Jump to content
Dogomania

Dwie sunie ON-ki pilnie potrzebują pomocy- domowy hotel lub DT; pomoc finansowa


mysza 1

Recommended Posts

Ponieważ Vutz jest chora a Anett nie może Jej zastąpić prosiłabym o wyznaczenie jeden osoby najlepiej zorientowanej w sytuacji piesków, która będzie mnie informowała kiedy jakiego przelewu należy dokonać oraz która będzie mogła podawać moje konto wpłat, i z którą mogłabym się kontaktować w sprawie potrzeb i suniek i ich pieniążków, zgromadzonych na koncie, które udostępniam.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 873
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

CIOTECZKO VUTZ, co to za chorowanie, w czasie akcji ratunkowej tych bied, prosimy opatrznosc o zdrówko!!!

Bardzo się cieszę że jedna psina ma oparcie w czarnej andzie, o ile dobrze zrozumiałam w pośpiechu! co do drugiej to bardzo mi jak wszystkim zależy aby los miała już nareszcie pewniejszy,
ponieważ te 2 miesiące nieco przeholowałam z finansami psikowymi, dużej sumy naraz mimo chęci wpłacić nie mogę, ale mogłam poprosić o przelew w wysokości 250 zł z wątku 2 uratowanych suń, którym udało nam się zapewnić o wiele tańszy pakiet niż planowane, z pomocą przyjaciółki , (sterylki, komplet odrobaczeń, szczepień itd)a wątkową część długu mogę ja zapłacić pomalutku, a pieniążki wątkowe KSIĘZNICZEK "w gotówce" przelać natychmiast na sunieczkę ze szczeniakami/ Ponieważ na wątku jest jedna stała deklarowiczka, może i ona przekaże swą deklarację na ten cel, bo sunie nie wymagają kasy na utrzymane w bdt/myśle że to zadowalające rozwiązanie, szkoda zamrażać kaske tak potrzebną awaryjnie/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beta&Czata']Jeśli pieniądze ode mnie (zaksięgowane już u Asl) jeszcze nie zostały zużyte - przekierowuję je na DESĘ.
Vutz, nie dawaj się, jesteś potrzebna! Zdrowia życzę
Pozdrawiam
Elżbieta[/QUOTE]

Elu :) pieniądze są u mnie i zaraz zaznaczę w poście rozliczeniowym, że w całości przeznaczasz je na Desę.

[quote name='Lili8522']Witam Serdecznie wszystkie dobre duszyczki.

Chciałam powiedzieć że dług moich dwóch suń został umorzony przez p. Teresę i postanowiłyśmy 250 zł które Nam zostało przelać właśnie na Ilankę i Desę.

Poproszę o numer konta.[/QUOTE]

:) Jako skarbnik suń bardzo dziękuję. Zaraz podam konto.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TERESA BORCZ']CIOTECZKO VUTZ, co to za chorowanie, w czasie akcji ratunkowej tych bied, prosimy opatrznosc o zdrówko!!!

Bardzo się cieszę że jedna psina ma oparcie w czarnej andzie, o ile dobrze zrozumiałam w pośpiechu! co do drugiej to bardzo mi jak wszystkim zależy aby los miała już nareszcie pewniejszy,
ponieważ te 2 miesiące nieco przeholowałam z finansami psikowymi, dużej sumy naraz mimo chęci wpłacić nie mogę, ale mogłam poprosić o przelew w wysokości 250 zł z wątku 2 uratowanych suń, którym udało nam się zapewnić o wiele tańszy pakiet niż planowane, z pomocą przyjaciółki , (sterylki, komplet odrobaczeń, szczepień itd)a wątkową część długu mogę ja zapłacić pomalutku, a pieniążki wątkowe KSIĘZNICZEK "w gotówce" przelać natychmiast na sunieczkę ze szczeniakami/ Ponieważ na wątku jest jedna stała deklarowiczka, może i ona przekaże swą deklarację na ten cel, bo sunie nie wymagają kasy na utrzymane w bdt/myśle że to zadowalające rozwiązanie, szkoda zamrażać kaske tak potrzebną awaryjnie/[/QUOTE]

Pani Tereso w imieniu obu suń dziękuję. Mam zaksięgować te pieniążki po połowie na obie sunie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anett']Tak, ja załatwiłam miejsce dla suki ze szczeniakami ale ponieważ okazało się, że czarna anda chce zająć się Desą więc za 2 tygodnie szczeniaki miałyby zostać u Neris same; niestety Neris nie ma możliwości aby wyniańczyć trójkę maluchów i miejsce jest nieaktualne.

[B]Natomiast ja wycofuję się całkowicie z wątku.[/B][/QUOTE]

tym samym sunia ze szczeniętami tracą miejsce? a nasze działania prowadziły by jak najszybciej były bezpieczne razem
swoje dalsze decyzje uzalezniam od infromacji osób zajmującymi się sprawą Desy i Ilanki, które w pierwszej kolejności przedstawią nam plan zabiezpieczenia suni ze szczeniętami

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talia']O jejku zamieszałam się w tym wszystkim i nie wiem kto teraz jest dowodzącym w sprawach suniek?[/QUOTE]

Myślę, że to się wyklaruje, bo taka osoba musi przecież być.

