Jump to content
Dogomania

Księżycowa Luna oraz gościnnie Safira


Jean

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Acana też poszła w odstawkę..
Tylko jeden dzień była pyszna.. Ech..
Zastanawiamy się nad barfem. Muszę o tym poczytać. Jadła by od czasu do czasu puszkę Animondy z warzywami a generalnie na codzień barf. Może przejdziemy na to jak skończy rok..

A dzis pogoda śliczna, więc byliśmy na polance poświrować z frisbee :)

[IMG]http://i.imgur.com/0D0Sv.jpg[/IMG]

[IMG]http://i.imgur.com/aTbu3.jpg[/IMG]

regeneracja sił ;)
[IMG]http://i.imgur.com/Q7sZy.jpg[/IMG]

kung-fu Luna :D
[IMG]http://i.imgur.com/z6cZv.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Onomato-Peja']O, na polankę to widzę chodzicie tam gdzie ja zawsze z Ciapkowcami. :)[/QUOTE]

Świetne miejsce, mogłabym tam leżeć cały dzień :)

[quote name='magdabroy']Fajne słoneczne foty Lunki :)[/QUOTE]
magdabroy - Tora jest na Barfie, prawda?
Może mi coś opowiesz o nim, potrzebuje rad i wskazówek :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jean']
magdabroy - Tora jest na Barfie, prawda?
Może mi coś opowiesz o nim, potrzebuje rad i wskazówek :D[/QUOTE]

Tak, Tora jest na barfie ;)
Dostaje wołowinę, wieprzowinę i drób (indyk i kura). Do tego jest najlepszy dostęp w sklepie. Inni karmią też kaczką, królikiem, dziczyzną, strusiem itp. Do tego raz w tygodniu papkę warzywno/owocową-podrobową. Podroby z drobiu lub wołowiny, wieprzowe są zakazane. Jogurty, maślanki lub kefiry. Olej na poślizg, żeby po kościach jej nie zatkało. Jajka (ze skorupką).
Zazwyczaj dzienna porcja to 2-2,5% wagi psa. Ale trzeba obserwować psa. Jak chudnie, to się zwiększa, a jak przytyje to zmniejszamy porcję.
Podeślij mi na PW email, to wyślę Ci orientacyjną tabelkę żywienia i napisz ile waży ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']Tak, Tora jest na barfie ;)
Dostaje wołowinę, wieprzowinę i drób (indyk i kura). Do tego jest najlepszy dostęp w sklepie. Inni karmią też kaczką, królikiem, dziczyzną, strusiem itp. Do tego raz w tygodniu papkę warzywno/owocową-podrobową. Podroby z drobiu lub wołowiny, wieprzowe są zakazane. Jogurty, maślanki lub kefiry. Olej na poślizg, żeby po kościach jej nie zatkało. Jajka (ze skorupką).
Zazwyczaj dzienna porcja to 2-2,5% wagi psa. Ale trzeba obserwować psa. Jak chudnie, to się zwiększa, a jak przytyje to zmniejszamy porcję.
Podeślij mi na PW email, to wyślę Ci orientacyjną tabelkę żywienia i napisz ile waży ;)[/QUOTE]

Ale co konkretnie dostaje?
wołowinę/wieprzowina? Mięso mielone?
drób? - piersi?
Być może to głupie pytania, ale jak na razie ciężko mi to ogarnąć :)

[quote name='Kirinna']tak propo barfa
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/6908-Barf[/URL][/QUOTE]
Jutro w pracy poczytam, dzieki :)

Link to comment
Share on other sites

na barfie chyba serwuje się różne mięsa, raz to, raz to :)
Ale nie stosuję, więc niech się wypowie ktoś bardziej obeznany :p

Widzę, że macie to poidełko dla psa. Nie wypada wam ta butelka? Albo woda nie wycieka? Ja miałam już 2 takie i w obydwóch mi się tak robiło :( Albo butelka się nie dokręcała całkiem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talucha']
Widzę, że macie to poidełko dla psa. Nie wypada wam ta butelka? Albo woda nie wycieka? Ja miałam już 2 takie i w obydwóch mi się tak robiło :( Albo butelka się nie dokręcała całkiem...[/QUOTE]

też mam takie poidło i sobie je chwalę. Nic sie nie dzieje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talucha']na barfie chyba serwuje się różne mięsa, raz to, raz to :)
Ale nie stosuję, więc niech się wypowie ktoś bardziej obeznany :p

