Jump to content
Dogomania

Orijen - uczulenie?


catty

Recommended Posts

mój na bricie care z jagnięciną tak się pochorował, że przez 2 miesiące doprowadzałam psa do porządku a do dawnej wagi wracał z rok bo schudł do szkieleta przez biegunki po tej cudnej hypoalergicznej karmie.
ja niezmiennie polecam TOTW pacific stream - z rybą więc może na uczulenie pomoże i na wrażliwe żołądki jest dobra. obecnie nigdzie go nie ma, wszystkie sklepy internetowe czekają na dostawę - kontener utkwił na granicy ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Właśnie,tyle czekałam na tego TOTWa, i nigdzie nie dostałam to kupiłam Brita. Było w porządku, a teraz.... :( Nie mam pojęcia co robić. Póki co dostałam info, że piesek śpi i trochę żyje, ale ryżu jeść nie chce.. Nie wiem co jutro będzie jadł :/

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli masz sklep Kakadu w pobliżu, to na szybko polecam angielską karmę Symply: [URL]http://www.symplypetfoods.co.uk/Lamb-Rice[/URL], np jagnięcina z ryżem. Karma dostępna również w Świecie Karm. Mało znana, a raczej mało reklamowana w Polsce, ale godna polecenia. Karmię nią moją suczkę z wrażliwą skórą i żołądkiem, która potrafiła reagować porannymi wymiotami na ProPlana i Nutrę Gold. Pierwszą karmą, która się sprawdziła była Nutro Choice lamb&rice, a teraz właśnie Symply. W Kakadu za 2kg płaciłam ok 30 zł, była w promocji. Karma występuje również w wersji z indykiem i z rybą, ja karmiłam tylko jagnięciną. Kupiłam ją właśnie tak na szybko, z przysłowiowego braku laku, ale raczej pokarmię jeszcze trochę, bo Zuźka reaguje dobrze. Moje doświadczenie trwa już ponad miesiąc.

Link to comment
Share on other sites

Tylko, że Symply to karma z ryżem. Tu jak dobrze pamiętam chyba rozmawiałyśmy o bezzbożowych w ogóle?

Ja mam teraz TOTW i też jest fajna.
Polecam ludziom którzy mają psy alergiki, ja ostatnio kupiłam wersję z jagnięciną, psy się zajadają, a też mam alergiczkę na kurczaka w domu.

Link to comment
Share on other sites

Ogółem wątek był założony z powodu krostek, prawdopodobnie po Orijenie. :) Szukam karmy możliwie najlepszej, w przystępnej cenie i z mniejszą ilością białka niż w Orijenie. Zależało by mi na dostępności w jak najmniejszych workach i żebym mogła ją gdziekolwiek dostać. Napaliłam się na tego TOTWa, ale tak jak mówiłam - nigdzie nie było. Na świecie karm mnie zapewnili, że będzie pod koniec tygodnia, a tu już bodajże 3 tydzień leci, a jak 2,27kg Pacific Stream nie było tak i nie ma.. :/ A że mój pies nie miał nic do jedzenia to kupiłam mu na próbę tego Brita Care na wagę - świetnie się przez tydzień brzuszek poprawił, kupy o dziwo nie były WIELKIE jak po Orijenie ( :roll: ) i zdarzały się tylko na spacerach (przy Orijenie zdarzało się, że robił na każdym spacerze + nawet 2 w nocy!) No ale pies mi się jak pisałam pochorował, bo oryginalnie zapakowanym Bricie. W sumie nie wiem, czy tamten Brit to nie był Brit, czy po prostu dopiero po 2 tygodniach karmienia pojawiły się problemy pokarmowe, ale kupić coś muszę. Po odstawieniu wczoraj Brita i karmieniu ryżem z kurczakiem, pies już żyje i robi normalne kupy. I co najważniejsze - nie wymiotuje.