Jotesko :) na Twoją prośbę przesuwam całe pieniążki na Desę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vutz']ja też ogromnie się cieszę, że Desa będzie bezpieczna razem ze swoimi maluchami i będzie miała możliwość odchować je w normalnych warunkach. :)
mam nadzieję, że szybko znajdzie dom i jej dzieci. :)

ja niestety odebrałam wyniki badań ze szpitala -nie są najlepsze.
nieco wcześniej wspominałam Wam - a przynajmniej malvaa, tripti i chyba czarnej andzie oraz beka, że nie mogę jechac do schroniska, ponieważ cały czas krążę między domem a szpitalem. musiałam jeździć co drugi dzień do szpitala na badania, a wskazanie w domu to leżenie, z niewielką możliwością chodzenia. mam dość poważne kłopoty zdrowotne. zatem starałam się pomóc psiakom zza biurka, przy komputerze. [U][I]aktualnie, po odebraniu najnowszych wyników badań muszę niestety wycofać się całkowicie z pomocy zwierzakom[/I][/U]. wszystkie wpływy pieniężne, jakie dostałam na moje konto od cioteczek z dogo przelałam na konto skarbnika - cioteczki Asl. także jeśli ktoś chciałby dokonywać jakiej wpłaty to bardzo prosze bezpośrednio na jej konto. chętnie udostępnie na PW namiary. część osób wymienionych w poście #2 je posiada i ewentualnie mogłyby także rozsyłać. [B]myślę, że skoro anett załatwiła miejsce u neris dla suki i szczeniąt to będzie odpowiednią osobą do zarządzania finansami tego wątku. nie ma ich zbyt dużo, ale trzeba opłacić pobyt całej czwórki (suka+3 szczeniaki) w hoteliku, diagnostykę i ewentualne leczenie, a potem sterylizację i w końcu wyżywienie. póki co mamy nazbierane ok 660zł. więc myślę, że cioteczka Asl na po otrzymaniu informacji od anett dokona stosownych płatności.[/B]
pozdrawiam was wszystkich i bardzo dziękuję za pomoc i współpracę. życzę powodzenia.[/QUOTE]


Myślimy ciepło o cioci Vutz i życzymy z całego serducha powrotu do zdrowia:glaszcze:

Link to comment
Share on other sites

szybkie podsumowanie dzisiajszego dnia

Z racji tego ze Neris odmowila przyjecia Desy z malymi w ostatniej chwili z powodu tego ze zapytalam znajoma z Dogo Gagate ktora trzyma psa u Neris czy jest ok - to jest normalne i naturalne - nie mam nigdy pretensji jesli kto spyta osoby znajome jak u mnie maja psy - zostalo to odebrane jako inwigilacja i nie wiem czemu za bardzo jako cos niestosownego. Ale nie bede z tym dyskutowac bo szkoda czasu i nie jest to przedmiotem w tej sprawie tylko psy. Poprosilam na szybko Grazynke z Otrebus o pomoc w hotelowaniu suki z mlodymi - zostala tam przewieziona.
Dorotko nie ma jeszcze u mnie suniek - na ta chwile- Ilanka jest w lecznicy na diagnostyce i tam zostanie do konca zdiagnozowania zanim pojedzie do mnie a Desa jest w hotelu tylko że nie u Neris a u Grazyny z Otrebus - koszt hotelu to 20 zlotych za dzien za suke plus szczeniaki - nie bylo wyjscia byla to jedyna opcja na zabranie suki dzisiaj i jedyny hotel ktory zgodzil sie przyjac Dese wraz z dziecmi - trzeba zebrac na to pieniadze.
Hotel otrzymal ode mnie i Beki karme - dwa worki 15 kilo hilsa dla szczeniat
Nie bede czytac wszystkich postow bo nie mam czasu - w kazdym razie suke umiescilam tam ja tylko z tego powodu ze zostalo zrobione dziecinne zamieszanie i z powodu odmowy suka nie miala gdzie sie podziac

[B]Zabrana zostala takze trzecia suka - starsza onka w ciezkim stanie ledwo chodzaca z wodobrzuszem - suka jest u mnie w tej chwili wymaga pomocy i diagnozy natychmiastowej

jutro musi miec diagnostyke pelna - powiekszony brzuch to moze byc plyn z roznych przyczyn - uklad krazenai nowotwor watroby - suka idzie dwa kroki i sie przewraca nie moze wstac nie dlatego ze ma chore stawy a dlatego ze nie ma sily isc
Rano pojade pobrac krew zrobic rtg oraz zbada suke lekarz - na paczatku tygodnia musi miec zrobione usg
Jesli jutro osluchowl weterynarz stwierdzi ze suka ma problemy z sercem musi trafic na konsultacje do doktora Niziolka -= diagnostyka musi byc zrobiona szybko bo suka nie ma czasu czekac.[/B]
Zdjecia wkleje jutro bo jest ciemno poza tym mam juz dosc dzisiejszych wrazen



