Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. To co wyczytałam z wątku zamojskiego to przebywa w kojcu a miejscowości nie znam(chyba k/Zamościa).Nie ma DT domowego.Musi poczekać na transport.Transport ma być bezpłatny okolice Nysy na początku kwietnia.Będzie łączony Zamość-Nysa - Nowa Sól.Wyjedzie szafirek do Nysy.A może to być także transport Zamość-Wrocław-Nowa Sól - przekazanie we Wrocławiu.
  2. Zapraszamy na wątek pekineczka-Tofika. https://www.dogomania.com/forum/topic/349647-tofik-bardzo-zaniedbany-pekinek-psie-nieszczęście/
  3. Bardzo dziękuję Anulka Tobie i Bogusik, mam nadzieję, ze maluch znajdzie równie wspaniały dom jak jego koleżanka- pekineczka Nutka Jeśli pekinek będzie kąpany, to na pewno nie wróci po kąpieli do kojca. Tez tak myślę, w tej chwili nosi na sobie paroletnie zaniedbanie. Bardzo chciałabym, aby ten biedny psiak znalazł miejsce w sercu i domu wrażliwej osoby już na zawsze, mógł wylegiwać się wreszcie w cieple na kanapie, bo tam jest miejsce dla tak malutkiego pekinka.
  4. Post informacyjny: Tola: Jutro pekinek ma badanie krwi, chcemy zobaczyć, czy wszystko jest ok. Maluch najprawdopodobniej żył w złych warunkach, oby wszystko było dobrze. Jutro też będziemy wiedzieć, czy pekinek będzie mógł jechać z rodzicami DT Karmelka. Tola - 21.03.19: Wyniki nie są rewelacyjne; wiem, że podwyższony jest mocznik, jest jakiś stan zapalny: ( zęby? wnętrowstwo?), złe są parametry wątroby (pekinek dostał już leki). Wetka mówi, że prawdopodobnie na ten jego obecny stan miały wpływ bardzo złe warunki, w jakich dotychczas żył , na pewno fatalna dieta, a przecież to bardzo wrażliwe psy:( Więcej będę może wiedziała jutro. Wyniki wyślę Bogusik i Anuli. W sprawie transportu mam lepsze wiadomości - rodzice DT Karmelki mogą zabrać pekineczka, jak bądą jechać, najprawdopodobniej w pierwszych dniach kwietnia. Tola - 22.03.19: Toffiś ( w lecznicy zapisany jako Bobik) dostał kapsułki i Heparegen, ma też karmę Hepatic. str.1 ROYAL CANIN HEPATIC sucha, je niechętnie, ale powinien (podamy razem z psem) Bardzo lubi puszeczki 4T Veterinary Diet Hepatic Tofik od 03.04.19 w Hoteliku u szafirki. Hania - 08.04.19 Tofik był dzisiaj u weta. Wetka obejrzała wcześniejsze badania krwi, osłuchała Tofika, obmacała itd. Mam jutro termin na zabieg i chciałam korzystając z okazji wykastrować psiaka, ale Wetka się nie zgodziła. Zrobiła kolejne badanie krwi, z którego wynika, że fosfataza jest bardzo wysoka i nadal rośnie, co może wskazywać na zespół Cushinga, lub zapalenie dróg żółciowych. Jutro mam przynieść mocz do badania. Po za tym są szmery na serduszku, zalecone echo serca, no i stan zapalny przyzębia, do usunięcia jeden ząb na pewno. A więc umówię się na echo w Zielonej Górze, być może trzeba będzie wspomóc serce farmakologicznie, a może będzie wystarczyła tylko obserwacja. Jutro badanie moczu albo potwierdzi, albo wykluczy Cushinga, jeśli wykluczy, to Tofik dostanie antybiotyk na drogi żółciowe i zęby. Wetka określiła wiek na 7-8 lat. Uszy czyste. Tofik został dzisiaj zaszczepiony na wściekliznę i choroby zakaźne a także zaczipowany. 