-
Posts
22256 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
12
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Anula
-
Post informacyjny: 01.04.20 - Pierwsze wiadomości od Hani. Piotrek przekazał mi, że Malika jest bardzo śliczna, wesoła i jest wielkości naszych sznaucerek. W hotelu rozgoszczą się pewnie około północy, więc jutro na spokojnie wszystko przekażę. 02.04.20 - Hania - Malika: Malika to sunia w typie sznaucera średniego, obecnie waży 9 kg i wg wetów urodziła się we wrześniu 2019 r. Na przedniej prawej łapie przy pachwinie ma ranę. Malika została znaleziona z tą raną, tylko o wiele obszerniejszą - od szyi do piersi. Teraz większość zagojona, gdzieniegdzie się jeszcze sączy, więc trzeba przemywać i dla pewności założyć kołnierz. Dzisiaj dostała ostatnią porcję antybiotyku i nasz wet będzie ją oglądał jeszcze w przyszłym tygodniu na kontroli. Póki co dostała tabletkę na odrobaczenie i krople na pchły i kleszcze. Na razie nic nie płaciłam. Malika jest radosna, pełna energii, ruchy ma szczenięce, wzrok beztroski, dziecinny. Nie zna smyczy, ale nie boi się jej. Nasza kotka przywitała ją z zaciekawieniem, Malika powąchała kota, nie atakowała, chciała się bawić. Nie zwracała i nie miała biegunki podczas drogi. 02.04.20 - Hania - Baffi: Baffi ma 4 lata, waży 10 kg. Jest zdrowym, radosnym, pełnym energii psiakiem. Futro ma również boskie, aczkolwiek trochę poplątane i skołtunione gdzieniegdzie, więc ma już umówioną wizytę w spa na jutro. Zostanie wykąpany i wyczesany. Dzisiaj Baffi był u weta, gdzie został przebadany, zaszczepiony na choroby zakaźne, odrobaczony. Krople na pchły i kleszcze podam kilka dni po fryzjerze. Baffi jest bardzo towarzyski, cały czas chciałby być głaskany i drapany za uszkiem. 04.04.20 - Hania: Cytologia dotyczy badania uszu na pasożyty. Obydwa psiaczki mają apetyt, są radosne i oba to czorty. Na dworze jest istne szaleństwo - Baffi ciągle skacze na wysokość mojej twarzy i podgryza mi rękawy kurtki, w tym samym czasie Malika biega na około moich nóg i podgryza mi spodnie, więc nie zdziwcie się jak kolejne zdjęcia będą ze mną w skarpetkach i koszulce :)))) Malika zachowuje się dziecinnie i rzeczywiście nie jest strachliwa, widocznie nie przeżyła traumy będąc porzuconą. Baffi również jest radosny, natomiast wychodzi z niego pan dominant - skacze na inne psy, Malika nie ma prawa podejść do miski, gdy on je, dzisiaj nauczył się lub przypomniał sobie jak to jest biegać za piłeczkami, czy ringiem i po 10 minutach zabawy przejął kontrolę nad innymi psiakami - tylko on mógł łapać zabawki. Oprócz tego naskakuje na inne psiaki bez różnicy na płeć. Będzie potrzebował domu bez psów, lub z psem uległym. Sierść Baffiego nie była w stanie najlepszym, ale poprosiłam fryzjerkę, by spróbowała jednak wyczesać te kołtuny i udało się, zajęło to 2,5 godz. i kilkanaście kłapnięć zębami jej się dostało. Baffi na pupie ma ranki ze strupkami, co jest wynikiem podgryzania przez inne psy jakiś czas temu. Psiaki nie są wychudzone, Malika jest szczupła jak to młodzież, ale dostaje sporo jedzonka, więc anemia jej nie zagrozi. 