Jump to content
Dogomania

Orijen - uczulenie?


catty

Recommended Posts

U mnie też było robione tylko badanie kału.
Ale może dlatego miałam ten Kreon włączony, że u Desi te biegunki były notoryczne, co tydzień byłam u weta?

Po tym Bricie to mogło być też po ryżu, moja Desi i po ryżu nieźle daje z rury, mimo, że to ponoć takie hipoalergiczne.

Ja bym narazie się trzymała zaleceń wet, u mnie była sytuacja podobna, po kuracji kreonem było ok.:)
Ja bym 'pokarmiła' tym kreonem tyle ile trzeba i została przy bezzbożówkach. :)
Ale ja nie jestem wetem, ja tak tylko mówię z tej mojej skromnej wiedzy biologiczno-chemiczno-medycznej i w sumie to i własnych doświadczeń, bo kiedyś uszkodziłam sobie poważnie przewód pokarmowy, więc trochę się nałykałam i kreonów i innego badziewia ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Acana się skończyła - pies pożera sam TOTW. Smakuje i to bardzo, tylko jakieś takie kupska duże i na każdym z 4 spacerów :roll: Ogółem to wszystko wróciło do normy, kupy twarde, zero bąków, psiul nie wymiotuje :) Jedynie z tą ilością przesadza ;) A i z mordziaka mu nie śmierdzi. Do każdego z posiłków podaję połówkę kapsułki Kreonu na plasterku parówki.

Link to comment
Share on other sites

A i jeszcze chciałabym się zapytać.. Bo jak pytałam u swojej aptekarki o ten Kreon i jak powiedziałam jaką dawkę dostałam, to babeczce mało oczy z orbit nie wyszły. Mówiła, że to stanowczo za dużo jak na takiego małego psa. Mówiła, że ten lek na L (lipacośtam :D ) jest w mniejszej dawce, i zalecałaby, jeśli już karmić go enzymami, to właśnie tym. Karmić go tym lekiem dalej, czy dać już spokój?
A i jeszcze, oby tylko nie zapeszyć i za bardzo nie chwalić tej karmy, ale raz się psiulowi zdarzyło w nocy na dywan narobić i w ogóle nie śmierdzącą kupą! Jak jadł inne karmy to trzeba było potem wietrzyć, nie mówiąc już o tym że smrodem budził w nocy, a to przeleżało do ranka i to spotkałam to przypadkiem :D Przepraszam, że tak mówię o tej kupie, ale póki co jestem zadowolona :)

Link to comment
Share on other sites

A ja chyba będę musiała póki co zmienić TOTWa (choć z bólem serca) na Acanę Pacifica w związku z tymi problemami w dostawach. Zamawiam w świeciekarm, bo tam dostawa w ten sam dzień i za darmo od 50zł, a z tego co mi napisali to przez jakieś 2 tygodnie jeszcze TOTWa nie będzie, jak nie dłużej :roll: . Nie chcę non stop mu zmieniać karmy, to chyba póki się nie unormuje ta dostawa pokarmię go Acaną. Dobry pomysł? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Jak nie jest rzadka to na początku może tak być.
Moje też tak miały.
Na suchym generalnie kup jest więcej w ciągu dnia.
U moich na samym początku też było sporo.
Teraz góra 3 razy dziennie.
Na barfie dla porównania 1-2.[/QUOTE]

U nas na BARFie kupy były na każdym spacerze, nieraz po dwie na spacer - nwaet do 5 dziennie. Na TOTW są dwa razy dziennie i znacznie mniejsze.

Link to comment
Share on other sites

O, to dziwne ;)
"U nas" naprawdę rzadko były na barfie 1-2 na dzień.
Na suchym megaczęsto.

catty, nic się nie stanie ;) Jeśli pies toleruje acanę to karm nią :)
Aczkolwiek ja ostatnio zamawiałam w Krakvecie i elegancko wszystko przyszło ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']O, to dziwne ;)
"U nas" naprawdę rzadko były na barfie 1-2 na dzień.
Na suchym megaczęsto.

catty, nic się nie stanie ;) Jeśli pies toleruje acanę to karm nią :)
Aczkolwiek ja ostatnio zamawiałam w Krakvecie i elegancko wszystko przyszło ;)[/QUOTE]

Myślę, że u Jaxa tak się objawiało uczulenie na białko, drób i nabiał ;) Choc kupy były normalne pod względem konsystencji, czyli bez rozwolnień.

Link to comment
Share on other sites

Jak pytałam ostatnio na kraku o dostępność karmy to mi odpisano, że na realizację zamówienia trzeba czekać około 7 dni i że zapraszają do złożenia zamówienia :roll: Nie lubię płacić za kuriera :p Mój psiul zeżarł już pół wiaderka tego TOTWa i wszystko oke :) Tylko tych kup mnóstwo.

Link to comment
Share on other sites

Ja to jednak jakaś nienormalna jestem albo pechowa. Dotychczas w Kakadu Acana Pacifica 2,5kg była do 65zł, a dziś zachodzę żeby zakupić a tam cena [B]70,99zł[/B] ! :lying: Boże, do czego ten świat zmierza.. takie ceny. Zaczekam na tego TOTWa choćby mój pies miał się żywić samym gotowanym to zaczekam! :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='catty']Jak pytałam ostatnio na kraku o dostępność karmy to mi odpisano, że na realizację zamówienia trzeba czekać około 7 dni i że zapraszają do złożenia zamówienia :roll: Nie lubię płacić za kuriera :p Mój psiul zeżarł już pół wiaderka tego TOTWa i wszystko oke :) Tylko tych kup mnóstwo.[/QUOTE]

Mnie w krakvecie nigdy nie odpisywali ;) A dodzwonić się nie szło ;) TOTW jest we free-dogu, z tego co dziś widziałam.

Link to comment
Share on other sites

Niestety, ale mój york zjada jakieś 60gram dziennie, więc wór 6,5 kilogramowy stał by mi x miesięcy.. Nie mam pewności, czy on by chciał jeść cały czas ten sam smak karmy tyle czasu i ... niestety ale na taki wór nie mam miejsca. Strasznie żałuję, bo to i się opłaca i nie ma problemu z zamówieniem, ale niestety nie mam możliwości na taki wór :shake:

edit: Ja już nawet planowałam 2 worki po 2,24kg, ale też nie wychodzi mi z kasą, bo w większości sklepów jest od 90zł. Jedynie gdzie mi się na 100% opłaca to światkarm, bo tam worek 2,24 wprawdzie kosztuje 49zł (ze zniżką 46 czy 47zł), dobieram jakiś smaczek czy zabawkę i mam za darmo dostawę i to tego samego dnia. Na e-pazur w ogóle jest za darmo na Białystok, ale tam nie mają tej karmy, a ostatnio mnie w konia (ładnie mówiąc) z Britem Care zrobili. :p

Edited by catty
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...