Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. Inka witaj! Cudownie,że się zalogowałaś na dogo. Majka przez pierwsze dwa tygodniu u mnie jadła dosłownie wszystko,była chyba wygłodzona,po dwóch tygodniach zaczęła wybrzydzać.Jedynie do tej pory podchodziła jej surowa mielona wołowina,ryż z kurczakiem i te foremki,które dałam ale bez ryżu.To co ugotowane dałam to był ryż z indykiem i kurczakiem i ona rano tylko trochę go zjadła dlatego chyba,że przeważał indyk,indyk ma specyficzny zapach i chyba jej nie podchodzi.Natomiast suchy pokarm to tak jak rozmawiałyśmy-sto tysięcy nastawianych misek z próbkami suchego pokarmu i wszystkie be...,jedynie ten ,który dałam to tylko jadła z ręki i w małych ilościach(dwie,trzy garście).Szynki też nie uznaje bo miałam problem podać antybiotyk na uszy.Jadła parówki,ugotowane gulaszowe w rosole chyba z łopatki.Za słodyczami od razu było widać,że przepada a więc kupiłam jej jakieś psie ciasteczka i zjadała.Absolutnie nie dawałam jej słodyczy.Trzeba uważać i chować słodycze,ponieważ potrafi ściągnąć ze stołu.Ledwo ją nauczyłam ale to dopiero teraz dosłownie obgryzać ruloniki.Podejrzewam,że Majka w swoim domu nie była żywiona suchą karmą, smaczkami.Nawet nie znała zabawek,piłeczek itp dopiero przyglądając się jak mój rezydent nosi w pyszczku zabawki zaczęła robić to samo ale dosłownie na dniach.Ona musiała być chyba karmiona resztkami jedzenia ludzkiego.Inka daj jej trochę czasu,musi zaakceptować Twoje warunki,tak samo nie ma wyjścia i musi zaakceptować kotka i królika.Wejdź na podesłany wątek dochy może skorzystasz z tych rad.W każdym razie pisz o problemach jest nas trochę ciotek na wątku to swoim doświadczeniem i radą wesprą.
  2. Może podam wątek Ondry jedzie na dniach do Szwecji,można się skontaktować z adoptującą osobą,zna przepisy ale teraz nie są takie rygorystyczne i w zasadzie bez problemowe. [url]http://www.dogomania.pl/threads/218898-gt-gt-gt-Jamniczka-w-typie-corgi-ONDRAteraz-Milka-jeszcze-w-DT-uczy-sie-p%C5%82ywa%C4%87-promem?p=18329957#post18329957[/url]
  3. Bez lepszych fotek i informacji o suni ciężko pomóc nawet nie można ogłaszać.
  4. Jeżeli mogę się wciąć odnośnie szamponu to nie kupuję żadnych psich szamponów,jedynie używam NIVEA Baby(Szampon nadający połysk hipoalergiczny z proteinami jedwabiu)-tak pisze na opakowaniu - dla niemowląt.Jest to super szampon nie podrażniający oczów z proteinami jedwabiu.Można go kupić praktycznie we wszystkich sklepach.Polecam.
