Jump to content
Dogomania

Księżycowa Luna oraz gościnnie Safira


Jean

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Jean']a zapraszam, zapraszam :)[/QUOTE]
Zazwyczaj nauka na razie kończy się tym, że Ptyś ma dość zaczyna się wściekać i przynosi zabawki do zabawy. A jak nie chcę się z nim bawić i nadal usiłuję go uczyć to udaje zmęczonego i idzie spać :evil_lol:
Chyba miałabyś dość po 2 dniach :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ptysiak']Zazwyczaj nauka na razie kończy się tym, że Ptyś ma dość zaczyna się wściekać i przynosi zabawki do zabawy. A jak nie chcę się z nim bawić i nadal usiłuję go uczyć to udaje zmęczonego i idzie spać :evil_lol:
Chyba miałabyś dość po 2 dniach :)[/QUOTE]

Jak długo z nim ćwiczysz? Bo może za długo na jedną sesję?! Przy takim maluszku ćwiczy się krótko (5min) i potem zabawa. I tak kilka razy dziennie ;) No i podstawą jest dobra motywacja ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']Jak długo z nim ćwiczysz? Bo może za długo na jedną sesję?! Przy takim maluszku ćwiczy się krótko (5min) i potem zabawa. I tak kilka razy dziennie ;) No i podstawą jest dobra motywacja ;)[/QUOTE]

Ćwiczę z nim po 2 minuty kilka razy dziennie ale czasami on nie ma ochoty ćwiczyć nawet 30 sekund więc odpuszczam bo nie chcę go zrazić do tego :) Chciałabym żeby było to dobrą zabawą a nie przymusem.

[quote name='Ty$ka']Kiedy pracuję ze szczeniakami nasze sesje nie trwają nawet minutę ;-). I dzięki temu szczeniak jest wciąż skupiony na mnie.[/QUOTE]
On czasami potrafi skupić się dłużej zwłaszcza jak ma wielką ochotę na smakołyk, który dostanie w nagrodę :D Ale i tak wolę nie męczyć go długimi ćwiczeniami :)

Link to comment
Share on other sites

No i niestety się zaczęło..

Lunka nie rozpocząwszy nawet 7-mego miesiąca zmieniła się w dojrzałą sunię..
Mamy pierwszą cieczkę..
Wczoraj wyszłam z nią na dwór pod wieczór, biegała ze swoją yorkową koleżanką, a jak zobaczyła w oddali psa(samca) to pobiegła i nie wracała na zawołanie.. Tak więc hormony szaleją.. 3 tygodnie wycięte z życiorysu..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kalyna']a macie w planach sterylkę czy dopiero za dłuższy czas?

będzie dobrze, choć to 3 tygodnie, wiec może stać się to uciążliwe...[/QUOTE]

Z temperamentem Luny będzie chyba bardzo uciążliwe..
nie wiem jeszcze jak ze sterylką.. generalnie nie spieszy mi się do niej.

Link to comment
Share on other sites

No to Luna została kobietką :D Ja bym się nie cieszyła, że to tylko 3 tygodnie, bo sama osobiście pierwszą cieczkę u Tory musiałam przeżywać 5 tygodni :crazyeye: Także życzę dużo cierpliwości ;) bo różnie może być.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']No to Luna została kobietką :D Ja bym się nie cieszyła, że to tylko 3 tygodnie, bo sama osobiście pierwszą cieczkę u Tory musiałam przeżywać 5 tygodni :crazyeye: Także życzę dużo cierpliwości ;) bo różnie może być.[/QUOTE]

Może większe psy mają dłuższe pierwsze? <pociesza się> :P
Ja nie pamiętam jak było u Safiry..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jean']nie wiem czy ciachać.. będe teraz na manicure, to się zapytam weta co o tym sądzi jej przypadku..[/QUOTE]

oczywiście zrobisz jak uważasz. ja ten trochę powyżej miesiąca mogę wymienić wady i zalety sterylki, ale Neska żyła 4 lata z cieczką, więc u niej to inaczej wygląda niż z Luniastą pewnie...

Wadą jest to, że musiała tydzień leżeć cały czas w kojcu i się z niem zrobiła straszna księżniczka a zaletą to, że koniec z cieczkami :D

Link to comment
Share on other sites

i już cieczka... jak ten czas szybko leci ;)
co do sterylki.... nie namawiam, nie odradzam... :)
w każdym raziemy juz jesteśmy po dwóch (niestety)... i kolejnej nie wytrzymam :D ani dłuższych spacerów, ani spuszczania ze smyczy, przez caaaalutki miesiąc...

Link to comment
Share on other sites

o proszę jak ten czas szybko leci a jeszcze niedawno była to taka mała kluska;]
ja tez doradzam sterylke, gdyby moja wiedza była kiedyś większa na ten temat to by moja suka Vera sie tak nie męczyła, a tak musiła przejsć przez to co przeszłai dopiero po 3 cieczce i chorobach ją ciachnełam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...