-
Posts
33712 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by *Magda*
-
Widzisz, jaki zaszczyt :D
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
No, a teraz już chcę się "wypakować" :P -
Problem ze szczeniakiem - ON (strachliwość, szczekanie, gryzienie)
*Magda* replied to kiira's topic in Wychowanie
No to troszkę daleko, bo ponad 300km :/ Ja mieszkam przy holenderskiej granicy ;) No to może tak: suczka jeszcze młoda i ma mleczne zęby, więc o przeciąganiu nie ma mowy. Jednak już teraz możesz ją zachęcać do brania zabawek i aportowania. Polecam wszelkiego rodzaju piłki na sznurkach i szarpaki materiałowe (https://www.google.pl/search?q=szarpak+dla+psa&biw=1366&bih=608&source=lnms&tbm=isch&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwizi6aKx5rLAhUoOJoKHSYeB7cQ_AUIBigB). Tylko bez przeciągania, zanim nie wymieni wszystkich zębów! ONki kochają aportować, więc jest szansa, że Twoja suczka bardzo chętnie będzie się z Tobą bawić tego typu zabawkami. Jeśli Kira zainteresuje się taką zabawką, to byłoby super. Wtedy bierzesz taką zabaweczkę na spacer i bawisz się z nią w obecności innych psów czy ludzi. Tak, żeby młoda skojarzyła, że obecność innych psów i ludzi to coś fajnego, bo pańcia się z nią bawi. Podczas drogi, Kira może nieść taką piłeczkę/sznurek w pysku, a Ty trzymasz z drugiej strony, oczywiście jeśli młoda wykaże zainteresowanie noszeniem, bo nie wiem czy akurat 10-cio tyg. szczyl będzie chciał coś nosić w pysku :) Jednak, nawet jeśli nie teraz, to za kilka tygodni, powinna bardzo chętnie nosić coś w pysku. Jeśli Was tak dotkliwie gryzie (co widać na zdjęciu), to najlepiej jak zaczyna gryźć, dać jej pod pyszczek coś co może gryźć, czyli jakąś jej zabawkę. Dobrze też, żeby dostawała coś do gryzienia na legowisku, typu suszone uszy, suszone ogony, suszone penisy....Takie gryzienie ją zmęczy i powinna wtedy dać Wam spokój ;) Ze spacerów, gdzie są inne psy nie rezygnuj. I nie ważne czy będą psy małe, czy +25kg. Jeśli żaden nie będzie próbował jej zrobić krzywdy, to tam chodźcie. Kira musi się oswoić z innymi psami, zarówno małymi jak i dużymi.- 6 replies
-
- 1
-
-
- strachliwość
- szczeniakie
- (and 7 more)
-
Problem ze szczeniakiem - ON (strachliwość, szczekanie, gryzienie)
*Magda* replied to kiira's topic in Wychowanie
Karina, gdzie mieszkasz w Niemczech? Mam sukę ONka, już 6-cio letnią, bardzo spokojną. Gdybyście mieszkali blisko, to można się umówić na spacery, żeby Twoja suczka poznała spokojnego psa, wspólne spacery itp. Wtedy można by też popracować wspólnie nad psami, żeby Twoja psina widziała jak inny pies coś fajnego robi ;)- 6 replies
-
- 1
-
-
- strachliwość
- szczeniakie
- (and 7 more)
-
Czemu wszyscy? Tylko Angi :P
-
Kupuj, kupuj :P U nas Theodor też jak miał roczek, to śmigał już na trzykołowcu ;) Aga, a może poszukaj na allegro takich szelek, które można zamontować na rowerku, żeby nie wypadł ;)
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Hej Aga :) Widzisz, udało mi się dotrwać do 39tc :P -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Nie odebrałam tego jakbyś mnie o takie coś posądzała :P Ja tam lubię mieć Theodora w domu :loveu: Mogę sobie na niego ponarzekać, że niegrzeczny, że psoci...Ale jak go nie ma w domu, to jest za cicho :D Tak jak wczoraj np. Pojechał z Bogdanem do jego kolegi, nie było ich 3h, a ja nie wiedziałam co ze sobą zrobić :( Zamiast korzystać z chwili ciszy i spokoju, to ciągle myślałam kiedy wrócą :) I tak jak pisałam wcześniej ;) Wiosna już blisko, to będzie podwórko, quad...A takie dodatkowe zajęcia, to tylko dla urozmaicenia ;) -
Galeria mędziariny, mędziarza i zwierzaków
*Magda* replied to marta1624's topic in Owczarek niemiecki
Jakiś konkretny sprzęt Cię interesuje? -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Uchlej go, wykorzystaj i już :D To Aga zaczęła. Ona jest zboczona :D Ja tam za małolata też nie byłam wysyłana na jakieś zajęcia. Jedynie w wakacje i w ferie chodziłam z braćmi do Domu Kultury i tam były różne zajęcia i wycieczki dla dzieci. A tak, to szaleństwa na podwórku albo w domu z braćmi czy sąsiadami ;) Ja nie szukam czegoś, co będzie codziennie czy nawet 2x w tygodniu. Jeśli będę czegoś szukać, to coś co będzie 1x w tygodniu albo nawet 1x na dwa tygodnie. To w zupełności wystarczy. Mi zależy tylko na tym, żeby spróbował czegoś nowego, a nie żeby "pozbyć się dziecka z domu". Tym bardziej, że teraz wiosna za pasem, więc tatuś będzie go częściej zabierał na quada :) No i chcielibyśmy w tym roku posadzić młodego w gokarcie :) Może będzie miał do tego smykałkę i za naście lat będzie jeździł w Formule 1 :D Cześć Ola :) Samopoczucie bardzo dobrze, dziękuję :* -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Wygrana w totolotka, to chyba w następnym życiu :P To mu powiedz, że zanim on wygra w totolotka, to podobną sumę wyda na kupony :P -
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
I tak wydaje mi się, że to dużo jak na tak małe dziecko ;) -
Coś takiego ;)
-
Nie, no to ta koleżanka z którą się znam od 27 lat (mama Samuela i Kamila), więc ani ona, ani ja nie mamy problemów z zasypianiem u tej drugiej :D
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Myślę, że żaden facet by się na taki widok nie pogniewał ;) A dziękuję, staram się :) Ty Aga, bierz się lepiej za robienie męża/żony dla Nathana :P -
A wiesz ile razy ta koleżanka zasypiała u mnie jak swoje dzieci usypiała?! A ja u niej tylko raz taki numer wywinęłam :P
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Bogdan sobie chociaż popatrzy :D A dziękuję. Wszystko z zeszłego roku jeszcze :P -
Ile to razy zasypiałam razem z Theodorem Kiedyś nawet, u koleżanki na imprezie zasnęłam jak młodego usypiałam. Jednak mam dobrą koleżankę i mnie nie budzili. Kontynuowali imprezę beze mnie :)
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
*Magda* replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Hej :) To chodź mi pomasować -
Galeria mędziariny, mędziarza i zwierzaków
*Magda* replied to marta1624's topic in Owczarek niemiecki
Dobry wieczór Marta :) -
dubel
-
Puk! Puk!
-
Zazwyczaj wszystko z PL dochodzi do tygodnia czasu ;)