03.04.20 Baffik po SPA - str.4 Animondy jest 20 puszek. Zdjęcia - str.3 ; 4 Tekst dla Baffika. Baffi to około 4-letni zdrowy,pełen energii piesek o dłuższej sierści. Przebywa w Hoteliku w Nowej Soli (woj.lubuskie).Jest to psiak szalenie kontaktowy, radosny i bardzo przyjazny.Jednym słowem jest duszą towarzystwa.Ceni sobie bliskość człowieka ponad wszystko.Lubi aportowanie,piłeczki i inne psie zabawki.Potrzebuje sporo spacerów, ruchu,wybiegania się,ponieważ jest żywiołowym psiakiem.Dobrze chodzi na smyczy,nie ma choroby lokomocyjnej. Baffi waży 10kg.Posiada pełny pakiet szczepień,czip i jest wykastrowany. Został obcięty ze względu na zaniedbaną sierść.Baffi potrzebuje domu bez małych dzieci, doświadczonego,który już wcześniej posiadał psiaki i zna ich zachowania.Najlepiej aby to był dom bez psiaków,ponieważ przejmuje kontrolę nad innym psem.Jedynie towarzyszem by mógłby być pies mały, uległy. Kontakt (godz.10-18): Hania 16.12.20-Hania:Baffi to bardzo fajny psiak, nie było ani jednej agresywnej sytuacji w stosunku do nas, z psiakami też się dogaduje, raz po raz tylko powarczy przy misce z jedzeniem, ale do niczego to nie prowadzi. Lubi koty, lubi im też wyżerać jedzonko wskakując na parapet. Przy płocie nie kombinuje, nawet nie myśli, aby przedostać się na drugą stronę, pewnie nie ma na to czasu. Toleruje nowo przybyłych gości hotelowych od razu. W sobotę wyjeżdża do nowego domu jego przyjaciel trójłapek. Nowy tekst do ogłoszeń Baffika: Baffi to przecudnej urody, nieduży piesek. Ma ok. 4 lata, waży 10 kg. To inteligentny i pojętny pies, chętnie się uczy i współpracuje z opiekunem. Wymaga jednak zrównoważonego i konsekwentnego przewodnika, który potrafi wyznaczyć jasne zasady i granice i tym samym zapewnić psu poczucie bezpieczeństwa. Najlepiej odnalazłby się u aktywnych opiekunów nastawionych na pracę z psem. Nie polecany do domu z małymi dziećmi. Baffi może zamieszkać z innymi zwierzętami, dobrze dogaduje się z suczkami. Potrafi chodzić na smyczy, pozostawiony sam w domu nie niszczy. Ma aktualną profilaktykę, książeczkę zdrowia, jest wykastrowany i zachipowany. Baffi czeka na odpowiedzialnych opiekunów w Hotelu dla zwierząt w Nowej Soli (woj. lubuskie), gdzie można go odwiedzić i poznać. Warunkiem adopcji jest zgoda na wizytę przed adopcyjną i podpisanie umowy adopcyjnej. Jeśli jesteś poważnie zainteresowany adopcją tego psiaka i chcesz uzyskać więcej wyczerpujących informacji, zadzwoń pod podany numer telefonu. Kontakt w godz.10-18: Hania: 660 1. Anula - ogłoszenie OLX na Wrocław-12.04.20 - wyróżnione do 12.05.20 https://www.olx.pl/oferta/baffi-maly-piesek-o-nietuzinkowej-urodzie-CID103-IDEqIgg.html 2.Havanka 0 ogłoszenie OLX na Poznań-13.04.20 https://www.olx.pl/oferta/kudlaty-pyszczek-i-pelne-milosci-serce-do-adopcji-CID103-IDEqQp4.html Malika 10.04.20 pojechała do swojego domku do Koszalina. Baffi 17.04.20 pojechał do swojego domku do Wrocławia. Baffi 25.10.20 wrócił z adopcji.Przebywa w Hoteliku u Szafirki. Baffi 06.11.20 pojechał do Ds do Wrocławia. Baffi 10.11.20 wrócił z adopcji.Przebywa w Hoteliku u Szafirki. Baffi 22.12.20 pojechał do DS do Lubska (50km od Nowej Soli) Ogłoszenia Bafika. 