11.04.19:- wizyta kardiologiczna. Tofik miał zrobione badanie echo serca;RTG i ogólne oględziny: Z badań moczu wyszło, że kortyzol jest bardzo wysoki, co jest swoiste dla Cushinga, może się dopiero zaczyna, bo innych objawów nie ma. W poniedziałek badanie z krwi. U kardiologa Tofik był bardzo grzeczny. Zrobiono echo serca, a także RTG klatki piersiowej, ponieważ podczas osłuchania był świst, ale USG tego nie pokazało. Wetka bała się, że to płuca, ale okazało się, że to tchawica, a płucka na szczęście czyste. Zastawki nie domykają się, powiększenie lewego przedsionka i lewej komory, niewielki obrzęk przedsercowy, zwężenie światła tchawicy w odcinku szyjnym. Zaleciła podawanie tabletek do końca życia, ale jeśli przyszły właściciel zdecyduje inaczej, to stała kontrola bez leków też wchodzi w grę. Takie schorzenie jest częste u psów miniaturowych w średnim i starszym wieku. Przepisane leki: Cardisure Flavoured 10mg - 1/2tabl.x2dz;UP Card 3mg - 1/4tablx1dz. 18.04.19 - Hania: Wyniki badań skierowane na Cushinga dotarły do gabinetu. Technik wet. wysłała je do nieobecnych weterynarzy prowadzących, ale nie otrzymała diagnozy. Jutro podjadę odebrać wyniki i wybiorę się do innej przychodni w celi odczytania wyników. Spieszę Was poinformować, że badania nie potwierdziły Cushinga :))))) Nie byłam z wynikami u innego weta, ponieważ wczoraj późnym wieczorem nasza wetka poinformowała swojego technika, który przekazał mi dzisiaj tą informację. Tofik jest zaczipowany i zaszczepiony. Kastracja umówiona w Alfie na najbliższy wtorek - 23.04.19.Tofik już po kastracji.Czuje się bardzo dobrze.DS po miesiącu zrobi jeszcze czyszczenie ząbków. Tofik już w swoim domku - 29.04.19 - 15km/od Nowej Soli.
  5. Post rozliczeniowy: Deklaracje stałe: 1.Bogusik - 20,00zł;wpł.01.04.19-20,00zł-IV 2.Anula - 20,00zł;wpł.01.04.19-20,00zł-IV Wpłacone deklaracje stałe: + 40,00zł Deklaracje jednorazowe i inna pomoc: 1.Fundacja ZEA - karma sucha - Hepatic + opłata za kastrację i za szczepienie p/wściekliźnie 2.Havanka - bazarek transportowy i na puszki.-wpł.10.04.19 - 90,00zł https://www.dogomania.com/forum/topic/349673-zbieramy-na-transport-i-karmę-hepatic-dla-toffika-do-304-godz-2000/ 3.Nesiowata - 01.04.19-15,00zł 4.Po Nutce została przekazana kwota - 234,23zł https://www.dogomania.com/forum/topic/347304-nutka-cudna-pekineczka-potrzebuje-naszej-pomocynutkajoy-111018-w-ds-w-holandii-u-polskiej-rodziny/ 5.mariusz pp-wpł.04.04.19 - 80,00zł 6.P.Jola od Destino/Joszki - wpł.02.04.19-30,00zł https://www.dogomania.com/forum/topic/336889-alis-wróciła-z-adopcji-po-półtora-rokujest-już-w-swoim-nowym-domku-od-070618-destino-w-swoim-cudownym-domku/ 7.Bazarek - Bogusik - wpł.08.04.19 - 390,96zł https://www.dogomania.com/forum/topic/349650-zakończonyrozliczony-z-powiewem-wiosnyserdecznie-zapraszam-na-bazarek-do-290319-03/?tab=comments#comment-17450325 8.P.od Aleksa -wpł.11.04.19 - 30,00zł 9.Bazarek Bogusik - wpł.23.04.19 - 876,50zł http://:https://www.dogomania.com/forum/topic/349731-proszę-nie-pisaćtworzy-się/?tab=comments#comment-17456929 