Jump to content
Dogomania

pusty stół w Wigilię ? rodzina z Tarnowa - pomóżmy! potrafimy !


3 x

Recommended Posts

[quote name='lilo']A zakupy robicie w Tarnowie juz czy przywozicie wszystko ??[/QUOTE]

zakupy robi Iza wczesniej w Krakowie
bo tam wie gdzie co i jak i jedzie już zorganizowana
zakupów jest tzn było i mam nadzieję, ze będzie duzo i czasami Iza robi na raty

myślę, że nie ma co zostawiac zakupów na ostatnia chwilę
bo znajać życie okaże się że czegoś nie bedzie albo będzie nie takie jakbysmy dla rodziny chcieli ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='Biafra']Do Tarnowa chciałybyśmy pojechać około połowy grudnia, zanim wszystkich opeta szał zakupów.
Na ostatnią chwilę ciężko zrobić zakupy, zwlaszcza mięso pamietam w z eszłym roku było strasznie przebrane

Telefon dla kuriera najlepiej mój 692 33 44 33 wytłumaczę mu jak dojechać.[/QUOTE]
Dziekuje:)

Link to comment
Share on other sites

Zakupy robimy w Krakowie w Tesco i Makro.
Do tego biegamy w minimum 4 osoby tam i spowrotem z wózkami do samochodu a jedna pilnuje dobytku :evil_lol:
Potem do Tarnowa jedziemy już we dwie osoby plus Emi ;) czyli pół osoby.

Samochód pod sklepem mamy załadowany po dach. Najpierw na dnie paczki, które przychodzą gotowe od Was a potem na wierzchu jedzenie.
Zawsze tak było...

Mam nadzieję, że uda się znowu zapełnić auto jedzeniem dla nich .
Poza nami oni nikogo nie mają :shake:

Odnośnie ubrań i kosmetyków to dzieci teraz mają :
dziewczyny 18/19 lat , 17/18 lat i 9/10 lat
chłopak cos koło 16/17 lat
i PaniMama

Ubrania raczej na szczupłe osoby, ale wiadomo że jak coś bedzie na 180 dla chłopaka to do ogrodu czy w domu zawsze założy.

Link to comment
Share on other sites

ja jeszcze tylko tak odnośnie ubrań
żeby były schludne, nie mówię, że muszą być nówki sztuki nieśmigane
ale żeby były takie żeby można je było podarować, czyli schludne, poprane
Iza jedzie do nich na świeta to szczególny czas i byłoby dość niezręcznie wszystkim gdyby z paczki wypakowane zostały np dziurawe skarpetki

Link to comment
Share on other sites

Dziewczynki ja już mam juz ze dwie trzy deklaracje pomocy więc z Tarnowa też troche będzie - jeśli okazałoby się że jest tego więcej a Wam się np nie zmieści to poprosze TZ-ta żeby to zawiózł z Wami jeśli będzie taka mozliwośc. Na chwilę obecną ciężko przewidziec w jakim kierunku akcja się rozwinie.
Ja będę miec paczkę w większości z chemią i upominkami dla Rodziny. Napewno proszek do prania , szampon , pasta do zębów , żel pod prysznic. Ale wszystko napisze szczegółowo jak już skompletuję paczuszkę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kkasiiiar']czy komputer stacionary nie jakos najnowszy dzieciakom sie przyda? Czy juz posiadaja?[/QUOTE]
Dwa lata temu jakiś pojechał, podglądałam :)
A najlepiej to chyba do Biafry dzwonić, jeśli możesz, bo najlepiej zorientowana co tam jest, a czego nie ma, a nie loguje się na dogo zbyt często.

Link to comment
Share on other sites

a paczuszki komu podrzucić w Krakowie i do kiedy?
Ja mam kartę do Selgrosa
Nawet tanio jest w Biedronce, np. pierogi, są w miarę tanie i pyszcze, można by było na Wigilie-data wazności nawet. jest np.szyka z Indyka 570g. do krojenia, pyszne i długa data ważności.
Nie wiem jak kto ale ja lubie biedronke, bo produkty swieze, smaczne i w miare tanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilo']Dziewczynki ja już mam juz ze dwie trzy deklaracje pomocy więc z Tarnowa też troche będzie - jeśli okazałoby się że jest tego więcej a Wam się np nie zmieści to poprosze TZ-ta żeby to zawiózł z Wami jeśli będzie taka mozliwośc. Na chwilę obecną ciężko przewidziec w jakim kierunku akcja się rozwinie.
Ja będę miec paczkę w większości z chemią i upominkami dla Rodziny. Napewno proszek do prania , szampon , pasta do zębów , żel pod prysznic. Ale wszystko napisze szczegółowo jak już skompletuję paczuszkę :)[/QUOTE]

Super ! Bedziemy na bieżąco odhaczać co już jest

[quote name='kkasiiiar']czy komputer stacionary nie jakos najnowszy dzieciakom sie przyda? Czy juz posiadaja?[/QUOTE]

Myślę, że się przyda. Dwa lata temu zawiozłyśmy używany i teraz jest jeszcze bardziej używany :evil_lol:
Poza tym czwórka dzieci do jednego ...

