Jump to content
Dogomania

ON szczeka na MNIE! :(


ania18

Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Behemot']Sucha karma kiepsko się sprawdza jako nagroda - piesek ma ją na codzień. To powinno być coś wyjątkowego, tylko na specjalne okazje :lol:[/quote]

Chyba że nie ma na co dzień - Wika je BARF, a pracuje na suche od czasu do czasu. I właśnie to są specjalne okazje :-)

Można też podzielić dzienną porcję na pół i część dawać w misce, a część np. na spacerach, w nagrodę za różne rzeczy, np. za przyjście do nas.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta i Wika']Chyba że nie ma na co dzień - Wika je BARF, a pracuje na suche od czasu do czasu. I właśnie to są specjalne okazje :-)

[/quote]

No, chyba że tak :lol:
Mam jeszcze tylko jedną uwagę: czasami szczeniaki jedzą bardzo łapczywie i również z tego powodu nie dawałabym suchych granulek jako nagrody na spacerze. Rozochocony piesek może jej nie pogryźć, tylko po prostu połknąć i się zadławić (był na Dogo taki przypadek :-(). A w domu karmę najlepiej namaczać w ciepłej, przegotowanej wodzie albo w chudym bulionie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']No, chyba że tak :lol:
Mam jeszcze tylko jedną uwagę: czasami szczeniaki jedzą bardzo łapczywie i również z tego powodu nie dawałabym suchych granulek jako nagrody na spacerze. Rozochocony piesek może jej nie pogryźć, tylko po prostu połknąć i się zadławić (był na Dogo taki przypadek :-(). A w domu karmę najlepiej namaczać w ciepłej, przegotowanej wodzie albo w chudym bulionie.[/quote]

OK spoko, a te dropsy to mogą być czy nie za bardzo?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania18']OK spoko, a te dropsy to mogą być czy nie za bardzo?[/quote]

Tych dropsów to ja w ogóle nie znam. One pewnie twardawe są? Myślę, że nagródka dla szczeniaka powinna być miękka (tym bardziej, ze ma mleczne ząbki i jeszcze słabe szczęki). Może być kawałeczek szprotki w oleju. ja bym się obawiała, że piesek złapie dropsa, nawet go nie pogryzie i poleci dalej, a po drodze może się zakrztusić. No, ale to może tylko moje przewrażliwienie ;) Są też b. dobre ciasteczka Eukanuby - ale też raczej dla starszych piesków.
Najlepsza będzie parówka w plasterkach. to naprawdę nie jest takie uciążliwe ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']Tych dropsów to ja w ogóle nie znam. One pewnie twardawe są? Myślę, że nagródka dla szczeniaka powinna być miękka (tym bardziej, ze ma mleczne ząbki i jeszcze słabe szczęki). Może być kawałeczek szprotki w oleju. ja bym się obawiała, że piesek złapie dropsa, nawet go nie pogryzie i poleci dalej, a po drodze może się zakrztusić. No, ale to może tylko moje przewrażliwienie ;) Są też b. dobre ciasteczka Eukanuby - ale też raczej dla starszych piesków.
Najlepsza będzie parówka w plasterkach. to naprawdę nie jest takie uciążliwe ;)[/quote]
wolałabym jednak coś kupnego :/

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej kupic taka saszetke na pasku i wkladac w nia smakolyki, raczej cos miekkiego, malutkie kawaleczki zoltego sera, parowki tp. Dropsy sa twarde, kulki karmy pies powinien jednak rozgryzc a smakolyk powinien byc taki, zeby mogl go polknac. Taka saszetka w szmateksie kosztuje ok. 3zl, ja kupilam ich juz kilka i nie byly nawet uzywane. Mozna wlozyc smakolyki w woreczek i potem do kieszeni jednak wyjmowanie tego trwa czasem chwile a pies powinien dostac nagrode natychmiast po dobrze wykonanym poleceniu. Mozna tez na spacery ubierac jakas stara kurtke ktorej nie szkoda wybrudzic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania18']ok, a jeszcze jedno... Behemot jak zrobic ten kalendarz zeby sie pokazywal jak tobiewe na lilypie.com?[/quote]

