Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. Cudne zdjęcia i na nich cudny Baryton.Jak nic znajdzie jeszcze swoich ludzi i swój domek.Co Baryton przeszedł to tylko on jeden wie.Biedny umęczony psiak.
  2. Tak bardzo suni przydałyby się warunki domowe ale w tej sytuacji nic nie można zrobić bo nie można narażać jej i psiaków na niebezpieczeństwo pogryzienia.Sunia sporo czasu zapewne przebywa sama bo nie sposób jest kilka godzin z nią przebywać ze względu na obowiązki.Dlatego tak jest jak jest przy takim strachulcu.Oczywiście ten strach wynikł z winy człowieka.
  3. Na czymś trzeba zarabiać.Króliki chyba nie przejdą bo jest mięso przydatne oprócz skór.Byłam na wczasach i miałam sąsiada dorodnego ślicznego króliczka,zaraz w głowie pojawiło mi się sto tysięcy myśli a m.in.jak można by było takiego ślicznego królika jeść.Masakra.
  4. Też cieszę się ogromnie z wiadomości o Holce.Obie sunie po tym co przeszły mają fantastyczne warunki.Holka z biegiem czasu przyzwyczai się do miejskich warunków jak inne psiaczki.
  5. Niedawno oglądałam makabryczny reportaż o transporcie krów do Turcji.Samochód stał kilka dni na parkingach,na granicy w upale,te biedne zwierzęta lizały ramy samochodu poszukując kropli wody.Owce transportowane statkami ileś tygodni bez karmienia i pojenia,w trakcie przewozu wyrzucane do oceanu,morza.Biedne krowy transportowane statkiem następnie wyladowywane na samochody uwiązane za jedną tylną nogę liną.Na miejscu zabijane w męczarniach przez spuszczenie krwi do tego bite i dzieci przyglądające się temu rytuałowi.Nie wiem czy to nie jest lepszy tu na miejscu ubój i wysyłanie mięsa.Przynajmniej by mniej cierpiały.Ogólnie najlepiej aby był zakaz ale to jest raczej niemożliwe bo przecież jest korzystne dla gospodarki.
  6. Zwierzęta futerkowe nic nie mają wspólnego z rolnictwem.Są to ludzie, handlarze skórami.Jeżeli ta ustawa nie przejdzie to bardzo wiele ludzi rozczaruje się m.in. ja.Czekam co Duda wymyśli i Grodzki.
  7. Też przyglądam się temu transporterkowi do samochodu,jest super.Hopi wygrała los na loterii,jest zadbana i kochana.Wszystkim psiaczkom życzę takiego domku jak ma Hopi. Kontakt też jest bardzo istotny po adopcji,miło się czyta wiadomości i ogląda zdjęcia szczęśliwego psiaka.
  8. Faktycznie cudne zdjęcia.Takie zbliżenia to ja kocham.
  9. Jak usłyszałam wiadomość o śmierci Aleksa to dosłownie serce rozpadło mi się na tysiące kawałków.Wcześniej nigdy nie pomyślałam bym,że Aleks tylko tyle będzie żył.Ogromnie cieszyłam się,że ma tak wspaniały dom,opiekę po tym co przeszedł w Radysach.Aleks był moim faworytem,był w typie psa,które uwielbiam.Bardzo mi jest przykro ale chyba los tak chciał albo zakpił sobie z Aleksa,z nas.Wyobrażam sobie jak bardzo cierpi rodzina Aleksa bo przecież Aleks zawsze był na pierwszym miejscu w domu. Aleks odszedł 11.09.2020.Ciężko się pogodzić z tym faktem.Mam nadzieję,że tam gdzie jest,jest szczęśliwy. P.Agata dalej podtrzymuje pomoc finansową dla naszych psiaczków.11.09.20 nadeszła wpłata 30zł za wrzesień. P.Agato ślicznie dziękujemy.Chciałam podziękować kwiatuszkiem z emotikon ale zabronione jest wstawianie.
  10. Nadeszły deklaracje za IX od b-b;helli i uxmal.Ślicznie dziękuję. Przypominam,że rozliczenie finansów Czesia jest na str.70.
  11. W zasadzie to dalej drążę ale czy Borys miał zrobione prześwietlenie łapy aby ocenić kości,co tam się dzieje,że kuleje?
  12. Być może nie doczytałam,bardzo przepraszam ale jaka jest przyczyna kulawizny Borysa?Pytam się tylko tak z troski o Boryska.Borys ma wspaniały dom to jest pewne,z czego się ogromnie cieszę.Udało się pomóc temu biednemu bezdomnemu psiakowi.
  13. Nadeszły deklaracje za IX od tomcug,MikAga,Bogusik,Anula.Bardzo dziękuję. b-b pomyliła się za sierpień napisała,że deklaracja jest za wrzesień,już jest poprawione.
  14. Fabio wyróżniony do 22.10.2020. (Prawdopodobnie ktoś już wcześniej wyróżnił ogłoszenie dlatego jest z moim wyróżnieniem do 22.10.2020.Proszę pisać aby nie powielać.Ja nie mam możliwości podglądu czy jest już wyróżnienie czy nie.)
  15. Moli a może trzeba Szagusiowi przyciąć grzywkę? Często się zdarza,że sierść wchodzi do oczów i podrażnia gałkę.
  16. Czy u Was się też tak dzieje,że pierwsza strona-aktywność;moje kanały aktywności;nieprzeczytana zawartość nie działa od ponad 2 tygodnie?Strony zatrzymały się na August 14.
  17. Każdy jest przygnębiony maluszkami,nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy.No nic trzymajmy kciuki za maluszki i za opiekunów. Być może to już ostatnie takie złe wieści.Oby tak było.
  18. A co powiecie o tym aby pies nie skakał na człowieka przy wchodzeniu do domu, odwrócić się plecami i zająć się rozbieraniem?Miałam kilka tymczasików średnich pod względem wzrostu i ta metoda działała.W ten sposób ignorowałam psa nie patrząc się na niego nie zwracając na niego uwagi.Dopiero w kuchni rozpakowując zakupy pies siadał naprzeciwko mnie i wtedy zajmowałam się nim.
  19. Trzy razy mój psiak był zagrożony eutanazją(sugerowali weci) a jednak mój maluszek żyje do tej pory.W zasadzie postępowaliśmy wbrew wetom.W wypadku Rafika weci dają mu szansę na życie i wg.mnie trzeba się tego trzymać. Basiu weź te świeże wyniki do weta bo tam kilka wskaźników jest kiepskich.Czekam z niecierpliwością na opinię.Dobrze,że jest konsultacja innego weta.My też opieramy się nie na jednej konsultacji i może dlatego nasz psiak jeszcze żyje i w miarę ma się dobrze gdyby nie jego bardzo chore serduszko.
  20. Basiu,dobrze,że jest koło Ciebie limonka80 i pomaga.W takiej sytuacji to jest bardzo,bardzo duża pomoc psychiczna i fizyczna.Myślę całymi dniami o Raficzku.Może jednak się uda go z tego zdrowotnego koszmaru wyciągnąć? Bardzo,bardzo bym chciała.
  21. A sonda wyjęta,czy nie,ponieważ na zdjęciach nie widać? Mam ogromne obawy jeżeli sonda nie działa to coś jest nie tak może być wężyk zagięty albo opiera się o ściankę albo jest za długi albo za krótki.Co wykazało USG,czy płyn przepływał? Wszyscy tu skupieni na wątku Raficzka bardzo martwimy się o niego.Biedny maluszek.
×
×
  • Create New...