Jump to content
Dogomania

Ślepy Basio - Terier walijski POTRZEBUJE KOCHAJĄCEGO DOMU !


piechcia15

Recommended Posts

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/192227-Bingo-w-typie-pudla-za%C4%87ma-padaczka-POTRZEBNA-POMOC-w-prowadzeniu-BAZARKU?p=17973598&viewfull=1#post17973598"][/URL]
Proponuje wiece uwag merytorycznych od zajadlej paplaniny.

Anioły z Dogo do roboty :)

Link to comment
Share on other sites

07.12.2011- [quote name='patrycja ostrowska']
Pies ma wyjałowione jelita i bardzo słaby apetyt. Nie można mu podać bakterii na odbudowę flory bakteryjnej, bo jest jeszcze na to za słaby. Powodzenia.
[/QUOTE]


09.12.2011- [quote name='patrycja ostrowska']
Trzeba mu podać preparaty odbudowaujące układ pokarmowy po takiej ilości antybiotyków jakie otrzymał.[/QUOTE]

W ciagu dwóch dni, az tak zmieniłaś zdanie?:crazyeye: :-o :question: :???:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Nie sądzę, na całe jego szczęście, by to się ziściło.[/QUOTE]

Maiqa nie badź bezczelna !!!
Przyjechał już lekarz do tej dziury ???????????????
Zrobiłyście Basikowi jakieś badania ?????????????
Czy "leczycie" go dalej podając mu 8 chrupek dziennie ???

Terriermania, lekarz stwierdził na podst. badania krwi, które zrobiłam Basikowi kilka dni temu poantybiotykowe zaburzenia pracy wątroby i zalecił Liv52 lub essentiale forte.

Piechciu, miałaś dziś zrobić przelew za SGGW, jak na razie nic nie mam na koncie....

Joanna coś tam, gdyby nie klinika SGGW Basik przez głupotę i opieszałość Piechci już by nie żył. Przeczytaj posty 176, 203,224,232 jak martwi się o kasę i oszczędza na kluczowych badaniach dla tego psa jak usg i rtg.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='patrycja ostrowska']
Terriermania, lekarz stwierdził na podst. badania krwi, które zrobiłam Basikowi kilka dni temu poantybiotykowe zaburzenia pracy wątroby i zalecił Liv52 lub essentiale forte.
[/QUOTE]
Bredzisz, normalnie bredzisz..... Sory, ze tak dosadnie, ale watroba jest narządem wew, a nie układem pokarmowym. Wątroba pełni następujące funkcje:
wytwarza żółć, która rozbija tłuszcze na małe kropelki
odtruwa krew z szkodliwych substancji, jak leki, alkohol, amoniak, glutamina
magazynuje krew
bierze udział w syntezie glikogenu, mocznika, barwników
syntezuje białka osocza krwi, jak albuminy, α - globuliny, β – globuliny i fibrynogen
wydziela do krwi enzymy i czynniki krzepnięcia krwi
magazynuje glikogen, tłuszcze
magazynuje witaminy : A, D, E i K
gromadzi Fe w postaci ferrytryny.

Czyli uczestniczy w syntezie i magazynowaniu produktów przemiany materii, ale jako takim "składnikiem" układu pokarmowego nie jest.
JUz gdzieś wczesniej pisałam, że objawy, które miał pies mogą sugerowac zaburzenia ze strony pracy wątroby.
Niepokojące są takie objawy jak: np biegunka, wymioty, spadek wagi, utrata apetytu, zwiększone zapotrzebowanie na płyny, apatia i osowiałość, senność, ból brzucha, czasami obrzęk brzucha w okolicach wątroby, zażółcenie dziąseł i białek oczu, gorączka, krwawienie z dziąseł, jasny kał, ciemny mocz, obijanie się o sprzęty domowe (to można ominąć z powodu problemów ze wzrokiem), niezdarność, przyciskanie głowy do podłogi i ścian, kręcenie się w kółko, drgawki.

