Jump to content
Dogomania

Orijen - uczulenie?


catty

Recommended Posts

Popytaj w świecie karm, czasem mają na stanie ale nie na stronie, albo istnieje możliwość zamówienia jeśli Ci sie nie spieszy.
Tak, w kameleonie mają karmy na wagę ale generalnie rzecz biorąc wybór firm jest duży.
Nigdzie w Białym chyba nie ma TOTW. Chyba, że, jest taki sklep na Waszyngtona "Zdrowa Karma" jakoś tak. Można tam zobaczyć ;)
W Kakadu trzeba sobie zniżkę wyciułać z paragonów ;)
Ja mam 7% to nie wychodzi tak drogo ;) Ale karmy, są cholernie drogie, to fakt.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Aysel']Kurczę, ciekawa jest bardzo ta karma ;)
Ale nie ma nikt opakowania może?
Chodzi mi o to czy tam pisze, że kurczaki są ekologiczne?
Ja mam ogromny problem z jedną z suk, z niej jest taki wskaźnik naszpikowania chemikaliami mięsa hahah ;)
Niestety po kurczakach 'chemicznych' puchną jej uszy, rozdziera je tak, że krew się leje.
No i ważne, żeby karma była wysokobiałkowa właśnie. Także Platinum jak najbardziej by pasowało... ;)[/QUOTE]

Napisz do którejś z właścicielek, to są zresztą dziewczyny z forum (ale nie pomnę niestety nicków), może coś doradzą?

Link to comment
Share on other sites

Karmy w świeciekarm nadal nie ma :placz: A że Orijen się skończył poszłam do sklepu i facet mi doradził jakąś włoską karmę z koniną, ale nie Wolfsblut. Ona jest taka.. mokra, jakby z posypką. No nic, kupiliśmy trochę, pies je. Czekamy nadal na tego TOTWa.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Właśnie nie spojrzałam na nazwę :oops: - tzn. spojrzałam, ale kolejka była taka mega, że nie chciałam zatykać przejścia, bo sklep mały.. Karma była na wagę.. Bodajże nazwa na A.. ale niestety więcej nie wiem. Szukałam w internecie takiej karmy (po workach ze zdjęć :D ) ale nic nie znalazłam. Nie wiem, być może koleś mnie oszukał, mówiąc, że to jedyna karma bez kurczaka..
Sama karma bardzo apetycznie wygląda i psu bardzo smakuje, ale czekam na tego nieszczęsnego TOTWa.

Edited by catty
Link to comment
Share on other sites

Pytałem o tę karmę z czystej ciekawości myśląc, że wyszło coś nowego i dobrego. Ale faktycznie - brak wyszczególnienia składników, zawarte w karmie BHA i BHT wg mnie dyskwalifikują karmę. Zostaję przy H-Allergen i Canidae :).

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie - nigdy nie wiadomo, kiedy tak na prawdę ten 15kg wór został otwarty ;] Niestety jednak, nasze białostockie sklepy oferują w większości karmy na wagę, a jak się nie ma karmy to się kupuje to co jest.. Jedynie Kakadu to sklep w 100% z karmą w workach, no ale ceny :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Hmm... A co myślicie o zmianie tego Orijena na Purinę ProPlan Puppy Sensitive Salmon&Rice lub Digestion Lamb&Rice ? Nie mam już karmy niestety, a działać muszę, bo te krostki i drapanie jak są tak były, a mały je nadal tego nieszczęsnego Orijena.
Dużo gorszy skład ma ta PPP ?

A może zaproponujecie coś bardziej dostępnego niż ten TOTW, o dobrym składzie, mniejszej ilości białka i dla ewentualnego alergika.. Dobrze by było, gdyby można było dostać w mniejszym worku..

Link to comment
Share on other sites

PPP z łososiem (sensitive) dla szczeniąt jest całkiem O.K., choć zawiera kukurydzę i gluten kukurydziany. To chyba najlepsza z karm Puriny Pro Plan. Świetnie pachnie i jest bardzo dobrze przyswajalna (tzn. była, ok. pół roku temu, kiedy karmiłem stafficzkę).
Jeśli Brit się nie sprawdzi, spróbuj może H-Allergen. On jest właśnie dla psów alergików, drapiących się etc. U mnie sprawdza się znakomicie kaczka, aż nie mam śmiałości zmienić jej na łososia lub indyka, choć jak skończymy Canidae u jednego psa, to spróbuję pewnie dla odmiany h-Allergen z łososiem.

Link to comment
Share on other sites

Brit się sprawdził! Znikły krostki i piesek się nie drapie :) Do tego kupy są malutkie i nie zdarzają się w nocy, co było codziennością przy Orijenie :) Zamówiłam 3kg Brita Care Puppy Lamb&Rice :)
Dla tych co są z Białego polecam sklep internetowy e-pazur.com (darmowa dostawa) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja jak zwykle - najpierw coś pochwalę, a zaraz wszystko się zepsuje :shake:
Pierwsze pół kg Brita Care kupiłam na wagę, na spróbowanie i pies miał się po nim świetnie. Jadł go ponad tydzień. Brzuszek wyglądał ładnie, pies się nie drapał, więc zamówiłam 2 kg oryginalnie zapakowanego Brita Care w sklepie internetowym. Miną dziś tydzień, jak pies je tego Brita Care z opakowania, i codziennie raz mi wymiotuje. Dziś dołączyła biegunka.. :-( O co chodzi.. Przecież to karma z jagnięciną, nic nie powinno uczulić, a do tego dlaczego po zmianie na 'niby' takiego samego Brita Care wystąpiły takie objawy....
Wczoraj zwymiotował mi strawioną karmą, innym razem całymi krokietami karmy albo samą żółcią. Nie wiem co robić, bo nie mam pomysłu na co zmienić tą nieszczęsną karmę.. :shake: Macie jakiś pomysł?
A może to nie od karmy..
Dziś jest na diecie (rozgotowany ryż + marchewka), podam mu smectę, a we czwartek spróbuję jakoś dostać się do dobrego weta żeby go porządnie zbadali..
Dziś akurat wyjeżdżam, mój TŻ zostaje sam z psem i mam nadzieję, że sobie z nim poradzi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...