Na tej stronie masz wszystko wyjaśnione krok po kroku - po angielsku, ale łatwo się zorientować.
Kiedy już zrobisz ten suwak, musisz w swoim podpisie wstawić jego adres URL.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']Na tej stronie masz wszystko wyjaśnione krok po kroku - po angielsku, ale łatwo się zorientować.
Kiedy już zrobisz ten suwak, musisz w swoim podpisie wstawić jego adres URL.[/quote]

Jak narazie to się zarejestrowałam i przyszlo mi cos na maila nie wiem co...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania18']Jak narazie to się zarejestrowałam i przyszlo mi cos na maila nie wiem co...[/quote]

Tam nie trzeba się rejestrować :shake:
Przyślij mi na PW datę urodzenia swojego pieska, to Ci zrobię ten suwak i podeślę adres URL. Może być taki wzór, jaki ja mam w podpisie?

Link to comment
Share on other sites

[B]Ania 18[/B] przy dropsach witaminowych musisz pamiętać, że maja one witaminy (jak nazwa wskazuje ;) ). Dlatego nie są najlepsze do nagradzania, bo dziennie można ich chyba dac koło 4-5, w zależności od rodzaju. Ciasteczka Eukanuby są fajne. Łamałam je na trzy części, bo bez łamania moga być za duże-o ile o tych samych pisze [B]Behemot[/B]. Skuś się na parówkę :) A jeśli koniecznie chcesz coś suchego, to polecam do takiej "dziennej" porcji ciasteczek wrzucić kawałeczek wędzonego boczku. Całe suche dla psa smakowicie pachnie, a wciąż jest suche.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gasnik'][B]Ania 18[/B] przy dropsach witaminowych musisz pamiętać, że maja one witaminy (jak nazwa wskazuje ;) ). Dlatego nie są najlepsze do nagradzania, bo dziennie można ich chyba dac koło 4-5, w zależności od rodzaju. Ciasteczka Eukanuby są fajne. Łamałam je na trzy części, bo bez łamania moga być za duże-o ile o tych samych pisze [B]Behemot[/B]. Skuś się na parówkę :) A jeśli koniecznie chcesz coś suchego, to polecam do takiej "dziennej" porcji ciasteczek wrzucić kawałeczek wędzonego boczku. Całe suche dla psa smakowicie pachnie, a wciąż jest suche.[/quote]

OKI a te ciasteczka Eukanuby są po ile?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lizka']Ja kupuje te ciasteczka po ok.25 zł ;)[/quote]

Ja kupiłam na próbę paszteciki u weterynarza po 30groszy za sztukę.Oczywiście mojemu maluchowi smakują więc mam zamiar kupić większe opakowanie .
Nie wiem czy tylko ONkom ale parówka jest zabroniona,usłyszałąm już to od trzech weterynarzy w lecznicy do której chodzę,bo też pytałam co można dawać szczeniakowi(obecnie trzymiesięcznemu).
Wszelkie parówki,wędliny ,kiełbasy i wieprzowina zwłaszcza z przyprawami są zabronione.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zielona28']
Nie wiem czy tylko ONkom ale parówka jest zabroniona,usłyszałąm już to od trzech weterynarzy w lecznicy do której chodzę,bo też pytałam co można dawać szczeniakowi(obecnie trzymiesięcznemu).
Wszelkie parówki,wędliny ,kiełbasy i wieprzowina zwłaszcza z przyprawami są zabronione.[/quote]

Parówkę jako nagrodę podaję się w minimalnych ilościach: cieniutkie jak papier plasterki, do tego najlepiej przekrojone pół. Taka ilość nie powinna zaszkodzić ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']Parówkę jako nagrodę podaję się w minimalnych ilościach: cieniutkie jak papier plasterki, do tego najlepiej przekrojone pół. Taka ilość nie powinna zaszkodzić ;)[/quote]


KURCZE A JA DALEJ NIE WIEM JAK WSTAWIĆ TEN KALENDARZYK ... z lilypie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ifat']A ja polecam jeszcze przeczytanie historii wychowania szczeniaka dzień po dniu [URL]http://www.owczarek.pl/zofia/journal/default.asp[/URL], na pewno się przyda :)[/quote]

DOBRE TO JEST A CZY KARMA FRISKIS (TAK SIĘ MÓWI) JEST DOBRA DLA SZCZENIAKA?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...