Widzę, że macie to poidełko dla psa. Nie wypada wam ta butelka? Albo woda nie wycieka? Ja miałam już 2 takie i w obydwóch mi się tak robiło :( Albo butelka się nie dokręcała całkiem...[/QUOTE]

Mamy od niedawna. Faktycznie nie dokręca się do końca, woda troszkę się wylewa (ale dlatego wkładam ją do woreczka foliowego, chyba że stoi w plecaku tak, że nie ma prawa się wylać :) )
Nie wypada to na pewno. Też jestem zadowolona z niego :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jean']Ale co konkretnie dostaje?
wołowinę/wieprzowina? Mięso mielone?
drób? - piersi?
Być może to głupie pytania, ale jak na razie ciężko mi to ogarnąć :) [/QUOTE]

Podstawa barfu, to mięsne kości, a nie samo mięso ;) Jednego dnia dostanie kości wieprzowe (np.z karczku), następnego mogą być kości wołowe, a kolejnego szkielet z kurczaka itd. Powinno się podawać jeden gatunek w danym dniu ;)
Tora jest dużym psem, więc ja nie mam ograniczeń. Ale jak pies jest mały, to wiadomo, że kości wołowej ze szpikiem nie pogryzie. Więc trzeba dobierać menu do wielkości psa. Myślę, że Lunka z kośćmi wieprzowymi (typu ze schabu, z karczku) nie powinna mieć problemu. Do tego masz do wyboru wszelkiego rodzaju kości drobiowe (szkielety, skrzydełka kurze, skrzydełka indycze, szyje indycze). Na tych kościach jest wystarczająca ilość mięsa, więc nie trzeba podawać samego mięsa ;) Ja papkę warzywno-owocową mieszam z podrobami, ale są osoby, które mieszają właśnie z mielonym mięsem albo z jogurtem ;) Każdy pies lubi co innego :D
No i masz jeszcze ryby (jedni dają całe z ośćmi, inni tylko filety), dziczyznę, kaczkę, królika.... Menu dobierasz do smaków psa i swojej kieszeni ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jean']kurcze.. chciałabym a przeraża mnie to troche ;)[/QUOTE]

Wbrew pozorom to nie jest takie straszne ;) Najgorszy jest początek, bo trzeba się w to wdrążyć, a potem już jest łatwo ;) Poczytaj, popytaj, a potem dopiero decyduj ;)
Ja zanim się zdecydowałam, to minęło kilkanaście tygodni. W tym czasie przeczytałam (prawie cały :D) wątek o barfie, pytałam ludzi, którzy już tak karmią, liczyłam czy mnie na to stać itp, i dopiero się zdecydowałam ;)

Zapomniałam jeszcze napisać, że masz jeszcze kurze łapki do wyboru ;) No i jajko (ze skorupką) :)

Link to comment
Share on other sites

Współczuję problemów z karmieniem i łączę się w bólu - moją też wszystko teraz kole w ząbki i nie chce żreć. Ryż jej przestał smakować, więc wczoraj ugotowałam kaszę i nic to nie zmieniło.
Super Lunka jest nakręcona na frisbee :loveu: Macie super spacerowe tereny, dobrze, że mała ma się gdzie wybiegać. Też mamy takie czerwone poidełko, ale Mika nie ogarnia tej miseczki :lol:

Link to comment
Share on other sites

No ja tez od początku mam problemy z żywieniem Vitolda. je tylko i wyłącznie surowego kurczaka, wołowinę i wieprzowinę, żadnych karm, kasz, makaronów czy owocy i warzy nie chce jeść a przy surowiźnie jest to mus;/ z tabletkami witaminowymi tez jest problem bo on tak delikatnie bierze smakołyki ze wypluwa tabletki z wędlinki... jedyne co je tran w kapsułkach... wiec znam ten ból...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...