Jump to content
Dogomania

Nadzieja Dobermana-aktualne info www.nadzieja-dobermana.pl - POMOZ DOBECZKOM!


BeataJ

Recommended Posts

Witam,dziekuję za życzenia! Jesteście kochane! Wpadłam tylko na chwileczkę, nie ogarniam się jeszcze...Eryk nie daje mamie pospać.
A oskarżenia i czytając wątek groma odechciewa się tu wchodzić. ..
Mam prośbę: Karilka-aktualizuj dalej stronkę. Wybaczcie, ale bede tu wchodziła, natomiast nie jestem w stanie jeszcze pracować długo przy kompie.
Dziekuję wam za pomoc, Karilka- super, że mi pomagasz!
A dziewczynom gratuluję świetnej roboty!
No i Fredowi, że tak się wspaniale spisał i nie zostawił tej suni w potrzebie, żeby rodziła na zimnym betonie w schronie! To wspaniali ludzie, z Olenką!
Napiszcie mi na meila co i jak, w skrócie, jak możecie: jakie psy poszły, bo ile doszło-widzę!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ciekawe, ile razy będę musiała jeszcze kopiować mój post....

Do wiadomości wszystkich. W schronisku była ciężarna suka w typie dobermana. Postanowił jej pomóc TŻ Vika_Bari, Fred. Ponieważ my,jako fundacja, współpracujemy z Oleną, a jej nie ma obecnie w Polsce, czułyśmy się w pewien sposób zobowiązane pomóc Fredowi.
Gdy dowiedziałyśmy się, ile jest szczeniąt, sugerowałyśmy eutanazję przynajmniej części z nich, ale decyzja Freda oraz organizacji niemieckiej była taka, a nie inna. Jeśli chodzi o Freda, to proszę jego zdanie uszanować i wara Wam od jego poglądów, bo i tak robi bardzo dużo dla tej suki - nie miał obowiązku brać jej ze schroniska, a gdyby ją tam zostawił, to razem ze szczeniakami gniłaby w boksie. Jeśli natomiast chodzi o organizację niemiecką, która chce zabrać matkę razem ze wszystkimi małymi, to uprzejmie proszę zwrócić się do Pani Romy o podanie do niej kontaktu i dyskutować z tą organizacją bezpośrednio.
My podjęłyśmy decyzję o wsparciu dla Freda w opiece nad tymi psami, bo skoro ktoś postanowił darować im życie, to chcemy, by miały dobry start.
Koniec. Kropka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzodzo'][B]stawiam orzechy przeciwko dolarom, ze gdyby ten miot został uspiony to byłoby zawiadomienie do prokuratora o usmiercenie[/B] [/quote]

To dawaj te dolary. Zgodne z prawem jest usypianie tzw. ślepego miotu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ata']Arko-do tego nie trzeba specjalnego upowaznienia:diabloti: [/QUOTE]

Owszem nie trzeba, kazdy przeciętny Kowalski ma prawo rozmnozyc swoja suke i cicho-buzia na kłodke!

[QUOTE]
pokaz mi schronisko w ktorym nie doszlo do niekontrolowanej ciazy.......
o co chodzi....szczeniaki beda mialy dobre domki. Wiec....
dla mnie kazde zycie jest wazne!!!!!!zwlaszcza jezeli chodzi o zwierzeta:loveu: [/QUOTE]

Nie wątpie, wiec MNÓZMY,MNÓZMY zwierzęta,szczegolnie w Polsce!!!

[QUOTE]
i dla Twojej informacji ...te szczeniaczki nie zabiora miejsca innym szczeniaczka w potrzebie:razz: maja po prostu szczescie:loveu: [/QUOTE]

Każdego przecietnego Kowalskiego tez napewno nie zabiorą miejsca tym, co są JUŻ w schroniskach! Bzdury piszesz.

Niech Kowalscy mnoża, ich tez szczenięta mają TO szczęscie!!

[QUOTE]
jezeli ratujemy onkowatego staruszka ok 14 letniego wyciagnietego z fekali, to dlaczego nie mam dac szansy maluszka....przeciez one w tym schronie nie zostaja[/QUOTE]

Czy ja mowie,ze nie ratujesz, staruszki, kalekie itd ? Inne szczeniaki czekaj JUZ na domy. Moze zabierzesz te 40 szczeniat ktore SĄ JUŻ odchowane, pod Grojcem i czekają na domy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MonikaP']Aniela, [B]proszę[/B], skończ ten temat. W tym przypadku została podjęta taka a nie inna decyzja [B]i wszyscy musimy ją uszanować.[/B][/quote]

Nie musimy, nie musimy jak potulne barany zgadzać się z takimi decyzjami. To jest [B][U][SIZE=3][COLOR=red]ZŁE[/COLOR][/SIZE][/U][/B] przy ogolnej sytuacji zwierząt i schronisk w Polsce!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzodzo']ja stawialam orzechy:evil_lol:
zostawianie przy życiu jest tak samo zgodne z prawem[/quote]

Oczywiscie, ze jest zgodne. Od dzis będę propagowała rozmnazanie, a co mi tam, samo "dobro" z tego przeciez płynie.

