Jump to content
Dogomania

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt


JJD

Recommended Posts

[quote name='turystka milena']Ja im nic nie sugerowałam. One same oglądają wasze programy w telewizji. Dostosowały się do terminów, abym ja teraz miała czas załatwić sprawy związane z rejestracją. Dumna jestem z nich, mają przecież psiego nosa.[/QUOTE]

Jakie to ma znaczenie?
wystarczy ogłosić, że sprzedajemy cudowna obróżkę za powiedzmy 1000zł, a psa dajemy gratis.
Niestety Ustawa jest w tej kwestii radosna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a.piurek']Tak, co niektórzy osiągają w tym mistrzostwo...
A co smutniejsze, mają namiastkę władzy (nie wiem czy słowo namiastka jest adekwatne), a zachowują się jakby byli przynajmniej Ustawodawcami.[/QUOTE]

Odpowiem slowami Pawlaka ,,Mądrego po szkole aszmiło posłuchać" Dobrej nocy dla pseuduchów i pseudoobrońców.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']Odpowiem slowami Pawlaka ,,Mądrego po szkole [U][B]aszmiło[/B][/U] posłuchać" Dobrej nocy dla pseuduchów i pseudoobrońców.[/QUOTE]

A ci, co na bakier z polszczyzną, niech sięgną do słowników ortograficznych....[B] asz miło[/B] - brawo!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']Odpowiem slowami Pawlaka ,,Mądrego po szkole aszmiło posłuchać" Dobrej nocy dla pseuduchów i pseudoobrońców.[/QUOTE]

nie jestem pseudo, chyba, że dwa schroniskowce, zreszta pozbawione tego co najistotniejsze można tak nazwać.
Natomiast w szkole nauczono mnie czytać, powiem więcej rozumiem czytany tekst, więc mając przed oczyma cudowna Ustawę widzę też i potrafię przeczytać ogłoszenia na all.

To niestety nie ja wymyśliłam, to ukradzione z jednej z aukcji...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']A ci, co na bakier z polszczyzną, niech sięgną do słowników ortograficznych....[B] asz miło[/B] - brawo![/QUOTE]


Przestań się wymądrzać bo to nie jest dyktando . Lepiej napisz coś o Mondo Cane bo nic dziwnym trafem poza twymi wywiadami nie wiadomo o tej org. a tym bardziej o jakichś akcjach na terenie naszego kraju poświęconym zwierzętom .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']Przestań się wymądrzać bo to nie jest dyktando . Lepiej napisz coś o Mondo Cane bo nic dziwnym trafem poza twymi wywiadami nie wiadomo o tej org. a tym bardziej o jakichś akcjach na terenie naszego kraju poświęconym zwierzętom .[/QUOTE]

Widzisz, ale ja nic nie muszę....

Szukaj dalej....

Ale miło, że oglądasz wywiady ze mną, czegoś się możesz nauczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']okropni ludzie, zaiste.....
niech złożą samokrytykę....

gdyby wszyscy tacy byli to nie musieliby zazdrościć....

dobrej nocy, Aniu...[/QUOTE]

dobrej nocy Katarzyno, niech jutrzejszy dzień przyniesie Ci radośc ogladania Ustawy, której nie będę się czepiać ( o ja niedobra)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a.piurek']dobrej nocy Katarzyno, niech jutrzejszy dzień przyniesie Ci radośc ogladania Ustawy, której nie będę się czepiać ( o ja niedobra)[/QUOTE]

ależ czepiaj się - wolna wola

tylko przedtem przeczytaj jeszcze raz i zobacz ile dobrodziejstw niesie

Link to comment
Share on other sites

Znowu to samo jak nie ma żadnych dowodów na swoja bezinteresowność lub nie można niczym poprzeć swoich tez to ,, Nie chce mi się z tobą gadać, nic nie muszę itp"
A ja myślałem iż jako taka wielka miłośniczka zwierząt masz się czym ,,pochwalić'' bo jak na razie poza swymi przechwałkami to cienko widzę ten twój wolontariat.

