Jump to content
Dogomania

Swinka-makabra,czyli Klub Pomocy Świnkoosobom.SZUKAMY DT dla swinek,w calej Polsce!


brazowa1

Recommended Posts

  • Replies 8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przepraszam, ze się wtrące i napiszę wszystko co już dawno wiecie. Miałam świnkę, żyła 8.5 roku. Gruba świnka to karmiona ziarnami, które teraz sa sprzedawane. Moja nigdy nie jadła ziaren ani sałaty - można zatruć. Codziennie dostawała natkę z pietruszki, w zimie mało w lecie dużo, trawę kiedy była a siano jak trawa nie rosła. Dawałam też kawałek surowego buraka (siusia na czerwono), kapustę białą, odrobinę marchewki. Świnka lubi kaktusy, uwaga na wilczomleczowate. To bardzo czyste zwierzątka jeśli da im się szansę. Wystarczy stawiać tacki tam, gdzie zostawia kupki i będzie załatwiała się na tacce, którą można przesuwać tam gdzie się chce. Nowe pokarmy trzeba dawać po trochu, żeby się przyzwyczaiła. Teraz mam królika, którego też karmię tylko naturalnymi pokarmami, oraz psy i koty. Świnki uwielbiają mlecze, zwłaszcza młode. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Chciałabym, żeby moja też tyle żyła:) Ale ona lubi ziarenka. Kupuje jej tylko z vitakraft. I je witaminki. Świnki potrzebuje dużo i witaminy C i dużo wapna. Moja lubi mandaryki:) jabłka, banany, arbuzy, marchewke. Staram się jej dawać najróżniejsze rzeczy. Sianko, a w lecie się sama pasie raczej:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='black_sheep']Alfa, a jak twoja świnka ma za długie ząbki to co robisz? Bo ja tylko z tym mam problem. Cały czas ma kolbe, ale i tak nie pomaga. Górne ma za krótkie, a dolne, zbyt długie. Próbowałam przypiłować, ale sobie nie da:/[/quote]

Do ścierania zębów wysuszoną bułkę, chleb, gałązki drzew owocowych (uwaga żeby nie były pryskane ani przy drodze). Ewentualną korektę siekaczy chyba powinien robić wet...

Zajrzyj też na to świnkowe forum:
[URL]http://www.grebski.nazwa.pl/ccp_forum/index.php[/URL]

Ja swoim daję do ścierania tylko wysuszone chleb albo bułkę. Kolb nie dostają żeby się nie zatuczyły:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alfa i Zuzia']Do ścierania zębów wysuszoną bułkę, chleb, gałązki drzew owocowych (uwaga żeby nie były pryskane ani przy drodze). Ewentualną korektę siekaczy chyba powinien robić wet...

Zajrzyj też na to świnkowe forum:
[URL]http://www.grebski.nazwa.pl/ccp_forum/index.php[/URL]

Ja swoim daję do ścierania tylko wysuszone chleb albo bułkę. Kolb nie dostają żeby się nie zatuczyły:evil_lol:[/quote]

Dawałam jej kiedyś suchy chlebek, ale bałam się, że sobie tym chlebkiem coś zrobi;):D W takim razie znowu jej będę dawać;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...