Więc może pisz dokładniej o co Ci chodzi :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='li1']Ty moze nie musisz, ale piechcia musi.[/QUOTE]

Piechcia niczego nie musi. To Ty powinnaś zapłaić ten rachunek, to Ty umieściłaś tam psa i Ty powinnaś uregulować dług. Jak można nakazywać komuś ponosić koszty za cudze decyzje. Zachowaj resztę godności i honoru i zapłać ten rachunek, bo to żałosne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='li1']Ty moze nie musisz, ale piechcia musi.[/QUOTE]

[quote name='bira'][B]Piechcia niczego nie musi. To Ty powinnaś zapłaić ten rachunek, to Ty umieściłaś tam psa i Ty powinnaś uregulować dług. Jak można nakazywać komuś ponosić koszty za cudze decyzje. Zachowaj resztę godności i honoru i zapłać ten rachunek, bo to żałosne[/B].[/QUOTE]

phi, to co grube, podpisujé

Link to comment
Share on other sites

[quote name='patrycja ostrowska']Maiqa nie badź bezczelna !!!
Przyjechał już lekarz do tej dziury ???????????????
Zrobiłyście Basikowi jakieś badania ?????????????
Czy "leczycie" go dalej podając mu 8 chrupek dziennie ???

Terriermania, lekarz stwierdził na podst. badania krwi, które zrobiłam Basikowi kilka dni temu poantybiotykowe zaburzenia pracy wątroby i zalecił Liv52 lub essentiale forte.

Piechciu, miałaś dziś zrobić przelew za SGGW, jak na razie nic nie mam na koncie....

Joanna coś tam, gdyby nie klinika SGGW Basik przez głupotę i opieszałość Piechci już by nie żył. Przeczytaj posty 176, 203,224,232 jak martwi się o kasę i oszczędza na kluczowych badaniach dla tego psa jak usg i rtg.[/QUOTE]

[B]ej dziewczyny, weźcie to coś stąd.[/B] warszawianka od dwóch lat....

Ja również nie zapłaciłabym ANI złotówki temu bezczelnemu babsztylowi.
Skąd wiesz, że Basik nie miał zrobionego RTG czy czegokolwiek w pierwszej lecznicy skoro nie raczyłaś zabrać badań i wypisu stamtąd!

Naraziłaś Basika na dodatkowe koszta, wystawiony rachunek jest na osobe prywatną a nie jak wcześniej bezczelnie kłamałaś i twierdziłaś, że na jakąś sforę. Przez to wzrósł dwukrotnie bo jest bez zniżek.

Już by nie żył? Dla tych którzy nie wiedzą - LECZNICA SGGW praktykuje stosowanie środków "ogłupiających" dla pacjentów, którzy przeszkadzają innym. Basik został zsedalizowany! Super lecznica, super!

a li1 ? Wstyd! wydawałaś dyspozycje telefoniczne nie ustalając niczego z nikim. Oddałaś Basika w ręce psychopatki i jeszcze masz gdzieś koszta na jakie to COŚ naraziło psa. Wstyd!

Link to comment
Share on other sites

Na cale szczescie Basik spotkal na swojej drodze madrych ludzi, ktorzy uratowali mu zycie.
Tragedia jest, ze piechcia wziela umierajacego psa ze schroniska i nie dala mu tej pomocy, ktora dostac powinien. Zaniedbanie piechci moglo skonczyc sie bardzo smutnie, ale ja, lekarze i moi znajomi zadzialali prawidlowo.
Nie oddanie Basika juz w Pabianicach do kliniki na badania bylo karygodne. Pies umieral i cierpial, a piechcia cala odpowiedzialnosc zwalila na innych. Dlaczego wyslala w droge tak choregp psa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='li1']Na cale szczescie Basik spotkal na swojej drodze madrych ludzi, ktorzy uratowali mu zycie.
Tragedia jest, ze piechcia wziela umierajacego psa ze schroniska i nie dala mu tej pomocy, ktora dostac powinien. Zaniedbanie piechci moglo skonczyc sie bardzo smutnie, ale ja, lekarze i moi znajomi zadzialali prawidlowo.
Nie oddanie Basika juz w Pabianicach do kliniki na badania bylo karygodne. Pies umieral i cierpial, a piechcia cala odpowiedzialnosc zwalila na innych. Dlaczego wyslala w droge tak choregp psa?[/QUOTE]

