Jump to content
Dogomania

ślinienie


Poświata

Recommended Posts

Boksiki z prawidłowym zgryzem nie ślinią się prawie wcale(tylko przy jedzeniu-oczywiście nie swoim,tylko naszym :wink: ).

Nie ma tutaj też znaczenia wielkość ani szerokość kufy-moja zmarła bokserka Lusia baardzo się śliniła-chociaż miała dłuższą i wąską kufę.

Natomiast Drachma i Picasso-typowe rodowodowce z dużymi i krótkimi mordami :wink: nie ślinią się-chyba,że okazyjnie :wink:

Link to comment
Share on other sites

Graf też praktycznie się nie ślini.. Zdarza mu sie to tylko czasami gdy jest bardzo podciecony zabawą z innymi psami.. Wtedy bywa,ze odrobinka sliny pojawia się na jego słodkiej mordce..

Przy jedzeniu jak narazie nie zaobserwowałam takich objawów (ale to pewnie dlatego,ze Graf jest niejadkim i dla niego jedzenie nie jest zbyt wazne)

Ale widziałam kiedys bokserkę (swoją drogą strasznie kochaną sunię) - nierodowodową ,która śliniła się wręcz masakrycznie.. Do tego uwielbiała trzepac głową, a wtedy domyslacie się co działo się z tą ilością śliny zgromadzonej na jej pysiu? ;)

Link to comment
Share on other sites

Farciarze. :D

W przedpokoju wisi specjalny ręczniczek, jak się Demon wita (kiedy wracam do domu) daje mi on szansę (ręcznik), że spodnie nie trafią do pralki po tym powitaniu. :fadein:

Jak jemy kolację to Demcio leży w pobliżu stołu i puszcza bańki spod fafli. Nawet to wygląda trochę śmiesznie. 8)

Na spacer zabieram chusteczki, jak sobie pobiega to ścieram z kufy, oczu, czoła etc. :baby:

Nie wspomnę o zbieraniu karamy po całym domu, która ma zwyczaj w sporych ilościach chować się nie wiadomo jak pod faflami i stopniowo się uwalniać po podłogach, dywnach etc.

Czasem pięknie sobie wytrzepie pysio i wszystko w koło jest ......

Można przyzwyczaić się do tego. Widziałem jednak boksie, przy których Demon wcale się nie ślini.

Link to comment
Share on other sites

Za to Graf jest chyba jedynym bokserem który nie ślini się na widok jedzenia.. :) Dla niego nie jest to zbyt wazny aspekt życia toteż nie cieknie mu z paszczy jak je widzi.. ;) I to mnie cieszy..

Za to jest niemozliwą wręcz fleją przy jedzeniu i piciu.. Mówię wam.. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliscie.. Graf ma coś nie tak z jęzorem bo zawija go odwrotnie niż wszystkie inne psy(zamiast do siebie to on jakoś tak pod spód go wywija.. :o ).. Toteż jedząc czy nie daj boże pijąc, potrafi uswinić caluteńką kuchnię.. Pijąc wylewa 3/4 wody poza miskę..

Tragedia.. Ale za to się nie slini.. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ha śmieszne z tym zawijaniem języka.

Właściwie to nie wiem jak zawija język Demon. On poprostu wkłada pysk do miski, słychać trochę chrobotania, nawet specjatnie pyskiem nie rusza i widać tylko jak w oczach niknie karma. Potem miska z wodą i to samo prawie nurkuje i woda znika. O ile usłyszę chrobot to lece po ręcznik i jakoś mieszkanie wygląda, jak nie to karma i woda są wszędzie. Całe szczęście, że za psem po jedzeniu rusza kot i zbiera karmę, która sypie się jeszcze z fafli dodrych pare minut.

Zresztą kot to też nie całkiem głupie zwierzę !! Nauczył się wyjadać z psiej miski zapełnie bezgłośnie. Najpierw sprawdza czy Demon śpi, a potem idealnie bezszelestnie wyjada. Jak mu coś nie wyjdzie i wyda najmniejszy szelest pies momentalnie wali do kuchni i koniec kociej wyżerki :D

Link to comment
Share on other sites

Za to Graf jest chyba jedynym bokserem który nie ślini się na widok jedzenia.. :) Dla niego nie jest to zbyt wazny aspekt życia toteż nie cieknie mu z paszczy jak je widzi.. ;) I to mnie cieszy..

Za to jest niemozliwą wręcz fleją przy jedzeniu i piciu.. Mówię wam.. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliscie.. Graf ma coś nie tak z jęzorem bo zawija go odwrotnie niż wszystkie inne psy(zamiast do siebie to on jakoś tak pod spód go wywija.. :o ).. Toteż jedząc czy nie daj boże pijąc, potrafi uswinić caluteńką kuchnię.. Pijąc wylewa 3/4 wody poza miskę..

Tragedia.. Ale za to się nie slini.. :wink:

Nic nowego :wink: -szczególnie z wodą :wink:

Poczekaj Marta,aż chłopak podrośnie.

Mój Picasik do ok 2,5 roku był chudzina i niejadek-teraz nadrabia.

