Jump to content
Dogomania

Pomóżmy !!! "NOWE" schronisko w Wieluniu!!!


MałGośka

Recommended Posts

witajta Loodziska, dużo się tu dzieje :D

Nie wiem czu ktos mi jeszcze jakies pytania zadawał, bo tych postów jest tyle, ale w każdym razie

Grzesiu: Ania od kotów skontaktowała się ze mną i do następnego transportu napewno się "dorzuci" :P

wszystkich pozdrawiam :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chip: :buzi:

Zemat: dziękuję :angel: Przekażę umowę Ewie - musi sama w nią zerknąć. Ma mi dać znać gdy będzie miała pytania - wtedy od razu piszę do Ciebie!

Grzesiu - info o obu p. Magdach przekazałam już Ewie :lol:

Tufi, Bea - toż to prawie cały komp już jest! 8)

Szanti - te obróżki to dla schroniska? Jeżeli tak - to można zacząć od obwodu maluszka czyli jakieś 20 cm aż do Waszych psiórów :-) (nie wiem jak te obróżki wyglądają ) - a w schronisku są właściwie psy wszystkich rozmiarów...

Szanti - jeszcze jedno: nie wiem czy dziewczyny Ci przekazały, ale jak możesz nadal pytać o surowice i szczepionki - bo transport "lodówkowy" byłby do załatwienia! :lol:

A co z koszulkami? Bo mam coraz więcej chętnych na nie... :roll: :fadein:

Listę rzeczy potrzebnych pisałam juz pare razy, ale napisze ponownie to co przed chwilką dostałam od Ewy:

- obroże

- obroże przeciwpchelne

- miski metalowe

- smycze (najlepiej takie, których psy łatwo nie przegryzą)

- szczotki i różniaste zgrzebła ;-)

- leki, szczepionki, surowice

- preparaty witaminowe

- puste książeczki zdrowia (jak to załatwić? :oops: )

- koce

- jedzenie nadal

- środki czystości (ogólnie pojęte)

Pewnie i tak o czyms zapomniałam :hmmmm:

A teraz niespodziewanka!

Od poczatku naszej AKCJI na konto Tozu wpłynęło już łącznie 740 zł!!! :multi: od 10 osób - pojawił się Kołobrzeg, Poznań, Bydgoszcz, Gdynia, Kłodzko, Legionowo, Wrocław i 3x W-wa!!!!!!

Dzię-ku-je-my!!!!! :angel:

Link to comment
Share on other sites

MałGosiu

O szczepionkach i surowicach nie zapomniałam.Tak jak ci mówiłam mam troszke z tym kłopotu ale się nie poddam.Niestety to jeszcze chwilkę musi potrwać ( mam nadzieję że malutką)- to ta gorsza wiadomość.

W kilku szkołach po feriach rozpoczyna się WIELKIE ZBIERANIE DARÓW.Obroże dla psiaków - "produkcja" pełną parą.Czekam na potwierdzenie,że już macie poskrom z Olsztyna.Powinien być u was do końca tego tygodnia.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Od dnia jutrzejszego z powodu mojej trudnej sytuacji materialnej Klub Pomocy Zwierzętom "Organizacja Obrony Praw Zwierząt" przestaje istnieć w internecie. Jest mi przykro, że to tak wszystko musiało się skończyć, gdyż to moje dziecko, ale będę o Was wszystkich pamiętał i zawsze bardzo się cieszył choć z małego smsika.

Ja nadal z grupą moich radomskich przyjaciół będę pomagał zwierzakom tym razem w Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu. Tam też jest dużo zwierzaków czekających na swój nowy dom.

Link to comment
Share on other sites

A ja mam takie pytanie w kwestii formalnej: kto zajmuje sie schroniskiem i pomoca je,u? Czy jest to jakas organizacja? Czy my tak wszyscy sami z siebie?

I jeszcze jedno pytanko - jesli okaze sie, ze darow bedzie baaaaaardzo duzo, to czy wszystkie maja trafic do Wielunia, czy mozna tez wspomoc inne schronisko i jakie byscie ew. polecily?

Link to comment
Share on other sites

A ja mam takie pytanie w kwestii formalnej: kto zajmuje sie schroniskiem i pomoca je,u? Czy jest to jakas organizacja? Czy my tak wszyscy sami z siebie?

I jeszcze jedno pytanko - jesli okaze sie, ze darow bedzie baaaaaardzo duzo, to czy wszystkie maja trafic do Wielunia, czy mozna tez wspomoc inne schronisko i jakie byscie ew. polecily?

