Jump to content
Dogomania

Swinka-makabra,czyli Klub Pomocy Świnkoosobom.SZUKAMY DT dla swinek,w calej Polsce!


brazowa1

Recommended Posts

  • Replies 8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Podajcie konkretny artykuł, bo nie mam siły się przez to wszystko przekopać.

No i pozostaje udowodnienie, że sprzedaje faktycznie na pokarm, bo na samo rozmnażanie to niestety nic się nie zdziała.

No i trzeba się zastanowić, czy warto wykupić świnki, bo to niestety napędza interes.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Giovanka']Udowodnienie, to chyba bedzie wystawianie ogłoszeń o treści " istnieje możwiość sprzedania na karmę", lub chociażby głoszeń w dziale karmówka na sprzedaż ...:???:[/QUOTE]

Nie to bedzie dopiero poszlaka. Dowieść musisz, że
1)osoba sprzedała
2)srzedała świadomie na karmę

Tylko uwaga! nie wiem czy stosują się do was przepisy o prowokacji i zakupie kontrolowanym ... kupując z takiej lewizny możecie się łatwo wpędzić w kłopoty. No chyba, że ... potraktujecie to tak jak klient, który nie dostał paragonu -do 150 zł mandatu dla sprzedawcy, jeśli klient doniesie ... może jest podobny przepis
nie prościej doczepić się samej sprzedaży, a "klientów" łapac osobno za podejrzenie znecania się (masowe ilości zakupowanych zwierząt a nie jest handlarzem)

problem w tym, że ustawa o ochronie zwierząt na to zezwala (swoją bublowatością)

Link to comment
Share on other sites

Sprzedaz na karme mozna co najwyzej podciagnac pod brak prawa do humnaitarnego usmiercenia,ale co tu duzo mowic,to dosc pokretne i jak najbardziej sprzedaz karmowki kwitnie jednak legalnie..ciazko tu raczej by bylo cos wywalczyc pod tym kątem..chyba ze jakos inaczej to podciagnac..ale to wszystko raczej byloby uznane jako mocno naciagane argumenty:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alispo1']Sprzedaz na karme mozna co najwyzej podciagnac pod brak prawa do humnaitarnego usmiercenia,ale co tu duzo mowic,to dosc pokretne i jak najbardziej sprzedaz karmowki kwitnie jednak legalnie..ciazko tu raczej by bylo cos wywalczyc pod tym kątem..chyba ze jakos inaczej to podciagnac..ale to wszystko raczej byloby uznane jako mocno naciagane argumenty:angryy:[/quote]

Zauważcie, że w żadnym zoologiku nie ma jawnej sprzedaży gryzoni, czy ryb na karmę.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][B][COLOR=Blue]słuchajcie, potrzebuje swinki lub jeszcze lepiej dwóch do adopcji (jesli dwie to jednej płci i zgadzające się ze sobą)

juz od jakiegoś czasu koresponduję z panią, która chciałaby przyjąć zwierzaki do domu pomocy społecznej w częstochowie, gwarantuje opiekę, wyzywienie i weta, zwierzaki nie będą wyciągane bez jej nadzoru. Mogą być jakieś laboświnki - poprzednio mieli jedną swinkę z zoologicznego i umarła. Teraz chcą "BIEDNĄ SWINKĘ W POTRZEBIE" Domek bedzie pod moją opieką.
Swinki mozemy odebrać na sląsku - i na tym konczą sie chyba nasze mozliwości transportowe - chyba że uda sie znaleźć transport do Częstochowy[/COLOR][/B]
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

dobrze, podam maila do tej pani :) Miejsce jest do obejrzenia, jesli bede miała jakieś konkretne prosiaki - pojade na wizyte przedadopcyjną. Nie wydam świnki w kiepskie warunki... Nie jestem zwolenniczką trzymania zwierzaków np w szkołach - jednak tu myślę, ze nie bedzie im zle ... świnki w sklepie są po 15-20 zł, mogliby sobie kupić...

Link to comment
Share on other sites

niestety mi nie odda!! wydalo sie, ze nie jestem z tozu!!

jak swinki zostana uratowane, to koniecznie trzeba sprawdzic warunki w jakich zyja jej pozostale zwierzeta. a swinki chce szybko pozbyc sie bo pewnie sa chore, tak jak jeden samczyk ktorego mi sprzedala (odebralam i anik z caviarni wziela go) byl chory.

ja tak nie moge, swinki trzeba odebrac i to juz. ale niema kto mi pomoc. potrzebny jest toz, policja i ktos z fundacji............. maja legitymacje a ja nie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...