Jump to content
Dogomania

Pomóżmy !!! "NOWE" schronisko w Wieluniu!!!


MałGośka

Recommended Posts

[b]GeBa[/b] cieszę się bardzo. Właśnie po to się ogłaszałam, bo mogę zabrać i szmaty i gary. Sama od siebie też trochę dołożę. Zrobię selekscję u starych, a tam 3 baby w domu, więc szmaty się na pewno znajdą. :D Wiem jak działa Poczta Polska, a i koszt przesyłki też swoje robi. Zawsze można za to kolejną obróżkę zakupić. Ostatni egzamin mam 28 czerwca, a 29 jadę do rodziców na tydzień. Wszystko na pewno dostarczę - jak już dotrze to Małgośka potwierdzi i będzie wiadomo, że nikogo nie wydymałam. Niestety mieszkam na Bronowicach, więc praktycznie na drugim końcu miasta. Albo podjadę tramwajem do ciebie (z ogromnym plecorem), albo z kumplem autem. Niestety na razie sesja mnie wsysła, więc najchętniej czwartek. Dogadamy się. Wysłałam ci pw.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam wiesci ze paczuszka dotarla i ze ogony sa zaobrozkowane a co za tym idzie mniej pchelek mniej zmartwien. Ludziska no moze ktos jeszcze chetny na obrozkowa pomoc ponoc juz niewiele do szczescia potrzeba wiec moze jakas mobilizacja i dopniemy swego czyli na szyjach wszystkich ogonow zagoszcza obrozki.

Link to comment
Share on other sites

tatantino i GeBa :D melduję, że klamoty ode mnie dostarczone pod wskazany Wojtkowy adres wraz z obróżkami zamówionymi przez MałGośkę. Czekaja na przerzut do Wielunia!
Oraz, że do przesyłki dołączyłam prezencik od miłych pań ze sklepu Psia Łapa w postaci siateczki cudnie śmierdzących uszek wędzonych :lol: mam nadzieję, że prezencik przypadnie do gustu sierściuchom... nieco mniej pewnie podobać sie będzie Wojtkowi i tarantino... hmmm... rewelacyjnie wonieje :evil_lol:

a paniom z Psiej Łapy dziękuję :D

Link to comment
Share on other sites

Odpisuję tu, bo nie mam czasu pisać dwu osobnych wiadomości na pw.
Rzeczy od Camary są u mnie plus jeszcze trochę, bo moje fumfele też się do zbiórki przykładają. Trochę tego będzie, więc nie wiem czy nawet w dwóch ratach nie trzeba będzie wieźć :lol: :lol: Małgośka ucieszysz się bo i żarło do ciebie jedzie i szmaty i obróżki i może nawet smycz! Camara dwie reklamówy spore przekazała, a ja też dołoże u starych trochę skarbów...... Camara te wydruki są przepiękne. Dziękuję - pełen profesjonalizm!!! Uszka śmierdziuszkują i musiałam głeboko schować, bo moja krówka szalała. GeBa miałam dziś do ciebie dojechać, ale pojawiły się komplikacje. Przepraszam. Przyjadę we wtorek wieczorem, ok? W środę jadę do Wielunia, więc akurat. Wcześniej nie mogę, bo sesyjne problemy.

Link to comment
Share on other sites

Spoczko daj tylko sygnala ze jedziesz i ja bede siedziec na dupeczce i grzecznie czekac.
Mam nadzieje ze jeszcze bede czekac :lol: bo moje rozsypanie sie na dniach i na wlosku wiec teraz trza 2 razy pytac czy jestem bo jak cos to na chwilke zmneinie adres i przeniose sie na Klinike na Kopernika co by po jakis 5 dniach wrocic juz z malym placzacym tłumoczkiem :lol:

Link to comment
Share on other sites

Dzieczyny - śledzę oczywiście Wasze przygotowania do obdarowania nas tymi cudownymi darami :angel:

[b]Tarantino [/b]- nie wiem czy już nie za późno, ale jeśli jeszcze to przeczytasz - najlepiej byłoby gdybyś przed przyjazdem do nas skontaktowała się z Ewą i umówiła. Tel do Ewy - 508 215 083 (zresztą jest też na stronce)

Link to comment
Share on other sites

No dobrze - a teraz ta wyczekiwana relacja z Dni Wielunia :-D


Po krótce już to opisałam, a Amie umieściła na stronce:

[url]http://www.schronisko.wielun.pl/akcje.html[/url]

Miłego czytania życzymy :-D



No - a teraz informacja super ważna 8) Przy stronce schroniska dzięki uporowi mojej kochanej Amie zaczęło funkcjonować..... [color=red][b]FORUM [/b][/color]:o :B-fly: Ma za zadanie skupiać ludzi zainteresowanych losem naszego schroniska i naszych zwierzaków, ale też jest miejsce dla Wieluniaków i innych gości :-)

Na razie są to zupełne początki - ale zapraszamy, miło byłoby gdybyście czasami i tam wpadli :gent:

Oto link - [url]http://www.wielun.fora.pl/index.php[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

GeBa jak tam mały dogomaniak??? Bardzo jestem ciekawa!

