Jump to content
Dogomania

Szelki, linki itd. - sklepy on-line


klimasek

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

łał! przejechałem po tych linkach ze sprzętem i już wiem, że nic nie wiem :) pomóżcie! jakie szorki nadają się do biegania przy rowerze?? Bo jak czytam te nazwy to nie wiem czy mnie ktoś nie przezywa :) na stronie rowerlandu są "szorki" i "szorki do uciągu", które są tymi, których potrzebuję? wolę nie wybierać intuicyjnie :) poza tym rowerland nie podaje tam chyba żadnych rozmiarów co wraz z tym, że i tak nie wiem co się mierzy i jak, wyklucza mnie z grona kupujących. A na stronie polarnych przyjaciół (bo idąc tropem dyskusji ograniczyłem się do tych dwóch sklepów) tabela rozmiarów jest taka konkretna, że aż mam łzy w oczach :) nia wiem czy Hurit jest "suką husky" czy "małą suką husky" no i nie wiem czy "szorki1" różnią się czymś poza kolorem od "szorek2". jeszcze raz pomocy!! jak wy to robicie?(chodzi mi o zakup szorek świńtuchy) Hurit ma 11 miesięcy więc mam zerowe doświadczenie. Czy w tej #$%$& Warszawie nie ma sklepu gdzie można kupić szorki po uprzedcnim ich obmacaniu i przymierzeniu?!

Link to comment
Share on other sites

Nie kupuj szorek do uciagów, tylko po prostu szorki. :D Inaczej nazywają się: szelki typu shivash , czy jakos tak.

Dobre tabele rozmiarówek masz na stronie ManMata. 8) Tam sobie powinienes dać radę.

A w jakich sklepach sprzedaja takie akcesoria na zyow, to pojęcia nie mam. Mnie sie wydaje, że niemal nigdzie w Polsce :-? najlepiej pojechac na zawody w charakterze widza i tam dobrać na miarę - możesz wtedy przymierzyć.

Link to comment
Share on other sites

ELO!!

moim zdaniem ciagniecie opony ma nauczyc psa ze ma cos ciagnac ;)

a na rowerze jest wspopraca pies-czlowiek czlowiek-pies ;)

zacznij od 2-3 km ze wzgledu jush na pogode nie za duzo... tak 4-5 razy w tyg... po dwoch tygodniach mozesz zwiekszyc trning z na 4-5 km ale w obecnej chwili nie ma co pozniej robic wiekszych bo cieplo sie robi chyba ze o 6 rano ;)

Link to comment
Share on other sites

No i mówiąc nieładnie dupa z uszami.. Zadzwoniłem do maszer.prv.pl i chciałem u nich zamówić (stwierdziłem, że jak gośc podaje telefon i dopisek 24h to znaczy, że mu zależy, a ja lubię jak ktoś się przykłada do tego co robi - wilcze prawo konkurencji :) ), ale najpierw wolałem się upewnić, że dobrze Hurit pomierzyłem, a tu gość mi mówi, że on sam nie wie jak to się mierzy i że musi się tam kogoś zapytać. Nie chcę się człowieka czepiać, ale mi się wydawało, że jak się już czymś handluje, zwłaszcza jeśli jest to towar bądź co bądź niszowy, to trzeba wiedzieć o tym towarze jak najwięcej. Tak, że poczułem zawód i z tej rozpaczy zamówiłem szorki w rowerlandzie bo dziś strona zaczęła działać. Ale jest mi przykro bo chciałem wesprzeć drobny biznes (wydaje mi się, że rower-land już się rozkręcił i prosperuje), a tu nici, buu :cry:

no nic tam, musiałem się wyżalić i jak zwykle nadmiernie się rozpisałem

Link to comment
Share on other sites

kilka pytan :P:

1. jakie szelki do roweru? guard?

2. widzialem na stronie manmata takie cos - smycz tasmowa w lapki, niestety nie ma zdjecia, i teraz pytanie jak to wyglada? mozna podczepic 2 psy? albo czy manmat w ogole robi smycze na dwa psy?

