Jump to content
Dogomania

Pechowy kaukaz Leo - znalazł szczęście. I dom!:D


_gos_

Recommended Posts

[quote name='czarnula']punkt 1,2,3 i 5 nie są oczywistymi argumetami mozna je podwazyć i dotyczyć kazdej rasy nie tylko kaukaza
jedynie p.4 jest niepewny ale jak dziewczyna ma szkolenia to moze ma ograniczony dostep..wystarczy napisać do niej aby oddzwoniła jak bedzie mieć wiecej czasu aby ustalic szczegóły..[/QUOTE]

Owszem, każdy pies zabrany ze schroniska jest dla nas obcy i nie ma gwarancji, jak się zachowa. Jednak niektóre rasy mają pewne cechy, których zlekceważyć nie można.

[QUOTE][FONT=Book Antiqua][SIZE=2][COLOR=#000000][B]K[/B]aukaz jest psem dużym i silnym . Dorosły , jeśli tylko przyjdzie mu na to ochota , z łatwością pokona największego nawet atletę .Zaś jego pewność siebie i niezależność sprawiają , że byle komu się nie podporządkuje , spora doza agresji , leżąca w charakterze każdego Kaukaza , wynika z użytkowości rasy - przez wieki używano Kaukazy do obrony stad przed drapieżnikami , co z kolei rozwinęło silny instynkt posiadania tak rzeczy , jak i terytorium . [/COLOR][/SIZE][/FONT][/QUOTE]Nie można powiedzieć, że KAŻDY kaukaz ma właśnie taki charakter, ale nie można też założyć, że akurat Leo okaże się spokojnym miśkiem do przytulania. Pozostaje mieć nadzieję, że trafi nam się mniej uparty kaukazik, ale nie narażę świadomie kilku innych psów i ludzi. Inaczej byłoby, gdyby Leo miał zamieszkać w kojcu. Domowy DT jest złym pomysłem, szczególnie, gdy w domu jest 6 innych psów, każdy z jakimś problemem i dość mocno określoną osobowością. Nie narażę też Leo na ciągłe przerzucanie z miejsca na miejsce - gdyby okazało się, że Leo jednak jest charakterny i nie dogaduje się z innymi psami (a może nawet ludźmi) i trzeba go stamtąd natychmiast zabrać.

Nie powiesz mi, że taki labrador czy nawet huski (skoro już obracamy się wokół tych ras) nie ma szans na zamieszkanie w domu, bo ma i to bardzo duże. Zresztą, jak większość ras. Molosy mają nikłe szanse na dom inny niż na podwórku chociażby ze względu na swoje rozmiary. Niewiele osób ma dom, w którym jest miejsce dla takiego "niedźwiedzia". Nie byłoby dobrze umieścić Leo w warunkach równoznacznych dla niego z pięciogwiazdkowym hotelem, a później wymeldować do kojca.



[quote name='czarnula']punkt 1,2,3 i 5 nie są oczywistymi argumetami mozna je podwazyć i dotyczyć kazdej rasy nie tylko kaukaza
jedynie p.4 jest niepewny ale jak dziewczyna ma szkolenia to moze ma ograniczony dostep..wystarczy napisać do niej aby oddzwoniła jak bedzie mieć wiecej czasu aby ustalic szczegóły..[/QUOTE]

Nie wiem tylko, dlaczego mam myśleć w kategoriach "każdej rasy" skoro zajmuję się jednym konkretnym przypadkiem - Leo. W tym momencie myślę o jego potrzebach i staram się podejmować decyzje, które wyjdą na dobre jemu.

Ale przede wszystkim: to, co napisałam w punktach miało być informacją, na jakiej podstawie została podjęta taka a nie inna decyzja.