1. Tola - 25.10.20 na Poznań - wyróżnione do 28.11.20.;30.12.20 https://www.olx.pl/oferta/jestem-piekny-baffi-czekam-na-nowy-dom-CID103-IDH6pH7.html 2. Havanka - 3. Anula - 26.10.20 - Szczecin - wyróżnione do 17.12.20;16.01.21 https://www.olx.pl/oferta/4-letni-bafik-o-nietuzinkowej-urodzie-CID103-IDH6VVE.html 4. Alaskan malamutte - 17.11.20 - Katowice/21.11.20-przeniesione na Opole - wyróżnione do 17.12.20;16.01.21 https://www.olx.pl/oferta/baffi-piesek-o-nietuzinkowej-urodzie-do-adopcji-CID103-IDHoObS.html?fbclid=IwAR2mZyjAd0uK95J_88aIVhbVzBUmVd8LYovoFpdk124N8GCxldIBHhe5wOY 5.kiyoshi - 10.11.20 - Wrocław - wyróżnione do 29.11.20;31.12.20 https://www.olx.pl/oferta/uroczy-baffi-szuka-madrego-doswiadczonego-opiekuna-CID103-IDH9PYQ.html 6.Alaskan malamutte - 21.11.2 - Kraków - wyróżnione do 22.12.20 https://www.olx.pl/oferta/piesek-tylko-dla-konesera-do-adopcji-CID103-IDHsGS8.html?fbclid=IwAR1U0e0G53eHTeLUFk3UJbg4eV6OYsBzZ7yPFSPrhQStZDB9IB0DV-lF5r4
-
Post rozliczeniowy: Deklaracje stałe: 1.Bogusik - 20,00zł - wpł.01.04.20-20,00zł-IV 2.Anula - 20,00zł - wpł.01.04.20-20,00zł-IV Ogólnie wpłacone deklaracje stałe: 40,00zł Deklaracje jednorazowe i inna pomoc: 1. Fundacja ZEA - karma sucha - rozliczenie z szafirką. 2.Po Effi i Fanni - karma mokra - 20x800g - Animonda a także kwota 50,00zł pozostająca u Hani i jest rozliczona w opłacie za hotelik za IV. https://www.dogomania.com/forum/topic/351175-effi-i-fanni-suczkiktóre-otrzymały-szanse-na-godne-życieod-110120-są-już-ulokowane-w-hotelikueffi-310120-w-dsfanni-300120-w-ds/?tab=comments#comment-17561697 3.Figunia - 50,00zł - wpł.02.04.20 4.bakusiowa - bazarek transportowy - rozliczenie między szafirką. https://www.dogomania.com/forum/topic/351614-bazarek-transportowy-dla-pięciorga-zwierzaków/ 5.P.Jola od Destino/Joszki - wpł.02.04.20 - 30,00zł https://www.dogomania.com/forum/topic/336889-alis-wróciła-z-adopcji-po-półtora-rokujest-już-w-swoim-nowym-domku-od-070618-destino-w-swoim-cudownym-domku/ 6.Nesiowata - wpł.03.04.20 - 30,00zł 7.P.Agata od Aleksa - wpł.15.04.20 - 30,00zł 8.Po Effi i Fani zostało - 1134,46zł https://www.dogomania.com/forum/topic/351175-effi-i-fanni-suczkiktóre-otrzymały-szanse-na-godne-życieod-110120-są-już-ulokowane-w-hotelikueffi-310120-w-dsfanni-300120-w-ds/ Ogólnie wpłacone deklaracje jednorazowe: 1274,46zł Wydatki: 1.Malika - opłata za pobyt w hoteliku za IV - wpł.02.04.20-300,00zł 2. Baffi - opłata za pobyt w hoteliku zaIV - wpł.02.04.20 - 250,00zł 3.Baffi - Faktura 1/4/2020 (odrob.szczep.itp.str.4 - wpł.02.04.20-22,00zł 4.Baffi - SPA - 06.04.20 - 90,00zł 5.Baffi-ogłoszenie OLX 12.04.20-wyróżnienie do 12.05.20-17,81zł Ogólnie wydatki: 679,81zł Deklaracje stałe: 40,00zł + deklaracje jednorazowe: 1274,46zł - wydatki: 679,81zł = 26.04.20 +634,65zł U Hani po Baffi pozostała kwota + 130,00zł 634,65zł + 130,00zł przechodzi na Imbira z tego wątku: https://www.dogomania.com/forum/topic/351811-imbir-smutnystyrany-życiem/ Stan konta = 0,00zł ******************************************************************************* ********************************************************************************* Baffi 25.10.20 wrócił z adopcji.Przebywa w Hoteliku u