Przedtem się nie ślinił przy jedzeniu(naszym :wink: )-teraz ślini się i żebrze 8)

Link to comment
Share on other sites

Sylwio czy twoje taż tak mają? Bo mnie to zaskoczyło.. Wszystkie psy które widziały miały całkowicie inna "technikę" jedzenia i picia.. ;)

A.. No i jeszcze jedno. Mój pies chyba nie potrafi uzywac zębów. :o No bo bez względu na to jakie jedzenie dostanie :suche, gotowane czy jeszczze coś innego to on to jezorem sobie jakoś do pysia wciąga.. Widać czasami,ze mu to kłopot sprawia bo mu to jedzonko ucieka ale zębów i tak nie uzywa.. :( Wogóle to chyba jakiś "wybrakowany egzemplarz" z niego ;) Skibki chleba w całosci sam sobie nie pogryzie.. Trzeba mu ja na części podzielic.. :lol: Wasze też tak mają? Bo jak patrzyłam sobie chociażby na fotki Corisa niosąccego w pysku całą oponę to wydawało mi się,ze boksery to powinny mieć silne zęby i szczeki.. :) Jak to jest?

Link to comment
Share on other sites

z rosi to jest tak - zgryzie wszytsko czego nie da sie polknac. dlatego bardzo uwazam zeby nikt nie dawal jej niczego co jest male i b.twarde (np. mala kostka - juz kiedys miala sensacje po takim rarytasie). jak miala 3 miesiace to polknela cala kurza lape. alez sie przerazilam. teraz zawsze jej miele. jak sa jeszcze gorace to wyciagam ta duz kosc (b.latwo wtedy wychodzi) i reszte miele w maszynce, potem cala ta pape wrzucam do wody, w ktorej to sie gotowalo i ma pyszna galaretke.

mieso tez jej kroje, rozdziubuje ryz, miele warzywa - jak by miala w duzych kawalkach to pozniej by pewnie zwymiotowala tym wszytskim, poza tym mogla by nie zjesc. a tak to wcina :)

szczeny cwiczy na duzych kosciach cielecych i patykach - uwielbia patyki, totalny maniak. nieraz sama sobie wyrywa z krzaka lub drzewa 8)

Link to comment
Share on other sites

Boro błyskawicznie pożera wielkie kawały mięsa, chrząski zgryza w dwie sekundy, ale jak da mu się zwykły kawałek bułki, czy kromkę chleba to mamla ją przez dłuższy czas. I bardzo to komicznie wygląda, jakby jadł tylko samymi dziąsłami -jak bezzębny dziadek.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pozwólcie, że włącze się do dyskusji :D

Jestem tutaj nowy i zastanawiam się nad rasą dla mojego przyszłego pupila, być może boksera, a temat pt. "ślinienie się" nurtuje mnie przeogromnie :wink:

Zastanawia mnie rzecz następująca - skoro ślinienie się u boksera jest powiązane z nieprawidłowym zgryzem, to czy zakup psa rodowodowego, z dobrej hodowli może zminimalizować ślinotok ? Tzn, czy jeżeli szczenie jest bliskie wzorca rasy, ma ładny zgryz itd, to jest szansa że będzie się ślinić mało albo prawie wcale ?

Link to comment
Share on other sites

Zastanawia mnie rzecz następująca - skoro ślinienie się u boksera jest powiązane z nieprawidłowym zgryzem, to czy zakup psa rodowodowego, z dobrej hodowli może zminimalizować ślinotok ? Tzn, czy jeżeli szczenie jest bliskie wzorca rasy, ma ładny zgryz itd, to jest szansa że będzie się ślinić mało albo prawie wcale ?

Tak,prawidłowy zgryz pomaga.

Ale całkowitego ślinienia się nie wyeliminujesz nigdy-u żadnego dużego psa.

Tak jest u wszystkich dużych i bokser wcale nie należy do największych śliniaków :D

Link to comment
Share on other sites

dingo słuchaj Sylwi bo ona wie co mówi.. :)

NIe wiem jak z innymi boksiami bo to mój pierwszy ale Graf naprawdę prawie wcale się nie slini.. Zdarza mu sie to naprawdę sporadycznie (silne podniecenie innymi psami) A nawet jak już ślina się pojawia to w bardzo niewielkich ilościach.. Znałam jednak swego czasu bokserkę, która śliniła sie tak paskudnie,ze trzesąc głową obrzucała sliną ściany i wszystko wokół.. :o Ona rodowodu nie miała.. Graf ma .. Zgryz chyba ma odpowiedni więc moze zgodnie ze słowami Sylwi to ma jakiś wpływ.. Zresztą z tego co mówią inni posiadacze rodowodowych boksów to chyba nie mają ze ślinieniem jakiegoś wielkiego problemu.. :)

A boksera goraco polecam !!!!! Sama mam moze małe doświadczenie z tą rasą (całe życie w domu królowały jamniki) ale teraz wiem,ze nie zamieniłabym jej na żadną inną.. No może poza dogiem niemieckim.. Hehe.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Mejk jest bez rodowodu ale prawie wogole (jak narazie) sie nie slini, chyba ze sie zmeczy to czasami ma cos na glowie.. :lol: Znajomy bokser(bez rodowodu) to slini sie strasznie.. Podobnia jak Marta pisala o o bokserce.. Mam nadzieje ze Mejk tak sie slinic nie bedzie ;)

Widze ze nie tylko mi sie dogi niemieckie podobaja ;)

Link to comment
Share on other sites

Mrówka normalnie jakbysmy telepatycznie sobie to przekazywały.. Moje marzenia w 100% pokrywaja sie z twoimi.. :) A wogóle to chciałabym mieć mała domową hodowle obu tych ras w przyszłości.. :)

Przeraża mnie tylko średnia długość zycia dogów i ich chorowitość.. :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...