-
Posts
22256 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
12
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Anula
-
Mila już w swoim DS. Lejdi wysterylizowana i jej byt poprawiony.
Anula replied to Lili8522's topic in Już w nowym domu
No i jak wyszło USG? A to fotka i wątek Orlena podobnego do Mili. [IMG]http://img444.imageshack.us/img444/7926/dsc07582.jpg[/IMG] [url]http://www.dogomania.pl/threads/218092-Orlen-kud%C5%82acz-w-typie-rasy-PON-szuka-DS-teraz-na-dt-u-docha-Dolny-%C5%9Al%C4%85sk?p=18499287#post18499287[/url] -
Orlen kudłacz w typie rasy PON w swoim domu u docha
Anula replied to docha's topic in Już w nowym domu
To muszę napisać,że ma syn predyspozycje do fotografowania,ujęcia świetne.A z tym kąpaniem kudłaczy to do końca jest nie wiadomo.Kiedyś oglądałam reportaż o wspaniałej osobie Pani weterynarz ale nie pamiętam nazwiska,opowiadała o swoim życiu i między innymi o zwierzętach i powiedziała,że denerwują ją damulki jak przychodzą na wizytę np.z yorkami i mówią,że pies jest kąpany co tydzień.Uważa,że przez częste kąpanie psy dostają alergii,skóra się wysusza itd.Uważa,że pies powinien śmierdzieć psem bo taka jego natura.Ja do kąpania też podchodzę sceptycznie,kąpię wtedy jak rzeczywiście wymaga kąpania i kwita,jedynie na co zwracam szczególną uwagę to na szczotkowanie i wykonuję je prawie codziennie.Moja Isia się tak zakurzyła na strychu,że praktycznie nadawała się do kąpieli ale wytarłam ją mokrym ręcznikiem i jest cudo.Sprawdzam tylko skórę jak jest biała to uważam,że nie ma potrzeby kąpać psa.Jedynie staram się wycierać po koo pupę chusteczkami dla niemowlaków i to wszystko. Tak jak opisujesz Orlena to jest typowe zachowanie PONów one takie są,niesforne,wyniosłe,niezależne i uparte ale jak się ma kontakt to są niesamowitymi psami,to właśnie jest ta cała mądrość tych psów.Widzisz nawet takie niby nic - ciasteczko daje dużo do myślenia i oceny psa.Wiem jedno PONy są cudowne i nikt mnie nie przekona,że jest inaczej.Wiesz ja kocham kudłacze,uwielbiam patrzeć się na ich sierść jak biegają,sierść układa się im wraz z ruchem,a w słońcu potrafi być bogactwem barw.Są jednym słowem śliczne i jest na czym oko zawiesić,dlatego kilka razy wracam do ostatnich fotek Orlena,ma cudowną przepiękną sierść i stąd było moje zapytanie,kto tak przepiękne zrobił fotki. Jak Orlen się nie obrazi to zapraszam do podobnej bidy potrzebującej pomocy. [url]http://www.dogomania.pl/threads/218381-Bastek-w-typie-pona-.zaniedbany-i-ca%C5%82y-w-dredach-[/url]!!...... -
Orlen kudłacz w typie rasy PON w swoim domu u docha
Anula replied to docha's topic in Już w nowym domu
Dorotko a kto Orlenowi robił fotki są prześliczne.Orlen cudo,wypielęgnowany,przepiękny pies.Szukasz mu domu nadal? -
Jak oglądam filmiki to aż mi się nie chce wierzyć,że Maurycy dostał takiego wigoru.Odzyskał nagle tyle siły i humoru.To jest niesamowite.Widać,że w nim tryska radość z życia.Faktem jest,że zdarzył się cud i cudowni ludzie o wielkich sercach podarowali Maurycemu te piękne chwile,które są uwidocznione na filmikach.Dziękuję!
-
Pudle i pudlowate w potrzebie proszą o pomoc !!!
Anula replied to Energy's topic in Już w nowym domu
Może ja pomogę:Nr.1A Miś pojechał do domku. -
Loluś, kudłaty staruszek po przejściach, dt sie zakochalo i zostalo ds
Anula replied to kora78's topic in Już w nowym domu
Ciotki nie ma co tu medytować.Lolo jest w DT i tak to trzeba odbierać z całym szacunkiem dla Pani Ani. -
Miks pudla oddany w Wigilię do schroniska MA JUŻ DOM!!!
