Jump to content
Dogomania

lwg

Members
 • Posts

  12
 • Joined

 • Last visited

lwg's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Jak miałem psa z grubym futrem, to raczej nie miałem obaw, aby iść z nim na dłuższe spacery. Teraz mam 3 letnią suczkę o krótkiej, choć dość gęstej sierści i zastanawiam się, czy jak pojawią się mrozy, to powinienem skrócić spacery?
 2. [quote name='annes']Ni w tym dziwnego, pieski często oddychają przez pysk :) Zwłaszcza teraz kiedy jest lata (choć z pogodą różnie), bo dzięki temu łapią więcej powietrza.[/QUOTE] Jak chodzi, to owszem - pysk nieraz otwarty. Ale jak śpi - to nigdy nie widziałem. Nawet w upały.
 3. A jak leży na boku? Osobiście nigdy nie widziałem, aby mój pies, śpiąc na boku, oddychał przez pysk. Dlatego zastanawiałem się, czy to w ogóle możliwe.
 4. Czy wasze psy podczas snu oddychają przez pysk? Czy np. gdyby pies miał zatkany z jakiegoś powodu nos, to czy śpiąc, oddychałby wtedy przez pysk, czy tak się raczej nie dzieje?
 5. lwg

  4-letni pies

  [quote name='evel'] Pracownicy schronisk mają raczej spore doświadczenie, więc nie sądzę, aby specjalnie wprowadzali ludzi w błąd ;)[/QUOTE] Nie chodziło mi o specjalne wprowadzanie w błąd, ale o to, że jeżeli dokładnie się tego określić nie da, to pewnie można pomylić się o rok w tą, czy w drugą stronę :) dzięki
 6. lwg

  4-letni pies

  [quote name='evel']Wiek psa określa się np. po zużyciu zębów, chociaż nie zawsze jest to do końca wiarygodne.[/QUOTE] A więc jaka jest granica błędu? Jak w schronisku mówią mi, że pies ma 4 lata, to czy równie dobrze może mieć pięć, sześć lat albo np. trzy?
 7. Czy 4-letni pies (podobny do owczarka niemieckiego) jest już psem raczej starszym, czy wciąż jeszcze młodym? Od jakiego wieku określa się, że pies jest już stary? I jeszcze jedno: Po czym w schronisku oceniają ile pies ma lat? Na jakiej podstawie określają wiek psa skoro nie przyprowadził go właściciel?
 8. Jak często po zabiegu sterylizacji trzeba jesze jeździć do weta? Chodzi mi o jakieś zastrzyki antybiotykowe, czy przeciwbólowe, które pewnie się podaje? Pytam, bo mieszkam dość daleko od weta, do którego będę się wybierał z suczką na sterylizację i chciałbym się zorientować, czy często po tym zabiegu trzeba będzie do niego wracać? Może wystarczą jakieś anybiotyki, czy leki przeciwbólowe w tabletkach, które można podawać w domu?
 9. Coś mi się zdaje, że nikt ci tutaj nie odpowie. Może spróbuj napisać to w innym miejscu, może na innym forum? A może ten twój wet zgodziłby się na płacenie mu w ratach?
 10. Ktoś leczył tam swoje psy? Proszę o opinię.
×
×
 • Create New...