Jump to content
Dogomania

Orlen kudłacz w typie rasy PON w swoim domu u docha


docha

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Trudno powiedzieć czy to jest już mój kot ;)  Koszulka jest prezentem :)

 

Moje zgodne stado- cztery tygrysy i Orlenek i Dosia. Trzy tygrysy rządzą Orlenkiem, Skutecznie wyjadają mu z miski,a on odsuwa się i z naiwnością temu przygląda albo spogląda na mnie prosząc -zrób coś. Do miski Dosi koty nie zaglądają. Wiedzą,że nie mają szans. Nosem rozstawia towarzystwo po katach.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Krzeszowskie dróżki w G.Kamiennych k. Wałbrzycha. W poszukiwaniu kapliczek. Napisałam tak, gdyż Kalwaria nie jest prawidłowo oznakowana, a zaczęłam od kierunku na Betlejem. Dzisiaj było b. chłodno (przy gruncie 0 st) ale pięknie słonecznie.

 

62b3262d51c42936med.jpg

 

I to jest właśnie Betlejem. Pawilon pod zarządem klasztornym, oczywiście zamknięty. W środku są na drewnianych ścianach piękne malowidła. Mnisi TU odpoczywali i zażywali zdrowotnych kąpieli ;) W w odzie znajdują się jakieś siarczany.

c4943a28eeafde89med.jpg

 

My dalej na trasie zaczynamy iść z wiatrem.

ad76a07c5cfe4cb2med.jpg

 

Przerwa na paróweczkę.

eb758de065d38c01med.jpg

 

Tak psy reagują na hasło Paróweczka, a Orlen dodatkowo toczy ślinę :)

6d70ef1c80fbf2fcmed.jpg

Link to comment
Share on other sites

Koń Basia. Tego stworzenia boją się moje psy. Orlen widział to cudo pierwszy raz i był najpierw zdziwiony i zaskoczony, a potem schował się za mnie. Dosia ma zakodowane niemiłe spotkanie z takim kopytnym.

 

93333d3aa0a08feemed.jpg

 

i nareszcie krucyfiks w lesie.

250bda6ec291868emed.jpg

 

w lesie mnóstwo zwierzyny. Orlen dwa razy dostał nagłego sprintu za czymś czego nie widziałam.

29195e24ab8b3bf6med.jpg

 

do Orlenka doczepiło się wszytko. patyki mech brud. Teraz śpi wykończony.

f60762d3b80913c6med.jpg

 

247fcf41b6a90787med.jpg

Link to comment
Share on other sites

i na koniec Kapliczka, której szukałam. Dom Annasza z oryginalnym ołtarzem,  drewnianą płaskorzeźbą, a w piwnicy ciemnica z figurą Jezusa.

302ca293c0781ec1med.jpg

 

1e652485db36c9d0med.jpg

 

stąd powinnam zacząć. Nie miałam już siły tam zajrzeć. następnym razem, gdy będzie ciepło.

5497c9b035c3e9d5med.jpg

 

4a34bf09e87e08a8med.jpg

 

koniec wyprawy :)

dd305fde1557f071med.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj przeżyłam szok. Pamiętacie jak pisałam, że mamy kotkę, której trzeba było amputować łapkę? Pewnie przy okazji wycięli jej koci rozum. Kotka okazała się kocim kanibalem. 10 dni temu okociła 4 szt. Nosiłam się z zamiarem uśpienia miotu, ale zwlekałam. Dwa dni po okoceniu jeden z kotków znalazł się poza legowiskiem martwy. Myślałam, że Dosia nieopatrznie zrobiła mu krzywdę i poddusiła kociaka, bo ciągle wkładała nos między maleństwa. Przeniosłam kosz na werandę, tak aby psy nie dochodziły. Parę dni temu zupełnie przepadł następny kociak. Nie mogłam pojąć co się stało i gdzie jest. Wczoraj było ich jeszcze dwoje fajnych grubasków, już otwierały oczy. Dzisiaj rano został jeden. Ale po śniadaniu patrzę a ta wariacka kocica wyciągnęła skądś niedojedzony korpus kotka. Widok był zatrważający, aż mnie zemdliło. Bałam się ją dopuścić do ostatniego małego, ale co robić? Po powrocie z dworu była troskliwą mamą. Pomyślałam, że może tamte były chorowite. Przed chwilą zadusiła ostatniego. Syn zauważył, jak go martwego troskliwie wylizywała. Wiecie co? czegoś takiego jeszcze nie widziałam, a żyję z kotami od maleńkiego. Mam ochotę ją .....Na pewno idzie do wysterylizowania, ale już nie będzie ulubioną kotką. Tak wrednej istoty jeszcze nie widziałam, tzn. widziałam i znam ale ludzkiego

gatunku.

