-
Posts
22256 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
12
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Anula
-
To co wyczytałam z wątku zamojskiego to przebywa w kojcu a miejscowości nie znam(chyba k/Zamościa).Nie ma DT domowego.Musi poczekać na transport.Transport ma być bezpłatny okolice Nysy na początku kwietnia.Będzie łączony Zamość-Nysa - Nowa Sól.Wyjedzie szafirek do Nysy.A może to być także transport Zamość-Wrocław-Nowa Sól - przekazanie we Wrocławiu.
-
Zapraszamy na wątek pekineczka-Tofika. https://www.dogomania.com/forum/topic/349647-tofik-bardzo-zaniedbany-pekinek-psie-nieszczęście/
-
Bardzo dziękuję Anulka Tobie i Bogusik, mam nadzieję, ze maluch znajdzie równie wspaniały dom jak jego koleżanka- pekineczka Nutka Jeśli pekinek będzie kąpany, to na pewno nie wróci po kąpieli do kojca. Tez tak myślę, w tej chwili nosi na sobie paroletnie zaniedbanie. Bardzo chciałabym, aby ten biedny psiak znalazł miejsce w sercu i domu wrażliwej osoby już na zawsze, mógł wylegiwać się wreszcie w cieple na kanapie, bo tam jest miejsce dla tak malutkiego pekinka.
-
Post informacyjny: Tola: Jutro pekinek ma badanie krwi, chcemy zobaczyć, czy wszystko jest ok. Maluch najprawdopodobniej żył w złych warunkach, oby wszystko było dobrze. Jutro też będziemy wiedzieć, czy pekinek będzie mógł jechać z rodzicami DT Karmelka. Tola - 21.03.19: Wyniki nie są rewelacyjne; wiem, że podwyższony jest mocznik, jest jakiś stan zapalny: ( zęby? wnętrowstwo?), złe są parametry wątroby (pekinek dostał już leki). Wetka mówi, że prawdopodobnie na ten jego obecny stan miały wpływ bardzo złe warunki, w jakich dotychczas żył , na pewno fatalna dieta, a przecież to bardzo wrażliwe psy:( Więcej będę może wiedziała jutro. Wyniki wyślę Bogusik i Anuli. W sprawie transportu mam lepsze wiadomości - rodzice DT Karmelki mogą zabrać pekineczka, jak bądą jechać, najprawdopodobniej w pierwszych dniach kwietnia. Tola - 22.03.19: Toffiś ( w lecznicy zapisany jako Bobik) dostał kapsułki i Heparegen, ma też karmę Hepatic. str.1 ROYAL CANIN HEPATIC sucha, je niechętnie, ale powinien (podamy razem z psem) Bardzo lubi puszeczki 4T Veterinary Diet Hepatic Tofik od 03.04.19 w Hoteliku u szafirki. Hania - 08.04.19 Tofik był dzisiaj u weta. Wetka obejrzała wcześniejsze badania krwi, osłuchała Tofika, obmacała itd. Mam jutro termin na zabieg i chciałam korzystając z okazji wykastrować psiaka, ale Wetka się nie zgodziła. Zrobiła kolejne badanie krwi, z którego wynika, że fosfataza jest bardzo wysoka i nadal rośnie, co może wskazywać na zespół Cushinga, lub zapalenie dróg żółciowych. Jutro mam przynieść mocz do badania. Po za tym są szmery na serduszku, zalecone echo serca, no i stan zapalny przyzębia, do usunięcia jeden ząb na pewno. A więc umówię się na echo w Zielonej Górze, być może trzeba będzie wspomóc serce farmakologicznie, a może będzie wystarczyła tylko obserwacja. Jutro badanie moczu albo potwierdzi, albo wykluczy Cushinga, jeśli wykluczy, to Tofik dostanie antybiotyk na drogi żółciowe i zęby. Wetka określiła wiek na 7-8 lat. Uszy czyste. Tofik został dzisiaj zaszczepiony na wściekliznę i choroby zakaźne a także zaczipowany. 