Jump to content
Dogomania

Linka

Members
 • Content Count

  1,101
 • Joined

 • Last visited

About Linka

 • Rank
  Advanced Member

Contact Methods

 • AIM
  3924172
 • Website URL
  http://www.bokserek.prv.pl

Converted

 • Location
  Poznań
 1. Ma ktoś z Was katalog? napiszcie jak nazywał się pies z numerem 377.. :)
 2. na USG nie zawsze widać dokładnie macicę i jajniki, szczególnie jeśli suka jest w anestrus i nie ma żadnych patologii. Jeśli suka przyjeżdża na sterylizację to jest pewnie zakładane że macicę posiada.
 3. Linka

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  hahaha spodziewałaś się metropolii? To przecież nasza kochana ściana wschodnia Polski. Ja cały czas powtarzam, że wyprowadziłam się studiować z miasta na wieś i moja aklimatyzacja trwała około dwóch lat. Aktualnie mieszkam 20 minut spacerkiem od kortowa, w domku jednorodzinnym, pod oknem płynie sobie mała rzeczka, rano przychodzą dziki i sarny, wczesną wiosną ptaki nie dają spać.. agrowczasy 9 miesięcy w roku :D
 4. Linka

  Kandydaci na weterynarię 2013 :)

  [quote name='micra']Raczej staram się o tym nie myśleć. Łaciny się nie boję, bo miałam ją w liceum - mogę mieć z niej zwolnienie na UWMie? Rozum mówi że nie ma szans na wzrost progów, a ja i tak wariuję... W tym momencie pożeram kolejne książki , by nie myśleć[/QUOTE] Uczyłaś się w liceum wszystkich struktur anatomicznych po łacinie, że nie napawa Cię to strachem? :evil_lol: Łacina jako przedmiot na UWMie jest "zapychaczem" czasu, do niczego nikomu niepotrzebna. Złote sentencje i deklinacje można sobie o kant du** otłuc w całym toku nauczania, ale osobiście miałam z tego przedmiotu 5 na świadectwie maturalnym i pani magister była uprzejma przepisać mi ją po prostu do indeksu ostatniego dnia zajęć. Jeśli nic się nie zmieniło przez ostatnie cztery lata to pewnie nie będziesz musiała na to ścierwo chodzić. [quote]Ja słyszałam, że na weterynarii skutecznie wyplewiają ze studentów miłość do zwierząt.[/quote] To akurat prawda :roll:
 5. Linka

  Weterynarz w Poznaniu

  Nie trzeba być chyba lekarzem weterynarii żeby odpowiedzieć sobie na pytanie czym jest alergia i czy alergen pokarmowy różni się czymkolwiek od powiedzmy.. "środowiskowego".. Chodzi o nadmierną reakcję obronną organizmu na obce mu białko (które u osobnika zdrowego takiej reakcji nie wywołuje). Nie ma znaczenia czy białko pochodzi z mleka, mięsa wołowego, wieprzowego, szeroko pojętego kurzu czy pyłku traw.. Nie wiem skąd teza, że alergenów pokarmowych nie można sprawdzić testem śródskórnym, ale jest to [U]nieprawda[/U]. Testy śródskórne mogą być mniej dokładne, z uwagi na to że opierają się już na subiektywnej ocenie lekarza czy odczyn jest lekki, duży, czy bardzo duży, ale wydaje mi się że akurat przy alergii psa jest to wystarczająca metoda diagnostyczna, która przy alergii pokarmowej jest w stanie pokazać których składników pożywienia unikać.. (gorzej jeśli pies uczulony jest na kurz, czego nie życzę, ale to inna bajka i zdaje się dyskusja na inny dział..)
 6. Linka

  Weterynarz w Poznaniu

  osobiście polecam dr Juszczaka z Bułgarskiej.. śródskórne robiłam u niego kiedy byly jeszcze nowinką w Polsce, bodajże 10-12 lat temu.. Nie wiem jak ceny ksztaltują się teraz, ale wtedy nie zapłaciłam za to na pewno więcej niż 200zł. A i z zestawem odczulającym radziłabym uważać i dobrze zapoznać się z tym w jaki sposób przeprowadza się takie zabiegi i jakie mogą być "skutki uboczne".. :)
 7. Linka