Link to comment
Share on other sites

Tak się zdarza wśród zwierząt,że zagryzają swoje mioty a nawet zjadają je.Jest to dla nas ludzi niezrozumiałe a w świecie zwierzęcym przyjęte.Nie wiadomo co powoduje takie zachowanie tej kociczki,tego się nikt nie dowie.Najlepszym rozwiązaniem to sterylka.I tak tych biednych kotków jest masę na ulicach,giną pod kołami samochodów albo z głodu,choroby.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cześć Wiesiu, miło że jesteś u Orlenka :)

 

Ja umieram z nerwów. Żyję maturą syna tak jakbym sama ją zdawała :)

 

Orlen kwietniowy. Czeka go golenie i zastanawiam się czy Poker nie pomogłaby mi bezstresowo to załatwić :P

 

0fcfc3a07c784edemed.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

tak masz rację :) jak na tę chwilę wszystko jest do przodu, jeszcze w tym tygodniu ustny polski. W pierwszym tygodniu miałam ogromne nerwy. Obudziły się we mnie stare demony z mojej matury, a i do tego obciążenie psychiczne jako matki (chyba wiesz o co mi się rozchodzi).

 

Orlen właśnie jest etapami przygotowywany do fryzjerki aby miał u niej jak najmniej stresu.  Nawet nie zamieszczę teraz zdjęcia bo Anula by mnie udusiła ;)

Tzn. ma przeze mnie powycinaną sierść na łapkach z kołtunów i w zasadzie nie jest źle, wycieniowałam mu główkę,żadna fryzjerka mu tego tak ładnie nie zrobiła;) ale została sukienka i wygląda teraz potwornie śmiesznie jeżeli niepaskudnie. Muszę go wykąpać i umówić do golenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam problem z Orlenkiem. Od rana psiak ma problemy z chodzeniem na tylną łapkę. Leży i popiskuje. Jak na złość moja wetka nie była dzisiaj dostępna. Wieczorem poszłam do sąsiada weta, w zasadzie jest to weterynarz od dużych zwierząt. Zastosował mu zastrzyk długoterminowy o działaniu 3 tygodni. Pierwszy raz o takim słyszę. Zapewniał, że jest bardzo skuteczny, a podejrzewa u Orlena stan zapalny stawu. Ja obawiam się czy to nie zaczynają się problemy zwyrodnieniowe. Słyszałyście o takich zastrzykach? Nie wiem czy to nie steryd. Powiedział, że Orlen nie może już mieć podawanych żadnych leków przeciwzapalnych przez ten okres.

 

aha, Orlen jest już od tygodnia, w nowej letniej odsłonie. I wszystkim się bardzo podoba. Teraz wygląda jak słodki piesiulek :)

Link to comment
Share on other sites

Jest lek przeciwzapalny o takim długim działaniu.Nie pamiętam nazwy. A czy Orlisiowi jest lepiej?

No i gdzie zdjęcia mistera świata?

Ja obrzępoliłam kilka dni temu Loczkę.

Przy okazji zajrzyj na bazarek i odwiedź Karmelka.

Link to comment
Share on other sites

No,wyobrażam sobie jaki teraz jest Orlen,prześliczny,zresztą nawet gdyby jego sierść była zaniedbana to i tak będzie robił wrażenie przepięknego psa.
Przydało by się zrobić prześwietlenie łapki,być może ma wiązadło zerwane.Oczywiście to tylko są sugestie,mże być co innego.RTG pomoże w zdiagnozowaniu co praktycznie jest z tą łapką.U Ewci Baryluk jest dość profesjonalny rengen,prześwietlałam tam łapkę Sawany,zaraz dostalam opis i płytkę.Cena prześwietlenia nie jest ceną wygórowaną.Jak sobie przypominam to chyba zapłaciłam 50,00zł wraz z wizytą i lekiem.

Link to comment
Share on other sites

No,wyobrażam sobie jaki teraz jest Orlen,prześliczny,zresztą nawet gdyby jego sierść była zaniedbana to i tak będzie robił wrażenie przepięknego psa.(...)

 

a była zaniedbana i robiła wrażenie wielkiego Orlena, a teraz jest maleńki ;)

Zauważyłam, że nie lubi ogołacania go z kozucha ;) będzie przez jakiś czas chodził nadąsany.

 

Jak zwykle o tej porze moja ukochana lipa , dzisiaj o zachodzie

212e9d4911f06eb3med.jpg

 

Mister świata nadchodzi :)

06576367f349ca5emed.jpg

 

a31841441c4722cfmed.jpg

 

b09a3f1e80eb7966med.jpg

 

f4d21134f91c7290med.jpg

Link to comment
Share on other sites

Teraz jest o wiele lepiej. Już podnosi zad bez problemów. Zrobię rtg u Baryluk, wczoraj nie odebrała telefonu, jednak zazwyczaj jest w pogotowiu.

 

Nie jest zerwane ścięgno, bo dzisiaj biega mimo że pociąga jeszcze łapką,  jak widać na zdjęciu poniżej. Myślę, że to jednak stan zapalny stawu biodrowego.

 

obok Orlenka kotka trójłapka

882079a278044c83med.jpg

 

...i kolorowa wieś

0986919a3bb5c822med.jpg

 

w sobotę były u nas Wilki

235feac58e411fcdmed.jpg

 

i na koniec Orlenek i trójłapka Dziewczyna

f217ea1bf08bc331med.jpg

Link to comment
Share on other sites

już wiemy!! matura do przodu :) :) Polski - rewelacja , nie wiem jak On to zrobił, ja byłam u....na, matma trochę słabiej, szkoda bo kładliśmy duży nacisk i stawialiśmy wysoko. Egzamin dojrzałości mam już po raz drugi za sobą :) Uffff.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...