Jump to content
Dogomania

Ewanka

Members
  • Posts

    8383
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Ewanka

  1. ok, jutro kupię wołowinki, póki co dziewczyna zjadła z apetytem (!!!) gotowanego kurczaka wymieszanego z rozgotowanym ryżem ... :multi::multi::multi:
  2. [quote name='gusia0106']No to ten....rozmawiałam z Państwem.... W niedzielę wieczorem jadę zawieźć Synusia do domku. Zakaz cieszenia aż do odwołania![/QUOTE] Super Ludzie !!!!!! :loveu: ... tak czułam, że się nie poddadzą, tylko będą kochali mocniej ... chciało by się powiedzieć ... a nie mówiłam :p Jakby co ... to ja się nie cieszę, żeby było jasne ;)
  3. [quote name='gusia0106']No to ten....rozmawiałam z Państwem.... W niedzielę wieczorem jadę zawieźć Synusia do domku. Zakaz cieszenia aż do odwołania![/QUOTE] Super Ludzie !!!!!! :loveu: ... tak czułam, że się nie poddadzą, tylko będą kochali mocniej ... chciało by się powiedzieć ... a nie mówiłam :p
  4. [quote name='Wet-siostra']Na pewno będzie walczyła.Nie wiem,w jakim jest wieku,ale jeśli ma silny organizm,da radę. Jedyne co można teraz robić to trzymać kciuki a jeśli ktoś jest wierzący-to i modlić się.[/QUOTE] Trzymamy kciuki .... i modlimy się! ... każda pomoc się przyda !!!
  5. Tak sobie pomyślałam, że może juz dawniej miała jakiś problem jelitowy, a teraz zbiegło się wiele przyczyn i sprawa się zaogniła i przerodziła w zapalenie ... tak czy iak, najważniejsze, by kuracja była skuteczna!!! Gotuję jej teraz pierś z kurczaka i zobaczymy, czy zje choć troszkę ... ryż niestety omija szerokim łukiem :mad:
  6. Dzień dobry Trymerku :) ... aksamitny nochal cuuuuuudny , no i goi się chłopak świetnie ... Gusia czarodziejka! ... pomarańczowy i klima, zazdroszczę :-P
  7. Mam nadzieję, że już teraz Dosia, gdy wyzdrowieje, zacznie nareszcie przybierać na wadze ... może to zapalenie jelit miała od dawna i dlatego chudła, bo nie przyswajała pokarmów ... bidulka, dobrze, że do nas przyjechała. Mam ją na oku 24 h ;) , śpimy w jednym pokoju, tzn. dzisiaj od 3 rano nie spałam, bo Dosia miała w jelitach orkiestrę symfoniczną, czuwałam, kiedy zejdzie z fotela, by od razu ją wyprowadzić, zanim to wszystko z niej wytryśnie ... wyszłyśmy o 6.30. Wspominałam wetowi o planowanej sterylce, powiedział, że jest bardzo chuda i najpierw trzeba ją wzmocnić, by móc myśleć o zabiegu.
  8. Dosia poznała dzisiaj osobiście naszego weta . ... bardzo źle się czuła, rozwolnienie nasilało się, była i jest bardzo osłabiona, dużo śpi, bardzo szybko się męczy, a dzisiaj nie chciała już ani jeść ani pić ... oczka łzawiły, a do tego zaczeła bidulka kuleć na prawą łapkę ... siła złego na jednego :( Dosia ma silne zapalenie jelit i zapalenie spojówek - dostała trzy zastrzyki, w tym antybiotyk, jutro rano jedziemy na kolejną dawkę antybiotyku. Dostałyśmy kropelki dicortineff-vet do oczu, mamy zakraplać 2 x dziennie po 2-3 krople. Kupiłam też w aptece lakcid, który ma dostawać osłonowo na przewód pokarmowy. Temp. nie miała, natomiast prawa przednia łapka bardzo bolesna w stopie, jak chodzi wyraźnie ją oszczędza, pewnie źle stanęła - opinia weta - będziemy to obserwować. W samochodzie zachowywała się bardzo dzielnie, natomiast w gabinecie płakała jak dziecko i chciała wiać ... acha, jeszcze pan dr pozbawił ją kawałków tipsów, na co też bardzo głośno się żaliła, ale nie warczala i nie gryzła - dzielna dziewczynka, tylko baaardzo wrażliwa na ból i stres. Koszty wizyty u weta: ogólne badanie + mierzenie temp. + 3 zastrzyki + obcinanie pazurków + opakowanie kropli do oczu = 50 pln apteka-lakcid 9,50 pln benzyna na dojazd do weta (ok. 5 km) ... gratis ;)
  9. Zaczynam się poważnie martwić o psiaka ... tylko jak sprawdzić, czy wszystko z nim w porządku?
  10. Mam nadzieję, że to tylko zmiana karmy itd. ... niestety Dosia nie chce jesć ryżu, to by jej troszkę zagęściło ...
  11. Masz z pewnością wiele racji, po prostu głośno się zastanawiałam, jak możliwa jest [U]aż taka[/U] zmiana zachowania, bez jakieś traumy po drodze ... teraz sika również w łazience, nie omija miejsca , w którym czasowo przebywa. Trzymam kciuki za dobre miejsce dla Lolitki i jak najszybszy kochający i cierpliwy DS.
