Jump to content
Dogomania

Dasza- 7letnia sunia cocker spaniela z bydgoskiego schronu ma dom! :)


Kłapoucha

Recommended Posts

iga na stawy są dobre preparaty z glukozaminą i chondroityną, dodatkowo kuracja cartophenem vet daje dobre rezultaty, mój pies jest w tej chwili na tej kuracji, dostał juz ostatni 4 zastrzyk... niestety minusem kuracji jest jej cena...nie należy do najtańszych :shake: prócz tego są weterynaryjne karmy na stawy ale też nie za tanie, leki przeciwbólowe można podawać ale dorywczo i nie za długo bo układ pokarmowy źle na nie reaguje przy zbyt długim stosowaniu, mogą pojawić się wtedy wymioty i krwista biegunka, dodatkowo leki sterydowe przeciwzapalne przynoszą chwilową poprawę, najlepiej stosować długodziałające ale też najlepiej nie za często bo mają swoje skutki uboczne...pies jest niewielki, ma mało kg to jest dla niego plus, bo mniejsze obciążenie dla chorych stawów....jeśli chodzi o rachunek to co byś chciała? paragon czy lepiej wydruk karty z pieczątką weta i kosztem wizyty...mogę zeskanować i wrzucić na wątek jeśli chcesz ;) jestem jutro w lecznicy od 15 ale nawet jak mnie nie będzie to możesz przynieść tą kasę obojętnie kiedy ci będzie pasowało i powiedzieć że oddajesz dług za spanielka...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 205
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

najpierw musze uzbierać na wizyte omawiającą dokładnie wyniki RTG z dr Słodkim,zeby przepisal odpowiednie leki do jej schorzenia...
potem bede kombinowac dalej.
nie wiem czy ze specjalistyczną karmą u mnie jest sens,bo mieszkam z rodzicami i pewnie i tak dawaliby jej coś ponadto,z resztą Dasza to straszny
zebrak... ;/
(chyba,ze oprocz tej specjalistycznej karmy moglaby jesc cos ponadto)
następny bazarek,ktory zrobie (o ile ten nie przyniesie pieniazkow-a sie zanosi,ze nie przyniesie...) bedzie wlasnie na sfinansowanie wizyty, chyba bede tez wysylac zaproszenia(jakby ktos chcial mi pomoc,to bardzo prosze o pomoc), bo tak obawiam sie,ze nie uzbieram ani grosza :(
a boje sie po prostu,ze ktoregos dnia jak nic nie zrobie Dasza nie bedzie mogla chodzic....
co do skanu, to jakbys mogla wydruk z karty :)
jutro najprawdopodobniej przyjde oddac te pieniadze,ale nie zdaze niestety byc do 15...

Link to comment
Share on other sites

jej stan będzie już przewlekły, po lekach się będzie chwilowo poprawiać ale uzdrowić już jej sie nie da...iga weź przynieś te zdjęcia RTG do mojej lecznicy, ja to jutro załatwię i weci obejrzą i to skonsultujesz za darmo a nie teraz będziesz kasę zbierała na kolejną wizytę...jutro to z nimi uzgodnię ale przyjdź wtedy gdy ja będę miała dyżur, jeśli jutro do 15 ci nie pasuje to w środę jestem od 15 do 21 może wtedy co? I zaraz do Agaty napiszę żeby też zrobiła bazarek, bo mi mówiła że ma fanty ;)

Link to comment
Share on other sites

ok,to wtedy przyjde jutro,bo wtedy na bank bysmy sie zobaczyly,dzis nie jestem pewna,czy zdazylabym na 15 (wszystko zalezy od komfort busow krazacych miedzy Bydgoszcza a Toruniem,a z tym to zawsze jest roznie...),wtedy przyniose kase i plyte ze zdjeciami.
chcialabym zbadac jej kontrolnie uszy i sprawdzic,co ona ma,ze mi tak chrumka...
dzieki :)
a w sumie potem i tak bede musiala zrobic bazarek na jej leki no i chcialabym zrobic jej kontrole uszu i sprawdzic dlaczego mi tak chrumka...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaton85']Zrobię, zrobię..tylko jak ktoś mi pomoże i wytłumaczy co i jak :D no i dajcie mi czas do wieczora, bo najpierw muszę ogarnąć mój zwierzyniec, po drodze mam coś do załatwienia. Kłapoucha odezwij się proszę do mnie na pw.[/QUOTE]
:loveu: :Rose: :calus:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaton85']Zrobię, zrobię..tylko jak ktoś mi pomoże i wytłumaczy co i jak :D no i dajcie mi czas do wieczora, bo najpierw muszę ogarnąć mój zwierzyniec, po drodze mam coś do załatwienia. Kłapoucha odezwij się proszę do mnie na pw.[/QUOTE]
Kochana wszystko na wątku bazarkowym masz pięknie opisane jakie zasady obowiązują przy otwieraniu bazarku...naprawdę to nic trudnego, wystawiasz rzeczy z opisem i zdjęciami, najlepiej w formie licytacji, w tytule piszesz na kogo, do kiedy i na co oraz umieszczasz krótki opis co chcesz sprzedać, w pierwszym poście podajesz link do wątku oraz możesz też dodać foto psa na którego zbieramy :)

Link to comment
Share on other sites

ruszył kolejny bazarek dzieki pomocy i uprzejmości Magdaleny :
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/220617-Bazarek-plakatowy-na-spłatę-dalszej-diagnostyki-Daszy.-do-13.01-godz.-21"]http://www.dogomania.pl/threads/220617-Bazarek-plakatowy-na-spłatę-dalszej-diagnostyki-Daszy.-do-13.01-godz.-21[/URL]

Link to comment
Share on other sites

wpadłam tu przez bazarek..

