Jump to content
Dogomania

Ponadzmysłowe postrzeganie u psów - czyli historie o duchach...


Behemot

Recommended Posts

[quote name='ß@$!@']nie tylko Ty! Ja normalnie zasnąć nie moglam...tak sie balam :roll:[/quote]

No to widzę, że nie jestem sama...
Ja niby w takie rzeczy nie wierzyłam, ale po przeczytaniu tego...aż ciarki mnie przechodziły..I naprawdę bałam się wyjść z pokoju...:roll: Tak samo miałąm po śmierci Dziadka, również bałam się, że on przyjdzie, czy coś, mimo, że za życia bardzo go kochałam, i nadal tak jest...
Jak to mawia moja sąsiadka:
Bardziej powinniśmy się bać żywych ludzi, Ci, którzy nie żyją, nic nam nie mogą zrobić... (pewnie nawet nie chcą)

Myślę, że coś w tym jest..ALE JA NADAL SIĘ BOJĘ:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='serek']ja w to wszysciutko wierze :D[/quote]

Ja również, mimo, że niektóre przypadki da się racjonalnie wytłumaczyć....
Po prostu wierzę, że psy są istotami hm..no, że mają ten tzw. szósty zmysł, wiedzą coś, czego my nie wiemy...Może to po prostu wyczulony słych, węch...Mimo to, i tak wierzę..

Link to comment
Share on other sites

a mnie zastanawia jeszce jedna psia kwestia.... czy to mozliwe ze pies wyczuwa jakie ktos obcy ma intencje? (chyba tak) bardzo zastanawiajace to dla mnie jest ze figa odnosi sie do zupelnie obcych osob w bardzo rozny sposob potrafi z duzej odleglosci wyczuc kogos kto jej sie nie podoba....


hmm tak probuje znalezc punkt wspolny ludzi ktorych figa nie lubi i sa to osoby... "z wysokim poziomem adrenaliny" (te ktore znam ktorych ona nie lubi) ciekawe co ona czuje od nich

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasia124']
hmm tak probuje znalezc punkt wspolny ludzi ktorych figa nie lubi i sa to osoby... "z wysokim poziomem adrenaliny" (te ktore znam ktorych ona nie lubi) [B]ciekawe co ona czuje od nich[/B][/quote]

Zapach. Inaczej pachnie człowiek, który się boi, inaczej człowiek rozwścieczony, a inaczej spokojny, przyjaźnie nastawiony.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']Zapach. Inaczej pachnie człowiek, który się boi, inaczej człowiek rozwścieczony, a inaczej spokojny, przyjaźnie nastawiony.[/quote]

To samo miałam napisać :roll: :cool3: Człowiek wytwarza jakieś hormony, które świadzczą o jego stanie psychicznym. My, jako inni ludzie raczej tego nie wyczuwamy, ale, że pies ma o wiele bardziej wyczulony węch, czuje dany zapach.
Kiedy spotkamy np. jakiegoś bezdomnego psa, który wyglada na agresywnego, raczej boimy się. Pies od razu to wyczuwa, toteż idzie za nami, nie zeby nas straszyc, lecz ten zapach jest mu obcy, chce go poznać, nie ma nawet żadnych złych intencji..Jest po prostu ciekawy. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cambel']To samo miałam napisać :roll: :cool3: Człowiek wytwarza jakieś hormony, które świadzczą o jego stanie psychicznym. My, jako inni ludzie raczej tego nie wyczuwamy, ale, że pies ma o wiele bardziej wyczulony węch, czuje dany zapach.
Kiedy spotkamy np. jakiegoś bezdomnego psa, który wyglada na agresywnego, raczej boimy się. Pies od razu to wyczuwa, toteż idzie za nami, nie zeby nas straszyc, lecz ten zapach jest mu obcy, chce go poznać, nie ma nawet żadnych złych intencji..Jest po prostu ciekawy. ;)[/quote]

kolejna ciakawa lekturka :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='serek']no pewnie :cool3: tylko bede musial wiedziec jak sie nazywasz to zakupie sobie taka lekturke :D[/quote]

Wiem! Zastosuję takie dodatkowe imię, no jak to się nazywa, przydomek artystyczny :evil_lol: Oczywiście Cambel. Ja zawsze mm ten sam nick :razz: W przeciwienstwie do Kamci... :roll:

Dobrze, ja już się zamykam, bo trochę zbiegliśmy z tematu.

Link to comment
Share on other sites

mieszkanie w ktorym obecnie koczujemy hihi..bylo zamieszkane przez starszego pana wielbiciela staroci przeroznych, staroci w pozytywnym slowa znaczeniu:) zbieral miedzy innymi stare meble ,obrazy itp. czesc z tych rzeczy zostawilismy dla siebie za zgoda wlasciciela domu ktory chcial to wszystko wyrzucic ale powiedzial nam ze ile razy sie za to zabieral COS mu przeszkadzalo......jakies dziwne uczucie albo jakis maly wypadeczek jak np. zwichniecie kostki podczas wynoszenia starych zastaw stolowych...zostawil to na glowie kogos kto bedzie chcial mieszkanie wynajac....pojawilismy sie my.....pomine kwestie remontowania itp. chociaz nieraz TZ twierdzil ze wydaje mu sie ze ktos go obserwuje....wprowadzalismy sie pomalu, urzadzalismy wydawalo nam sie wedlug wlasnego gustu...nie zawsze jedna chyba tylko naszego...no bo co myslec o obrazie ktory byl przewieszany chyba z 5 razy bo ciagle spadal? dopiero jak zawisl na ''starym '' miejscu to mamy spokoj?
smialismy sie z tego do czasu kiedy nasz pies nie zaczal sie dziwnie zachowywac...zaczelo sie od warczenia na NIC..patrzal w jeden punkt i warczal caly zjezony, potem zaczal szczekac - wygladal tak jakby sie z kims wital...naprawde jednak wystraszylam sie pewnego dnia kiedy to siedzac razem z mezem w pokoju ogladalismy telewizje.....nagle Dealer zastrzygl uszami,popatrzal na dzrzwi wejsciowe i tak jakby kogos odprowadzal wzrokiem w kierunku krzesla .....wstal,warknal i w tym momencie krzeslo unioslo sie lekko do gory i zaraz wrocilo z hukiem na miejsce:crazyeye: ..to nie jest lekkie krzeslo..na dowod zalacze zdjecie...ja zwialam z pokoju , maz zastygl z otwartymi oczami a Dealer szczeknal pare razy i polozyl sie obok tego krzesla tak jak nieraz kladzie sie nam na nogach......
do dzis czasem psisko podnosi sie ze swojego miejsca i wpatrzony w jeden punkt najpierw powarkuje a potem sie cieszy....w takich chwilach kiedy jetem sama mam gesia skorke....


oto krzeselko:
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images21.fotosik.pl/315/5f79dc2c523f1549.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']Boshe, dijejko, dobrze, że nie przeczytałam tego w nocy... :eek2:[/quote]

dobrze ze nie bylam wtedy sama bo nikt by mi nie uwierzyl.....do dzis staramy sie z TZ omijac ten temat i go nie wspominac...bo jeszcze wywolamy...ducha z lasu......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...