[quote name='wtatara']a paczuszki komu podrzucić w Krakowie i do kiedy?
Ja mam kartę do Selgrosa
Nawet tanio jest w Biedronce, np. pierogi, są w miarę tanie i pyszcze, można by było na Wigilie-data wazności nawet. jest np.szyka z Indyka 570g. do krojenia, pyszne i długa data ważności.
Nie wiem jak kto ale ja lubie biedronke, bo produkty swieze, smaczne i w miare tanie.[/QUOTE]

Paczke mogę odebrać jakoś przed samym wyjazdem . Planujemy jechać koło 15-go .
Jakby się dalo gdzieś umówić jak najbardziej na południe Krakowa to byłoby super :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusiazet']Czyli rodzinie nie udało się stanąć na nogi? Może zamiast ryby, w końcu dać im wędkę, bo widzę, że drzewka i krzewy jeszcze nie procentują! Nie to, żebym nie była za pomaganiem, ale.....[/QUOTE]
Z drzewkami to nie tak od razu. W tym roku wiosną może zakwitną, ale na wielkie zbiory chyba nie ma co liczyć.
Tam przecież dzieci szkolne, nie wiem, gdzie mieliby zarobić. A z gospodarstwa dochodów nie będą mieli - możemy im kupić kury, ale z jajek będą grosze. Mleko się opłaca przy kilkudziesięciu krowach. Większy obszar np. pod sałatę? OK, jak nie zmarznie i nie zgnije trzeba sprzedać. Żeby sprzedać, trzeba zawieźć na giełdę. Czym? To jest typowa wiejska bieda, błędne koło.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusiazet']Czyli rodzinie nie udało się stanąć na nogi? Może zamiast ryby, w końcu dać im wędkę, bo widzę, że drzewka i krzewy jeszcze nie procentują! Nie to, żebym nie była za pomaganiem, ale.....[/QUOTE]

Drzewka i krzewy pierwsze owoce zaczną dawać za około 3 lata.
Najpierw same muszą urosnąć.
No może w przyszłym roku pokaże się na którymś symboliczny owoc.
Tak przynajmniej mówiła Pani ze szkółki, od której odbierałam krzaczki. Były maleńkie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmd']Z drzewkami to nie tak od razu. W tym roku wiosną może zakwitną, ale na wielkie zbiory chyba nie ma co liczyć.
Tam przecież dzieci szkolne, nie wiem, gdzie mieliby zarobić. A z gospodarstwa dochodów nie będą mieli - możemy im kupić kury, ale z jajek będą grosze. Mleko się opłaca przy kilkudziesięciu krowach. Większy obszar np. pod sałatę? OK, jak nie zmarznie i nie zgnije trzeba sprzedać. Żeby sprzedać, trzeba zawieźć na giełdę. Czym? To jest typowa wiejska bieda, błędne koło.[/QUOTE]

Oni mają kury i dwie krowy. Uprawiają ziemniaki , warzywa i zboże oraz trawę dla zwierząt.
Mają dzieki temu ziemniaki z kwaśnym mlekiem , twaróg i jajka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biafra']Drzewka i krzewy pierwsze owoce zaczną dawać za około 3 lata.
Najpierw same muszą urosnąć.
No może w przyszłym roku pokaże się na którymś symboliczny owoc.
Tak przynajmniej mówiła Pani ze szkółki, od której odbierałam krzaczki. Były maleńkie[/QUOTE]

Dokładnie. Mój wujek sadził sadek 2 lata temu i wciąż czeka na zbiory. To trochę trwa niestety.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']ja jeszcze tylko tak odnośnie ubrań
żeby były schludne, nie mówię, że muszą być nówki sztuki nieśmigane
ale żeby były takie żeby można je było podarować, czyli schludne, poprane
Iza jedzie do nich na świeta to szczególny czas i byłoby dość niezręcznie wszystkim gdyby z paczki wypakowane zostały np dziurawe skarpetki[/QUOTE]

tak było dwa lata temu.. bardzo dużo rzeczy było delikatnie mówiąc nie nadających się W OGÓLE do ubrania, nawet do ogrodu.. Ludzie niektórzy chyba potraktowali to jak możliwość wysprzątania sobie szaf.....
No i musiałyśmy na mrozie to wszystko z Biafrą poprzebierać, żeby kobieta nie poczuła się urażona....
Dlatego ubrania powinny być w naprawde bdb stanie inaczej nie ma sensu ich dawać....

Biafra spoko, jak karma dotrze na Łużycką to wyśle Ci esa, OK?????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biafra']Oni mają kury i dwie krowy. Uprawiają ziemniaki , warzywa i zboże oraz trawę dla zwierząt.
Mają dzieki temu ziemniaki z kwaśnym mlekiem , twaróg i jajka.[/QUOTE]
Wiem, mi chodziło o "wędkę" :) I że to nie takie proste.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']doszły kolejne wpłaty:
50 zł od pani Grażyny H. z Katowic
130 zł do Weimaromaniaczki

dziękuję :)[/QUOTE]
Dzwonil do mnie kurier jak do jechac, podalam numer, ktory od Was otrzymalam, kurier "Siodemka" tel.512415775 wlasnie jest blisko Fundacji i szuka drogi,tak wiec paczka ode mnie bedzie za chwile na miejscu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...