11.04.19:- wizyta kardiologiczna. Tofik miał zrobione badanie echo serca;RTG i ogólne oględziny: Z badań moczu wyszło, że kortyzol jest bardzo wysoki, co jest swoiste dla Cushinga, może się dopiero zaczyna, bo innych objawów nie ma. W poniedziałek badanie z krwi. U kardiologa Tofik był bardzo grzeczny. Zrobiono echo serca, a także RTG klatki piersiowej, ponieważ podczas osłuchania był świst, ale USG tego nie pokazało. Wetka bała się, że to płuca, ale okazało się, że to tchawica, a płucka na szczęście czyste. Zastawki nie domykają się, powiększenie lewego przedsionka i lewej komory, niewielki obrzęk przedsercowy, zwężenie światła tchawicy w odcinku szyjnym. Zaleciła podawanie tabletek do końca życia, ale jeśli przyszły właściciel zdecyduje inaczej, to stała kontrola bez leków też wchodzi w grę. Takie schorzenie jest częste u psów miniaturowych w średnim i starszym wieku. Przepisane leki: Cardisure Flavoured 10mg - 1/2tabl.x2dz;UP Card 3mg - 1/4tablx1dz. 18.04.19 - Hania: Wyniki badań skierowane na Cushinga dotarły do gabinetu. Technik wet. wysłała je do nieobecnych weterynarzy prowadzących, ale nie otrzymała diagnozy. Jutro podjadę odebrać wyniki i wybiorę się do innej przychodni w celi odczytania wyników. Spieszę Was poinformować, że badania nie potwierdziły Cushinga :))))) Nie byłam z wynikami u innego weta, ponieważ wczoraj późnym wieczorem nasza wetka poinformowała swojego technika, który przekazał mi dzisiaj tą informację. Tofik jest zaczipowany i zaszczepiony. Kastracja umówiona w Alfie na najbliższy wtorek - 23.04.19.Tofik już po kastracji.Czuje się bardzo dobrze.DS po miesiącu zrobi jeszcze czyszczenie ząbków. Tofik już w swoim domku - 29.04.19 - 15km/od Nowej Soli.
-
Post rozliczeniowy: Deklaracje stałe: 1.Bogusik - 20,00zł;wpł.01.04.19-20,00zł-IV 2.Anula - 20,00zł;wpł.01.04.19-20,00zł-IV Wpłacone deklaracje stałe: + 40,00zł Deklaracje jednorazowe i inna pomoc: 1.Fundacja ZEA - karma sucha - Hepatic + opłata za kastrację i za szczepienie p/wściekliźnie 2.Havanka - bazarek transportowy i na puszki.-wpł.10.04.19 - 90,00zł https://www.dogomania.com/forum/topic/349673-zbieramy-na-transport-i-karmę-hepatic-dla-toffika-do-304-godz-2000/ 3.Nesiowata - 01.04.19-15,00zł 4.Po Nutce została przekazana kwota - 234,23zł https://www.dogomania.com/forum/topic/347304-nutka-cudna-pekineczka-potrzebuje-naszej-pomocynutkajoy-111018-w-ds-w-holandii-u-polskiej-rodziny/ 5.mariusz pp-wpł.04.04.19 - 80,00zł 6.P.Jola od Destino/Joszki - wpł.02.04.19-30,00zł https://www.dogomania.com/forum/topic/336889-alis-wróciła-z-adopcji-po-półtora-rokujest-już-w-swoim-nowym-domku-od-070618-destino-w-swoim-cudownym-domku/ 7.Bazarek - Bogusik - wpł.08.04.19 - 390,96zł https://www.dogomania.com/forum/topic/349650-zakończonyrozliczony-z-powiewem-wiosnyserdecznie-zapraszam-na-bazarek-do-290319-03/?tab=comments#comment-17450325 8.P.od Aleksa -wpł.11.04.19 - 30,00zł 9.Bazarek Bogusik - wpł.23.04.19 - 876,50zł http://:https://www.dogomania.com/forum/topic/349731-proszę-nie-pisaćtworzy-się/?tab=comments#comment-17456929 Wpłacone deklaracje jednorazowe: + 1746,69zł Wydatki: 1.Karma weterynaryja - 28.03.19-24puszki-VETEXPERT 4T Veterinary Diet Hepatic Dog 12x400g - 276,00zł (str.3) 2.Zaliczka za pobyt w