Jump to content
Dogomania

Ciężki los kotów z dworca PKS w Poznaniu. Jest szansa na pomoc?


miki27

Recommended Posts

Wiem, że to nie żadne rozwiązanie, ale mogłoby być dobre choć na chwilę. Mianowicie, kilka kotów można by zawieźć do schroniska. Najlepiej te, które nie były szczepione, bo oni tam i tak zrobią szczepienia. Koty miałyby ciepłe miejsce i w tym czasie, gdy będą przebywać w schronisku można im robić ogłoszenia.
Innego pomysłu na razie nie mam, niestety.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeszcze jeden pomysł: można zrobić zbiorowe ogłoszenie kotom, napisać, że nadają się na wieś, że wystarczy zapewnić im jedzenie, trochę ciepła i głasków, że skutecznie będą odstraszać gryzonie. Oczywiście najpierw trzeba by je odrobaczyć, zaszczepić i najlepiej też wysterylizować.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie, co z tą kociarnią, czy nadal jest aktualna? Na miau dzisiaj pojawiła sie informacja, że mamy max 3 tygodnie na zabranie kotów!!!!! POMOCY!!!!!!! Same nie damy rady, jest ok 12kotów, nie mamy juz miejsca na koty a te co zostały 4,5 z Nich oswojone, reszta na pół oswojona. POMOCY!!!!!

Link to comment
Share on other sites

A ja znowu ze złymi wieściami [IMG]http://forum.miau.pl/images/smilies/icon_sad.gif[/IMG]

Mamy weekend na wyłapanie kotów z PKS i umieszczenie ich GDZIEŚ. Jutro PKP przekazuje teren inwestorowi, który w przyszłym tygodniu wchodzi tam z maszynami.

Miasto wskazało nam dzisiaj miejsce do przeniesienia kotów - duże, zielone, raczej odludne tereny. Fajnie? Fajnie, tylko że kilometr od najbliższego przystanku... [IMG]http://forum.miau.pl/images/smilies/icon_rolleyes.gif[/IMG] Więc odpada, bo nie damy rady karmić tam kotów - na piechotę, z karmą, młode dziewczyny bez asysty nie pójdą w las... [IMG]http://forum.miau.pl/images/smilies/icon_rolleyes.gif[/IMG] Drugie miejsce jest lepiej skomunikowane, ale to wciąż zupełne obrzeża Poznania i wciąż problem z codziennym dojeżdżaniem i karmieniem. Do przemyślenia.

Ale i tak, bez względu na to, gdzie koty miałyby docelowo trafić, do poniedziałku musimy je zabrać z PKS i zanim gdziekolwiek pojadą pokastrować, zdiagnozować itp.

[B][COLOR=#FF0000][SIZE=4]Dlatego w weekend potrzebne jest nadzwyczajne zwarcie szeregów. Stąd pytania:

- kto może służyć transportem przy przewożeniu kotów po łapance???? I w przyszłym tygodniu z wożeniem ich do wetów?

- kto miałby jakieś awaryjne miejsce do przechowania choćby jednego kota???? Błagam! Piwniczkę mamy już teraz zapchaną po brzegi, dostawimy jeszcze 2 klatki (czyste szaleństwo, zważywszy na wielkość tego miejsca) więc 4 kolejne koty jakoś super awaryjnie upchniemy, ale każde pojedyncze miejsce dla tych kotów jest teraz dla nas na WAGĘ ZŁOTA!

Prosimy o pomoc [IMG]http://forum.miau.pl/images/smilies/icon_exclaim.gif[/IMG] Ten weekend jest kluczowy. Czego nie zrobimy teraz, na to może być w przyszłym tygodniu za późno....[/SIZE]


[COLOR=black]Kotki które znajdują się na PKS są już w ciąży. Jedna była na sterylce i okazało się, że lada moment by rodziła. [/COLOR]
[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

kur.... ta bezsilność mnie dobija ;( ile kotów jest do zabrania? ile da się złapać (są oswojone) a ile nie? jakiś pomysł na łapanie nieoswojonych kotów?
może ostatecznie dać je do schronu? koty tam nie mają źle...

Link to comment
Share on other sites

Jest jeszcze jedna opcja, dzwoniłam dzisiaj do pewnej pani i prosiłam o pomoc, powiedziała, ze może wziąć koty do siebie na działkę, bo ma tam też inne koty, które karmi, jeździ co drugi dzień, działka jest bodajże na Złotowskiej, powiedziała, że nie byłoby problemu, żeby osoby zaangażowane tam pojechały i zobaczyły, że koty tam rzeczywiście są itd. Podałam miki27 nr do tej pani, jeśli chcecie skorzystać z jej pomocy to dajcie znać. Przydałoby się, żeby ktoś decyzyjny pogadał z nią wcześniej i ustalił wszystko, żeby potem nie było niespodzianek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nano']a ktoś jest nam w stanie takowe udostępnić ?[/QUOTE]

Nam, czyli ?? My mamy łapice ale przez ten tydzień są zajęte. Najbardziej potrzebne są DT nawet krótko terminowe na dwa-trzy tygodnie, bo część z tych kotów będzie wypuszczana na nowe miejscówki.