Szafirki.W związku z tym nowe rozliczenie Baffika: 1.Bogusik-wpł.02.11.20-20,00zł;02.12.20-20,00zł 2.Anula - wpł.02.11.20-20,00zł;02.12.20-20,00zł 3.P.Agata od Aleksa - 90,00zł;wpł.12.11.20-30,00zł;wpł.11.01.21-30,00zł https://www.dogomania.com/forum/topic/347957-aleksfrędzel-ma-szansę-na-opuszczenie-radys-pomożeciealeks-od-291218-w-ds-w-zabrzu11092020-za-tm/?tab=comments#comment-17366593 4.P.Jola od Destino/Joszki - 90,00zł;wpł.02.11.20-30,00zł;wpł.08.01.21-30,00zł https://www.dogomania.com/forum/topic/336889-alis-wróciła-z-adopcji-po-półtora-rokujest-już-w-swoim-nowym-domku-od-070618-destino-w-swoim-cudownym-domku/ 5.Nesiowata-wpł.12.11.20-10,00zł 6.elficzkowa - wpł.12.11.20-100,00zł 7.Przeniesiona kwota pozostała po Ferri-wpł.25.12.20-410,70zł https://www.dogomania.com/forum/topic/352600-dwie-suczki-axaayla-oraz-piesek-dredzik-ferri-dostały-szansę-na-normalne-życiejadą-do-hoteliku-u-murki281120-axa-i-ayla-mają-wspólny-dom-we-wrocławiu051220-ferri-także-w-swoim-domku-we-wrocławiu/ W sumie jest: 02.12.20 - + 900,70zł Wydatki: 1.SPA - 26.10.20 - 60,00zł - wpł.07.11.18 2.Pobyt w Hoteliku (25.10.20-06.11.20 - 13dni) - 130,00zł - wpł.07.11.20 3.Pobyt w Hoteliku (10.11.20-30.11.20) - 21 dni - 210,00zł - wpł.01.12.20 3.ogłoszenia - Szczecin;Poznań;Katowice-53,43zł+17,81zł+17,81zł+17,81zł 4.ogłoszenie-Kraków;Wrocław-17,81zł+17,81zł 5.Opłata za Hotelik (01.12.20-22.12.20) - 220,00zł W sumie wydatki: - 762,48zł Ogólnie: deklaracje stałe i jednorazowe - 900,70zł - wydatki - 762,48zł = 09.01.21. = +138,22zł
-
ZAKŁADAM WĄTEK KOLEJNEMU KUDŁACZKOWI,KTÓREMU CHCEMY KONIECZNIE POMÓC.MALIKA (PO ARABSKU OZNACZA KSIĘŻNICZKA),BO TAK JĄ NAZWAŁYŚMY,OBECNIE PRZEBYWA W ZAMOJSKIM SCHRONISKU.JEST TO SZCZENIĘ,KTÓRE MIAŁO ROZLEGŁĄ RANĘ W PACHWINIE,RANA JEST PODGOJONA. MAMY ZAREZERWOWANE MIEJSCE W HOTELIKU "SZAFIRKA" W NOWEJ SOLI /WOJ. LUBUSKIE I JEST JUŻ ZAPLANOWANY TRANSPORT NA 01.04.20. SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ZAGLĄDANIA NA WĄTEK NASZEJ KSIĘŻNICZKI ORAZ WSZELKIEJ MOŻLIWEJ POMOCY! A OTO NASZA KSIĘŻNICZKA - MALIKA. PO UZGODNIENIU Z TOLĄ NADPROGRAMOWY PIESEK BAFFI PRZESZEDŁ POD NASZĄ OPIEKĘ. OTO PIESEK BAFFI. A więc pod naszą opieką pozostają te dwa psiaczki zamojskie. Malika 10.04.20 pojechała do swojego domku do Koszalina. Baffi 17.04.20 pojechał do swojego domku do Wrocławia. Baffi 25.10.20 wrócił z adopcji.Przebywa w Hoteliku u Szafirki. Baffi 06.11.20 pojechał do DS do Wrocławia. Baffi 10.11.20 wrócił z adopcji do Hoteliku. Baffi 22.12.20 pojechał do DS do Lubska k/Nowej Soli.
-
Benia już ma DS. Benia - kolejna ofiara człowieka, której musimy pomóc :(
Anula replied to elik's topic in Już w nowym domu
No cóż wiadomość bardzo dołująca,teraz aby Masia żyła do póki będzie mogła w komforcie.Jak Masia się czuje,jest lepiej,gorzej? -
To już siła wyższa,nie da się wszystkiego przeskoczyć i trudno ale chociaż co możliwe jest trzeba przeciwdziałać bo warto.Warto nawet dlatego,że gro tu osób na dogo ma swoje psiaki pod opieką i będzie dla nich największą tragedią jak wyląduje się w szpitalu a w najlepszym razie na kwarantannie ,nie piszę już o zgonie bo nawet nie dopuszczam tego do siebie.