Chciałam podsumować ten wątek kilkoma zdaniami. Otóż schronisko w Wieluniu ma się dobrze i oby tak zostało. W czoraj odwiedziłam je ponownie i z nowu zachwyciła mnie atmosfera jaka tam panuje. Małgośka gratuluję takiego przyjaznego, ciepłego miejsca! Ewa trzyma wszystko stalową łapą i jest przy tym bardzo mądra, rozważna, ale i miła. Pani Krysia sypała żartami, a w biurze siedziały jedzcze dziewczynki - wolontariuszkie. Fajne miejsce, fajni ludzie, karma wyjątkowo dobra. Warto wam pomagać, oby tak dalej!


A teraz bilas, coby nie zostawiać spraw rozgrzebanych. Dzięki ogromnej pomocy [b]GeBy[/b] i [b]Camary[/b] do schroniska dotarło:

3 smycze
ok.9 obroży
ok. 20 obroży przeciwpchelnych
siata świńskich uszu
Przysmaki dla konkretnych psów
reklamówa kaszy
reklamówa makaronu
reklamówa mięsnych odpadków
wór szmat (spory)
puszki po kawie, pojemniki plastikowe na poidła
moja stara waliza na posłanie dla szczeniaków

Eta wsjo. Parzłsta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tarantino100'] Małgośka gratuluję takiego przyjaznego, ciepłego miejsca! [/quote]
Ha! To miód na moje skołatane serce ;) Dziękuję kochana za tak ciepłe słowa :oops:
Zasługa akurat w tym moja żadna, ale poczytać zawsze miło :D

[b]Dziewczyny krakowskie [/b]- dziękuję Wam za te wszystkie prezenciki, mogę się założyć, że znaczna część (ta jadalna oczywiście) została juz pochłonięta przez żarłoki ;)

Link to comment
Share on other sites

Ludziska moje kochane !!

Ponieważ wiele osób podpytuje mnie co jakiś czas o aktualne potrzeby schroniskowych psiaków i ludzi - zakładam ten topik. Każdy z Was może znajdzie tu coś w czym mógłby nam pomóc - pamiętajcie, że najmniejszy gest dla nas bywa największym darem...
Poniższe rzeczy są nam ciągle potrzebne...


1. [b]Książeczki zdrowia dla psów[/b]

Psiaków przez schronisko przewija się naprawdę sporo, każdy z nich ma swoją książeczkę, gdzie notujemy wszystko - taka "zdrowotna kartoteka". Później dostaje ją wraz z psem nowy opiekun.
Potrzebne są takie "normalne" książeczki, które każdy z naszych prywatnych ogonów dostaje od weta. Jesli możecie zdobyć od swojego weta choćby jedną czy dwie - będzie to dla nas ratunkiem...

2. [b]Surowice[/b]

Niestety co jakiś czas mamy problemy z ich zdobyciem - a są niezbędne gdy pojawia się pies z podejrzeniem parwowirozy, czy innej wirusówki. W tej chwili, poza tym, że w Wieluniu już nie mamy skąd jej wziąć - to jest do tego bardzo droga - ok. 40 zł jedna, a zazwyczaj potrzebne sa dwie. Tu chodzi jednak o ratowanie psiego życia - więc stajemy na głowie żeby ją zdobyć...
By dostać taką surowicę trzeba mieć..."znajomości"... :( Nabyć surowicę (podobnie jak szczepionki) może jedynie wet... Ale może Wam się uda - ewentualnie podpowiecie jakieś wyjście.

3. [b]Fundusze na leczenie i diagnostykę[/b]

Od niedawna mamy na terenie Wielunia sprzęt RTG - jedno zdjęcie kosztuje od 40 do 60 zł, jeśli zachodzi konieczność podania psu narkozy - to dodatkowo jakieś 20 zł. Średnio raz na miesiąc trafia się psiak, któremu takie zdjęcie by się przydało.
Leki wspomagające są kosztowne (np. arthroflex to ok. 80 - 120 zł, działa idealnie przy probelmach ze stawami)...
Często mamy psy z chorobami skórnymi - leczenie bywa i kosztowne i długotrwałe.

