Jump to content
Dogomania

Szelki, linki itd. - sklepy on-line


klimasek

Recommended Posts

A jak tam Runka sie czuje? 8)

Ach ... może nie tak źle jak wygląda. Biedaczka jest taka smutna, rano jeszcze pila a teraz już nie chce, leży caly czas. Od czasu do czasu bardzo gwaltownie się zrywa i przechodzi w inne miejsce.:-?

Dopiero przed chwilą bylyśmy na pierwszym dziś spacerze a właściwie to nie był spacer tylko szybkie zalatwienie potrzeby i malutkimi kroczkami do domu. Dostała też krople przeciwbólowe bo chyba musiała cierpieć bo co kilak kroków robila przerwę chciala sie położyć. :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hej ,ja wiem ze pewnie zaraz bede posadzona o zdrade :lol: albo jeszcze lepiej z tu trafila "w nie w ta manke" ale mam do was pytanie bo wy sie dobrze na tym znacie mam pytanie co do szelek mam sunie amstaffke drobnej pustury ale chcialabym ja troche kondycyjnie wyrobic i np dac jej pociagnac opone (takie treningi)dla tego pyt nr 1 jakie szelki,jaki typ?? i 2 pyt czy ktos nie ma do odsprzedania takich bo przeczytaloam ze duzo osob ma juz zamale dla swoich psiakow ale w dobrym stanie :wink: pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Hej ,ja wiem ze pewnie zaraz bede posadzona o zdrade :lol: albo jeszcze lepiej z tu trafila "w nie w ta manke" ale mam do was pytanie bo wy sie dobrze na tym znacie mam pytanie co do szelek mam sunie amstaffke drobnej pustury ale chcialabym ja troche kondycyjnie wyrobic i np dac jej pociagnac opone (takie treningi)dla tego pyt nr 1 jakie szelki,jaki typ?? i 2 pyt czy ktos nie ma do odsprzedania takich bo przeczytaloam ze duzo osob ma juz zamale dla swoich psiakow ale w dobrym stanie :wink: pozdrawiam

Moim skromnym zdaniem jedyne co Cię ratuje to sledy, rozmiar pewnie xs, albo najlepiej na zamówienie. gdybyś Chciała można ją (amstaffke) wymierzyć i spróbować coś zdziałać. Na amstaffa szelek jeszcze nie widziałem i w łapkach nie miałem, ale dla chcącego nic trudnego

Link to comment
Share on other sites

ja mam pierwsze szelki dostałem od tajragi i były to guary czy jak to sięzwie i były spoko lae junior szybko z nichg wyrósł teraz mam sleedy kupione w sklepie właściciela hodowli sh na malamuta czy jakieś takie xxxl ale znów zrobiły się przyciasne :( i mysłe czy ich nie poszerzać czy też nie kupić czegoć nowego a jak ja kupiłem na cc to myśle że na twoją astkę znajdziesz bez problemu

na pewno coś takiego ma w swoim asortymencie jeden z userów dogomani (włąściciel kilku astów;)) i jeszcze kilka sklpów

Link to comment
Share on other sites

2tyg. minęły a tu zero odzewu z manmata, chyba zadzwonie do nich, bo cos mi sie zdaje, ze w ogole maila nie sprawdzaja :roll:

jak zadzwonisz do manmata to daj znac co z nimi bo ja tez czekam juz drugi tydzien a wyslalem chyba ze 4 maile i jednego smsa no i bez odzewu

Link to comment
Share on other sites

Tjahzi przeczytałam twój post tak: nie ma czasem ktoś do sprzedania używanego psa ? i troszku się zdziwiłam :) .

A tak serio moja malamutka ma prawie 9 tygodni, za jaki czas powinnam zacząć się rozglądać za różnymi pasami, szelkami itd? (bo już czytam co nieco ale nie wiem ile mam jeszcze czasu, czy zbierać już kasiorkę)

Link to comment
Share on other sites

moja malamutka ma prawie 9 tygodni, za jaki czas powinnam zacząć się rozglądać za różnymi pasami, szelkami itd?

Chyba troszke za wcześnie na myślenie już o szelkach ... pierwszy rok życia psa to tak naprawdę "inwestycja" w jego zdrowie" ... nie ma chyba sensu zbyt wcześnie obciążać mu kośćca i stawów. Nasz Leo ma obecnie 11 miesięcy i w zasadzie dopiero teraz zaczeliśmy się interesować szelkami i innymi akcesoriami. Do tej pory Leoś biegał wolno ... ale ostatnio zaczął chadzać swoimi ścieżkami i ... skończyło się dobre :P ... pora zacząć ćwiczenia ;)

W zasadzie to mamy również pytanie do osób już doświadczonych w doborze szelek dla swoich psiaków ... otóż jak się mierzy te odległości? Według tabeli na stronie MANMATA wychodzi że Leo powienien mieć rozmair S ale on taki mały to wcale nie jest ... co widac na zdjęciu

leo.jpg

Link to comment
Share on other sites

Helo

Czy ktos moze orientuje sie co sie dzieje ze strona manmata i z Tuszkiewiczami.Jakies dwa tygodnie temu wyslalem do nich zamowienie i wyglada na to ze nie odbieraja maili.

