTE]

Szefem jest na bank mój tata, bo Timon bardzo czuje przed nim respekt :)
Nie rozumiem tylko czemu ugryzł Grzesia, bo on akurat traktuje go najostrzej :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...