Wpłacone deklaracje jednorazowe: + 1746,69zł Wydatki: 1.Karma weterynaryja - 28.03.19-24puszki-VETEXPERT 4T Veterinary Diet Hepatic Dog 12x400g - 276,00zł (str.3) 2.Zaliczka za pobyt w hoteliku (03.04.19-30.04.19) - wpł.07.04.19 - 280.00zł 3.Faktura z 08.04.19-str.6 (szczepienie p/wściekl+wirusówki+badanie krwi);wpł.08.04.19-114,00zł 4.Faktura nr.5/01/19-z 11.04.19-bad.echo serca+leki Cardisure10mg+UP Card3mg - str.7 -wpł.11.04.19-265,00zł 5.Faktura+paragon za badania Tofika pod względem Cushinga i zakup leków - 205,00zł+69,18zł=274,18zł U Hani pozostała kwota 170zł po Emi + 10,00zł nadpłaty za hotelikowanie Tofisia za IV=180,00zł https://www.dogomania.com/forum/topic/349383-parwowiroza-pomocypomóżcie-uratować-malutkie-szczeniaczkijeden-szczeniaczek-melisa-za-tmdrugi-szałwia-za-tmzostała-przy-życiu-minikenyakama-i-emiw-ds-mia-w-krakowiekenya-została-na-stałe-w-dt-kama-we-wrocławiuemi-w-zagórów-ksłupcy/ 274,18zł - 180,00zł = 94,18zł;wpł.02.05.19 Stan konta u Hani - 02.05.19 = 0,00zł Wydatki: - 1029,18zł Ogólnie: Deklaracje stałe: +40,00zł + deklaracje jednorazowe: + 1746,69zł- wydatki: - 1029,18zł = 02.05.19: + 697,51zł Przeniesiono kwotę 697,51zł na potrzeby Kessi,Bezika,Cziko. https://www.dogomania.com/forum/topic/350032-kessiczikobezikodmieńmy-wspólnie-ich-los/ Stan konta = 0,00zł
  6. Brak mi słów jakichkolwiek na tego człowieka,który mógł doprowadzić psa do takiego stanu. Tola umieściła apel na zamojskim wątku o pomoc dla 6-7 letniego pekineczka. Cytaty: Tola - 16.03.19: Dzisiaj mój TZ znalazł starego, wyniszczonego pekińczyka, biegł środkiem jezdni :(. Jeszcze nie wyszliśmy na prostą z suczkami z interwencji i szczeniakami po parwo, a tu kolejna bieda, Alaskan malamutte: Tolu i co z nim?? Tola: Jest na razie w kojcu:(. Ma jakieś problemy z tylnymi łapkami, wyraźnie odczuwa ból :( uderzony? wypadek? Na pewno nie jest wykastrowany i baaaardzo zaniedbany :( Pekinek był dzisiaj u weta - chłopak ma ok. 6 - 7 lat, waży 7,70,; zęby w bardzo złym stanie, kołtuny na grzbiecie, jest koszmarnie zapchlony, jest też wnętrem. Podejrzewamy, ze całe życie spędził gdzieś na jakimś podwórku i ze to była jego pierwsza wizyta w lecznicy. Dostał tabletkę simparica i na odrobaczenie (na jutro), pazurki zostały przycięte, w uszach czysto. Psiak ma apetyt, chodzi na smyczy, kłopoty z łapkami minęły, a w kojcu było czyściutko, wszystkie sprawy załatwione na spacerze. Dalsze wiadomości pekineczka-Tofika będą umieszczone w poście informacyjnym. No cóż,chcemy pomóc Tofikowi,zabrać go z kojca i umieścić w Hoteliku u Szafirki. Koszt to 10,00zł/doba + karma + wet.W opłaceniu karmy zapewne pomoże nam Fundacja ZEA.Dojdzie jeszcze opłata transportu. Jak zwykle będziemy prosić o pomoc: Potrzebne są deklaracje,stałe i jednorazowe, Pomoc w postaci bazarków, Ogłoszenia, Inna wszelka pomoc. BARDZO PROSIMY O POMOC,ZA KTÓRĄ BĘDZIEMY OGROMNIE WDZIĘCZNE! Tofik już w swoim domku 29.04.19 - 15km od Nowej Soli.Bądź szczęśliwy Toficzku malutki. Tofik odszedł 20.12.2019 za TM [*]