  5. Dzisiaj dopiero odczytałam maila od Państwa i takie są wieści: Dziękuję bardzo za link na Dogomanię. Chciałam od razu po przyjeździe odpisać jak minęła podróż,ale najpierw weszłam w linka.. no i się zaczytałam. Nawet nie zdawałam sobie sprawy jak wiele osób było zaangażowanych aby pomóc Majeczce. Dziękuję tez za miłe słowa pod naszym adresem. Postaram się zalogować jutro na Dogomanię i dodać jakieś wieści. Mam nadzieję, że mi sie to uda. Na razię dziekuje bardzo za tak miłe spotkanie. Majeczka denerwowała się tylko na początku drogi, potem ułożyła sie na kolanach i w miarę spokojnie leżała. Niestety wymiotowała jednak, ale tylko raz, w połowie drogi. Potem nas wszystkich zaskoczyła, bo myślałam, ze jak wyjdzie z samochodu to bedzie niepewna i przestraszona, a ona normalnie poszła na spacerek, a do domu ciagnęła tak jakby wiedziała gdzie ma iść :) W domu zachowuje sie własciwie normalnie. Nie jest jakaś osowiała i smutna. Z kotem byłam ostrożna i dobrze, bo jedak postanowiła go pogonić. Potem zamknęłam kicie w jej klatce do przewożenia, zeby sie czuła bezpiecznie i postawiłam, żeby sie mogły spokojnie powąchać, niestety Majeczka po pierwszym wąchaniu postanowiła ja jednak trochę poatakować tzn obszczekała bardzo, a kot sie zdenerwował. Ale to dopiero pierwsze spotkanie, mozna sie było spodziewać,że tak od razu sie nie zaprzyjaźnią. Na razie zamknęłam kicie w osobnym pokoju,żeby jedno i drugie się uspokoiło. Majka jeszcze długo podekscytowana próbowała sie do niej dostać,ale potem sie wyciszyła i o to chodziło. Będę codziennie je sobie pokazywać i nagradzac za spokój. Powinny się do siebie przyzwyczaić, a jak juz się przyzwyczają to sie pewnie zaprzyjaźnią. Na razie reakcja jest normalna, zdziwiłabym sie gdyby Majka tak od razu podeszła do kota przyjaźnie. Moja sunia przy pierwszym spotkaniu z kotem zareagowała duzo gwałtowniej. Ale daliśmy jakos radę je zaprzyjaźnić. Jestem dobrej mysli. Zobaczymy jak minie nocka? Na pewno dam jeszcze znać. Jeszcze raz dziękuję za miłe przyjęcie i do kolejnego maila.
  6. Tak tylko,któraś z Cioteczek pisała na wątku,że on taki bidulek,nie może chodzić,czy coś koło tego dlatego tak się martwię o niego.Powinien jak najszybciej trafić do Ciebie roszponka.Benka rozpropagowałam na kilku wątkach ale na razie cisza. A już coś wiadomo kiedy Benek opuści Schronisko?
  7. [quote name='zadra']Dzisiaj jedziemy na dużą giełdę pod Zamościem (wraz z policją) zorientowac się jak wyglada sytuacja dot. handlu zwierzętami domowymi.[/QUOTE] Brawo zadra!Zdasz relację bo też jestem bardzo ciekawa jak handlarze zareagowali na nową ustawę?
  8. Też myślałam,że karabińczyk trochę mały ale jak znam jednego Benia to takie ciele,że szkoda gadać.Oczywiście nie wiem jak nasz Benio będzie zachowywał się na smyczy jak on taki słaby.A smycz niech zostanie dla jakiejś bidulki,może się przyda. Beniutku już tak bym chciała abyś znalazł się u roszponki,ta pogoda taka fatalna jest a ty chyba utytrany w błocie po pachy.
  9. Ja sądzę,że nie tyle moja to zasługa tylko Cioteczek z Wałbrzycha,które wypatrzyły Majeczkę w zimnym boksie i postanowiły jej pomóc za wszelką cenę, za co jestem im bardzo wdzięczna,ponieważ Maja na tą pomoc zasługiwała.Ona tak bardzo kocha człowieka,że nie wiem co by się stało,gdyby tam musiała zostać nie zauważona.Nawet nie chcę o tym myśleć. Ja też kilka razy przeglądam fotki i nie mogę się napatrzeć ile bije ciepła od nowych Państwa Majeczki.Jestem przekonana,że będzie jej w nowym domku bardzo dobrze,będzie szanowana, kochana przez wszystkich i rozpieszczana.Te fotki sprawiają,że sama się uśmiecham ze łzami w oczach. A tak Majeczka przytula się całym ciałem do człowieka,naprawdę - sprawdzone! [URL]http://www.empikfoto.pl/albumy53/341951/1290413/46352496_img_0108.jpg[/URL]
  10. To może ja podeślę bidy,którym kibicuję: [url]http://www.dogomania.pl/threads/220555-Wyeksploatowana-%C5%81uska[/url] [url]http://www.dogomania.pl/threads/219872-Odi-5-kg-mix-york-pudel-PILNE-DT-przebywa-w-bardzo-trudnych-warunkach[/url] [url]http://www.dogomania.pl/threads/219547-Daisy-%C5%9Bliczna-kud%C5%82ata-sunia-szuka-pilnie-domu.W-schronisku-nie-daje-rady-ok.olsztyna[/url] [url]http://www.dogomania.pl/threads/219786-FAZI-smutny-zrezygnowany-sko%C5%82tuniony-starszy-piesek-b%C5%82aga-o-dom-ok.Olsztyna[/url] A Braszce wszystkiego naj,naj w nowym domku.Domek zapowiada się super i taki ma być dla malutkiej Braszki.