Widziałam tą karmę Symply właśnie w Kakadu i wcześniej się nad nią zastanawiałam, ale w sumie to nie wiem, czy mi się opłaca kupować kolejny stratny worek, z którego co najwyżej pół kilograma mój pies zje... Wiecie może gdzie na 100% dostanę tego TOTWa ?

A tak w ogóle - facet w sklepie, który doradził mi tego Brita, powiedział mi, że zmiana z Orijena na TOTWa jest bezsensowna, bo to ta sama firma robi jedną i drugą karmę i niczym się nie różnią, poza tym, że TOTW jest rybny, a Orijen z kurczakiem. To prawda? Bo z tego co wiem, to Acana i Orijen idą z tego samego źródła..


Tak poza wątkiem - [B]Aysel[/B] - leczyłaś może psiaki u doktor Rudobielskiej? Zależy mi możliwie jak najlepszym wecie w Białymstoku, który zrobi mi dokładny przegląd psa.

Edited by catty
Link to comment
Share on other sites

Tak, ja swoje psy leczę tylko u Pani Rudobielskiej, ponieważ osobiście uważam, że w Białymstoku nie ma żadnego innego tak dobrego weta.
Serio serio. Byłam naprawdę w wielu lecznicach ale nikt nie stawia tak trafnych diagnoz jak p. Rudobielska i przede wszystkim nikt nie ma tak świetnego podejścia jak ona :)

Ja TOTW kupiłam na animalii, mają pacific streem na bank na stanie. Tylko, że długawo idzie, do mnie szło coś koło tygodnia.
Ale ja tam jestem zadowolona z TOTW, bo psy jedzą, a to naprawdę cud! ;)
Je generalnie Orijenem psów nie karmię jako bytówką, bo moim skromnym zdaniem ta karma zwyczajnie jest za mocna. Moja suka jadła Orijen w ciąży i w laktacji. I szczerze - uważam, że do tego Orijen się nadaje genialnie, również do podkarmiania szczeniaków, ale jako bytówkę odradzam, bo rzeczywiście i kupy są nieciekawe i zwyczajnie chyba następuje przewitaminizowanie psa.
A próbowałaś Acanę? Ja mam suczkę alergiczkę na kurczaka u siebie i na acanie miała się świetnie. A to jest istny 'wykrywacz' chemii kurczakowej, momentalnie z uszu leci jej krew jak się nażre nafaszerowanego kurczaka. Zresztą jest też Acana 'Provincial' i tam są różne rodzaje mięsa :) Również ryba ;)

I w życiu TOTW i Orijen nie jest produkowane przez tą samą firmę :)
To jest wierutna bzdura i Pan w sklepie to chyba chciał sobie po prostu zarobić, bo wiedza to u niego zerowa ;)
W dodatku TOTW jest w chyba 4 różnych smakach - np. przepiórka, jagnięcina, ryba, bizon.
TOTW od Orijena różni się znacznie, jeśli chodzi o białko. Jest go zdecydowanie mniej w TOTW, mimo tego to nadal karma wysokobiałkowa. Jak dobrze pamiętam jest tam 26% białka? W Orijenie białko sięga poziomu 34% nawet (dla dużych ras szczeniąt).
Składami są podobne bo i tu i tu występują zioła, groszek, ziemniaki itp. itd. Ale białkiem jednak różnią się znacznie.

Link to comment
Share on other sites

Na opakowaniu TOTW Sierra Mountain mam jak byk 25 % białka ;)
Na opakowaniu w 100% oryginalnym, nawet bez karteczki z polskim tłumaczeniem.

