Jump to content
Dogomania

szczeniaczek Farcik już w swoim cudownym domku !


diana79

Recommended Posts

Moj tez podgryzal i bardzo bolalo a wyczytalam w ksiazce ,ze szczeniaki sie tak bawia ale jak ktorys zapiszczy to znaczy ze to boli. Jakis czas dzialalo a potem maluszek urosl i takie zabawy staly sie niebezpieczne wiec ugryzlam go w nos i w ucho i przestal podgryzac. Oczywiscie nie do krwi tylko zeby zobaczyl ze to boli. Dobrze miec sznurki i zabawki pluszowe , wtedy maluchy rozszarpuja to na strzepy bo ich te dziasla jednak bola i musza wyladowac gdzies swoja frustracje. Mozna popytac znajomych z dziecmi czy maja jakies niepotrzebne pluszaki i dac piesiowi na zniszczenie. Trzeba tylko patrzec zeby nie jadl tej waty ze srodka. Wiekszosc z nich wypluwa ale zawsze znajdzie sie jeden ,ktory to lubi :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 988
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rocky ma pełno pluszaków różnych, narazie ich nie rozrywa. Nawet dostał ścierki frotowe i ręczniki do żucia, bo lubi. Kostki ma do obgryzania. Bardzo ładnie się bawi sam zabawkami, wszyscy sie dziwią, że potrafi się sam tak bawić, nosi wszystko z jednego legowiska do drugiego. Ja będzie cieplej to wyszalejemy go więcej na dworze, narazie robimy częstsze krótsze spacerki.

Link to comment
Share on other sites

Zobaczcie tutaj, proszę Ciocie kochane.... potrzebna pomoc... gdzie by Ją pokazać?
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/223571-Potrzebna-POMOC-%21%21%21-PILNE-%21%21%21-Znaleziona-sunia-z-cieczk%C4%85-BYTOM-Szombierki"]Potrzebna POMOC !!! PILNE !!! Znaleziona sunia z cieczką - BYTOM Szombierki[/URL]

Link to comment
Share on other sites

na wątku Zahirka (kolegi Farcika z DT ze Szczebrzeszyna) który po 2 latach też trafił do swojego domku przeczytałam fajne rady Cezara Milana (niestety ja w większości je łamię:evil_lol:)
cytuję:

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=TZhjuByXE0M[/URL]

1. Kiedy się budzimy pieszczoty nie powinny być pierwszą czynnością, raczej pierwszy bliski kontakt dopiero po spacerze.

2. Na spacer wyprowadzamy psa, a nie pies nas, czyli człowiek pierwszy za drzwiami, później piesiur.

3. Psa prowadzimy do przodu wyprostowani, głowa do góry i pewny krok.

4. Pies powinien kroczyć obok nas, lub za nami, nigdy przodem.

5. Jeśli psiak sam chce zmienić kierunek - lekko, ale stanowczo pociągamy smycz i tak za każdym razem. Jeśli widzi psa i ma wobec niego złowieszcze zamiary idziemy jak gdyby nigdy nic, ale zwracamy uwagę psu (pociągnięciem smyczy, lub dotknięciem nogą jakiejś jego części ciała, której dotknięcie najbardziej go rozkojarzy).

6. Smycz trzymamy luźną, jakby od niechcenia, drugi koniec powinien zwisać koło nas. Nigdy nie powinna być ona napięta, wtedy pies wyczuwa nasze zdenerwowanie i oczekiwanie jego niechcianego ruchu. Sam wtedy biedak nie wie , co robić.


7. Nie pozwalamy psu skakać na siebie np. przy powitaniu.


Niby to są rzeczy, które wydają się być brutalne, czy pozbawione uczuć, ale właśnie jeśli kocham psa to pozwalam mu poczuć się bezpiecznie pod skrzydłami przewodnika.

W domu możemy się z nim wygłupiać i szaleć, ale też z zachowaniem pewnych zasad (my decydujemy kiedy zacząć, a kiedy skończyć zabawę).

Na dworze również trzeba się wygłupiać, jednak najpierw trzeba psu pomóc, żeby ignorował inne psy i pojazdy. Jeśli się tego nauczy będzie możliwa i zabawa z nieagresywnymi pieskami i wszelakie inne:smile:.

Najważniejsza jest postawa człowieka, mowa ciała i mocna, dumna postawa.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki! Wiem, że zrównoważony pies, to szczęśliwy pies. Nam chodzi tylko o to, żeby nas tak mocno nie gryzł. Ogólnie może wszystko, spać w łożku, skakać po meblach, szaleć. Nie chcę go aż tak szkolić! Niech się bawi, kiedy chce. Ale robimy postępy, zaczyna reagować ma komende nie wolno, gdy za bardzo gryzie. A jak go tu nie wymiziać, jak rano, jak się obudzi to taki słodzutki. I na podwórku tez niech biega, nie potrzebuję, żeby szedł grzecznie przy nodze, nie będzie duzym psem. Nigdy nie miałam wyszkolonego psa. Siad, łapa, leżeć, szukaj! Tyle wystarczyło. Śpi z nami i tak się rozpycha całą noc, a nalepiej na grzbiecie kołami do góry. Może jak wyjdą ząbki do końca, to sam przestanie gryźć. Narazie mu dokuczają. Wczoraj kolejny mleczak wypadł.

Link to comment
Share on other sites

Rozliczenie Farcika
Na koncie bylo 238zl
Yolanovi wyslalam 50zl.Zostalo 188zl.
W zwiazku z czym mam pytanie: czy moge te pieniazki przeznaczyc na DT.
Niestety znowu mam dlugi,bez deklaracji zostala tylko Muszka i Mundek,ale mam do spalcenia spora kwote.
W dodatku nie mam za co kupowac jedzenia dla psiakow,sucha karme dzieki dobrym duszyczkom mam,wysyla ja co miesiac Ingrid,a ostanio i P.Malgosia.Ale psiaki oprocz suchej karmy jedza gotowane...ryz,kasze lub makaron,warzywa i mieso..Brakuje mi pieniedzy na kupowanie tych luksusow.Ostatnio dostalam troche kaszy od BeciLublin,ale psiaki jedza duzo.
Bardzo prosze cioteczki o podjecie decyzji.

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://img9.imageshack.us/img9/936/5f4a4b2f05756287d13ddd7.jpg[/IMG]:crazyeye::loveu::loveu::iloveyou::iloveyou::thumbs::thumbs:pozdrawimy sercem cudnego malenuskiego Rokunia Fartunia:multi::multi::multi:ciociu jakie cudne zdjateczko , rosnie tajgerek:loveu::loveu::loveu:zdrwenka dla was kochani i radosci jak najwiecej:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ja bym się tym gryzieniem tak nie martwiła, Mój Puppy gryzł straszliwie, miałam dziury chyba we wszystkich dżinsach, bluzkach i ślady na rękach i kostkach. Ale jak miał koło pól roku samo mu przeszło:) Wcześniej tez próbowałam krzyczeć AŁA, odchodzic od niego jak gryzie, zamykać go w łazience na 3 min żeby ochłonął i się uspokoił- skończyło sie tym, że to ja się chowałam do łazienki przed nim bo jak tylko widział co się zbliża to uciekał po domu:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...