Link to comment
Share on other sites

Arko-nikt tu nie propaguje rozmnazania bezdomnych zwierzat-dla Twojej wiadomosci jestem absolutnym zwolennikiem kastracji i sterylizacji-kazdego nierasowego psa czy kota-natomiast twoja sklonnosc do nadinterpretacji kazdego slowa jest wręcz zadziwjająca!!!!
Ze o jadzie i skłonnosci do oczerniania i opluwania wszytkich dookoła nie wspomnę.Zajmij sie kochana wazniejszymi sprawami niz mącenie i zadymiarstwo-a wszytkim wyjdzie to na dobre a psom szczególnie.
pozdrowic!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Nie musimy, nie musimy jak potulne barany zgadzać się z takimi decyzjami. To jest [B][U][SIZE=3][COLOR=red]ZŁE[/COLOR][/SIZE][/U][/B] przy ogolnej sytuacji zwierząt i schronisk w Polsce!![/quote]


A co Ci to da, że tu, na forum "potupiesz" i pokrzyczysz, że się z tym nie zgadzasz? Niemcy postanowili te maluchy uratować, Fred postanowił pomóc suce urodzić, był przy niej, zaufała mu. Trzeba by mieć ogromny hart ducha, żeby szczenięta, które własnymi rękoma przyjmowało się na świat, zawieźć do uśpienia. A ja nie mogę ich wykraść i nakazać ich eutanazji. Nie jestem ani właścicielem suki, ani szczeniąt. I nie będę udawała, że one nie istnieją, odmawiając pomocy.
Jeśli chcesz dyskutować o tym, że te małe odbierają domy innym, proszę, porozmawiaj na ten temat z Niemcami i tłumacz im to, jak umiesz.

Link to comment
Share on other sites

Ja też jestem całym sercem za kastracją i sterylizacją, ale jeżeli maluchy, właśnie TE maluchy, a nie inne, mają zapewnione domy już przy urodzeniu to nie mamy prawa im tej szansy na życie odbierać. Co innego, gdyby były skazane na bezdomność i głód.
Fred gratuluję odwagi!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dea']Ja też jestem całym sercem za kastracją i sterylizacją, ale jeżeli maluchy, właśnie TE maluchy, a nie inne, mają zapewnione domy już przy urodzeniu to nie mamy prawa im tej szansy na życie odbierać. Co innego, gdyby były skazane na bezdomność i głód.
Fred gratuluję odwagi![/quote]

Dea:fadein: dokladnie o to mi chodzi -Arko:eviltong:
Arko -wrzucasz wszystko do jednego wora, a tak nie mozna:shake:
ta obecna sytuacja nie ma nic wspolnego z nieszczesciami jakie przebywaja w schroniskach, szczeniaczki maja szczescie bo ich mama jest dobermanka i dzieki temu opieke nad nimi przejol Fred i dalej ta konkretna organizacja:multi: :multi: :multi:

I PROSZE WIECEJ NIE KRAKAC !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dea']Ja też jestem całym sercem za kastracją i sterylizacją, ale jeżeli maluchy, właśnie TE maluchy, a nie inne, mają zapewnione domy już przy urodzeniu to nie mamy prawa im tej szansy na życie odbierać.[B] Co innego, gdyby były skazane na bezdomność i głód. [/B]
Fred gratuluję odwagi![/quote]


:crazyeye: ale jak widac to milosnicy zwierząt, drugi raz, skazuja je na bezdomnosc, glod a przede wszystkim ŚMIERĆ, te co JUZ sa w schroniskach. Raz Kowalski rozmnozyl, i to go przeroslo porzucil je, trafily do schronu, a potem drugi kowlaski zamiast je odchowac, zabrac, pozwolil następnym nowonarodzonym zyc.

Te, ktore sie urodza czy urodzily własnie, wiadomo,ze zabierają tamtym szanse. To nie jest worek bez dna- domy- to jest worek z płytkim dnem, Zwierzat, psow i kotow, niechcianych, jest duzo, zaduzo wiecej niz chetnych na nie.

Ata, robienie wyjątkow nie konczy sie dobrze, pozniej będa same wyjątki.