  12. [quote name='Marta67']kurcze trzeba coś zrobić... najlepiej gdyby zgłosił się domowy, darmowy dt z jednym conajwyżej pieskiem... ale takich to ze świecą szukać... Ewanka masz namyśli Anię? :O[/QUOTE] ... rzuciłam tylko luźną myśl, bo naprawdę nie wiem, jak to jest możliwe, że psiak zachowuje czystość, a potem w iinnym domu, kompletnie nie wie do czego to służy ... myślę, że to było niedopowiedziane, chyba że się mylę. ... tak Anię. Teraz najważniejsze znaleźć małej Lolci jakieś dobre miejsce ... tamte szczegóły nie są teraz ważne , podziliłam się tylko swoim spotrzeżniem.
  13. [quote name='Kociabanda2']Kogo Ty masz przepraszam na myśli, bo chyba mnie wzrok myli :-o Na jakiej podstawie wygłaszasz takie oskarżenia???[/QUOTE] Nie , to nie jest w żadnym wypadku oskarżenie !!!!!!!!!!! .... tylko moje luźne przypuszczenie, że nie cała prawda była powiedziana na forum ... bo jak wytłumaczyć, że tam zachwowywała czystośc w domu ... a teraz przestała??? Być może nie dość uważnie czytałam wątek i przegapiłam taką informację, w takim wypadku zwracam honor.
  14. [quote name='Shugartowa'](...) Słuchajcie a jak wyglądają sprawy hotelików? Nie znam dogomaniackiej społeczności, ale na innych forach krążą legendy o hotelikach prowadzonych przez osoby zarejestrowane m.in. tutaj - pytanie jak plasują się koszta?[/QUOTE] Hotelik czy DT, też chyba nie są dobrym rozwiązaniem (pomijam cenę, bo to sprawa do dyskusji) ... może być wersja domowa i wtedy sikający psiak jest sporym wyzwaniem, zwłaszcza, że zwykle jest już kilka psów w domu, a tam, gdzie są kojce, byłoby wygodniej dla prowadzącego, ale dla Lolci kiepsko bo i socjalizacja by ucierpiała i nauka zachowania czystości wzięła by w łeb :/ Trzymam kciuki za dobre rozwiązanie ... a swoją drogą, to wydaje mi się, że poprzedni DT nie był do końca szczery co do suni i jej zachowań w domu ... więc chyba jak już sprawa stanie na ostrzu noża, to skutecznie pomoże znaleźć choćby czasowe rozwiązanie, by słodka sunia nie trafiła do schronu !!! [B].... a tu są domy tymczasowe i hoteliki ............[/B] [URL]http://www.dogomania.pl/forums/937-Domy-tymczasowe[/URL]
  15. Witaj Trymerku, ale masz farta z tą klimą ... :)
  16. Subtelna i delikatna Dosia, 'wygryzła' Lenę z jej ulubionego miejsca :crazyeye: ... a może to gościnna Lenka ustąpiła miejsce nowej koleżance ... tak czy siak, dziewczyny żyją w zgodzie :) PRZYSZŁA KARMA DLA DOSI ... BAARDZO DZIĘKUJEMY OBRACZUS :loveu: .
  17. Bardzo dziękuję za przelew :) Dosia została zabezpieczona przeciw kleszczom i innym skaczącym i kąsającym paskudom - Frontlin'em :) Rano na dywanie znalazłam dwie spore zółte, śmierdzące ... hmmm, nic więcej nie powiem ... biedna dziewczynka, musiał boleć ją brzuszek, bo poprzedniej nocy wytrzymała do porannego spaceru.
  18. Dosia wita o poranku :loveu: ... masz rację obraczus, Dosia ma budowę charta i nigdy nie będzie tłuścioszkiem ;) ... najważniejsze, żeby ustabilizowało jej się trawienie, bo przy rozwolnieniu niestety nie ma prawidłowego przyswajania pokarmu, a dziewczynka jest wybredna - ryżu nie, suchą też wybiórczo, bułeczkę z masłem - bardzo chętnie ;)
  19. Dosia na dobranoc ;) ... już zaczyna się troszkę uśmiechać ... :loveu:
  20. Super wiadomości !!! ... jest nadzieja, będzie dobrze !!! :)
  21. Lena pozdrawia Ciocie :loveu: Upał doskwiera wszystkim, ale nie Lence :p ... rozdaje buziaczki, biega, skacze, zaczepia Zorbę i Dosię, oni trochę gorzej znoszą ekstremalną aurę i czasem zniecierpliwieni na nią warkną, ale ona nic sobie z tego nie robi i nadal zaprasza ich do zabawy :cool1:
  22. Tak, 3 lub 2 posiłki jest wygodniej, jednak, gdy zobaczyłam jak mało Dosia może zjeść na raz (w odróżnieniu od Leny ;) ) , może dokłada się tu jeszcze stres, a może kłopoty żołądkowe. Myślę, że za kilka dni wszystko się unormuje, liczba posiłków również :) Koopy robi jeszcze niestety brzydkie, ale to chyba też kwestia czasu. Bidulka jest straszną chudzinką, można policzyć wszystkie żebra i kręgi nie dotykając jej ... oby udało mi się ją podtuczyć !!!
  23. Kciuki zaciśnięte ;)
  24. Inteligentna sunia ... oby udalo się ją przechytrzyć .
×
×
  • Create New...