Jump to content
Dogomania

Swinka-makabra,czyli Klub Pomocy Świnkoosobom.SZUKAMY DT dla swinek,w calej Polsce!


brazowa1

Recommended Posts

  • Replies 8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mówi ze ma do 'sprzedania' 3 swinki.. to sa prawdopodobnie samczyki.
ale nie chce mi sie wierzyc bo podala taki powod (dlaczego musi sprzedac) - ma za dużo klatek w domu, bo nie chce zeby mialy male (a mowila ze sa tylko samczyki, hmm, mozliwe ze ma inne zwierzeta, ale nie wiadomo..)

wczoraj ja postraszylam, nawet z jej mama gadalam. mowila ze jeszcze nie sprzedala swinke gadziarzom, a tak napisala na ogl bo chciala zeby ludziom bylo zal i kupowali swinki.. no i nasza rozmowe wstawila na jakims forum, a dzis jakis facet na naszej klasie napisal /komenta/ ze odda swinki na karme.. wiem ze to na zlosc. bo ta dziewczyna pewnie podala im moj nr gg:roll:

hmm, mowi ze zatrzyma sobie 2 swinki (samiczki chyba) a 3 samczyki sprzeda.. jak mi sie uda wyciagnac swinki od niej, to kto weźmie na dt? moze moglabym u mnie na dt zostawic 1 lub 2 ale musialabym pogadac z rodzicami.

aha, agamika, nie wiem czy bede mogla sprawdzac. Chyba tak, ale ktos musi ze mna do niej jechac.

Link to comment
Share on other sites

powiedzcie co mam robic..

mowila, ze oddalaby mi 3 swinki, ale ma trudna sytuacje zyciowa - ojciec nie mieszka z nia i mama nie pozwala jej odwiedzac ojca, a mama jest alkoholiczka i ona potrzebuje pieniazki.. spotkalam sie z nia kilka miechy temu, byla cala brudna jak tylko dostala ode mnie 10,- poleciala szybko do sklepu..mowilam jej ze tym razem 'kupie' od niej swinki, ale nasteopnym razem to bedziemy musieli przyjechac z policja itd..

powiedzcie, co mam zrobic? zabrac swinki czy kupic?

Link to comment
Share on other sites

Bardzo trudna sytuacja. Jeżeli kupisz świnki, pomyśli, że to jednak opłacalny "interes", taka "pomoc" finansowa jednorazowa i tak niewiele jej da. Może spróbować przekonać tę dziewczynę, że bardziej opłacałoby się jej podjąć jakąś pracę, choćby roznoszenie ulotek, bo świnki bądź co bądź trzeba za coś wykarmić, jak dla mnie w takiej sytuacji w jakiej ona jest to kompletnie się nie opłaca.
Dodo, napisz może o tym jeszcze na caviarni, bo na dogo nie wszyscy zaglądają.

Myślę, że nie tylko świnkom przyda się pomoc, ale też tej dziewczynce, rodzinie. Może po odebraniu zwierząt zgłosić to do MOPS-u czy gdzieś, gdzie mogą pomóc?

Link to comment
Share on other sites

świnki zabiorę, tym razem zapłacę jej ale mówilam ze będę sprawdzac czy nie ma zwierzeta do sprzedania.. i ze jesli znowu bedzie chciala mi sprzedac - nie kupie ale zabiore. mowila ze swinka sztuka 15 zl, ale mi mniej i sie pyta ile moglabym dac.. jak myslicie - ile powinnam dac za 3 swinki ??


i do kogo swinki pojada? dwoch samcow maja rok, a jeden 3 tyg

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elurin']W okolicy jest Lexi (Tychy) i Bebebe1 (Będzin). Z nich chyba Lexi ma trochę miejsca. Może napiszcie do niej priv.
Co do świnek, myślę, że najwyżej 10 zł. Jeśli będzie chciała więcej, negocjuj, ale trzeba dać do zrozumienia, że to nie zarobek.[/quote]

dzięki, lexi wie. do bebebe napisze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elurin']Znaczy łącznie? Czyli 5 zł za prośka?
Niezła jazda. Spróbuj zajrzeć, czy ma jeszcze świnki (jakie?), i ją zastraszyć. Może się uda.[/quote]

przesłała mi zdjecie 3 świnek.

trzeba juz jutro do niej jechac (mam adres) i odebrac swinki oczywiscie ze dam jej te 15 zl. bo inaczej to ta baba wezmie nie wiem czy jednego czy 2. ale z kim tam pojechalabym? no kurcze sama nie wiem co robic.. jej juz nie ma na gg

edit; tak, jedna swinka 5,-

Link to comment
Share on other sites

Dodo, jeżeli będzie transport, to ja mogę wziąć tego najmłodszego, bo będę miała na tymczas 1 bidę z allegro, ale już 2-letniego i może uda mi się tą dwójkę ze sobą połączyć.


edit: a to nie są przypadkiem te świnki?? [url]http://allegro.pl/item439995050_swinki_morskie_pilnie_poszukuja_domu.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

niestety, jedna swinke jakas 'babka' zabrala dla swojej wnuczki.. 11 letniej.. dziewczyna mowi ze swinka bedzie miala tam dobrze.. nie udalo mi sie jej przkonac, zeby pojechala i odebrala z powrotem..

ale 2 swinki zabieram, jedna ma 3 tygodnie (trolko, do ciebie pojedzie, jesli masz nr tel do graynew to prosze skontaktuj sie z nia i dowiedz sie kiedy bedzie w Tychach) no i czy 3 tygodnowa swinka moze normalnie jesc to co dorosla tzn ogorek marchewka pomidor burak i versale lage..? pytam sie bo nigdy nie mialam prośka-maluszka..

ta dziewczyna myśli ze ja jestem z TOZu i mnie sie strasznie boi.. prosila zebym nie przyjezdzala z policja.. jak odbiore swinki, obejrze tez jej pozostale zwierzeta, boi sie ze zabiore wszystkie /obiecalam ze nie/.

ps. wolalabym sprawdzic inne zwierzaki tej dziewczyny z kims (a nie tylko z tata, bo oboje nieslyszymy) a dziewczyny rodzice sa pijakami..

Link to comment
Share on other sites

ok. dodo, napiszę do graynew.
Z tym karmieniem, to hmmm. Bardzo mały jest ten maluszek, coś mi się kojarzy, że takie dzieci nie powinno się karmić marchewką, czy jakoś tak. Dawaj mu sianko, możesz dać versele, wiem, że są specjalne karmy dla młodziutkich świnek, chyba z vitakraftu, ale pewnie będą sporo kosztować, no i nie wiem, czy będą dostępne u Ciebie w sklepie.
Jak będzie ten malec już u Ciebie, to upewnij się czy to na pewno jest chłopak, bo na allegro napisała, że jest to samiczka, chyba, że chce Ci oddać jej braciszka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...