Powtórzę się, ale uważam, że szkoda "marnować" domowy DT dla psa, który kompletnie tego nie potrzebuje, a nawet może mu to wyrządzić szkodę.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 865
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mały bilans:
- w tańszym DT koszt 150 + karma. DT nie ma doświadczenia w postępowaniu z OK. Mam kaukazy, dostają ok. 80 dag karmy dziennie tzn koszt miesięczny ok 250zł. Tzn, że tańszy DT to ok. 400zł.
- hotel, którego właściciel miał kontakt/pracował z kaukazami to koszt 450zł.
Moim zdaniem - większy sens ma hotel.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aziza']Mały bilans:
- w tańszym DT koszt 150 + karma. DT nie ma doświadczenia w postępowaniu z OK. Mam kaukazy, dostają ok. 80 dag karmy dziennie tzn koszt miesięczny ok 250zł. Tzn, że tańszy DT to ok. 400zł.
- hotel, którego właściciel miał kontakt/pracował z kaukazami to koszt 450zł.
Moim zdaniem - większy sens ma hotel.[/QUOTE]

Dziękuję za ten bilans. Nie wiedziałam właśnie, ile karmy idzie dla takiego kaukaza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dominikabankert']mozeby mu zalozyc osobne wydarzenie na fb??????? bo pani sie pyta jakie jest konto na wpalcane na niego............nikt jej chyba nie odpowiedzial[/QUOTE]

Leo ma wydarzenie: [URL]https://www.facebook.com/events/202624286503487/[/URL]

Chętnie przyjmę fanty i zrobię bazarek: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] (prosiłabym o zdjęcia z opisami).




[B]Dogo07[/B], czy Baksio mógłby pojechać z Leo do Białegostoku? Z tego, co wyliczyłam wyszłoby to około 900 km (liczone z zapasem) wraz z jego drogą powrotną. Licząc 40 gr za kilometr to jest 360 zł, zamiast 520 zł w tej opcji transportu, którą mamy teraz...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dogomaniaczkaa']W przyszłym tygodniu Leo może przyjechać do Białegostoku.
Transport po kosztach wynosi 520 zł (trasa wraz z powrotem kierowcy - 950 km).

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/223156-Transport-dla-Leo-520-z%C5%82-kup-kilometr-do-lepszego-%C5%BCycia-za-1-z%C5%82%21-Do-20.02?p=18641196#post18641196"]http://www.dogomania.pl/threads/223156-Transport-dla-Leo-520-z%C5%82-kup-kilometr-do-lepszego-%C5%BCycia-za-1-z%C5%82!-Do-20.02?p=18641196#post18641196[/URL][/QUOTE]


Dziewczyny, czy Wy jesteście pewne tego co robicie ?
Do Gdańska jest transport za 100 zł może nawet darmowy.

Dla mnie kojec z budą nigdy nie będzie lepszym rozwiązaniem niż możliwość wejścia do domu i dzięki temu większy kontakt z człowiekiem.

U mnie kaukaz czy podhalan zawsze mają wstęp do domu i tylko z takimi miłośnikami tych ras mam do czynienia.

Jeśli Paseczka oferuje taką możliwość to jest jak cud dla tego psa i nie pojmuję jak można nie skorzystać z takiej szansy.
Owszem może być tak, że Leo nie będzie chciał wejść do domu i wtedy jest też opcja kojca u Paseczki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toyota']Dziewczyny, czy Wy jesteście pewne tego co robicie ?
Do Gdańska jest transport za 100 zł może nawet darmowy.

Dla mnie kojec z budą nigdy nie będzie lepszym rozwiązaniem niż możliwość wejścia do domu i dzięki temu większy kontakt z człowiekiem.

U mnie kaukaz czy podhalan zawsze mają wstęp do domu i tylko z takimi miłośnikami tych ras mam do czynienia.