  11. Prosiłam Państwa aby zalogowali się na dogo.Nie wiem jaką podejmą decyzję,w każdym razie naprawdę cudowni ludzie i o wielkim sercu oby takich adoptujących ludzi było jak najwięcej dla naszych bidulek.Jestem bardzo zadowolona z adopcji osobiście,ponieważ Majka takiego domu potrzebuje ciepłego bo taka też jest w sobie-bardzo ciepła. Państwo prawdopodobnie będą w domu około 20 a więc nie będę ich nękać telefonem ale jutro nie omieszkam zadzwonić i spytać jak Majka spędziła swoją pierwszą nockę w nowym domku.
  12. No i już ostatnie fotki więcej nie ma. [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy53/341951/1290413/46352356_img_0102.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy53/341951/1290413/46352375_img_0103.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy53/341951/1290413/46352405_img_0105.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy53/341951/1290413/46352418_img_0106.jpg[/IMG]
  13. No i Majeczka pojechała do swojego wspaniałego domku.Państwo przecudowni o wielkim sercu jednym słowem wspaniali.Majeczką zachwyceni.Nie mogli się nadziwić,że Maja jest taka mądra zna wiele komend na które migiem reaguje.Bardzo dziękowali za opiekę nad Majką i byli bardzo wdzięczni za szeleczki i kubraczek,oczywiście zapłacili za to wszystkoA mi jakoś byle jak jest,zresztą jak zawsze w takich sytuacjach. Umowa podpisana z adnotacją,że będzie wykonana sterylizacja w marcu.Państwo są zgodni co do tego i na bank wykonają sterylizację Majki. A teraz trochę fotek Państwa z Majką.Maja zaraz przylgnęła do Państwa i nie opuszczała ich na krok bo przecież uwielbia mizianie. [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy53/341951/1290413/46352341_img_0100.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy53/341951/1290413/46352514_img_0109.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy53/341951/1290413/46352496_img_0108.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy53/341951/1290413/46352393_img_0104.jpg[/IMG] [IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy53/341951/1290413/46352428_img_0107.jpg[/IMG]
  14. Pakiet jest już opłacony tylko bym bardzo prosiła kogoś kto by mógł podesłać tekst fotki i jeszcze kontakt na kogo ma być w ogłoszeniu,no i na jakie miasto ogłaszać czy na całą Polskę na maila podanego na wątku z dopiskiem pakiet zamówiony przez Anulę. [url]http://www.dogomania.pl/threads/219980-Bazarek-og%C5%82oszeniowy-%2830-za-6-z%C5%82-40-za-7z%C5%82-60-za-10-z%C5%82%29-na-tymczasy-do-25.01.2012[/url] I niech ogłoszenia lecą bo szkoda malutkiej,może akurat się ktoś zlituje i przygarnie taką jaka jest.
  15. Raczej konieczny będzie kołnierz,mój tymczasowicz przechodził 10 dni w kołnierzu oprócz spacerków ale i tak musiałam go podciągać na szelkach do góry aby nie zaglądał do swoich klejnotów.W każdym razie na noc kołnierz obowiązkowo.
  16. Poker nie wiem czy znajdziesz w Kątach Wrocławskich kogoś na wizytę,przewaliłam mapę pomocy i klapa.Autostradą to 15 min drogi a jechać od Grabiszyńskiej to trochę dalej i kiepska droga.Jeszcze patrzyłam na Środę Śl ale tam też nikogo nie znalazłam i to też jest kawałek drogi.
  17. Jestem na zaproszenie.Cioteczki napiszcie tekst i wstawcie do pierwszego postu,następna sprawa to chociaż jeszcze z dwie lepsze fotki.Ja mam wykupiony pakiet ogłoszeń na bazarku 60szt a więc malutkiej mogę podarować.Dobrze by było Łusce chociaż zrobić podstawowe badanie krwi aby wykluczyć anemię bo też może być przyczyną wyłysienia.Jeżeli takową ma to trzeba podać tabletki aby szybko doszła do siebie.No i by się przydał olekardin omega 3-6-9+E na sierść.To tylko do zaakceptowania takie moje propozycje. Malutka jest śliczna a jak odrośnie sierść to będzie cudo.