-
Każdy zapewne zdaje sobie sprawę z zagrożenia jakie przynosi koronawirus i zachowuje maksimum ostrożności.W dotykaniu klamek,żywności.Robi się to w rękawiczkach jednorazowych a następnie wyrzuca się jak najszybciej,przeciera się ręce płynem przeciwbakteryjnym albo spirytusem nasączonym w chusteczkach jednorazowych.Tak samo postępuje się z żywnością ja kupuję wszystko w opakowaniu,przynosząc do domu zostawiam np.na godzinę na balkonie,następnie płuczę pod dość ciepłą wodą i wycieram ręcznikiem jednorazowym dla ścisłości tak robię z chlebem zapakowanym.Zrezygnowałam z bułek czy innych produktów pakowanych w sklepach.U nas wszystkie sklepy chyba mają zakaz sprzedaży nie opakowanych produktów i pakują w woreczki w sklepie.Tak samo robię z owocami i z czymkolwiek.Staram się jak mogę aby nie przenieść koronawirusa do domu bo mój mąż jest w strefie ogromnego ryzyka,nie przetrzyma zarażenia.Sądzę,że wszyscy zdrowo myślący zdają sobie sprawę z zagrożenia.
-
Trzeba zastanowić się nad wchodzeniem do klatki bo tam przewija się mnóstwo ludzi dotyka wszystko co wokół jest.Na pewno rękawiczki jednorazowe dla wszystkich stron i odległość zachowana 2m,to jest minimum o ,którym trzeba pamiętać.Nawet można na odległość rzucić akcesoria np.w woreczku,reklamówce i wtedy P.Kasia opiekunka Albinka przełoży akcesoria zaczynając od założenia tych od adoptujących i zdejmując te od P.Kasi.Oczywiście to trzeba zrobić spokojnie z naciskiem na trzymanie dwóch smyczy tak aby Albinek przypadkiem nie wywinął się z nich,zapiąć ścisło.
-
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
Anula replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Pieniążki zostały przelane.Teraz trzeba intensywnie skupić się na szukaniu DT bo każda doba w Lecznicy kosztuje,lepiej te pieniądze przeznaczyć dla psiaka.Może ktoś by się skusił na zrobienie ogłoszenia,tekst,że szuka się na cito DT.Nawet mógłby być płatny bo to co się zapłaci DT na pewno nie przewyższy rachunku za pobyt w Lecznicy. -
Benia już ma DS. Benia - kolejna ofiara człowieka, której musimy pomóc :(
Anula replied to elik's topic in Już w nowym domu
Lepiej aby coś wyszło,przynajmniej byś wiedziała i reakcja by była na to coś a tak człowiek martwi się,widzi,że coś jest nie tak tylko co.Masakra,jedna nerwówka a w tym wszystkim biedna Masia i Wy.Spadek cukru był prawdopodobnie przyczyną bo Masia nie je normalnie,za mało aby uzupełnić cukier w organizmie.Dobrze,że dostała kroplówkę bo takie spadki też są niebezpieczne. -
Cyganek z nienaturalnie wykręconą nóżką już po operacjach. Ma domek :)
Anula replied to Alvenka's topic in Już w nowym domu
To zobowiąż rodzinę do zakupu adresatki i wszczepienia czipa i zarejestrowania go w Bazie Danych Saffe Animal.To jest bardzo ważna sprawa gdyby zaginął.Umowę mam nadzieję,że spisałaś.Bo wykastrowany to chyba jest? -
Benia już ma DS. Benia - kolejna ofiara człowieka, której musimy pomóc :(
Anula replied to elik's topic in Już w nowym domu
Po prawie tygodniu od operacji Masia powinna śmigać.W moim odczuciu coś jest nie tak w środku.Bym poprosiła o USG,RTG bo może jakaś gaza zostawiona albo szew puścił.Mam czarne myśli ale to tylko w trosce o Masię.Biedna sunia,co jest? -
Cyganek z nienaturalnie wykręconą nóżką już po operacjach. Ma domek :)
Anula replied to Alvenka's topic in Już w nowym domu
Ogromnie się cieszę,że cudowny Cyganek ma dom.Czy Cyganek ma adresówkę i czip? -
~ Lunka wyżełka już w swoim domu nad morzem! :)
Anula replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Najlepszą wiadomość jaką mogłam dzisiaj usłyszeć.Z Bogusik przymierzałyśmy się do zabrania suni do szafirki(hotelik) ale sporym ograniczeniem był transport.Fajnie,że Luna trafi do Małgosi i będziemy mieli informacje z pierwszej ręki o cudnej suni. -
Cyganek z nienaturalnie wykręconą nóżką już po operacjach. Ma domek :)
Anula replied to Alvenka's topic in Już w nowym domu
A nie da się przeprowadzić wizytę przez Ciebie w aplikacji wattsup. -
Majki z lasu - 9kg psiego nieszczęścia z toczniem i parwo
Anula replied to ala123's topic in Już w nowym domu
I ja jestem u cudnego psiaczka.Poproszę o dane do przelewu.Wpłacę na jego potrzeby 100zł.