  Uwaga na kilike dr Wąsiatycza w Poznaniu

  Sama mam sporo negatywnych wspomnień związanych z kliniką pana Wąsiatycza, bo osobiście nawet po głupim szczepieniu potrafię jechać do innego weterynarza żeby podał furosemid i ściągnął obrzęk z połowy psa, ale a propos nie wydawania przez nich dokumentacji.. Nie wiem na ile macie tego świadomość, ale jest to niezgodne z prawem :-) Dz.U.2008.220.1433 USTAWA z dnia 18 grudnia 2003 r. o zakładach leczniczych dla zwierząt [quote] Art. 28. 1. Zakład leczniczy dla zwierząt prowadzi dokumentację świadczonych usług weterynaryjnych określoną odrębnymi przepisami oraz zapewnia jej ochronę i poufność. 2. Dokumentację, o której mowa w ust. 1, udostępnia się: 1) okręgowej radzie lekarsko-weterynaryjnej w zakresie niezbędnym do sprawowania nadzoru; 2) organom Inspekcji Weterynaryjnej w zakresie zwalczania chorób zakaźnych zwierząt i obrotu produktami leczniczymi, paszami leczniczymi i wyrobami medycznymi stosowanymi wyłącznie u zwierząt; 3) sądom i prokuratorom oraz sądom lekarsko-weterynaryjnym i rzecznikom odpowiedzialności zawodowej w związku z prowadzonym postępowaniem; [b]4) posiadaczowi zwierzęcia w zakresie dotyczącym świadczonej usługi weterynaryjnej; 5) innemu zakładowi leczniczemu dla zwierząt, jeŜeli dokumentacja ta jest niezbędna do zapewnienia ciągłości świadczenia usług weterynaryjnych.[/b][/quote] Zakładam że nie jeden zostawił tam równowartość własnej pensji więc może czasem warto się pokłócić o wydanie głupiej karty leczenia.
 8. zapraszam na bazarki dla porzuconej na parkingu NESKI! MARKOWE UBRANIA, AKCESORIA CODZIENNEGO UŻYTKU, PSIE SZLAFROCZKI KARMIDEŁKA!!

  http://www.dogomania.pl/threads/2178...7#post18019767

  http://www.dogomania.pl/threads/2178...do-30-11.22-go

 9. zapraszam na bazarki dla porzuconej na parkingu NESKI! MARKOWE UBRANIA, AKCESORIA CODZIENNEGO UŻYTKU, PSIE SZLAFROCZKI KARMIDEŁKA!!

  http://www.dogomania.pl/threads/2178...7#post18019767

  http://www.dogomania.pl/threads/2178...do-30-11.22-go

 10. Zapraszam. Dla Chojraczka, który lada dzień ma operację. I dla szczurków z SPS.

  vol1

  klik->vol.1<-klik

  wypasx.jpg

  vol2

  klik->vol.2<-klik

  choirak.jpg

 11. Chciałabym Cię zaprosić na watek Iryska

  Irysek to młody piesek, trafił do schroniska w Radomiu z wypadku. Nie chodził na tylnie łapki. Cierpi na niedowład, przy bieganiu trochę plącze nóżkami. Irys został umieszczony w hotelu u Jamora w Warce, gdzie przebywał kilka miesięcy, ze względu na brak funduszy przebywa teraz w dt k.Kozienic. Z uwagi na wyjazd opiekunki AnnyA na okres kilku miesięcy, Irysek ma zapewniony dt tylko do końca października 2011.* Irys potrzebuje domu, chociaż tymczasowego albo stałych deklaracji na hotel.

  http://www.dogomania.pl/threads/190953-Irys-z-niedow%C5%82adem-n%C3%B3%C5%BCek-Radom-potrzebuje-sta%C5%82ych-deklaracji-na-hotel!

 12. Linka

  Kandydaci na weterynarię '11

  [quote]Chyba na wszystkie wykłady można chodzić z psem (byleby nie szczekał, nie piszczał i nie sikał), więc nie ma tragedii jak mamy wykłady od 7:45 do 20:30 jednego dnia.[/quote] Na dobrostan i patofizjologię nie polecam, bo "w żadnym cywilizowanym kraju zwierzęta nie mają wstępu na wydział" ;) Chyba, że Kowalski do tego czasu kopnie w kalendarz, ale wygląda na typa, który będzie siedział na uczelni conajmniej do dziewiedziesiatki..
 13. Linka

  Kandydaci na weterynarię '11

  jeśli interesują was pokoje jednoosobowe w dużym domu na brzezinach, w towarzystwie dziewczyn z wety to 604607167 ;)
 14. Serdecznie zapraszam na bazarek z którego dochód jest przeznaczony na kilka piesków w tym na naszego strasznie pogryzionego Rudka

  wątek bazarku:http://www.dogomania.pl/threads/2068...05-%2821.00%29

  wątek Rudka:http://www.dogomania.pl/threads/2069...go-na-leczenie!

×