Tufi: my tu przede wszystkim sami z siebie... :angel: A schronisko w Wieluniu dopiero rusza na nowo /z ,,gruzów" do czego doprowadził poprzedni zarządca/dlatego trzeba tam pomóc (teraz). O prawnej sytuacji schroniska w Wieluniu- dokładnie napisze może MałGosia. Nadmiaru darów- na razie (przynajmniej w Wwie) nie mamy. Wszystko zostało wyekspediowane Ducatem (zapakowanym po dach) 31go stycznia do Wielunia. 14go lutego jedzie tam z jedzonkiem Zemat, a potem nasi Poznaniacy. Meble, kuchenkę, lodówkę ( i te większe rzeczy) zawieziemy z Saidą po 24tym lutego. To pomoc dla Wielunia (akcja dogomaniaków ;,,tu i teraz"). Wieluń- (dzięki Wam kochani :D )wyjdzie na prostą (szczerze w to wierzę, że niedługo będzie wzorem dla całej Polski :D )

Teraz następna sprawa: należy pomagać/tak na codzień/ niedotowanemu prywatnemu przytulisku w Rachowie. Podaję adres ( gdzie należy słać paczki):

STANISŁAWA OLSZEWSKA

ANNOPOL 23-235

UL. LEŚNA 9/19

RACHÓW STARY

Tufi: tam sytuacja krytyczna/ brak dotacji i znikąd pomocy/ i gdyby nie nasz Zemat i wielu innych dogomaniaków o dobrych sercach, to 150 piesków nie miałoby dosłownie co jeść.

A teraz: kochani :D Jest takich miejsc- więcej. Potrzebna pomoc i wsparcie (pamiętacie przecież: być może gdyby Grzesia OOPZ był swego czasu podmiotem prawnym, nie doszłoby do tragedii jaką było uśpienie psów w Jedlni :evilbat: . Zostawmy to...ale-trzeba sie uczyć na błędach). Kochani:organizujemy się w fundację( nareszcie :angel: ). Zostaniemy wreszcie prawdziwą organizacją. Wszystkich zapraszam do dyskusji/na pomocy/na topik Zemata dot Fundacji, no i nie mamy nawet nazwy...

Grzesiu: dziękujemy za całe dobro którego dokonałeś :P..i mam nadzieje, do zobaczenia :D

Link to comment
Share on other sites

A ja mam takie pytanie w kwestii formalnej: kto zajmuje sie schroniskiem i pomoca je,u? Czy jest to jakas organizacja? Czy my tak wszyscy sami z siebie?

I jeszcze jedno pytanko - jesli okaze sie, ze darow bedzie baaaaaardzo duzo, to czy wszystkie maja trafic do Wielunia, czy mozna tez wspomoc inne schronisko i jakie byscie ew. polecily?

Tufi: my tu przede wszystkim sami z siebie... :angel: .......................itd. itp.

A może po prostu MY jako DOGOMANIA (Ludzie) obejmijmy patronat nad Wieluniem i Rachowem.

Bedzie schronisko i przytulisko pod patronatem Dogomaniaków 8)

Link to comment
Share on other sites

....A może po prostu MY jako DOGOMANIA (Ludzie) obejmijmy patronat nad Wieluniem i Rachowem.

Bedzie schronisko i przytulisko pod patronatem Dogomaniaków 8)

Pika: dam Ci przykład: swego czasu wszyscy wspaniali dogomaniacy zbierali dary dla Jedlni. Było tam ze 20 piesków na prywatnej działce pod lasem. Sąsiedzi zapodali na Policje, że psy szczekają itd (byli wrogami), burmistrz się wypiął (był wrogiem nr 1).Przytulisko w Jedlni (zupełnie prywatne) błagało o pomoc Grzesia (sprawę baby je prowadzącej :evilbat: zostawmy tutaj na boku). OOPZ- nie pomogło bo nie miało mocy prawnej (Grzesio jako Grzesio- interweniował jak mógł/ nie pomogło). Baba po aresztowaniu/pękła i uspiła wszystkie psy. Gdyby OOPZ było wtedy np fundacją i gdyby wzięło tą Jedlnię pod skrzydła...wierzę, że nie doszłoby do tego i pieski by żyły :roll:. Patronat...jak widzisz, czasem (często)nie wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

Wracając do potrzeb - mam do zaproponowania ogromną (około 300 litrów, 1,6 - 1,8 metrową) chłodnię, taką zamrażarę poziomą, sprawną, do kupienia za fajne (tzn. niewielkie ;)) pieniądze, które mogę zapłacić. Tyle, że znowu jest kłopot z transportem... to jest bardzo północny wschód Polski. Nam się do samochodu nie zmieści, ale może ktoś z okolic Białegostoku mógłby ją dowieźć, choćby do Warszawy?

Jako, że nikt jeszcze nie zgłosił sie do załatwiania koszulek po okazyjnej cenie mam pytanie - próbować organizować je 'normalnym' trybem, czy czekamy jeszcze na opcję 'po znajomości'? No i postuluję o projekty graficzne, ja niestety w tej dziedzinie nie pomogę... chyba, że mogłaby to być daleko posunięta abstrakcja ;) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Dziś wieczorem mogę zapytać o koszulki.

Tylko muszę wiedzieć, jaka cena jest konkurencyjna, tzn. od ilu złotych ?

Tzn. ile kosztuje biała koszulka do nadruku bez łaski i znajomości?

Ale zaplątałam. Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi :o

Tufi- jeszcze w Poznaniu?

Gosia

Link to comment
Share on other sites

A jeśli chodzi o koszulki (dane o normalnych kosztach zamówienia - bez znajomości, rabatu, brania miłośników zwierząt pod włos, itp ;))

Przy ilości 100 - 200 sztuk ceny zaczynają się od około 6,80 do 7,80 za 1 koszulkę (zależy to od gramatury i jakości T-shirta oraz ilości kolorów wykorzystanych do nadruku).

Już to pisałam, ale jeszcze raz mogę ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...