Wyjatkiem tez bedzie, bo juz tak na dogo jest, nie robienie sterylizacji aborcyjnych. Jeszcze chwila a bedzie promowane rozmnazania. Te w schroniskach to "miał je pies', najwazniejsze te co w domach sie urodziły, paranoja!

Link to comment
Share on other sites

Arka zajmij się czymś bardziej pożytecznym, niż klepaniem postów na jedną modłę. MonikaP chyba wyraziła się jasno. Skończ ten temat i ratuj inne bezdomne i pokrzywdzone zwierzęta niż te, które są pod dobrą opieką. Nie Tobie decydować i odbierać im życie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GoniaP']Arka zajmij się czymś bardziej pożytecznym, niż klepaniem postów na jedną modłę. MonikaP chyba wyraziła się jasno. Skończ ten temat i ratuj inne bezdomne i pokrzywdzone zwierzęta niż te, które są pod dobrą opieką. [B]Nie Tobie decydować i odbierać im życie[/B].[/quote]

"Wzruszyl" mnie twoj post.

Nie mnie decydowac o zyciu poniewaz nie sa pod moja opieką ale i nie tobie inne skazywac na powolną smierc!

Jesli jest 100 psow szukajacych domy i jest chetnych 100 osob a na swiat przychodzi, w tym czasie, nowych 10-sięć to jakies inne 10-sięć psow z tych 100 psow, domow miec nie bedzie. Potrafilas palcem wskaza ktore mają zyc ale tez wskazal 10-sięc, z posrod 100-stu ktore nie mają zyc. Taka chroniąca zycie to ty nie jest, jak widzisz.

Link to comment
Share on other sites

Aniela, dość, bardzo Cię proszę. Nie fundacja zdecydowała o tym, że te szczeniaki mają żyć. Fundacja objęła opieką ich matkę, a ponieważ zadecydowano o tym, że nie zostaną uśpione, ta opieka objęła także maluchy. Według Ciebie powinnam powiedzieć "fajnie,że Fred wziął ciężarną sukę, ale skoro nie uśpił małych, to ja się teraz wypinam i w niczym mu nie pomogę"??? Nikt z nas pod wpływem tego, co piszesz, nie pogna do Freda, nie wyrwie mu z rąk szczeniaków i nie zabierze ich do weta na zastrzyk z morbitalu. A jeśli masz ochotę gardłować, to bardzo będę Ci wdzięczna za gardłowanie na przykład we wrzesińskim Urzędzie Miasta, który ani nie daje pieniędzy na sterylizację suczek w schronisku, ani na taką jego rozbudowę, by psy i suki były trzymane osobno.

Na tym koniec. Napisałam już wszystko, co miałam do napisania na temat uśpienia tych konkretnych szczeniąt. Dalej dyskutuj na ten temat z Niemcami, bo to oni u siebie będą szukać domów dla tych psów.

[quote name='ARKA']"Wzruszyl" mnie twoj post.

Nie mnie decydowac o zyciu poniewaz nie sa pod moja opieką ale i nie tobie inne skazywac na powolną smierc!

Jesli jest 100 psow szukajacych domy i jest chetnych 100 osob a na swiat przychodzi, w tym czasie, nowych 10-sięć to jakies inne 10-sięć psow z tych 100 psow, domow miec nie bedzie. Potrafilas palcem wskaza ktore mają zyc ale tez wskazal 10-sięc, z posrod 100-stu ktore nie mają zyc. Taka chroniąca zycie to ty nie jest, jak widzisz.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']
Nie mnie decydowac o zyciu poniewaz nie sa pod moja opieką [/quote]
i całe szczęście! Morbital poszedłby w ruch bez skrupułów, a życie maluszków, mimo, że mają od zarania zapewniony dobry start, jednym wkłuciem igły - zniweczone.
[quote name='ARKA'] ale i nie tobie inne skazywac na powolną smierc![/quote] Nie przypominam sobie bym kiedykolwiek, jakiekolwiek zwierzę skazała na jakąkolwiek śmierć, wręcz przeciwnie, wszystkie, które przeszły przez moje ręce, mają się świetnie, skuszę się nawet o stwierdzenie, że wygrały los na loterii.
[quote name='ARKA']Jesli jest 100 psow szukajacych domy i jest chetnych 100 osob a na swiat przychodzi, w tym czasie, nowych 10-sięć to jakies inne 10-sięć psow z tych 100 psow, domow miec nie bedzie. Potrafilas palcem wskaza ktore mają zyc ale tez wskazal 10-sięc, z posrod 100-stu ktore nie mają zyc. Taka chroniąca zycie to ty nie jest, jak widzisz.[/quote] Mam dosyć wysoki wskaźnik inteligencji Arko, i jeszcze raz powtarzam, daruj sobie wywody na tym łopatologicznym i kiepskim poziomie. Niemcy dali domy Tessie i jej dzieciom. Innych maluchów by w zamian nie wzięli. Koniec i kropka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']
Jesli jest 100 psow szukajacych domy i jest chetnych 100 osob a na swiat przychodzi, w tym czasie, nowych 10-sięć to jakies inne 10-sięć psow z tych 100 psow, domow miec nie bedzie. Potrafilas palcem wskaza ktore mają zyc ale tez wskazal 10-sięc, z posrod 100-stu ktore nie mają zyc. Taka chroniąca zycie to ty nie jest, jak widzisz.[/quote]