Link to comment
Share on other sites

Witam !
Do dziś nie udzielałem się w dyskusje z nie dowartościowanymi bublami genetycznymi ,takimi jak produkuje np. Zk ,ale krew się we mnie gotuje gdy czytam demagogie gówniar które z reguły utrzymują rodzice,szkoda że kalacie swoją obecnością ,,dogomanie'' która jest naprawdę przydatną stroną nawet dla mnie ,choć myślę że o psach wiem wszystko,ale do rzeczy; myślę że mam prawo w ten sposób się wyrażać bo inaczej to nie dociera [bardzo przepraszam osoby które naprawdę kochają zwierzęta i l u d z i ! ! ! I nie jest to dla nich droga do zaistnienia ,swoistego lansowania się bo to jest trendi...to co piszę ich nie dotyczy !] kim jestem ? Zajmuję się zwierzętami od 20 lat bez koni i psów nie wyobrażam sobie życia ,moi przodkowie od setek lat oddawali życie za nasz kraj byli mordowani w charkowie brali udział w uchwaleniu konstytucji itd. Ja znam środowiska w większości psełdo miłośników zwierząt ,związków hodowców jak też schronisk od wewnątrz ten fałsz i obłuda jest bulwersująca znam mnóstwo hodowców psów tych z papierkiem i bez,większość z nich kocha swoje psy nie tak jak niektórzy sędziowie zk którzy mają po 200 suk u ludzi , i dla człowieka jeżeli chodzi o tą wymuszoną ustawę jest oczywiste że nie chodzi w niej o dobro zwierząt poza częścią o handlu na giełdach , prawda jest taka że należało wprowadzić proste zasady tj. 1; obowiązek zgłoszenia każdej hodowli w powiatowym inspektoracie weterynarii ,co wiąże się z regularnymi kontrolami ,a wierzcie oni są wymagający ,co pomaga równierz zwrócić uwagę na błędy które samemu można nie dostrzegać 2;obowiązek czipowania szczeniąt i umowy 3;konkretne wytyczne co do metrażu na psiaka 4;absolutnie pies nie może być na łańcuchu ,w 21 wieku! Nie jest problemem zrobienie kojca. Na dzień dzisiejszy ustawa sprowadziła polaka do statusu chińczyko-szweda cyrk !!!! Naród który zawsze walczył o wolność obywatela wstyd !!!! A babcia która miała dwie yoreczki które pomagały jej zapłacić prąd i raz w roku zjeść bułkę niech zdycha -tak myślicie z całą pewnością tylko nie jesteście w stanie się przyznać !!! . Nie wspomnę o przeciętne rodzinie ,która 500 zł jakoś odłożyła na psiaka ,ale 2 tys. Jest sumą nie wyobrażalną dla nich ,cz ktoś wyobraża sobie dom bez psa ?????
Niejeden półgłówek pomyśli niech wezmą ze schroniska w końcu udało nam się je przepełnić skutecznie ,tylko że dla psa po przejściach w większości , dziecko kilku letnie jest zagrożeniem i żle to się często kończy!! Też dla psa! -ląduje przy ulicy bo wstyd go oddać tam gdzie był , poza tym tak po waszej ustawie skończy tysiące a inne zamęczone gdzieś w dołku -który powinien być dla was ,,miłośnicy '' dla mnie to jest niewyobrażalne mam kilka psów mających ponad 15 lat i nie wyobrażam sobie abym je oddał , a tym bardziej by jakiś pedał w schronisku je kopał -bo dostaje tylko 300 zł/msc. Za psa . Gdyby jakiś pracownik uderzył u mnie psa wylądował by na ortopedii co najmniej....co do eksterieru ,hodowałem psy z rodowodem i bez , i w 99% psy bez , zawsze były zdrowsze ,mądrzejsze i w większości ładniejsze .tak samo jeżeli chodzi o pracę np. W łowiectwie psy lekko ,,skundlone'' będą znacznie lepsze -wiem z doświadczenia .a jeżeli nie uda się zalegalizować psów nie mających papierów to te wspaniałe rasy które są , zaczną jeszcze bardziej chorować i karłowacieć gdyż ograniczy im się pule genów ,nie mówiąc już o tworzeniu nowych ras .

Ps;

gdyby któraś paniusia zdecydowała by się wysterylizować , to ja jestem w stanie zrobić to z 10 sukami ,choć każda z nich jest bardziej wartościowa jako istota niż was 10 ,zrobił bym to tylko dla dobra ludzkości by wasze geny nie zagrażały potomnym .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']Znowu to samo jak nie ma żadnych dowodów na swoja bezinteresowność lub nie można niczym poprzeć swoich tez to ,, Nie chce mi się z tobą gadać, nic nie muszę itp"
A ja myślałem iż jako taka wielka miłośniczka zwierząt masz się czym ,,pochwalić'' bo jak na razie poza swymi przechwałkami to cienko widzę ten twój wolontariat.[/QUOTE]

Ależ ja skromna jestem i nie będę się chwalić....:evil_lol:

poszukaj sobie u wujka google...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='prawdzic']Witam !
1; obowiązek zgłoszenia każdej hodowli w powiatowym inspektoracie weterynarii ,co wiąże się z regularnymi kontrolami ,a wierzcie oni są wymagający ,co pomaga równierz zwrócić uwagę na błędy które samemu można nie dostrzegać 2;obowiązek czipowania szczeniąt i umowy 3;konkretne wytyczne co do metrażu na psiaka 4;absolutnie pies nie może być na łańcuchu ,w 21 wieku! [/QUOTE]