hoteliku (03.04.19-30.04.19) - wpł.07.04.19 - 280.00zł 3.Faktura z 08.04.19-str.6 (szczepienie p/wściekl+wirusówki+badanie krwi);wpł.08.04.19-114,00zł 4.Faktura nr.5/01/19-z 11.04.19-bad.echo serca+leki Cardisure10mg+UP Card3mg - str.7 -wpł.11.04.19-265,00zł 5.Faktura+paragon za badania Tofika pod względem Cushinga i zakup leków - 205,00zł+69,18zł=274,18zł U Hani pozostała kwota 170zł po Emi + 10,00zł nadpłaty za hotelikowanie Tofisia za IV=180,00zł https://www.dogomania.com/forum/topic/349383-parwowiroza-pomocypomóżcie-uratować-malutkie-szczeniaczkijeden-szczeniaczek-melisa-za-tmdrugi-szałwia-za-tmzostała-przy-życiu-minikenyakama-i-emiw-ds-mia-w-krakowiekenya-została-na-stałe-w-dt-kama-we-wrocławiuemi-w-zagórów-ksłupcy/ 274,18zł - 180,00zł = 94,18zł;wpł.02.05.19 Stan konta u Hani - 02.05.19 = 0,00zł Wydatki: - 1029,18zł Ogólnie: Deklaracje stałe: +40,00zł + deklaracje jednorazowe: + 1746,69zł- wydatki: - 1029,18zł = 02.05.19: + 697,51zł Przeniesiono kwotę 697,51zł na potrzeby Kessi,Bezika,Cziko. https://www.dogomania.com/forum/topic/350032-kessiczikobezikodmieńmy-wspólnie-ich-los/ Stan konta = 0,00zł
-
Brak mi słów jakichkolwiek na tego człowieka,który mógł doprowadzić psa do takiego stanu. Tola umieściła apel na zamojskim wątku o pomoc dla 6-7 letniego pekineczka. Cytaty: Tola - 16.03.19: Dzisiaj mój TZ znalazł starego, wyniszczonego pekińczyka, biegł środkiem jezdni :(. Jeszcze nie wyszliśmy na prostą z suczkami z interwencji i szczeniakami po parwo, a tu kolejna bieda, Alaskan malamutte: Tolu i co z nim?? Tola: Jest na razie w kojcu:(. Ma jakieś problemy z tylnymi łapkami, wyraźnie odczuwa ból :( uderzony? wypadek? Na pewno nie jest wykastrowany i baaaardzo zaniedbany :( Pekinek był dzisiaj u weta - chłopak ma ok. 6 - 7 lat, waży 7,70,; zęby w bardzo złym stanie, kołtuny na grzbiecie, jest koszmarnie zapchlony, jest też wnętrem. Podejrzewamy, ze całe życie spędził gdzieś na jakimś podwórku i ze to była jego pierwsza wizyta w lecznicy. Dostał tabletkę simparica i na odrobaczenie (na jutro), pazurki zostały przycięte, w uszach czysto. Psiak ma apetyt, chodzi na smyczy, kłopoty z łapkami minęły, a w kojcu było czyściutko, wszystkie sprawy załatwione na spacerze. Dalsze wiadomości pekineczka-Tofika będą umieszczone w poście informacyjnym. No cóż,chcemy pomóc Tofikowi,zabrać go z kojca i umieścić w Hoteliku u Szafirki. Koszt to 10,00zł/doba + karma + wet.W opłaceniu karmy zapewne pomoże nam Fundacja ZEA.Dojdzie jeszcze opłata transportu. Jak zwykle będziemy prosić o pomoc: Potrzebne są deklaracje,stałe i jednorazowe, Pomoc w postaci bazarków, Ogłoszenia, Inna wszelka pomoc. BARDZO PROSIMY O POMOC,ZA KTÓRĄ BĘDZIEMY OGROMNIE WDZIĘCZNE! Tofik już w swoim domku 29.04.19 - 15km od Nowej Soli.Bądź szczęśliwy Toficzku malutki. Tofik odszedł 20.12.2019 za TM [*]
-
Założę w takim razie wątek mordeczce dzisiaj.
-
1% podatku przekazane na Fundację ZEA od Bogusik i jej syna,ode mnie,TZ i mojego syna.
-
Parwowiroza-Pomocy!!!Pomóżcie uratować malutkie szczeniaczki.Jeden szczeniaczek-Melisa za [TM*];drugi-Szałwia za [TM*];Została przy życiu Mini,Kenya,Kama i Emi.W DS-Mia w Krakowie;Kenya została na stałe w DT; Kama we Wrocławiu;Emi w Zagórów k/Słupcy.