  18. [quote name='Poker']Do jutra jeszcze możesz nacieszyć się dziewczynką.[/QUOTE] Oooooo! Tak! Jeszcze dzisiaj w nocy pogrzeje mnie w łóżku i to już koniec będzie mojej przyjemności.Jest takie powiedzenie "co dobre to się szybko kończy".A rezydent będzie płakał za Majeczką a Majeczka też chyba za nim.
  19. Kurcze mi się marzy dla Belli taki znaleziony cudowny domek jak na tym wątku: [url]http://www.dogomania.pl/threads/219732-GAPA-m%C5%82oda-WYCHUDZONA-BERNARDYNKA-ma-super-dom-[/url]!
  20. [quote name='Sarunia-Niunia']Cioteczki - zmieńcie tytuł - takie szczęśliwe zakończenie - wspaniały domek... a tytuł nadal mroczny...[/QUOTE] Może poczekajmy ze zmianą tytułu aż na 100% Majeczka zagości w nowym domku,ponieważ nigdy do końca jest nie wiadomo co może się wydarzyć.W każdym razie Majeczkę szykuję do drogi.Państwo wyjadą jutro rano,że powinni być u mnie między 12 a 13godz.
  21. [quote name='Bogusik']Super wiadomości i warto było trzymać Kciuki!Majeczka,będzie więc już w nowym domku w niedziele.Tak się cieszę,że wszystko jakoś, ułożyło się pomyślnie![/QUOTE] W zasadzie jak wszystko dobrze pójdzie to od soboty.
  22. [quote name='kora78']bardzo sie ciesze! wielkie dzieki engelina!!!!!!!!!! serdecznie dziekuje!!! ale Majci sie szybko fuksnelo :)))))) Anula to dzieki Tobie! 2 Majki skorzystaly jednoczesnie :) to ja spokojnie wyjezdzam sobie, dajci mi znac sms, jak Maja pojedzie juz do ds, ok? Anula?[/QUOTE] Kora możesz spokojnie jechać i odpoczywać.Dam znać jak moja Majeczka ruszy w drogę do nowego domku. A to dzięki nam wszystkim dwie Majeczki mają i będą miały domki.W umowie zapiszę o sterylce i dopytam się u jakiego weta leczą swoje zwierzaczki aby można było później to skontrolować.Ja też chciałam wszystkim Ciociom podziękować za szukanie osoby do sprawdzenia domku,ponieważ wizyta musiała być na cito zrobiona i dzięki Kochanej engelina udało się-dziękuję bardzo.Jutro skontaktuję się z Panią Iwoną i omówię szczegóły odbioru Majki. Kurcze już zaczynam przeżywać jak zawsze.Tak mi szkoda Majeczki,że musi znów przejść stres i zaaklimatyzować się w nowym domku ale pocieszające jest to,że ostatni raz będzie przeżywać stres.
  23. A Orlen był zaszczepiony na wirusówki razem ze wścieklizną? Teraz ta pogoda chyba uaktywniła kleszcze.Dobrze,że napisałaś ja też chodzę z moimi chuliganami na łąkę.Muszę zakroplić łobotrasy przeciw kleszczom bo nie ma żartów.
  24. [quote name='coronaaj']Poszlo 40zl na Majke, czy doszlo to jednorazowo.[/QUOTE] Cioteczko coronaaj bardzo dziękuję.Sprawdziłam jest Twoja wpłata z 04.01.Zaraz umieszczę na pierwszej stronie. Wizyta odbędzie się dzisiaj po godz.20.Wiadomości z wizyty będą przekazane na wątku a więc czekamy.
  25. [quote name='engelina_88']Chętnie przeprowadzę wizytę, dziś lub jutro :) Proszę tylko o kontakt tel: 607 408 849[/QUOTE] Odczytałaś pw,podałam nr.tel do Pani Iwony.Bardzo dziękuję za pomoc w przeprowadzeniu wizyty.Czekamy na wieści.
×
×
  • Create New...