Jump to content
Dogomania

spacery na mrozie


lwg

Recommended Posts

[quote name='lilk_a']

smarowanie łap jest ok , ale faktycznie tylko wazeliną i nie na spacery po ulicach gdzie jest sól , w takim wypadku najlepiej po przyjściu do domu wymyć psu łapy zimną wodą wysuszyć i dopiero posmarować wazeliną , czy kremem w witaminami[/QUOTE]

nie smaruje wazeliną łap. W tej chwili nie pamiętam nazwy, ale byla to maść za 3zł na odmrożenia w aptece.

po spacerze, smarowanie łap w domu - odpada u nas całkowicie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='motylek1007']nie smaruje wazeliną łap. W tej chwili nie pamiętam nazwy, ale byla to maść za 3zł na odmrożenia w aptece.

po spacerze, smarowanie łap w domu - odpada u nas całkowicie.[/QUOTE]
chyba wiem jaka , maść ochronna z witaminą a , jest bardzo dobra i skuteczna
ja smaruję nawet zwykłą wazeliną , szybko się wchłania i poduszki łap od razu jakby fajniejsze , zresztą profilaktycznie smaruję poduchy mojej suni też przez cały rok raz czy dwa razy w tygodniu kremem z nagietka :)

Link to comment
Share on other sites

Ja mojego psa ubieram zimą właściwie na każdy spacer. Kurtkę sciągam, gdy biega i ma możliwość rozgrzania się, poczym, gdy znów przechodzmy na "tryb spaceru", to kurtkę zakładam ponownie. Nie wyobrażam sobie, nie mieć żadnego ubrania dla niego i np. przy -20 spacerować kilka godzin po górach, bo tu nawet kurtka to za mało... teraz na takie wypady mamy dodatkowo kombinezon, no i oczywiście wazelina zawsze w kieszeni i częste smarowanie łap.

Link to comment
Share on other sites

Witam,
ja mam kundelka starszego i on jak jest zima to jak załatwi swoje potrzeby na dworze to zmyka do domu. Widocznie mu zmarzie dupka.
Popieram zdanie swoich poprzedników - jak piesek zmazrnie to sam będzie chciał do domu iść.
Pozdrawiam,
Daniel
[url]http://carmenmojpsiak.blogspot.com/[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']czy spotkaliście sie osobiście z trzymaniem ttb-ów na dworze przez okragły rok w naszej strefie klimatycznej?jeśli tak czy były zimą ubierane w kubraki?[/QUOTE]


In z niebieskiego forum swoje psy trzyma zimą na dworze, ale z tego mi pisała to mają mega budy i też mają kurtki zimowe.

My się w tym roku lansujemy by Caball
[IMG]http://i1099.photobucket.com/albums/g394/Agnieszka_Kondraciuk/Rozne/wys44.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Derka jest szyta na wymiar. Forma kamizelki (wkładana przez głowę), kołnierz, dłuższa w grzbiecie (dlatego się marszczy) i długa klapa pod brzuchem to tylko i wyłącznie mój wymysł. Teraz tylko troszkę żałuję, że nie wpadłam wcześniej na pomysł małej kieszonki. Tu działa zasada klient nasz pan, co wymyśli to uszyjemy ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki :) Już wiem, czemu nie mogłam wygooglować, wpisywałam "ubranka caball", a nie derki :)

Zakup wdzianka dla ttb to wyzwanie, bo nie dość, że 90% ubranek jest robionych na malutkie pieski, to jeszcze bullowate są "niewymiarowe" i to co dobre na długość, jest zwykle za kuse ;)
I widzę nawet moro robią, TZ będzie wniebowzięty, bo on nawet na nasze obecne czarne wdzianko z króliczkiem playboya nosem kręcił ;)
Btw gdyby w necie można było dostać jakieś fajne stylowe np. punkowe wdzianka dla psów, to pewnie musiałabym założyć swojemu psu osobną szafę :evil_lol: no ale niestety (albo stety) w sieci dominują ubranka w stylu "słitaśnym" :p

Link to comment
Share on other sites

O materiały trzeba pytać, bo większość zdjęć nie jest wstawiona na stronę.
Ja mam od nich już kurtkę przeciwdeszczową i jestem bardzo zadowolona. Solidne wykonanie i bardzo porządne materiały. Zimówka jest taka gruba, że mogłabym w niej uderzyć na Syberię. No i cena... 80zł jest śmiesznie niska ;) (cena zależy od długości grzbietu psa).

Link to comment
Share on other sites

W sklepach warto pytać o większe kombinezony. U mnie jest jakiś taki zwyczaj, że na wieszakach wiszą tylko te na yorki itp. a większe (które na ogół są mniej fikuśne) leżą pod ladą. Takie ubranie moro kupiłam kiedyś w zoologiku w klinice dla zwierząt i były też większe rozmiary
[url]http://i35.tinypic.com/28i3vco.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

Moja Kala uwielbia śnieg ale mrozu niestety już nie :roll: Już teraz przy temperaturze 0 stopni nie chce być na dworze dłużej niż 5 min :shake: podszerstek ma tylko na karku i troche na tyłku :razz: Kilka razy mi się przeziębiła tak więc ruda śmiga w ubrankach :p Ubranka robie jej sama bo w zoologach w mojej okolicy są same malutkie :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...