Vutz Dorotko zdrowiej kochana !!!! i prosze zmien tytul bo narazie suki nie sa u mnie - Desa to w miare mloda piekna okolo 6 letnia suka w dobrej kondycji i moze znajdzie sie chetny nie na DT a na Dom Staly i takiego z Beka chcemy dla niej szukac
Szczeniaki sa sliczne - owczarkowate pelna geba - na nie tez powinien szybko znalezc sie dom zatem tytul powinien brzmiec ze szukamy srodkow na leczenie Ilanki oraz domy stalego dla Desy koszty to steryzlicacja i badaniu kontrolnym krwi suki i w zaleznosci co wyjdzie dalsze kroki - choc wizualnie Desa jest w dobrej kondycji zobaczymy co powie Grazynka po paru dnmiach obserwacji- bo to lepsze dla suki ktora jest w dpbrej kondycji i nie jest starym psem - jest suka adopcyjna zatem na tym bym sie skoncentrowala to dla suki lepsze wyjscie nizeli hospicjum ze starymi ciezko chorymi psami ktore mam u siebie

Desa zostala odrobaczona - dzieci jutro bo chwilowo brak pyrantelum a aniprazolem to troche chyba za bardzo mocny srodek - choc szczeniaki maj ateraz okolo 4 tygodnie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anett']Tak, ja załatwiłam miejsce dla suki ze szczeniakami ale ponieważ okazało się, że czarna anda chce zająć się Desą więc za 2 tygodnie szczeniaki miałyby zostać u Neris same; niestety Neris nie ma możliwości aby wyniańczyć trójkę maluchów i miejsce jest nieaktualne.

[B]Natomiast ja wycofuję się całkowicie z wątku.[/B][/QUOTE]


Nie rozumiem tego za bardzo szczeniaki 6 - 7 tygodniowe nie trzeba nianczyc - suka nie jest potrzebna do tego aby zajmowac sie szczeniakami ktora sa juz podrostkami i potrafia same jesc - Desa od poczatku miala zostac ze szczeniakami do czasu ich wykarmienia i taki byl tego cel.
Czesto takie szczeniaki nawet w schroniskach sa bez matki i nikt tam ich nie nianczy - jedza same a matka w takiej sytuacji nie dostarcza im rozrywki w postci gry w painball.
To do czlowieka nalezy socjal psa w tym wieku aby mogly trafic do domow nie jako dzikie psy z boksu - jesli tak mialo to wygladac to dobrze sie stalo
Grazyne z Otrabus znam lata - wiem ze szczeniaki ktore wychodza z jej reki sa przez nia nianczone w zakresie socjalu zabawy oraz przystosowanai do smyczy i zycia z czlowiekiem.
super ze w calej tej sytacji i pospiechu przyjela suke do siebie dostajac info ze przyjada dzisiaj za pare godzin
Nie wiem czy Grazynka czytasz watek ale dziekuje bardzo za pomoc

Rozumiem ze Neris obawiala sie ze zabierajac Dese zostanie ze szczeniakami sama - co jest absurdem bo nikomu nie zalezy na tym aby szczeniaki trwaly w hotelu zamiast w nowych domach na ktore maja szanse bedac szczeniakami bardzo w typie owczarkowatymi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lili8522']Witam Serdecznie wszystkie dobre duszyczki.

Chciałam powiedzieć że dług moich dwóch suń został umorzony przez p. Teresę i postanowiłyśmy 250 zł które Nam zostało przelać właśnie na Ilankę i Desę.

Poproszę o numer konta.[/QUOTE]


dziekujemy - suprer ze znalazlyscie sie z Teresa na watku :) w kupie razniej :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarna anda']Sunia trzecia ktora przywiozlam dzisiaj bardzo kiepsko - temperatura 40 stopni podalam tolfedyne - na dyrzurze w kliniikach nocnych beznadziejni weci podzwonilam po elwecie gagarina
czekam do rana jade do doktor Persony do radzymina o 10 - zle to wyglada ...[/QUOTE]
Bidula :-(,to Iwonko przed Wami ciezka noc:shake: -trzymaj sie .

Link to comment
Share on other sites

Desa zostala u P. Grazynki odpchlona i odrobaczona.Szczeniaki sa superowe,to pewnie szybko znajda domki.
Jezeli chodzi o sunie,ktora zabrala czarna anda to ona slabo chodzi,ale bylo nam powiedziane,ze dlatego,ze nie widzi.Pewnie nie wiedzieli,ze jest w takim stanie.Za brame wyjechala na taczce,bo nie szla sama.A na oku zauwazylam biala plame moze to zacma.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...