Jump to content
Dogomania

bokser Zefirek przeszedł za [TM]*, juz cię nic nie boli faflaczku(((:


Kapsel

Recommended Posts

  • Replies 870
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Potwierdzam :)
Rozmawialiśmy z wujek&ciocia i ustaliliśmy, że to my pojedziemy, ponieważ sunie musimy dostarczyć do samego Łowicza do hoteliku, dlatego żeby nie mnozyć kosztów - zabierzemy po drodze Zefirka, a koszty autostrady i paliwa podzielimy po połowie na Zefirka i naszą Sambę :)
Pasuje cioteczkom takie rozwiązanie??

Jesli p. Agnieszka by miała bliżej do Łowicza, to możemy się umówić na przekazanie Zefirka w Łowiczu, jeśli woli w Strykowie, to w Strykowie - nam obojętne :)

Link to comment
Share on other sites

no to az zajrzala na mape :)
dopiewo-warszawa to 330km. biorac sredni 50zl za 100km, wychodzi domkowi ponad 300zl za caly transport. troche duzo.

domek jadac do strykowa ma tylko 115km w 1str. poniekąd to 1/3. sprawiedliwie powinno byc 1/2.
roznica lowicz-strykow to ledwie 30km

sorry,ze mieszam, ale jakos tak... czuje potrzebe o tym napisac.

Link to comment
Share on other sites

no tak do Łowicza będą mieli jeszcze bliżej, dlatego miejmy nadzieję, że do transportu jeszcze się i tak dorzucą :)
No i miejmy nadzieję, że wizyta wypadnie pozytywnie i Zefirek będzie mógł jechać - bo przecież od wizyty dużo zależy :)

A jeśli wizyta wypadnie pozytywnie, to Zefirek pojedzie w towarzystwie tej suni:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/214887-W-1-5-miesiąca-postarzała-się-o-co-najmniej-3-lata-pilnie-szukamy-DT-lub-hoteliku.?p=17667497#post17667497[/URL]

Dla Zefirka będzie przygotowana duża klatka transportowa, a Samba nasza pojedzie na siedzeniu - bo ją dobrze znamy, a Zefirka nie.Do tego mam pytanie - czy w Dopiewie Zefirek ma jakąś obroże założoną i będzie smycz - czy mamy wszystko zabrać??

czy ktoś oprócz Pana opiekującego się psiakami jeszcze w Dopiewie będzie przy wydawaniu Zefirka? conceited??

I kolejna sprawa - jak wizyta wypadnie ok, to poproszę na pw lub sms nr telefonu do p. Agnieszki, która bedzie Zefirka przejmować od nas.
A to mój nr:
664 021 169 lub 513-059-824

Link to comment
Share on other sites

Zapisałam telefony - przekażę p. Agnieszce, jeśli wizyta wypadnie OK. Czyli w końcu jaką kwotę powinna dorzucić do transportu Waszym zdaniem?... I czy już będzie kwota po podziale na 2 psiaki? Bo nie wiem czy mam o tym mówić podczas wizyty czy potem Kapselkowa już z Panią omówi szczegóły? Myślę, że tak może byłoby lepiej... Ja po wizycie zadzwonię do Ciebie Aluś, powiem o moich odczuciach, a Ty już z Panią ewentualnie ustalisz szczegóły - może tak być?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wujek & ciocia']

nie raz się gdzieś czytało, że koszty transportu stały na przeszkodzie adopcji...[/QUOTE]

i nie raz sie czytalo, ze domek musi byc odpowiedzialny i liczyc sie z kosztami zwiazanymi z adopcja owego czlonka rodziny. ze, jak domku nie stac- to nie stac go bedzie na psa, leczenie, itp. ze jak zaluje-to na psa nie zasluguje. pisze o tym, co sie czyta zawsze w takich przypadkach, no moze nie zawsze, ale czesto, na dogomanii.

alternatywa dla jednorazowego duzego kosztu zaplaty za transport, dla domku, jest np zobowiazanie do podarowania rzeczy na bazarek- zawsze sie pare groszy uthandluje na bazarku, co nie zginie wsrod nas i pojdzie na ratowanie kolejnej bidy :) albo wplata na innego psa, za jakis czas, za miesiac, czy dwa, jesli teraz za duzy koszt na raz.
rozumiecie.