Sama mam spaniela, ma 8 lat.
i kilka takich moich spostrzeżeń.
Na moje oko, Dasza jest normalnej wielkości, mój spaniel też jest mały, większość to niby ala wyrośnięty spaniel ;) Dasza jest drobniejsza, bo suczki są drobniejsze.
Stawy w tym wieku ma strasznie zjechane, biedna.
Co do tego, że nie zachowuje się na psa z większym wiekiem, norma, mój ma 8 lat i zachowuje się jak szczeniak, one dopiero są w kwiecie wieku :) pożyją spokojnie jeszcze drugie tyle.
A co do chrumkania,,, ona chrumka wąchając coś? Jeśli tak, to mój też. I nic mu nie ma. Normalne. Normalne jest również to, że strasznie chrapią ;)
A i jeszcze, dusi się może na obroży? Mój np. się dusi, bo ma zapadniętą tchawice, ale o to też nie trzeba się martwić, bo to nic groźnego.

A oczka ma straszne, szkoda małej....

Link to comment
Share on other sites

odnosnie "chrumkania",to ona ogolnie ciezko oddycha,choć zazwyczaj jest to przy przełykaniu i właśnie wąchania.
chciałabym,żeby ktoś w koncu ją porzadnie osłuchał,bo mi sie to nie podoba i sie martwie...
co do wzrostu,jak ją mierzyłam- miała 30 cm,wiec jest drobniejsza,ale to akurat jest chyba najmniejszy problem :)
a oczka nadal ropieją,choć wyglądają lepiej niż na pierwszych zdjęciach,aktualniejsze foto Daszaka:

[IMG]http://img808.imageshack.us/img808/9117/dscf3173l.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

wczoraj dzięki martik mogliśmy skonsultować bezpłatnie zdjęcia RTG w Fili.
w sumie znów się wkurzyłam na lekarza z Bełzy,bo mówił mi,że kręgosłup ma w porządku,a
okazało się,że tam również zaczynają się zwyrodnienia...
preparat z glukozaminą i chondroityną,który musialaby dostawac juz do konca zycia kosztuje 50 złotych (opakowanie starczyłoby na pół roku,bo dostawałaby pół tabletki),
kuracja cartophenem vet 105 złotych...
pozostaje tez problem uszu (kontrola) i chrumkania (chcialabym,zeby ktos ją mimo wszystko osłuchał).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kłapoucha']
preparat z glukozaminą i chondroityną,który musialaby dostawac juz do konca zycia kosztuje 50 złotych (opakowanie starczyłoby na pół roku,bo dostawałaby pół tabletki),
[/QUOTE]

to wychodzi mniej niż 10zł miesięcznie, więc tragicznie nie jest. trzeba zaznaczyć to w ogłoszeniach, aby potencjalne DS miały o tym świadomość (jak już będzie gotowa żeby szukać domu).

dr Słodki jest w tym tygodniu każdego dnia w lecznicy (na pewno do piątku włącznie, nie wiem jak sobota/niedziela), ale bazarek słabo idzie...

Link to comment
Share on other sites

Sunia rzeczywiście ma w średnim stanie kręgosłup, zaczynają się zwyrodnienia na odcinku piersiowo- lędźwiowym...w gorszym stanie niestety są stawy biodrowe, fatalne wręcz dziwię się, że tak mały pies ma takie problemy, bo występuje to głownie u ras dużych a tu u takiego lekkiego, niewielkiego malucha taki zły stan :shake:
jesli chodzi o kurację to jutro porozmawiam z kierownikiem żeby tą kurację taniej zrobić więc dam znać jak mi negocjacje poszył ;) o zabiegu chirurgicznym chyba nie ma co myśleć, bo to będą o wiele większe koszta, kuracją możemy poprawić jej komfort życia, preparat na stawy też warto by zakupić tym bardziej, ze ona niewiele waży więc nie wychodzi to tak drogo...przyszły dom musi też wiedzieć, że będzie miała gorsze dni gdzie trzeba będzie zastosować leczenie w inj lub tabletkach w postaci leków przeciwbólowych oraz przeciwzapalny.........biedna Daszka

Link to comment
Share on other sites

Kochani miałam dziś dyżur 9 godz z kierownikiem i wierciłam dziurę w brzuchu i załatwiłam dla Daszki ceny hurtowe ;) Kuracja cartrophen vet zastrzyk będzie po 10 zł czyli wyjdzie razem 40 zł bo potrzebne są 4 zastrzyki oraz arthrovet tabletki za 40 zł ....już taniej się nie da ;) ile jest w chwili obecnej z bazarków? agata powiedział, że ma fanty i moge zrobić bazarek na Daszkę oraz Mańka kasa pójdzie po równo dla każdego psiaka :)

Link to comment
Share on other sites

mam nadzieje,ze na weta i leki wystarczy :)
co do karmy nawet zastanawialam sie nad tą specjalistyczna,ale kuurcze,dalej,nie wiem czy moi rodzice wytrzymaliby z Daszką,zeby dawac jej tylko to...
wiem,ze byloby fajnie,gdyby taka karme miala,ale nie jestem pewna swoich rodzicow.. ;/
czy same leki jej ulżą?
no i ta cena, jak patrzylam na krakvecie, za 12 kg Hillsa na stawy jest 200 zlotych,a aktualnie mnie na to nie stać.... :(

Edited by Kłapoucha
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...