I jeszcze bardzo potrzebna jest pomoc transportowa w tym i następnym tygodniu do wożenia kotów. Kursy Winogrady-Polanka-winogrady, centrum-winogrady.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='itaka']Nam, czyli ?? My mamy łapice ale przez ten tydzień są zajęte. Najbardziej potrzebne są DT nawet krótko terminowe na dwa-trzy tygodnie, bo część z tych kotów będzie wypuszczana na nowe miejscówki.
.[/QUOTE]
Nam czyli ludziom którzy chcą wyłapać koty ;)
powiedzcie mi, ile aktualnie kotów potrzebuje DT i do kiedy trzebaby było je zabrać ? może uda nam się przechować chociaż dwa...

Link to comment
Share on other sites

Sprawa się komplikuje bo odkryliśmy tam kilka kolejnych nowych stad, w których jest od 5 do 10 kotów. Takich stad jest na pewno 3.
Część kotów ma czas do końca tego tygodnia, później wjeżdża tam ciężki sprzęt.
Koty z dalszych terenów wolnych torów czyli te nowe stada mają czas do końca marca. W tych nowych stadach są kotki w ciąży :shake:

Mało tego do naszego aktualnie wyłapywanego stada ciągle dochodzą nowe koty. Do końca tygodnia musimy znaleźć miejsce dla 9 kotów.

Cytuję:
[QUOTE]Dla równowagi, żeby nie było tak pięknie, pokierowane przez robotników zajechałyśmy kawałek za PKS, na ulicę Magazynową, gdzie podobno panowie widzieli pewną kotkę. No to znalazłyśmy kotkę (z ogonem obklejonym taśmą klejącą... [IMG]http://forum.miau.pl/images/smilies/icon_rolleyes.gif[/IMG] ) oraz jej czterech towarzyszy, a od Pana który tam pracuje, dowiedziałyśmy się, że całe stado liczy 10 kotów, z czego część to kotki, już ciężarne, które rodzą dwa razy roku, ale ich kocięta rzadko kiedy przeżywają [IMG]http://forum.miau.pl/images/smilies/icon_confused.gif[/IMG] Koty dają sie głaskać, kiedy jedzą - a rzuciły się na karmę, jakby ostatnio jadły miesiąc temu [IMG]http://forum.miau.pl/images/smilies/icon_eek.gif[/IMG] Zresztą piękne są - srebrne, marmurki, krówki...[/QUOTE]

I jeszcze jest niedokończona Składowa gdzie widziano kotkę w wysokiej ciąży. Te koty się przemieszczają po kilka kilometrów, raz są na PKS raz na PKP a innym razem na Składowej.
Oszaleć można :mad:

Link to comment
Share on other sites

te 9 kotów to dzikusy tak ?
niestety my mamy tylko dwie klatki, a kociarnia stoi z gołą watą na ścianach... :( jutro, jedziemy z wizyta do schronu i zapytamy dyrektora czy byłoby miejsce dla kilku kotów...
w piątek też dowiemy się czy może uda się załatwić u znajomej, znajomej "domek" dla chociaż dwóch dzikusów...

mam nadzieje, że uda nam się jakoś ją wykończyć do końca marca i będziemy mogli wziąć kilka tych marcowych kotów... aktualnie jeżeli już nic nie dacie rady zrobić to u nas może być krótki DT (bo nie chcemy kotów narażać na wdychanie opiłków waty, - ponieważ klatki byłyby ustawione w kociarni - a w nocy temperatury nie są zbyt przyjemne) 2-3 dni dla dwóch kotów...

w takim wypadku jeżeli schronisko miałoby miejsce wolałabym je dać tam, niż do nas... bo koty w schronie źle nie maja...

Link to comment
Share on other sites

Żaden z tych kotów do schronu nie trafi, taka decyzja została już dawno podjęta. Potrzebna jest konkretna pomoc a nie upychacz jak schronisko.
To są koty dzikie i półdzikie. [B]Szukamy dla nich miejsc takich jak działki, stajnie czy gospodarstwa agroturystyczne.[/B]

[COLOR=red]Wszystkie decyzje w sprawie tych kotów proszę konsultować bezpośrednio z Kasią lub Martą z miau. One mają i ustalają harmonogram, koordynują całą akcję od początku do końca i niech tak zostanie.

[COLOR=black]Reasumując: SZUKAMY DT i DS oraz pomocy transportowej i finansowej.
Jak co mogę wam dać numer do dziewczyn jak okażę się, że pani będzie mogła przygarnąć jakieś dzikusy.
To nie jest tak, że jedziemy, łapiemy i przewozimy na nowe miejsce. Po drodze jest kastracja/ sterylka (kot musi do siebie dojść), odrobaczenie, odpchlenie itp. A jak kot chory to jeszcze musimy go wyleczyć. A spora część jednak wymaga krótkiego przeleczenia.
[/COLOR] [/COLOR]

Edited by itaka
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...