ja lubie, jak domki takie akcje pozniej robia, jesli nie moga od razu, w 1 m-cu na raz takiego wydatku udzwignac. a tak rzadko sie to zdarza :( my tu sie cieszymy zawsze, jak pies na ds idzie i wiele zrobimy, zeby tylko poszedl. bo zeby sie domki o psy bezdomne bily, to musimy wiele lat poczekac, niestety. bo tyle bezdomniakow w naszym kraju i porownywalnie do tego, tak malo domkow.
doslownie 3dni temu pisalam o tym tez na innym watku. wysylamy psy z pakietem full wypas. odpasione, zaszczepione, zdrowiusienkie, wyciachane, ze smyczami, ostrzyzone pieknie i jeszcze za podroz placimy, a nawet pomagamy finansowo domkom, jak pies za jakis czas zachoruje. domki sie do tego przyzwyczajaja i coraz ciezej bedzie wydac psa prosto ze schronu, golego i niewesolego. kazdy bedzie chcial psa tylko z hotelu.
przyklad: rozmawialam ostatnio z chlopakiem- studentem, telefonicznie, ktory argumentowal- ze jego wujek wzial psa ze schronu w warszawie i m uza darmo przywiezli ,to czemu on ma placic adoptujac psa ode mnie... umawialam sie z jego mama na adopcje, ona sie na koszta zgodzila, a on mlody, cwanszy, juz szukal zmniejszenia kosztow. dobrze,ze pies nie jest jego, ze wyjechal na studia...
tak wlasnie widac, jak rozpieszczamy tych badz, co badz "klientow"

Link to comment
Share on other sites

Z Dopiewa do Łowicza jest ok. 260 km (nasze auto na autostradzie pali około 9 litrów na 100 km czyli 9 l. x 5,20 zł = 46,80 za 100 km) w dwie strony to jest 520 km.
po drodze będą o ile dobrze pamiętam w jedną stronę 4 bramki x 13 zł = 52 zł

to tak mniej więcej byście wiedziały jaki bedzie koszt - ale koszty jak mówiłam - dzielimy na Zefirka i na naszą Sambę :)

Jeszcze bym prosiła - jeśli macie - o adres przytuliska w Dopiewie, bo nigdy tam nie byłam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Akrum']Z Dopiewa do Łowicza jest ok. 260 km (nasze auto na autostradzie pali około 9 litrów na 100 km czyli 9 l. x 5,20 zł = 46,80 za 100 km) w dwie strony to jest 520 km.
po drodze będą o ile dobrze pamiętam w jedną stronę 4 bramki x 13 zł = 52 zł

to tak mniej więcej byście wiedziały jaki bedzie koszt - ale koszty jak mówiłam - dzielimy na Zefirka i na naszą Sambę :)

Jeszcze bym prosiła - jeśli macie - o adres przytuliska w Dopiewie, bo nigdy tam nie byłam :)[/QUOTE]

doszły jeszcze koszty autostrady Konin Strykowo (od lipca 2011) , tj około 20 zł w jedną stronę ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wujek & ciocia']moim skromnym zdaniem ile sami zadeklarują , bez nacisku :)

nie raz się gdzieś czytało, że koszty transportu stały na przeszkodzie adopcji...[/QUOTE]

Dokładnie,bo się ludzie zniechęcą i następnym razem będą woleli wziąć szczeniaczka od suczki za płotem :(

[quote name='Nutusia']To fakt! Tu i tak jest dobra wola wyjechania chociaż kawałek - zazwyczaj ludzie oczekują przywiezienia psa wyleczonego, wykąpanego, wysterylizowanego i z kokardą pod same drzwi...[/QUOTE]

A staruszki to już całkiem trudno wyadoptować,bo ludzie myślą,że zaraz zacznie chorować i odejdzie,to po co się przywiązywać do takiego.


[quote name='kora78']i nie raz sie czytalo, ze domek musi byc odpowiedzialny i liczyc sie z kosztami zwiazanymi z adopcja owego czlonka rodziny. ze, jak domku nie stac- to nie stac go bedzie na psa, leczenie, itp. ze jak zaluje-to na psa nie zasluguje. pisze o tym, co sie czyta zawsze w takich przypadkach, no moze nie zawsze, ale czesto, na dogomanii.

alternatywa dla jednorazowego duzego kosztu zaplaty za transport, dla domku, jest np zobowiazanie do podarowania rzeczy na bazarek- zawsze sie pare groszy uthandluje na bazarku, co nie zginie wsrod nas i pojdzie na ratowanie kolejnej bidy :) albo wplata na innego psa, za jakis czas, za miesiac, czy dwa, jesli teraz za duzy koszt na raz.
rozumiecie.

