-
Posts
22256 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
12
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Anula
-
Z Ukrainy - Boston i Armand w DS, ukochany Baryton za TM :(
Anula replied to Jaaga's topic in Już w nowym domu
Cudne zdjęcia i na nich cudny Baryton.Jak nic znajdzie jeszcze swoich ludzi i swój domek.Co Baryton przeszedł to tylko on jeden wie.Biedny umęczony psiak. -
Tak bardzo suni przydałyby się warunki domowe ale w tej sytuacji nic nie można zrobić bo nie można narażać jej i psiaków na niebezpieczeństwo pogryzienia.Sunia sporo czasu zapewne przebywa sama bo nie sposób jest kilka godzin z nią przebywać ze względu na obowiązki.Dlatego tak jest jak jest przy takim strachulcu.Oczywiście ten strach wynikł z winy człowieka.
-
Na czymś trzeba zarabiać.Króliki chyba nie przejdą bo jest mięso przydatne oprócz skór.Byłam na wczasach i miałam sąsiada dorodnego ślicznego króliczka,zaraz w głowie pojawiło mi się sto tysięcy myśli a m.in.jak można by było takiego ślicznego królika jeść.Masakra.
-
Niedawno oglądałam makabryczny reportaż o transporcie krów do Turcji.Samochód stał kilka dni na parkingach,na granicy w upale,te biedne zwierzęta lizały ramy samochodu poszukując kropli wody.Owce transportowane statkami ileś tygodni bez karmienia i pojenia,w trakcie przewozu wyrzucane do oceanu,morza.Biedne krowy transportowane statkiem następnie wyladowywane na samochody uwiązane za jedną tylną nogę liną.Na miejscu zabijane w męczarniach przez spuszczenie krwi do tego bite i dzieci przyglądające się temu rytuałowi.Nie wiem czy to nie jest lepszy tu na miejscu ubój i wysyłanie mięsa.Przynajmniej by mniej cierpiały.Ogólnie najlepiej aby był zakaz ale to jest raczej niemożliwe bo przecież jest korzystne dla gospodarki.
-
Zwierzęta futerkowe nic nie mają wspólnego z rolnictwem.Są to ludzie, handlarze skórami.Jeżeli ta ustawa nie przejdzie to bardzo wiele ludzi rozczaruje się m.in. ja.Czekam co Duda wymyśli i Grodzki.
-
Jak usłyszałam wiadomość o śmierci Aleksa to dosłownie serce rozpadło mi się na tysiące kawałków.Wcześniej nigdy nie pomyślałam bym,że Aleks tylko tyle będzie żył.Ogromnie cieszyłam się,że ma tak wspaniały dom,opiekę po tym co przeszedł w Radysach.Aleks był moim faworytem,był w typie psa,które uwielbiam.Bardzo mi jest przykro ale chyba los tak chciał albo zakpił sobie z Aleksa,z nas.Wyobrażam sobie jak bardzo cierpi rodzina Aleksa bo przecież Aleks zawsze był na pierwszym miejscu w domu. Aleks odszedł 11.09.2020.Ciężko się pogodzić z tym faktem.Mam nadzieję,że tam gdzie jest,jest szczęśliwy. P.Agata dalej podtrzymuje pomoc finansową dla naszych psiaczków.11.09.20 nadeszła wpłata 30zł za wrzesień. P.Agato ślicznie dziękujemy.Chciałam podziękować kwiatuszkiem z emotikon ale zabronione jest wstawianie.
-
Benia już ma DS. Benia - kolejna ofiara człowieka, której musimy pomóc :(
Anula replied to elik's topic in Już w nowym domu
Czy u Was się też tak dzieje,że pierwsza strona-aktywność;moje kanały aktywności;nieprzeczytana zawartość nie działa od ponad 2 tygodnie?Strony zatrzymały się na August 14. -
Każdy jest przygnębiony maluszkami,nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy.No nic trzymajmy kciuki za maluszki i za opiekunów. Być może to już ostatnie takie złe wieści.Oby tak było.
-
A co powiecie o tym aby pies nie skakał na człowieka przy wchodzeniu do domu, odwrócić się plecami i zająć się rozbieraniem?Miałam kilka tymczasików średnich pod względem wzrostu i ta metoda działała.W ten sposób ignorowałam psa nie patrząc się na niego nie zwracając na niego uwagi.Dopiero w kuchni rozpakowując zakupy pies siadał naprzeciwko mnie i wtedy zajmowałam się nim.
-
Sisi/Boni w DS,Bajka w DS, Gracja w DS już opuściły Hotelik u szafirki.
Anula replied to Anula's topic in Już w nowym domu
Cudne wakacje mają nasze psiaki. -
Rafi wyniszczony staruszek gaśnie w schronisku. Czy jest dla niego nadzieja?
Anula replied to ewu's topic in Już w nowym domu
Trzy razy mój psiak był zagrożony eutanazją(sugerowali weci) a jednak mój maluszek żyje do tej pory.W zasadzie postępowaliśmy wbrew wetom.W wypadku Rafika weci dają mu szansę na życie i wg.mnie trzeba się tego trzymać. Basiu weź te świeże wyniki do weta bo tam kilka wskaźników jest kiepskich.Czekam z niecierpliwością na opinię.Dobrze,że jest konsultacja innego weta.My też opieramy się nie na jednej konsultacji i może dlatego nasz psiak jeszcze żyje i w miarę ma się dobrze gdyby nie jego bardzo chore serduszko. -
Rafi wyniszczony staruszek gaśnie w schronisku. Czy jest dla niego nadzieja?
Anula replied to ewu's topic in Już w nowym domu
Basiu,dobrze,że jest koło Ciebie limonka80 i pomaga.W takiej sytuacji to jest bardzo,bardzo duża pomoc psychiczna i fizyczna.Myślę całymi dniami o Raficzku.Może jednak się uda go z tego zdrowotnego koszmaru wyciągnąć? Bardzo,bardzo bym chciała. -
Rafi wyniszczony staruszek gaśnie w schronisku. Czy jest dla niego nadzieja?
Anula replied to ewu's topic in Już w nowym domu
A sonda wyjęta,czy nie,ponieważ na zdjęciach nie widać? Mam ogromne obawy jeżeli sonda nie działa to coś jest nie tak może być wężyk zagięty albo opiera się o ściankę albo jest za długi albo za krótki.Co wykazało USG,czy płyn przepływał? Wszyscy tu skupieni na wątku Raficzka bardzo martwimy się o niego.Biedny maluszek.