ARKA - a skad informacja, ze Niemcy wzieliby inne psy w zamian za te 10 z matka???? Jejku....Twoja dowolnosc interpetacji jest przerazajaca.


Beata

Link to comment
Share on other sites

No i mamy dwie strony dyskusji na ten sam temat, nikt nikogo nie przekonał, a tylko wszyscy zużywamy siłę i energię na wkurzanie się nawzajem, zamiast myśleć, jak ratować te inne, niechciane i zapomniane w schroniskach. Bo szczeniaczki Tessy w żaden sposób ich losu nie pogorszyły, a powoli właśnie na to wychodzi. Arka widzę, że jesteś osobą wygadaną i bojowo nastawioną, więc zamiast walczyć z dogomaniakami, którzy mają taki sam cel jak ty - ratować psy, walcz z bezdusznymi urzędnikami, tup nogami, wywalcz tą sterylizację i kastrację u siebie, działaj kobieto a my cię poprzemy w 100% w Twojej walce. Bo zza biurka ich losu nie poprawimy:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dea']No i mamy dwie strony dyskusji na ten sam temat, nikt nikogo nie przekonał, a tylko wszyscy zużywamy siłę i energię na wkurzanie się nawzajem, zamiast myśleć, jak ratować te inne, niechciane i zapomniane w schroniskach. [/quote] Ja nie zapominam o tych niechcianych. Jutro kolejna akcja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dea'] Arka widzę, że jesteś osobą wygadaną i bojowo nastawioną, więc zamiast walczyć z dogomaniakami, którzy mają taki sam cel jak ty - ratować psy, [B]walcz z bezdusznymi urzędnikami, tup nogami, wywalcz tą sterylizację i kastrację u siebie[/B], [B]działaj kobieto[/B] a my cię poprzemy w 100% w Twojej walce. Bo zza biurka ich losu nie poprawimy:shake:[/quote]

Nie potrzebuje poparcia, u mnie?!:crazyeye: Własnie moja gmina, smiem twierdzic, jest jedyna w Polsce gminą, ktora dofinasowuje opiekunom psow i kotow w 50% zabieg kastracji ich pupili wiec moze Ty i reszta przestan gardłowac i do roboty!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ata']Arko -przepraszam ale gdydy myslec Twoimi kategoriami to za jakis czas nie byloby psow na swiecie:eek: , a tego bysmy przeciez nie chcieli...prawda:p[/quote]

BZDURA, BZDURA, totalna bzdura!!!! Za jaki czas to niby mialoby nastąpic, nieskonczony..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MonikaP'] A jeśli masz ochotę gardłować, to bardzo będę Ci wdzięczna za gardłowanie na przykład we wrzesińskim Urzędzie Miasta, który ani nie daje pieniędzy na sterylizację suczek w schronisku, ani na taką jego rozbudowę, by psy i suki były trzymane osobno.
[/quote]

Masz tu tylu poplecznikow, ze wasze gardlowanie w zupełnosci powinno wystarczyc, dacie radę:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Nie potrzebuje poparcia, u mnie?!:crazyeye: Własnie moja gmina, smiem twierdzic, jest jedyna w Polsce gminą, ktora dofinasowuje opiekunom psow i kotow w 50% zabieg kastracji ich pupili wiec moze Ty i reszta przestan gardłowac i do roboty![/quote]

ARKA, bez urazy ale chyba powinnaś trochę się opanować :cool3: ...
Odnoszę wrażenie (i nie tylko ja), iz cokolwiek ktokolwiek by nie zrobił - to Ty jesteś " na anty":shake: ..

Uważam, że To co zrobił Fred jest PIĘKNE, mimo,że pragnę tak jak Ty ARKO, aby w Polcse bezdomność zwierząt była równa zeru !!!

Że też chce Ci się wertować posty i wypisywać te bzdury... Wstyd!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...