ja lubie, jak domki takie akcje pozniej robia, jesli nie moga od razu, w 1 m-cu na raz takiego wydatku udzwignac. a tak rzadko sie to zdarza :( my tu sie cieszymy zawsze, jak pies na ds idzie i wiele zrobimy, zeby tylko poszedl. bo zeby sie domki o psy bezdomne bily, to musimy wiele lat poczekac, niestety. bo tyle bezdomniakow w naszym kraju i porownywalnie do tego, tak malo domkow.
doslownie 3dni temu pisalam o tym tez na innym watku. wysylamy psy z pakietem full wypas. odpasione, zaszczepione, zdrowiusienkie, wyciachane, ze smyczami, ostrzyzone pieknie i jeszcze za podroz placimy, a nawet pomagamy finansowo domkom, jak pies za jakis czas zachoruje. domki sie do tego przyzwyczajaja i coraz ciezej bedzie wydac psa prosto ze schronu, golego i niewesolego. kazdy bedzie chcial psa tylko z hotelu.
przyklad: rozmawialam ostatnio z chlopakiem- studentem, telefonicznie, ktory argumentowal- ze jego wujek wzial psa ze schronu w warszawie i m uza darmo przywiezli ,to czemu on ma placic adoptujac psa ode mnie... umawialam sie z jego mama na adopcje, ona sie na koszta zgodzila, a on mlody, cwanszy, juz szukal zmniejszenia kosztow. dobrze,ze pies nie jest jego, ze wyjechal na studia...
tak wlasnie widac, jak rozpieszczamy tych badz, co badz "klientow"[/QUOTE]

Kochana ja na przykład nie miałabym jak pojechać po psa,mąż prowadzi warsztat,całymi dniami w pracy,ja mam owszem samochód,ale bez dzieci ani rusz,a najmłodsza z chorobą lokomocyjną.
Co do kosztów to też musisz pamiętać,że to jest pies starszy i prosto z kojca,nie wiadomo w jakim zdrowiu,pewnie nie mało wydadzą na doprowadzenie go do normalnego stanu.Niech zaproponują,jaką kwotę mogą się dołożyć i będzie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][B][U]Przyszły pieniązki od:[/U][/B][/SIZE]
[B]
Tatankas :loveu:-20 zł
Sabinka40 :loveu:-20 zł
[U]
Deklarowane:[/U]
Onga-80zl
Cheese-50 zł
Yana-50 zł
Kora78-10 zł

[/B]Mamy na tą chwilę [B]40 zł.

Akrum [/B]podaj całkowity koszt transportu [B]Zefirka,[/B] bo musimy zobaczyć czy zdołamy uzbierać całą kwotę. :roll:
W Dopiewie nie znam adresu, ale to jest wysypisko śmieci MPGKiM tak się przedstawiają jak odbierają telefony. Jeszcze sprawdzę w necie. Dzwoniłam dzisiaj chyba 7 raz (nie było Pana Romana) był inny Pan który będzie od rana w sobotę i pomoże w adopcji Zefirka, z tym że nie maja tam ani smyczy ani obroży. Przemieszczali go na chwytaku, więc na pewno biedak się bardzo boi :-(

Ja raczej nie wołałabym od Pani żeby dokładała się do transportu dla boksia, bo w jakiś sposób już dokłada jadąc po niego to raz, (ona sama nie posiada pojazdu, ma pożyczyc od kogoś) a dwa zaraz leci do weta, bo na pewno czekają ją badania lekarstwa, itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kapsel']
[B]Akrum [/B]podaj całkowity koszt transportu [B]Zefirka,[/B] bo musimy zobaczyć czy zdołamy uzbierać całą kwotę. :roll:[/QUOTE]

przecież jak nie uzbieracie całości to i tak Zefirka zabierzemy :)
my i tak musimy jechać zawieźć naszą sunie Sambę, a prosimy o dołożenie się do transportu, bo Samba żadnej deklaracji nie ma :( więc pomoc w opłaceniu połowy transportu będzie nam bardzo pomocna :)

A więc tak - paliwo i bramki - w obie strony wyszło mi ok. 360 zł podzielone na 2 psy to wyszło po 180 od psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kapsel'][SIZE=3][B][U]Przyszły pieniązki od:[/U][/B][/SIZE]

[B]Tatankas :loveu:-20 zł[/B]
[B]Sabinka40 :loveu:-20 zł[/B]

[U][B]Deklarowane:[/B][/U]
[B]Onga-80zl[/B]
[B]Cheese-50 zł[/B]
[B]Yana-50 zł[/B]
[B]Kora78-10 zł[/B]

Mamy na tą chwilę [B]40 zł. [/B]