pewnie dlatego:
[quote name='li1']
Otoz tak:
przywiescie psa jak najszybciej do Warszawy.(...)[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Za nie udzielenie pomocy wlasnemu psu grozi kara. A piechcia wygodna nie miala czasu na chodzenie do wetow, zalatwienie kliniki i ratowanie Basika. Ale z piechci osoba kochajaca zwierzeta... Nawet cudzej forsy na Basika nie da , woli ja trzymac na swoim koncie.

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR="darkgreen"]li1, skończ.
Swoje zrobiłaś.
Basik ma zapewnioną opiekę więc skoncentrujcie się na nim, bo to jest najważniejsze.
Dość kłótni, przepychanek i licytacji kto ile zrobił, a kto nie.

Najważniejszy jest BASIK, jego stan zdrowia.
To tak gwoli przypomnienia.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Li, co Ty bredzisz? Piechcia jest wolontariuszką! Poświęca psom swój prywatny czas i energię, za co chcesz ją sądzić? Nie jest właścicielką schroniska, pracownią ani nikim innym, nie pobiera z tego tytułu żadnych profitów! Skoro Ty i Twoi znajomi zareagowaliście prawidłowo, to zapłaćcie ten nieszczęsny rachunek i odpuście temu biednemu psu. O co Ty walczysz? Nie konsultowałaś niczego z Piechcią, każde jej pytanie pozostawało bez odpowiedzi, totalny ignor z Twojej strony. Zostawienie psa w SGGW było decyzją podjętą przez Ciebie i sąsiada, bo nie chciało mu się wracać do poprzedniej kliniki. To czy pies by żył czy nie jest Twoją i Patrycji O. interpretacją. Skoro więc podjęłyście decyzję o umieszczeniu psa w klinice SGGW, to powinniście wziąć rachunek na swoje barki. Za głupotę się płaci moja kochana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='patrycja ostrowska'].........

Terriermania, lekarz stwierdził na podst. [B]badania krwi, które zrobiłam Basikowi kilka dni temu[/B] poantybiotykowe [B]zaburzenia pracy wątroby i zalecił Liv52 lub essentiale forte.[/B]

..............

Joanna coś tam, gdyby nie klinika SGGW Basik przez głupotę i opieszałość Piechci już by nie żył. Przeczytaj posty 176, 203,224,232 jak martwi się o kasę i oszczędza na kluczowych badaniach dla tego psa jak usg i rtg.[/QUOTE]

A ja wyłącznie w kwestii dotyczącej zdrowia tego psa.

Napisałaś, że zrobiono kilka dni temu badanie krwi - gdzie są wyniki ?
[B]Jeśli możesz koniecznie pilnie wstaw na wątek.
[/B]
I wyjaśnij mi proszę - wykupiłaś zalecone leki ?
Jeśli tak, czy przekazałaś je razem z psem ?

Mój komentarz - nie podawanie leków przy np. ostrym zapaleniu wątroby, trzustki może być zgubne nawet w ciągu kilku dni. [B]
Wyniki są tu bardzo ważne ! Powinny być razem z psem ![/B]
[B]To dotyczy również wszelkich wypisów, wcześniejszych wyników itp.
[/B]
Majqa - oświeć mnie proszę, jeśli czegoś nie wiem lub przeoczyłam:
na ile dobrze wyczytałam, psiak miał poważne problemy jelitowe. Przy takich schorzeniach może się również pojawić jako konsekwencja problemy z trzustką.
W takim wypadku objawy (i wyniki) są bardzo podobne do schorzeń wątroby !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...