Jeśli Paseczka oferuje taką możliwość to jest jak cud dla tego psa i nie pojmuję jak można nie skorzystać z takiej szansy.
Owszem może być tak, że Leo nie będzie chciał wejść do domu i wtedy jest też opcja kojca u Paseczki.[/QUOTE]

Szczerze? Nie, nie jestem pewna. Tak samo, jak nie byłam pewna DT u Paseczki. Podejmujemy ryzyko na podstawie rozmów z osobami, które o kaukazach mają spore pojęcie (bo ja mam nikłe doświadczenie). Jednak za hotelem przemawia chociażby doświadczenie p. Grażyny z kaukazami.

Spędziłam cały dzień szukając tańszej opcji transportu. Gdyby Baksio zgodził się przewieźć Leo, byłoby to około 360 zł.

[B]Toyota[/B], opróżnij skrzynkę, bo nie mogę wysłać wiadomości.

Edited by sceptiques
Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie ja mogę wygrzebać trochę biżuterii na bazarek,tylko pytanie czy ktoś się podejmie poprowadzenia tego albo podpięcia pod inny,bo ja nie mam żadnego doświadczenia i też nie zawsze mam czas,a nie chce się podejmować i potem nawalić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FLY']Słuchajcie ja mogę wygrzebać trochę biżuterii na bazarek,tylko pytanie czy ktoś się podejmie poprowadzenia tego albo podpięcia pod inny,bo ja nie mam żadnego doświadczenia i też nie zawsze mam czas,a nie chce się podejmować i potem nawalić.[/QUOTE]

Robię bazarki dla Leo, więc chętnie przyjmę fanty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toyota']Dziewczyny, czy Wy jesteście pewne tego co robicie ? [/QUOTE]
Pozwolę sobie zacytować Twoje słowa w innym kontekście: szukacie transportu do hoteliku/DT, a przecież nie tylko o transport tu chodzi.

Bądźmy realistami i myślmy długoterminowo:
Psa trzeba w hotelu/DT utrzymać, nie miesiąc, nie dwa miesiące, ale może 3 lata lub więcej. I tu pojawia się pytanie: za co? Może przed umieszczeniem Leo w hotelu/DT spróbujemy uzbierać na jego pobytu w hotelu/DT? Zawiezienie psa i co, jak zapłacicie?

Ja w tym miesiącu dorzucę 20 zł, w kolejnych nie obiecuję.

Link to comment
Share on other sites

Dostałam PW od gos.
Kurna, z deklaracjami cieniutko, a te 150 zł za hotel dla takiego olbrzyma to rzeczywiście nie jest dużo. Dziewczyny, a może bazarkami coś da radę podratować?
Ja wiem, że to jest rozwiązanie na krótko, ale póki on tam kiśnie i czas leci to nic sensowniejszego do łba mi nie przychodzi.

Link to comment
Share on other sites

mala_czarna, dzięki że przyszłaś!

Tak, bazarki lecą i będzie ich jeszcze więcej, ale oczywiście staramy się dozbierać deklaracji, bo bez nich nie jest bezpiecznie...

edit:
No i nie mówimy o 150, tylko 450...
DT za 150+karma (czyli, za azizą, w sumie około 400) to pierwotna wersja
Mimo wszystko lepszą (mi) wydaje się ta druga, za 450 zł z karmą

Edited by _gos_
Link to comment
Share on other sites

[quote name='_gos_']mala_czarna, dzięki że przyszłaś!

Tak, bazarki lecą i będzie ich jeszcze więcej, ale oczywiście staramy się dozbierać deklaracji, bo bez nich nie jest bezpiecznie...

edit:
No i nie mówimy o 150, tylko 450...
DT za 150+karma (czyli, za azizą, w sumie około 400) to pierwotna wersja
Mimo wszystko lepszą (mi) wydaje się ta druga, za 450 zł z karmą[/QUOTE]

Ja pierniczę, 450 to sporo, no ale nie mówimy o małym pokurczu, a o niezłym rozmiarowo psie :(
Dajcie konto, to jednorazowo coś wpłacę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...