1. niemożliwe jest dołożenie tego obowiązku PIW-om, ponieważ trzeba by zmienic jeszcze dwie ustawy, i tak maja przechlapane, bo od 1 stycznia nie mogą się wywinąc od kontroli każdego miejsca przetrzymywania zwierząt
2. projekt ustawy o chipowianiu juz jest - będzie procedowany w tej kadencji
3. do tego należałoby zmienić rozporządzenie - aby je zmienić należy wpierw zmienić jeszcze jedna ustawę - o zdrowiu zwierząt
4. całkowita zgoda - niemniej nikt nie zaryzykował całej noweli dla tego zapisu - opór posłów środowisk wiejskich był ogromny

Link to comment
Share on other sites

może mi ktoś powie ,,jak to jest z przechowalniam i dla psów .
u nas jest takowa.
jakieś przepisy istnieją ,czy samowolka ..
wet. gdy się go nie zawola ma psy w nosie -ale twierdzi ,że codziennie chodzi -g..o prawda .
kto ma prawo uśpic zdrowego , niby agresywnego psa!! - chodziłam z nim na spacery pół roku !!.- -mam filmiki z nim . Zabili po prostu tego psa .lub poszedł na walki - .. .
kto wydaje takie wyroki - u nas podobno prezydent!?.
nie ma dezynfekcji boksów,
psy wydawane bez sterylizacji -bóg wie gdzie , chyba ,że z naszych ogłoszeń .
brak pracowników z minimalnym pojęciem odnośnie psich zachowań - to ja oddzielałam gryzące się psy!!.
mnie wołano do tego agresora ,do pomocy przy czipowaniu , ale gdy pytalam co się stalo z Tygrysem - ja już nie mam prawa nic wiedziec!1.!1.
To tylko niektóre fakty.
chciałam odzyskać obrożę po tym psie - kochałam go . . ale ..........
stałam się niewygodna w przechowalni -za dużo widzę ....i za dużo mi sie nie podoba -.

[url]http://www.dogomania.pl/threads/208538-Tygrys-mix-amstaffa-dominant-i-indywidualista[/url].............
może zainteresuje kogoś ..

Edited by aanka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='a.piurek']Matko Bosko ale pojechałaś...

Normalnie pomniki Ci stawiać będą.[/QUOTE]

nie pożądam pomników, i nie nazywam się matka boska czy czyjas tam...

To tak gwoli scisłości - po co ten tekst o pomnikach? Ty chciałabyś mieć pomnik?
co za idiotyzm, po co komu pomniki?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='prawdzic']choć myślę że o psach wiem wszystko
[/QUOTE]

:sleeping:

[QUOTE]Niejeden[B] półgłówek[/B] pomyśli niech wezmą ze schroniska w końcu udało nam się je przepełnić skutecznie ,tylko że dla psa po przejściach w większości , dziecko kilku letnie jest zagrożeniem i [B]żle[/B] to się często [B]kończy[/B]!![/QUOTE]

:roflt: :turn-l:

Aha, wszystko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']Bo w tym wieku to już nie wieloma rzeczami można się pochwalić.[/QUOTE]

Dziecino, ciśnienia nie trzymasz? Bo że z polszczyzną kiepsko to widać, z czym jeszcze masz problem? W googlach problem coś znaleźć - poproś mądrzejszych - pomogą...

Nawet nie wiesz jak jest fajnie w moim wieku - zła wiadomość - nie ominie cie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']nie pożądam pomników, i nie nazywam się matka boska czy czyjas tam...

To tak gwoli scisłości - po co ten tekst o pomnikach? Ty chciałabyś mieć pomnik?
co za idiotyzm, po co komu pomniki?[/QUOTE]