[B]Akrum [/B]podaj całkowity koszt transportu [B]Zefirka,[/B] bo musimy zobaczyć czy zdołamy uzbierać całą kwotę. :roll:
W Dopiewie nie znam adresu, ale to jest wysypisko śmieci MPGKiM tak się przedstawiają jak odbierają telefony. Jeszcze sprawdzę w necie. Dzwoniłam dzisiaj chyba 7 raz (nie było Pana Romana) był inny Pan który będzie od rana w sobotę i pomoże w adopcji Zefirka, z tym że nie maja tam ani smyczy ani obroży. Przemieszczali go na chwytaku, więc na pewno biedak się bardzo boi :-(

Ja raczej nie wołałabym od Pani żeby dokładała się do transportu dla boksia, bo w jakiś sposób już dokłada jadąc po niego to raz, (ona sama nie posiada pojazdu, ma pożyczyc od kogoś) a dwa zaraz leci do weta, bo na pewno czekają ją badania lekarstwa, itd.[/QUOTE]

Jeśli mogę sie wtrącić to jestem tego samego zdania co Kapsel w temacie dokładki do transportu "nowej Pańci". Może ona pożniej wspomoże innego boksia w potrzebie. Pomaganie jest jak pozytywne uzależnienie :razz:

Pieniążki właśnie wysłałam.

Link to comment
Share on other sites

ja też zawsze mówię nowym domkom, że transport czy sterylka, szczepienia - wykładamy z własnych pieniędzy i jeśli mogą coś dorzucić to byłoby fajnie, ale nie wymuszamy na nowych domkach że mają tyle i tyle zwrócić...
czasami niektóre domki dadzą tylko symboliczną kwotę, za to inne oddzadzą z nadwyżką i wszystko się wyrównuje :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kapsel'][SIZE=3][B][U]Przyszły pieniązki od:[/U][/B][/SIZE]
[B]
Tatankas :loveu:-20 zł
Sabinka40 :loveu:-20 zł
[U]
Deklarowane:[/U]
Onga-80zl
Cheese-50 zł
Yana-50 zł
Kora78-10 zł

[/B]Mamy na tą chwilę [B]40 zł.

Akrum [/B]podaj całkowity koszt transportu [B]Zefirka,[/B] bo musimy zobaczyć czy zdołamy uzbierać całą kwotę. :roll:
W Dopiewie nie znam adresu, ale to jest wysypisko śmieci MPGKiM tak się przedstawiają jak odbierają telefony. Jeszcze sprawdzę w necie. Dzwoniłam dzisiaj chyba 7 raz (nie było Pana Romana) był inny Pan który będzie od rana w sobotę i pomoże w adopcji Zefirka, z tym że nie maja tam ani smyczy ani obroży. Przemieszczali go na chwytaku, więc na pewno biedak się bardzo boi :-(

Ja raczej nie wołałabym od Pani żeby dokładała się do transportu dla boksia, bo w jakiś sposób już dokłada jadąc po niego to raz, (ona sama nie posiada pojazdu, ma pożyczyc od kogoś) a dwa zaraz leci do weta, bo na pewno czekają ją badania lekarstwa, itd.[/QUOTE]

[quote name='Akrum']przecież jak nie uzbieracie całości to i tak Zefirka zabierzemy :)
my i tak musimy jechać zawieźć naszą sunie Sambę, a prosimy o dołożenie się do transportu, bo Samba żadnej deklaracji nie ma :( więc pomoc w opłaceniu połowy transportu będzie nam bardzo pomocna :)

A więc tak - paliwo i bramki - w obie strony wyszło mi ok. 360 zł podzielone na 2 psy to wyszło po 180 od psa.[/QUOTE]

Z tego,co widzę,to będzie spokojnie z tych co są i deklarowanych te 180zł,więc nie ma się co martwić ;)

Link to comment
Share on other sites

Przyszły pieniążki w kwocie 50 zł od [B]Yany[/B] :buzi:

[SIZE=3][B][U]Przyszły pieniązki od:[/U][/B][/SIZE]
[B]
Tatankas :loveu: [IMG]http://www.dogomania.images/smilies/love.gif[/IMG]-20 zł
Sabinka40 :loveu: [IMG]http://www.dogomania.images/smilies/love.gif[/IMG]-20 zł
[/B][B]Yana :loveu:-50 zł[/B]
[B] [U]
Deklarowane:[/U]
Onga:loveu:-80zl
Cheese:loveu:-50 zł
Kora78 :loveu:-10 zł[/B]

Mamy już [B]90 zł[/B] :fadein::fadein::fadein:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...