O, teraz zobaczyłam, rzeczywiście w High Praire jest więcej białka.
Ale i tak mniej niż w Orijenie.
I wydaje mi się, że ta rozbieżność jest spowodowana raczej gatunkiem mięsa.
Ale mogę się mylić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Na opakowaniu TOTW Sierra Mountain mam jak byk 25 % białka ;)
Na opakowaniu w 100% oryginalnym, nawet bez karteczki z polskim tłumaczeniem.[/QUOTE]

No właśnie mówię - Sierra Mountain (czyli z jagnięciną) i Pacific Stream (czyli rybna) mają po 25% białka. A dwie pozostałe - czyli Wetlands i High Praire - 32% białka. Jestem pewna, bo przy wybieraniu smaku dla mojego musiałam brać pod uwagę tylko te mniej białkowe i to były jagnięcina i ryba właśnie.

Link to comment
Share on other sites

Próbowałam Acany właśnie po tym Orijenie - musiałam wziąć Acanę Puppy & Junior, czyli dla szczeniąt średnich ras (bo small to mi on wciąga jak odkurzacz, a potem wymiotuje :roll: ), ale niestety pies mi się potwornie po tym drapał..
W tym Orijenie Puppy, który kupowałam, było napisane: białko - min. 40%.. Też uznałam, że to o wiele za dużo jak na mojego 3kg wielkoluda, i postanowiłam zmienić. Poczekam do jutra - wybieram się do weta, zobaczę co mi powie i wtedy zamówię.

Kurcze, sprawdziłam tą Animalię, i niestety tam też nie ma 2,27 Pacific Stream, a 6,8kg to dla mnie zdecydowanie za dużo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='catty']

Kurcze, sprawdziłam tą Animalię, i niestety tam też nie ma 2,27 Pacific Stream, a 6,8kg to dla mnie zdecydowanie za dużo.[/QUOTE]

cierpliwości ;) na dniach powinna być dostępna wszędzie :)
możesz też np. napisać do e-karmy czy nie mają próbek - ja kiedyś dostałam od nich cały karton za free na wypróbowanie, płaciłam tylko za przesyłkę :)

Link to comment
Share on other sites

nawet dzisiaj dostałam karmę z e-karmy - a że wszędzie się skończyła ryba czy bizon to musiałam wziąć jagnięcinę - poprosiłam o kilka próbek rybki żebym miała z czym mieszać wrażliwcowi i dostałam całą siatę :) bardzo porządny sklep ;) inna sprawa że ja zamawiałam już u nich i chciałam kupić małe opakowanie.. a że nie mieli to zaproponowali próbki :) ale na pewno się dogadacie, a i dostawa normalnych paczek niedługo więc powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

catty, to moze Twój pies ma najnormalniej w świecie na uczulenie na BIAŁKO kurczaka.
Bo w Acanie nie ma co uczulać z chemii, bo zwyczajnie jej tam w kurczaku nie ma. Jak już mówiłam wypróbowałam na swojej suczce. Białka samego w sobie też nie jest tak dużo żeby się pies drapał.
Szukaj sklepu gdzie znajdziesz ten TOTW, bo naprawdę jest godny polecenia. :)
W jakimś sklepie jest na pewno.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']catty, to moze Twój pies ma najnormalniej w świecie na uczulenie na BIAŁKO kurczaka.
Bo w Acanie nie ma co uczulać z chemii, bo zwyczajnie jej tam w kurczaku nie ma. Jak już mówiłam wypróbowałam na swojej suczce. Białka samego w sobie też nie jest tak dużo żeby się pies drapał.
Szukaj sklepu gdzie znajdziesz ten TOTW, bo naprawdę jest godny polecenia. :)
W jakimś sklepie jest na pewno.[/QUOTE]

No właśnie tez obstawiałabym uczulenie na kurczaka - wtedy warto unikać karm, gdzie w ogóle jest nawet tłuszcz drobiowy.

