Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. [quote name='farmerka63']No to BAJKA jednym słowem :):):) Anula - miło Cię poznać :loveu:[/QUOTE] Mi też chociaż na niektórych wątkach się spotykamy pisząc posty.Czekam na okruszka.Wątek Tobisi założy Marta.Farmerka bardzo dziękuję za pomoc Tobisi.
  2. Nie wiem o co Cioteczki Wam chodzi.Poker daje BDT dla piesiów i chwała jej za to.Szukała pomocy aby sunię wyciągnąć z Wojtyszek i to wszystko. Sula napisała,że w Wojtyszkach umowa jest tak skonstruowana,że nie można dalej psa wyadoptować a więc dała sobie spokój bo co może innego zrobić.
  3. [quote name='Anula']Cioteczki jeżeli wszystko poukłada się pomyślnie to Tobisia w sobotę w nocy zawita u mnie w BDT.Trzymajcie kciuki za okruszka![/QUOTE] Malawaszka,farmerka BDT u mnie! Na transportowym jest cały opis trasy może jeszcze ktoś skorzysta?
  4. Wiesz! Przewertowałam gogle i wynika z tego,że Główny TOZ jest w Warszawie i pieczę sprawuje nad tymi poszczególnymi,czy to możliwe?Wejdź na gogle i popatrz jeżeli tak to można jeszcze napisać do Warszawy tylko też nie wiem czy dostaniesz jakąkolwiek odpowiedź.
  5. Aneciu kocyki raczej nic nie dadzą jeszcze będzie miał większy poślizg na nich jak na panelach.
  6. Dobrze,że już kubraczek doszedł Beniutek będzie miał trochę cieplej-a rozmiarowo dobry czy przykrótki.Aneta miała spytać się o dywanik podgumowany ale może jej to umknęło.Rozglądnij się po sklepach,może natkniesz się na jakiś tani to się jakoś sprężymy i pomożemy w kupnie bo szkoda Beniutka aby rozpłaszczał się na panelach i nabijał sobie guzy.Fajnie go opisujesz kochana nasza bida.
  7. Dorotko spróbuj napisać do azalia może pomoże jest z Jeleniej Góry.Tak krzyczą organizacje żeby zgłaszać takie przypadki a niby do kogo mamy zgłaszać.
  8. W kłębie to jest miara od podłogi do grzbietu bez głowy.
  9. Może spróbuj Poker na transportowym wątku opisać sytuację aby ktoś wyciągnął sunię z Wojtyszek i przywiózł do Wrocka.Tak jakoś mi to przyszło do głowy nie wiem czy to dobry pomysł.W Wojtyszkach jak się orientuje nie ma wolontariatu i to jest duży problem bo nie ma kogo poprosić o pomoc ale chyba ajli wozi za zwrot kosztów paliwa i może by mogła wyciągnąć sunię.A sunia przepiękna szybko by znalazła dobry domek,a Wojtyszki to koszmar! [URL="http://www.dogomania.pl/threads/176436-Oferuj%C4%99-transport-za-zwrot-koszt%C3%B3w-%28%C5%81%C3%B3d%C5%BA-W-wa-dowolne-miejsce-w-Polsce-%C5%81%C3%B3d%C5%BA-W-wa%29/page13"]http://www.dogomania.pl/threads/176436-Oferuj%C4%99-transport-za-zwrot-koszt%C3%B3w-%28%C5%81%C3%B3d%C5%BA-W-wa-dowolne-miejsce-w-Polsce-%C5%81%C3%B3d%C5%BA-W-wa%29/page13[/URL]
  10. Roszponka wiadomo,że duży pies o wiele więcej wymaga kosztów i to jest normalka a tym bardziej,że wymaga leczenia.A na co są te zastrzyki?Wydaje mi się,że mu potrzebna jest dobra karma i Benek dojdzie do siebie.Nie wiem czy taki wystrzyżony znajdzie dom,chyba musimy trochę poczekać z domkiem aby doszedł do siebie.I nie myśl o pozostawieniu Benka u siebie bo stracimy DT a jeszcze jest sporo psiaków potrzebujących pomocy.Ja też zawsze mam problem psychiczny chętnie bym zostawiła tymczasowicza u siebie ale zdaję sobie sprawę,że już bym nie pomogła innemu psu i to przeważa.
  11. [quote name='Poker']chyba będzie trudno logistycznie wyciągniecie małej załatwić.Rozglądam się dalej za jakąś małą.[/QUOTE] Jak z Radys wyciągnęłaś Braszkę to myślę,że i tu dasz radę.Może ktoś zgłosi się do pomocy.
  12. Kora ja też byłam zaskoczona,że Majka nie ma takiego zaświadczenia,chyba musi być zaświadczenie jak nie ma książeczki przy wypisie ze schronu.I nie wiem jak będzie to wyglądać bo Majka była wyciągana na mnie.Ja wszystkie dokumenty ze schronu przekazałam wraz z Majką.No i oczywiście szkoda szczepić znów Majki jak była szczepiona w schronie.
  13. Deklaracje przesłane od Bogusik i ode mnie.Jeden przelew na kwotę 70.Jeszcze czekam na książkę od Liki a więć przeleję 20zł ale w późniejszym terminie.
  14. Cioteczki jeżeli wszystko poukłada się pomyślnie to Tobisia w sobotę w nocy zawita u mnie w BDT.Trzymajcie kciuki za okruszka!