Anula replied to Anula's topic in Już w nowym domu
Też przyszła mi do głowy myśl czy to nużyca? Organizm,odporność po chorobie jest bardzo osłabiona. -
Następne zapytanie: Przeczytana wczoraj Wysłane z telefonu wczoraj, 10:40Marta Jesteśmy z Wrocławia mamy 13 letniego syna i poszukujemy pieska który pokocha nasza rodzinę. Zablokuj użytkownika Wysłane z telefonu wczoraj, 10:42Marta Czy Miłka jest we Wrocławiu bo chcieli byśmy ją zobaczyć i zabrać do siebie. Zablokuj użytkownika dzisiaj, 07:54Twoja odpowiedź Witam.Tak Miłka przebywa w domu tymczasowym we Wrocławiu.Jeżeli jest Pani zainteresowana adopcją to proszę o kontakt na podany nr.tel.w ogłoszeniu.Będzie mogła Pani uzyskać więcej informacji o Miłeczce.Pozdrawiam Ania
-
To może Tofikowi założyć wątek już bo mogą zgubić się wiadomości?
-
To jest bardzo dobry pomysł.W tym względzie porada jest bardzo cenna.Ja mam ogromną nadzieję,że Kolia się przyzwyczai do tego dziwnego dla niej świata i pomalutku zaakceptuje go.Kolia dopiero od 19.03. zaczęła żyć w innym świecie,całe szczęście,że już zaakceptowała zmianę w postaci ludzi i Amika.Kolii jest potrzebny czas.
-
To może Tofik,on taki tofikowy cukiereczek.
-
Parwowiroza-Pomocy!!!Pomóżcie uratować malutkie szczeniaczki.Jeden szczeniaczek-Melisa za [TM*];drugi-Szałwia za [TM*];Została przy życiu Mini,Kenya,Kama i Emi.W DS-Mia w Krakowie;Kenya została na stałe w DT; Kama we Wrocławiu;Emi w Zagórów k/Słupcy.
Anula replied to Anula's topic in Już w nowym domu
Tak,filmik bardzo fajny. Nadeszła deklaracja od Jolanta08.Ślicznie dziękuję. -
Mam nadzieję,że Kolia przywyknie do zgiełku miejskiego.W hoteliku też nie miała styczności bo tam jest spokojna dzielnica domków jednorodzinnych.Myślę,że też będzie brała przykład z Amika i czuła oparcie w nim.Potrzeba czasu.Czy Państwo mają balkon bo może na balkon ją wypuszczać aby oswajała się. Dobrze,że jest wyposażona w obroże,szelki i smycz podwójną bo może w strachu wyrwać się.
-
Parwowiroza-Pomocy!!!Pomóżcie uratować malutkie szczeniaczki.Jeden szczeniaczek-Melisa za [TM*];drugi-Szałwia za [TM*];Została przy życiu Mini,Kenya,Kama i Emi.W DS-Mia w Krakowie;Kenya została na stałe w DT; Kama we Wrocławiu;Emi w Zagórów k/Słupcy.
Anula replied to Anula's topic in Już w nowym domu
To co Tyska napisała to ma rację,trzeba długowłosym psiakom usuwać sierść z uszów,jeżeli tam sierść zalega. -
Parwowiroza-Pomocy!!!Pomóżcie uratować malutkie szczeniaczki.Jeden szczeniaczek-Melisa za [TM*];drugi-Szałwia za [TM*];Została przy życiu Mini,Kenya,Kama i Emi.W DS-Mia w Krakowie;Kenya została na stałe w DT; Kama we Wrocławiu;Emi w Zagórów k/Słupcy.
Anula replied to Anula's topic in Już w nowym domu
Tola,wygłaskaj malunie ode mnie.Są cudne i takie bezbronne. -
Parwowiroza-Pomocy!!!Pomóżcie uratować malutkie szczeniaczki.Jeden szczeniaczek-Melisa za [TM*];drugi-Szałwia za [TM*];Została przy życiu Mini,Kenya,Kama i Emi.W DS-Mia w Krakowie;Kenya została na stałe w DT; Kama we Wrocławiu;Emi w Zagórów k/Słupcy.
Anula replied to Anula's topic in Już w nowym domu
Jeżeli jedna z suń zostanie w hoteliku to nie jest i nie będzie sama.Tam są psiaki inne,które zapewne są zaprzyjaźnione z Emi i Kamą.Na razie czekamy na ten właściwy super domek da maluszków.Musimy im znaleźć bardzo dobry dom z super warunkami.Przeżyły koszmar zdrowotny,tylko 4 szczeniaczki żyją,uratowały się.Dlatego tak jest to oczywiste,że musimy zrobić przesiew i podjąć odpowiednią decyzję.Nie może być pomyłki.