Anula replied to Romka's topic in Już w nowym domu
No to chyba wszyscy odetchnęli! Cudowne wieści i cudowne fotki.Maluszek w swoim domku! -
Benek teraz Muflon szczęsliwy w swoim nowym domku
Anula replied to anetek100's topic in Już w nowym domu
Ja też myślę,że nic na siłę,na spokojnie.Dom powinien być dobrze prześwietlony,ponieważ Benek dalej wymaga opieki weterynaryjnej a w związku z tym funduszy,nie jest wykastrowany,potrzebuje dobrej karmy aby go doprowadzić do stanu używalności no i musi przebywać w domu,żadne kojce,czy buda ze względu na jego stan zdrowia.Jeżeli Benek rzeczywiście znajdzie się w nowym domku to niech idzie wraz z ubrankiem bo nie wyobrażam go sobie wygolonego bez zabezpieczenia.A jeżeli Państwa będzie stać na utrzymanie Benka to powinni zwrócić też za ubranko. -
Mała sympatyczna Tobisia jedzie do BDT u Anuli
Anula replied to martaipieski's topic in Już w nowym domu
Mizianka oboje dostają bo jedno jak i drugie są zazdrośnikami.Dzisiaj z samego rana szyłam pluszaki bo jeszcze trochę to by wata fruwała po chałupie Isia dokumentnie rozpracowuje je poprzez swój ogromny potencjał energii.Z szyi strupek odpadł,na brodzie jeszcze się trzyma.W okolicach blizny na szyi jest wyłysienie ale z biegiem czasu chyba odrośnie.Isia nie załatwia się już w domu jednak jeszcze tylko na ogrodzie,na spacerkach - zero.Jest fajna,kochana,wesoła wciąż macha ogonkiem,taka niesforna przylepka. Farmerka - doszła przesyłka? Wieczorem Isiunia będąc na spacerku pierwszy raz zrobiła sioo na łące od momentu przyjazdu do mnie.Muszę chyba bić brawo sama bo coś Ciocie nie zaglądają do naszego chuligana! -
Mała sympatyczna Tobisia jedzie do BDT u Anuli
Anula replied to martaipieski's topic in Już w nowym domu
Zapomniałam Ciocie Wam opisać wyczyn Isi.Z TZ porządkowaliśmy trochę strych i różne manele były wynoszone do kubła i oczywiście Isia nam dzielnie pomagała,trzymając w zębach różne przedmioty napotkane na jej drodze na strychu,nie zważając czy to jest potrzebne i ma zostać na strychu czy nie.A najfajniej wyglądała jak po skończonej ciężkiej dla niej pracy jej sierść była koszmarna,siwa,zakurzona,wąsiska i rzęsy białe.Isia dzielnie zniosła zabieg doprowadzenia jej do stanu używalności mokrym ręcznikiem a wycieranie suchym już sprawiło jej wielką przyjemność.Taka jest nasza Isia,żadnej pracy się nie boi. Wieso,może pochodzisz z naszych stron? -
Benek teraz Muflon szczęsliwy w swoim nowym domku
Anula replied to anetek100's topic in Już w nowym domu
Noooooo!Nieeeee!Zdradź tajemnicę bo pusychamy z ciekawości,nie wiem czy wszystkie fanki Benka ale ja na pewno! -
Mała sympatyczna Tobisia jedzie do BDT u Anuli
Anula replied to martaipieski's topic in Już w nowym domu
[quote name='kajak']To pewnie przez tą ,,szufladkę'' znalazła się na bruku,ale przez to jest urocza i jedyna w swoim rodzaju:lol:[/QUOTE] No w swoim rodzaju to na bank.Jeszcze takiego okazu to nie miałam na tymczasie. -
Mała sympatyczna Tobisia jedzie do BDT u Anuli
Anula replied to martaipieski's topic in Już w nowym domu
[quote name='kajak']Cudna jest ,wiedziałam ze to nieoszlifowany diament:razz:,ale nie wszyscy to widzą-Szkoda[/QUOTE] Isia by była rzeczywiście nieoszlifowanym diamentem tylko ten przodozgryz raczej to niweluje,ponieważ ma dość znaczny.Na fotkach może tego tak nie widać ale w rzeczywistości jest widoczny,szczegółnie przy podniesionym pyszczku.Jednak dla mnie jest i tak śliczna(może dla adoptujących Isieńkę też-zobaczymy) a przede wszystkim przeurocza - wyjątkowy tymczasik.Jak już TZ ją mizia i woła do siebie to można sobie wyobrazić jaka jest fajna. Tak jak pisałam wcześniej - chuligan wyciąga legowisko wraz z Mikusiem na środek pokoju ciągnąc za kocyk. [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy31/341951/1404786/46762589_img_0154.jpg[/IMG] Mikuś już wysiudany z legowiska [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy31/341951/1404786/46762616_img_0155.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy31/341951/1404786/46762634_img_0157.jpg[/IMG] No i już postawione na swoim - Mikuś wysiudany a ja rozkoszuję się na środku pokoju legowiskiem. [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy31/341951/1404786/46762662_img_0158.jpg[/IMG] -
Jest śliczny.A może jest w typie foksterierka.Potrzeba mu ogłoszeń.Wzdęty brzuszek to może być wynikiem robali,trzeba go na cito odrobaczyć.
-
Marako - jesteś niesamowita Cioteczko - serdeczne dzięki za danie suczkom BDT.W dzisiejszych czasach jest bardzo ciężko znaleźć BDT dla dwóch psów.Wielkie uznanie dla Ciebie i TZ.
-
Pudliszonowata Maja w domu stalym, DZIEKUJEMY!!!!!!!
Anula replied to kizimizi's topic in Już w nowym domu
[quote name='kora78']inka dzwonila, wiem to od pani ze schronu. maja wystawic ten papierek i wyslac poczta. ja wplywu na to nie mam niestety, co u nas daja, a czego nie :([/QUOTE] Dzięki kora za informacje.Wiem kora,że nikt z nas nie ma wpływu ale pojęczeć można. -
Pudliszonowata Maja w domu stalym, DZIEKUJEMY!!!!!!!
Anula replied to kizimizi's topic in Już w nowym domu
Najgorsze jest to w tych schronach,że nie wydają psa z książeczką,oczywiście nie we wszystkich ale w Wałbrzychu niestety nie,tylko jakieś świstki.To jest bardzo denerwujące,ponieważ nie każdy wet chce z tych świstków przepisać do książeczki tj.szczepienie,odrobaczenie itd.No ale tak u nas wygląda.Inka chce mieć wszystko poukładane i się wcale nie dziwię. Inka dzwoniłaś do schronu? Co u Was słychać-jak Maja? -
A Olek na jakiej karmie jest,suchej czy gotowanej? Jak na suchej to będzie powoli przybierał na wadze.