  15. Inka co u Was słychać,jak Majka?
  16. Po roku czasu spędzenia za kratami wreszcie nasz Dolarek rozprostuje kości.Jestem ciekawa jak będzie zachowywał się na wolności.Dolar zaczyna nowe życie!Trzymam też kciuki mocno za Ciocie i Dolarka!
  17. Ja jeszcze coś wymyśliłam,wiem,że za wiele tych kombinacji ale nie daje mi to spokoju,może sunia-mama tak rozpaczała za córką,że Pani serce zmiękło i zabrała ją tj.przeniosła budę bliżej gdzieś frontu domu.
  18. [quote name='gallegro']Poprzednio pisałem właśnie o jutrzejszej konsultacji wyniku z naszą znajomą wetką. Jednego nie rozumiem. Raz piszesz o sercu, a za chwilę o wątrobie. Czy te dwa wskaźniki rzeczywiście określają jedno i drugie (ich wzajemne relacje?)? Może źle spisałam a tu jest konkretna kopia: Aminotransferaza asparaginianowa, AST, AspAT, GOT (glutamic oxoloacetic transaminase) – narządowo niespecyficzny enzym (EC 2.6.1.1) indykatorowy, biorący udział w przemianach białek. Należy do transferaz przenoszących grupy aminowe z aminokwasów na α-ketokwasy. Przyczyną wzrostu aktywności AspAT jak i AlAT mogą być: martwica mięśnia serca (zawał mięśnia sercowego, pourazowe uszkodzenie m. serca np. po zabiegach kardiochirurgicznych) choroby wątroby (zapalenia wątroby niezależnie od etiologii) uszkodzenie mięśni szkieletowych (urazy, dystrofia mięśniowa, rabdomioliza w przebiegu zatruć i stosowania niektórych leków, zwłaszcza z grupy statyn, czyli leków obniżających stężenie cholesterolu). mononukleoza zakaźna hipoksja niewydolność krążenia zapalenie trzustki Z uwagi, że rutynowo określa się zarówno poziom AlAT jak i AspAT, do diagnostyki również weszło pojęcie wskaźnika de Ritisa, czyli stosunku AspAT do AlAT. W warunkach prawidłowych wskaźnik ten jest większy od jedności (a więc wartości AspAT są nieco wyższe od AlAT), natomiast spadek poniżej 0,9 silnie wskazuje na chorobę miąższu wątroby. Wskaźnika de Ritisa nie wylicza się w warunkach prawidłowych (gdy aktywność AspAT i AlAT mieści się w normie).
  19. Z ten wynik warto pokazać wetowi,ponieważ normy są przekroczone. ALP -miażdżyca kreatynina -zła praca nerek AspAT i AIAT -serce,wątroba
  20. Ciotki spokojnie,Odi jest kilka dni w DT dopiero po dwóch tygodniach praktycznie pies oswaja się z otoczeniem i zaakceptuje dane mu warunki.Nawet w tej chwili trudno by było określić jego charakter,zachowanie,ponieważ to się zmienia z dnia na dzień.
  21. [quote name='Poker']Mi za każdym razem serce pęka i może niekoniecznie z wielkiej miłości akurat do TEGO psa tylko wyobrażam sobie co on przeżywa, że ma znowu poczucie zdrady,że w jego odczuciu jest zawiedziony. Chcę ,żeby było mu jak najlepiej , a nie żeby miał poczucie krzywdy.Wśród dotychczasowych naszych tymczasowiczy , a było ich ok.40, ze 3 sztuki pokochałam miłością niesamowitą i po oddaniu cierpiałam jakbym dziecko straciła.Pozostałe pieski są po to, by im pomóc i mają znaleźć najlepsze DS. Zawsze pozwalamy na wchodzenie do łóżka i na kolanka. Pies który dostaje miłość, oddaje ją. Zresztą tak jak na ogół człowiek. nie potrafiłabym być sztucznie oschła. Nie zatrzymaliśmy żadnej z tych 3. miłości właśnie po to , by pomagać następnym.[/QUOTE] Poker wyjęłaś mi to z ust.Identyczne mam odczucia i tak myślę.
  22. To zostaje imię Tuptuś to w takim razie jestem drugą matką chrzestną a więc Tuptusiowi należy się jakiś prezencik.Bardzo proszę o podanie konta na pw to przeleję może nie dużo ale zawsze coś.
  23. Jak rozumiem Braszka jest jedynym zwierzęciem w domu a więc Państwo wszystkie swoje uczucia przeleją na Braszkę.Poker ja rozumiem Twój niepokój ale trzeba dać suni minimum dwa tygodnie i będzie dobrze.Braszka pokocha Państwa a Państwo pokochają Braszkę.
  24. Julkita to niesamowite jaka metamorfoza Malika on jest cudowny.Nie wiem czy Tobie dziękowałam już wcześniej ale jeszcze raz podziękuję za danie mu domu i super opieki.
  25. A może da się rozczesać te kołtuny.Pony mają dużo włosa a włos się dobrze rozczesuje tylko trzeba dużo cierpliwości i nie na raz to robić aby nie zniechęcić psa.Jest taki odpowiedni trymer do przecinania kołtunów.Sunia jest śliczna i bardzo w typie rasy.A sierść jaki konkretnie ma kolor?
×
×
  • Create New...