4. [b]Sterylizacje[/b]

Koszt sterylizacji jednej suni to 150 zł. Za każdy lek podany po sterylce (w tym "sreberko", którym jest popsikana ranka) musimy płacić dodatkowo. Kołnierze i ubranka pooperacyjne - też sporo kosztują...

5. [b]Preparaty przeciwpchelne[/b]

Kropelki, obroże- byle nie ziołowe. Nie interesuje nas raczej działanie przeciwkleszczowe - ważne, żeby pcheł nie było.

6. [b]Tabletki na odrobaczanie[/b]

Skuteczne i na wszystkie możliwe robale... Preparaty do odrobaczania szczeniąt.

5. [b]Jedzenie[/b]

Karma sucha, ryż, makaron, kasza, psie puszki - to zawsze przyjmiemy z otwartymi ramionami!

6. Różności

- [b]ręczniki, koce, pledy, poszwy[/b] - wszystko to co nadawałoby się na podłożenie pod psa, także po operacji. Może być nawet mocno zniszczone, ważne, żeby wogóle było

- [b]miski, garnki[/b] - ale metalowe - bo są najtrwalsze, no i nie pękają na mrozie... Najfajniej byłoby, gdyby były stabilne - psy ciągle przewracają swoje miski, a w kojcach jest za mało miejsca, by móc temu zapobiec...

- [b]smycze, obroże[/b] - tego nigdy za dużo, bo często pies idący do adopcji dostaje taką wyprawkę... Też mogą być podniszczone, ważne żeby były silne

- [b]kołnierze i ubranka pooperacyjne[/b] - z naciskiem na kołnierze. To niestety psy szybko niszczą, poza tym psy są w "różnych rozmiarach", a często są długo same, i bardzo istotne jest zabezpieczenie ich odpowiednie...

- [b]artykuły biurowe[/b]

- [b]artykuły chemiczne, środki czystości[/b]

- smakołyki (przez psy uwielbiane wędzone świńskie uszy lub inne "śmierdzielki"), zabawki dla szczeniaków, szczotki różnego typu, witaminki...

- słoma - zima niezbędna, a trudna do zdobycia...



Jeśli cokolwiek macie i jest Wam niepotrzebne, ewentualnie będąc w sklepie lub gabinecie wet. kupicie dla nas choć jedną z wyżej wymienionych rzeczy - ślijcie na adres schroniska (lub przynieście osobiście :) ):

[color=red][b]Schronisko dla Zwierząt w Wieluniu

ul. Zielona 22 A
98-300 Wieluń[/b][/color]

(będzie nam bardzo miło, jeśli do przesyłki dołączycie jakiś liścik...)


Wszelkie datki natomiast na konto:

[b]Fundacja "ZWIERZYNIEC" w Wieluniu.
Bank Pekao S.A. I O. w Wieluniu 17 1240 3291 1111 0010 0558 5244[/b]

z zaznaczeniem w treści przelewu na jaki cel mają być przeznaczone pieniążki.

Link to comment
Share on other sites

A jak tak sobie myślę a propos tych ubranek pooperacyjnych... że może by samemu tak poszyć t ubranka. Każdy z nas ma standardowe białe prześcieradlo, z którego wyjdzie sporo takich ubranek. Dzisiaj sobie dokładnie pokombinuje co i jak i może cos zamajstruję do czego tez zachęcam innych.

Link to comment
Share on other sites

Gosiu! Niestety ponioslam dziś tragiczną porażkę krawiecką podczas prób zmontowania ubranka pooperacyjnego! Jak macie w schronisku jakąs wielką amebę to może by na nią pasowalo to, które dziś "uszyłam". No nic! Postaram się to zrekopmensować w inny sposób. No i myślę, że właśnie wspomnianymi książeczkami będzie najlepiej. Dam znać jutro.

Link to comment
Share on other sites

Jak już pisałam w innym temacie :
Wiem, że Eukanuba wydawała książeczki zdrowia jako formę reklamy, może warto napisać do ich przedstawiciela [email][email protected][/email] z zapytaniem czy jeszcze mają, a jeśli tak, to czy mogliby kilka przesłać? w końcu te książeczki pójdą z psiakami w świat i zrobią tej firmie reklamę, a tego chyba sobie nie odmówią :lol: strona [url]www.stopa.com.pl[/url], tel. [58] 684 95 35, 681 88 97

Link to comment
Share on other sites

ksiazeczki zdrowia mozna prawdopodobnie kupic w jakis hurtowniach weterynaryjnych, jakby ktos mial namiary to dajcie znac, bo jak podpytywalam mojego weta to powiedzial ze może mi SPRZEDAĆ takie ksiazeczki po 2 zł - ale namiaru na jego hurtownie mi nie da :(bo wiedział ze hurtowni beda pewnie duuuzo tańsze. co za ludzie ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...