  7. I ja też bardzo współczuję ale życie musi się toczyć dalej pomimo kłopotów i zmartwień.Trzymajcie się kochani.
  8. Założę w takim razie wątek mordeczce dzisiaj.
  9. 1% podatku przekazane na Fundację ZEA od Bogusik i jej syna,ode mnie,TZ i mojego syna.
  10. Następne zapytanie: Przeczytana wczoraj Wysłane z telefonu wczoraj, 10:40Marta Jesteśmy z Wrocławia mamy 13 letniego syna i poszukujemy pieska który pokocha nasza rodzinę. Zablokuj użytkownika Wysłane z telefonu wczoraj, 10:42Marta Czy Miłka jest we Wrocławiu bo chcieli byśmy ją zobaczyć i zabrać do siebie. Zablokuj użytkownika dzisiaj, 07:54Twoja odpowiedź Witam.Tak Miłka przebywa w domu tymczasowym we Wrocławiu.Jeżeli jest Pani zainteresowana adopcją to proszę o kontakt na podany nr.tel.w ogłoszeniu.Będzie mogła Pani uzyskać więcej informacji o Miłeczce.Pozdrawiam Ania
  11. To może Tofikowi założyć wątek już bo mogą zgubić się wiadomości?
  12. To jest bardzo dobry pomysł.W tym względzie porada jest bardzo cenna.Ja mam ogromną nadzieję,że Kolia się przyzwyczai do tego dziwnego dla niej świata i pomalutku zaakceptuje go.Kolia dopiero od 19.03. zaczęła żyć w innym świecie,całe szczęście,że już zaakceptowała zmianę w postaci ludzi i Amika.Kolii jest potrzebny czas.
  13. Chłopczyk po obcięciu będzie cudny.Może zasponsorujemy Czesiowi groomera?
  14. To może Tofik,on taki tofikowy cukiereczek.
  15. Czytałam przestrogę,że czyści się tylko zęby u weterynarza a nie w salonach kosmetycznych dla psów.
  16. Ogłoszenie OLX dla Miłeczki wyróżnione do 20.04.19. https://www.olx.pl/oferta/najmilsza-z-suczek-malaga-wciaz-czeka-na-swojego-czlowieka-CID103-IDmFpQa.html
  17. Mam nadzieję,że Kolia przywyknie do zgiełku miejskiego.W hoteliku też nie miała styczności bo tam jest spokojna dzielnica domków jednorodzinnych.Myślę,że też będzie brała przykład z Amika i czuła oparcie w nim.Potrzeba czasu.Czy Państwo mają balkon bo może na balkon ją wypuszczać aby oswajała się. Dobrze,że jest wyposażona w obroże,szelki i smycz podwójną bo może w strachu wyrwać się.
  18. Jeżeli jedna z suń zostanie w hoteliku to nie jest i nie będzie sama.Tam są psiaki inne,które zapewne są zaprzyjaźnione z Emi i Kamą.Na razie czekamy na ten właściwy super domek da maluszków.Musimy im znaleźć bardzo dobry dom z super warunkami.Przeżyły koszmar zdrowotny,tylko 4 szczeniaczki żyją,uratowały się.Dlatego tak jest to oczywiste,że musimy zrobić przesiew i podjąć odpowiednią decyzję.Nie może być pomyłki.
  19. Już na wcześniejszym zdjęciu wydawało mi się,że Sindy przytyła.Teraz jeżeli zdjęcie nie przekłamuje to Sindi wygląda jak armata.Potrzebna jakaś koniecznie karma light.
  20. Ja czekałam na wiadomość jak na zbawienie.Teraz odetchnęłam przynajmniej do jutra.Fajnie,że cudna Kolia dojechała szczęśliwie do swojego domku.
×
×
  • Create New...