Jump to content
Dogomania

Księżycowa Luna oraz gościnnie Safira


Jean

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja mam problem z Luną..

Odechciało się jej jedzenia suchej karmy. Rano mimo, że głodna, to nie weźmie się za nią..
Dziś miała tak pusty żołądek, że dwa razy chciała zwymiotować, raz poszła kropla żółci..
Nie wiem czemu przestało jej smakować.. zawsze lubiła :(

I nie wiem co teraz zrobić, bo rano jadła suche a wieczorem mokre..

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj jej tą suchą karmę dosmaczyć mokrą ;) Jak moja Tora była na suchej karmie, to tylko w ten sposób mogłam ją "zmusić" do zjedzenia suchego ;) Albo jak lubi jogurt, to polej jej karmę jogurtem naturalnym ;) Może też być olej z łososia albo sos własny z tuńczyka ;)

Link to comment
Share on other sites

[url]http://i.imgur.com/fwter.jpg[/url] Ale ona szybka :D Buziaki dla słodkiej Lunki :loveu:

Może to przez cieczkę? Zrobiła się chwilowo wybredna... Nie znam się ale moja jak miała te ciężkie dni to czasami nie chciała wcale jeść i nie mam pojęcia dlaczego.
Albo faktycznie znudził się jej ten pokarm. Prawdziwa kobietka, wybrzydza i chce zmian ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewes']Jak Dela strajkowała z jedzeniem... to było: nie chcesz? ok... i po minucie zabieraliśmy jej miskę... 2 dni głodowała (oprócz parówek za komendy), a później jadła ze smakiem ;)[/QUOTE]

dokładnie o tym samym pomyślałam. nie wyobrażam sobie gotować psu bo wybrzydza

Link to comment
Share on other sites

Pocieszę Cię, moja też dzisiaj narzuciła sobie głodówkę :) Lunka jest jeszcze w fazie wzrostu, więc mimo wszystko staraj się, żeby jadła. Może dawaj jej to suche z ręki? Ja się swoją nie przejmuję za bardzo, pewnie jutro będzie jadła. Ale ona ma już 2 lata, a Lu jest na najważniejszym etapie...

Link to comment
Share on other sites

Nasypałam jej rano suchego, wzięła może 4 kuleczki. Dolałam jej trochę serka waniliowego, wymieszałam dokładnie. Nie ruszyła. Po godzinie mąż pisał, że nic nie ruszyła. Powiedziałam więc że ma nałożyć jej połowę porcji mokrego.
Kapitulacja. Odstawiamy na jakiś czas suche.

Link to comment
Share on other sites

A może rzeczywiście warto jej zmienić karmę? Może smak już jej nie pasuje? Wiem, że nie ma co rozpieszczać psa, ale Lunka jest młoda i potrzebuje kalorii :)
Albo może ćwiczyć z nią sztuczki i w nagrodę dawac suchą karmę? Wtedy zjadałaby to w formie nagród ;)

Link to comment
Share on other sites

ona może robić sztuczki i bez nagrody, jak jej nagroda nie odpowiada to wypluwa :P

wybredna jest ;)

No nic, na razie odstawimy, za tydzien, dwa spróbujemy znowu jak nie bedzie odpowiadać to zmienimy.

Link to comment
Share on other sites

Taki brak apetytu to może byc i przez cieczkę (tak, jak pisała Ptysiak). U mnie zdarza się (rzadko, ale jednak), że suka w cieczce ma jedzeniowe humorki. Ale u mnie jak nie chce jeść, to wtedy jej miseczka interesują się pozostałe psiaki, więc wóz albo przewóż;)

Może byc i tak, że przejadła jej się karma i warto popróbowac z inną.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...