Nie uczyłaś się historii? Nie wiesz dlaczego są wystawiane pomniki?
Pojedź do Warszawy, przespaceruj się, spisz sobie Tych, co są na pomnikach, potem wpis ich w wujka google i zobaczysz dlaczego są?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='prawdzic']Witam !
Do dziś nie udzielałem się w dyskusje z nie dowartościowanymi bublami genetycznymi ,takimi jak produkuje np. Zk ,ale krew się we mnie gotuje gdy czytam demagogie gówniar które z reguły utrzymują rodzice,szkoda że kalacie swoją obecnością ,,dogomanie'' która jest naprawdę przydatną stroną nawet dla mnie ,choć myślę że o psach wiem wszystko,ale do rzeczy; myślę że mam prawo w ten sposób się wyrażać bo inaczej to nie dociera [bardzo przepraszam osoby które naprawdę kochają zwierzęta i l u d z i ! ! ! I nie jest to dla nich droga do zaistnienia ,swoistego lansowania się bo to jest trendi...to co piszę ich nie dotyczy !] kim jestem ? Zajmuję się zwierzętami od 20 lat bez koni i psów nie wyobrażam sobie życia ,moi przodkowie od setek lat oddawali życie za nasz kraj byli mordowani w charkowie brali udział w uchwaleniu konstytucji itd. Ja znam środowiska w większości psełdo miłośników zwierząt ,związków hodowców jak też schronisk od wewnątrz ten fałsz i obłuda jest bulwersująca znam mnóstwo hodowców psów tych z papierkiem i bez,większość z nich kocha swoje psy nie tak jak niektórzy sędziowie zk którzy mają po 200 suk u ludzi , i dla człowieka jeżeli chodzi o tą wymuszoną ustawę jest oczywiste że nie chodzi w niej o dobro zwierząt poza częścią o handlu na giełdach , prawda jest taka że należało wprowadzić proste zasady tj. 1; obowiązek zgłoszenia każdej hodowli w powiatowym inspektoracie weterynarii ,co wiąże się z regularnymi kontrolami ,a wierzcie oni są wymagający ,co pomaga równierz zwrócić uwagę na błędy które samemu można nie dostrzegać 2;obowiązek czipowania szczeniąt i umowy 3;konkretne wytyczne co do metrażu na psiaka 4;absolutnie pies nie może być na łańcuchu ,w 21 wieku! Nie jest problemem zrobienie kojca. Na dzień dzisiejszy ustawa sprowadziła polaka do statusu chińczyko-szweda cyrk !!!! Naród który zawsze walczył o wolność obywatela wstyd !!!! A babcia która miała dwie yoreczki które pomagały jej zapłacić prąd i raz w roku zjeść bułkę niech zdycha -tak myślicie z całą pewnością tylko nie jesteście w stanie się przyznać !!! . Nie wspomnę o przeciętne rodzinie ,która 500 zł jakoś odłożyła na psiaka ,ale 2 tys. Jest sumą nie wyobrażalną dla nich ,cz ktoś wyobraża sobie dom bez psa ?????
Niejeden półgłówek pomyśli niech wezmą ze schroniska w końcu udało nam się je przepełnić skutecznie ,tylko że dla psa po przejściach w większości , dziecko kilku letnie jest zagrożeniem i żle to się często kończy!! Też dla psa! -ląduje przy ulicy bo wstyd go oddać tam gdzie był , poza tym tak po waszej ustawie skończy tysiące a inne zamęczone gdzieś w dołku -który powinien być dla was ,,miłośnicy '' dla mnie to jest niewyobrażalne mam kilka psów mających ponad 15 lat i nie wyobrażam sobie abym je oddał , a tym bardziej by jakiś pedał w schronisku je kopał -bo dostaje tylko 300 zł/msc. Za psa . Gdyby jakiś pracownik uderzył u mnie psa wylądował by na ortopedii co najmniej....co do eksterieru ,hodowałem psy z rodowodem i bez , i w 99% psy bez , zawsze były zdrowsze ,mądrzejsze i w większości ładniejsze .tak samo jeżeli chodzi o pracę np. W łowiectwie psy lekko ,,skundlone'' będą znacznie lepsze -wiem z doświadczenia .a jeżeli nie uda się zalegalizować psów nie mających papierów to te wspaniałe rasy które są , zaczną jeszcze bardziej chorować i karłowacieć gdyż ograniczy im się pule genów ,nie mówiąc już o tworzeniu nowych ras .

Ps;

gdyby któraś paniusia zdecydowała by się wysterylizować , to ja jestem w stanie zrobić to z 10 sukami ,choć każda z nich jest bardziej wartościowa jako istota niż was 10 ,zrobił bym to tylko dla dobra ludzkości by wasze geny nie zagrażały potomnym .[/QUOTE]
To spójrz na to
[url]http://www.psy.info.pl/schronisko_wroclaw/zwierzeta_do_adopcji.html[/url] i powiedz mi z czystym sumieniem czy każdy psiak z tych co są do adopcji jest zagrożeniem ????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a.piurek']Nie uczyłaś się historii? Nie wiesz dlaczego są wystawiane pomniki?
Pojedź do Warszawy, przespaceruj się, spisz sobie Tych, co są na pomnikach, potem wpis ich w wujka google i zobaczysz dlaczego są?[/QUOTE]

ale mnie pomnik niepotrzebny....
co to ma wspólnego z tym wątkiem?

tak czy tak - na pomnik się nie wybieram, a ty?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...