Jak ktos ma jakies info na ten temat prosze o odpowiedz :)

Link to comment
Share on other sites

Uff przyszły szelki z Rowerlandu, dziś była pierwsza jazda na rowerze: Kolano rozwalone, ręka obtarta i nie mam już przedniego odblasku w rowerze :) Zrozumiałbym, że Hurit chce się ścigać z autokarem, ale dlaczego nie mogła tego zrobić na ścieżce rowerowej tylko koniecznie na ulicy?.... A tak na poważnie to chciałem was zapytać bo te szelki mają to oczko do podczepiania wykonane ze sznurka, czy to jest trwałe? Bo nie wiem czy nie powinienen tego zastąpić czymś co nie pęknie w trakcie jazdy, jak wy robicie? Aha Leo nasza Hurit jest mniejsza a ma S-kę tyle że z rowerlandu i ja sam nie wiem czy nie jest za duża na tą S-kę, więc może lepiej M?

Link to comment
Share on other sites

Te oczka z linki do podczepiania są według mnie trwałe, ja już mam je kilka lat i sie nie przetarły.

A Leo wydaje mi się, że S dla Twojego psa będą za małe. Mój Paco (patrząc na twoje zdjęcie) wydaje mi się troszke szczuplejszy od Leo a nosi M z Rowerlanda i są już lekko za małe, a więc bede kupowała L. Najlepiej zadzwoń do nich to Ci doradzą.

Link to comment
Share on other sites

A tak apropos, to ja wiem, że o tym już gdzieś było, ale nie mogie znaleźć:) Ile powinna eynosić optymalna długość linki do jazdy na rowerze?

No coz ja uwazam ze dlugosc taka ok to jakies 2.5 metra.

Najlepsze sa takie smysze amortyzujace albo linki do skandynawki tez amortzujace wtedy pies sie tak nie szarpie :)

Link to comment
Share on other sites

A jakie są teoretyczne przyczyny Regan bo jakoś nie dostrzegam tej przewagi sznureczka :)

Bo na przykład :

- kółeczko rdzewieje, albo będzie rdzewieć - sznureczek ? nie !

- pękniete kółeczko jest ostre - sznureczek ? nie !

a poza tym sznureczek jest bardziej elastyczny, ekologiczny i takie tam bzdury ... :D

A tak apropos, to ja wiem, że o tym już gdzieś było, ale nie mogie znaleźć Ile powinna eynosić optymalna długość linki do jazdy na rowerze?

Ja mam taką linkę z amorkiem. rozciąga się bodajże do 2 metrów i jak dla mnie cholernie wygodnie się z nią jeździ, a Dafne też jest chyba zadowolona. Osobiście wydaje mi się iż taki rozmiar=długość optymalna to jakieś od 2 do 3 m. Chociaż podobno im dłuższa tym większe szarpnięcia, problemy itd. itp.

Znaczenie pewnie ma też to gdzie jeździsz. Nie wyobrażam sobie przejazdu z psem i 3 m linką wśród większej ilośći ludzi czy choćby drzew. Wydaje mi się że ciężej wtedy nad tym wszystkim zapanować.

Link to comment
Share on other sites

No .. wy sie dyskutujcie o sklepach a ja wam powiem ze mam kogos kto robi dobre, ladne szelki . Robi je tanio bo 40 zl sztuka. Aktualnie robi z czerwonej tasmy ale jak ktos ma jakas wlasna to nie ma problemu. info na prv.

1m.JPG

2m.JPG

lepszej jakosc sa pod adresami www.speedy.pl/1.jpg www.speedy.pl/2.jpg i bardziej juz niewygladajace bo bez psa sa tu...www.speedy.pl/3.jpg

No i sprawa najwazniejsza...

WSZYTSKIE SZELKI SA SZYTE NA MIARE

nie jest to reklama. Poprostu warto ja polecic. Mnie robila szelki dla nofki mojej i bylo ok.

Link to comment
Share on other sites

no przyznaje racje pancelotowi ,jak ktos czytal to wie ze mam sunie ast i szukalam szelek niestety w sklepach byly dla nie nie wymiarowe a tak to sie cieszsze chociasz mam na wymiar i odpowiadajace jej i nie uwieraja ja nigdzie ,za niedlugo moja niunia bedzie w nich pracowala wiec moe zdac relachje jakby co :-) co do ceny tez mnie zachwycila :D

Link to comment
Share on other sites

co do długości lin to zgodnie z regulaminem zawodów psich zaprzegów lina przy rowerze z rozciągniętym aortyzatorem nie może przekraczać 3 m, min długość to 1,5m. zasada co do liny jest nastepująca im krótsza lina tym lepiej panujesz nad psem im dłuższa tym trudniej (np. wolniejsze hamowanie) na długiej linie szybciej sie jeżdzi. ale wszystko w swoim czasie. oceniając swoje umiejętności dobrze dopasujemy line.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...