3. jaka linke mam zamowic do roweru? chwilowo 1, ale wkrotce 2 psy :), prosze o dokladne nazwy

4. co jeszcze ze sprzetu bedzie mi potrzebne :wink:

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

sledy mi sie bardziej podobaja :P tylko wlasnie na manmat.cz wyczytalem, ze

GUARD

is designed for hitching the dog to a bike or for skijoring and caniscross.

i dlatego pytam :). Jutro chce wszystko zamowic, choc nasty jeszcze 1cm brakuje do S-ki, ale ona ogolnie mala jest :wink:.

dzieki Pay za pomoc, pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

ELO!!

na polskim rynku praktycznie naszywek nalepek to szukac jak igly w stogu siana....

bylem w niemczech na zawodach to tego mase bylo;)

poprostu wszsytko... czapki opaski bluzy koszulki reczniki nalepki naszywki nawet wycieraczki :wink:

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś wie gdzie można dostać, albo może ma ktoś dostęp do takich gadżetów, zkategorii - lżejsze.

Mam na mysli jakies naklejki, naszywki i tego typu sprawy.

Cholernie ciężko z tym na rynku, a to jest chiba dziwne.

Najwięcj na zawodach znajdziesz. 8)

A tak poza tym, to gdzieś na Szpicach jest topik, gdzie duzo było pisane o takich własnie gadżetach i są tam też linki... Poszukaj, topik ma w tytule "gadżety on-line". :D

Link to comment
Share on other sites

Najwięcj na zawodach znajdziesz. 8)

A tak poza tym, to gdzieś na Szpicach jest topik, gdzie duzo było pisane o takich własnie gadżetach i są tam też linki... Poszukaj, topik ma w tytule "gadżety on-line". :D

Jak zwykle dzięki, poszukam.

PS: czekam na listonosza :D

Link to comment
Share on other sites

no wiec andrew..ja moge cos pwoiedziec na temat tych szeleczek..

wprawdzie uzywam guardow i sledow amatorsko...

wpierw mialam tylko guardy dla Tajry - zaleta jest to ze mozesz psa lepiej kontrolowac przy rowerze..tzn. jak jade z Tajra chodnikiem 9niestety nie mam lasu pod nosem) to mam nad nia jakies panowanie.. natomiast w sladach jest ciezko...ze wzgl na to ze linka zaczyna sie przy ogonie... wiec nie za bardzo mam jak ja ustawic przeciskajac sie miedzy przechodniami...

tyle ze ta praktycznosc sledow, to nic super...wiec i tak kupilam sledy i radzilabym sie tez w takie zaopatrzyc... sa bardizej wszechstronne... mozesz podpiac z nich psa i do roweru i do zaprzegu...

ktos kiedys pisal ze guardy powoduja garba...co do tego to nie wiem...

no ale ja bym polecala sledy... moja Tajra jakos lepiej ciagnie jak jest w sledach... a mnie sie wydaje ze ciezar lepiej sie w nich rozklada... no ale to moja opinie..opinia calkowitego amatora velo

No wlasnie

Ja mieszkam w takim miejscu ze do parku (3stawy) mam jakis kilometr po chodnikach miedzy przechodniami i wlasnie mam problem w przeciskaniu sie a jezdze w sledach bo poznij lepiej Astra ciagnie :)

Dlatego zastanawiam sie nad guardami jeszcze zeby miec tak na spacery i na rowerek :)

Link to comment
Share on other sites

no ja mam do 3 stawow ok. 4 km... :( moze nawet 5 albo 6 :(

ale i tak wole zestaw obroza (przy jezdzie po chodniakach) a potem zmiana na guardy (tzn tylko przeczepiam linke)...

a na spacery... z teog co slysze ludzie nie ubieraja wogole szelek po to by pies kojarzyl szelki tylko z ciagnieciem... no i jest w tym jakas logika :)

Logika jest i to jaka !

Ja praktykuję na rower obróżka + sledy. gdy Dafne zapięta jest na obrózce sama wie że ma biec delikatnie obok roweru, a gdy ją przepnę na sledy ... he he ! zgadnijcie ...

Link to comment
Share on other sites

NO ja ostatnio tez wlasnie tak robilem.Obroza a potem sled :)

Ale teraz odpoczynek tylko raz w tygodniu sie spotykam z reszta zaprzegu i krotka rundka rano po lesie :lol:

No ja ostatnio praktykuję rowerek na dach i sruu... do lasu, a tam już odpowiedni cień temperatura, pora dnia, konsystencja błota !!!

Chyba powoli nie mogę bez tego żyć :D

Precz z upałami !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...