Link to comment
Share on other sites

Tłuszcz nie ma nic wspólnego z białkiem.
Najczęściej uczulenie jest właśnie na BIAŁKO kurczaka.
Nie wiem, może stwierdzono jakąś zależność, że jak pies jest uczulony na białko to i na tłuszcz, ale o ile uczulenie na białko jest dość racjonalne do wytłumaczenia to na tłuszcz wydaje mi się, że nie za bardzo. Przynajmniej tak teoretycznie rzecz biorąc to nie ma ze sobą żadnych korelacji. Np. u ludzi nietolerancja laktozy nie wyklucza jedzenia np. śmietany, gdyż jest to tłuszcz. Ludzie którzy nie tolerują laktozy mogą jeść normalnie potrawy ze śmietaną (na przykład) i nie mają reakcji alergicznej.

Ale trzeba obserwować, na pewno :)
Z tymi alergiami to nic nigdy nie wiadomo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Tłuszcz nie ma nic wspólnego z białkiem.
Najczęściej uczulenie jest właśnie na BIAŁKO kurczaka.
Nie wiem, może stwierdzono jakąś zależność, że jak pies jest uczulony na białko to i na tłuszcz, ale o ile uczulenie na białko jest dość racjonalne do wytłumaczenia to na tłuszcz wydaje mi się, że nie za bardzo. Przynajmniej tak teoretycznie rzecz biorąc to nie ma ze sobą żadnych korelacji. Np. u ludzi nietolerancja laktozy nie wyklucza jedzenia np. śmietany, gdyż jest to tłuszcz. Ludzie którzy nie tolerują laktozy mogą jeść normalnie potrawy ze śmietaną (na przykład) i nie mają reakcji alergicznej.

Ale trzeba obserwować, na pewno :)
Z tymi alergiami to nic nigdy nie wiadomo.[/QUOTE]

U nas (tzn. u Jaxa naszego) uczulenie było i na BARFie, i na karmie bez drobiu, ale z tluszczem drobiowym. Jest uczulony więc na kuraka w całości, a do tego na nabiał (jogurty itd) oraz jajka...

Link to comment
Share on other sites

Byłam u weta - brzydkie plamki i krosty na brzuszku najprawdopodobniej są wynikiem śniegu, soli i wszelkich przejawów zimy. Dostaliśmy na to specjalny szampon i będziemy obserwować czy się coś zmienia.
Co do karmy - weterynarz zrobi badanie kału, który jutro zaniosę, i będziemy wiedzieć co jest przyczyną jego niestrawności i co tak na prawdę może jeść, a czego trzeba unikać. Dostał pół kilo RC z serii weterynaryjnej, ale nie wiem którego, i jak wszystko będzie wiadomo, co jest pieskowi, wtedy pomyślimy nad karmą - albo zostaniemy przy tym RC albo zmienimy na TOTWa.
[B]pauli_lodz[/B] - niestety, odpisali mi, że nie mają próbek i nie wiedzą kiedy będą je mieli.

A! I wet zaleciła dawać mu 4 razy dziennie po małej porcji jedzenia, żeby lepiej mu się trawiło :)

Link to comment
Share on other sites

I pytanie za 100 punktów - pies dostał lek w kapsułkach Kreon, z tym, że on za dużo na raz zjada, podzieliliśmy posiłki na 4 i mam przy każdym dać mu pół kapsułki tego leku. Jak mam mu to podać, jak po rozpołowieniu kapsułki wylatują z niej małe 'groszki', których pies nie dość, że nie zauważa, to jeszcze ich nie je..
Mam póki co nie dawać mu nic oprócz suchej karmy..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='catty']I pytanie za 100 punktów - pies dostał lek w kapsułkach Kreon, z tym, że on za dużo na raz zjada, podzieliliśmy posiłki na 4 i mam przy każdym dać mu pół kapsułki tego leku. Jak mam mu to podać, jak po rozpołowieniu kapsułki wylatują z niej małe 'groszki', których pies nie dość, że nie zauważa, to jeszcze ich nie je..
Mam póki co nie dawać mu nic oprócz suchej karmy..[/QUOTE]

A można rozpuścić? Rozpuściłabym nieco karmy i dała właśnie te 'groszki' do środka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...