-
Posts
8383 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Ewanka
-
Ciekawa jestem , jak zadecydujecie ... może rzeczywiście spróbować z tym kreonem ... Dosia nie ma klasycznej biegunki, w sensie częstotliwości "biegania" ... tylko luźne stolce koloru jasno żółtego.
-
Myślę, że trzeba to powaznie rozważyć ... tylko te karmy specjalistyczne chyba są drogie. Wróciłyśmy ze spaceru i nie zrobiła nic ... więc ryż pomógł, na szczęście :)
-
Tara - zabiedzona oneczka z Zamościa doczekała się. Ma dom.
Ewanka replied to beka's topic in Już w nowym domu
Tara piękna i już zupełnie nie widać, że byla tak strasznie chudziutka . -
Dosia wita ciocie o poranku :loveu: Dzisiaj się dowiedziałam, że Dosia wczoraj zjadła trochę suchej karmy z miski Leny :mad: ... sądzę, że to m.in. mogło być przyczyną tego rozwolnienia ... wieczorem i dzisiaj rano dostała ryż, Lakcid .... ma momenty , gdy czuje się lepiej i biega z Lenką, wtedy jest przesłodka, a najfajniej wychodzą jej piruety ;) ... teraz leży bidulka osłabiona upałem i kłopotami żołądkowymi. Jest kochana, w domu nie nabrudziła, natomiast w nocy puszczała śmierdzace bąki, przy tym upale, ciężko było w tym spać ;) ... wychodziłam z nią o 12 w nocy i o 6 rano. Dzisiaj i w najbliższych dniach, będzie miała ścisłą dietę ... może ona powinna już zawsze jeść tylko gotowane dietetyczne jedzonko (?) ... z pewnością ma bardzo delikatny przewód pokarmowy.
-
Dopisałam do poprzedniego postu ... Dosia ma znowu rozwolnienie, a juz rano było ciut lepiej, miała wprawdzie bardzo jasną koopę, ale dość twardą, a teraz :( ... dużo śpi, leży bidulka bardzo osłabiona, jeszcze te cholerne upały ... oj, martwię się o nią, codziennie mi się wydaje, że ona jest coraz chudsza .... :(
-
Tak, jest bardzo ... zgrabna, ale znowu bardzo martwię się jej zdrowiem, już było lepiej , a teraz znowu klapa .......... :(
-
Cudowna sunia Lenka juz w swoim wspanialym domu !!!!!!!!
Ewanka replied to Szarotka's topic in Już w nowym domu
... a taka była ładna smycz, całkiem nowiutka, treningowa .... :mad: [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images38.fotosik.pl/313/e085f359a8818e68med.jpg[/IMG][/URL] ... wystarczyło naprawdę 3 - 4 minutki :crazyeye: ... przypięłam ją do zagłówka, żeby nie wyskoczyła i nie zwiała na parkingu u weta, jak będę wsiadać z Dosią. Jak wróciłam, Lenusia radośnie mnie powitała i zademonstrowała mi jaka jest zdolna :lol: Pamiętam, że czytałam na wątku, że kiedyś przegryzła sobie szelki ... nie znosi być na uwięzi ... może ktoś kiedyś ją przywiązywał i gdzies zostawiał wbrew jej woli. -
Cudowna sunia Lenka juz w swoim wspanialym domu !!!!!!!!
Ewanka replied to Szarotka's topic in Już w nowym domu
Nie mam już najmniejszych wątpliwości, że ... [B]Lena wolność ma we krwi[/B] ;) Ostatnio, gdy byliśmy u weta na ostatatnim zastrzyku, musiała chwilę posiedzieć w samochodzie, gdy Dosia dostawała swój zastrzyk ... i co w tym czasie (może 4 minuty) zrobiła Lenusia ??? ... pytanie za 100 punktów ;)... sami zobaczcie , jaka spryciara ;) zaraz będzie fotka ... nie chce się wgrać ... ;) -
Do góry maluszku ....................... trzymam kciuki, byś go znalazła w tym lesie!
-
[quote name='Akrum'](...) Dosia, uśmiechnij się do nas :) Ewanka, a jak z rozwolnieniem Dosi? już się polepszyło? unormowało? Dosia wita ciocie o poranku :loveu: ... zaraz wyprodukujemy uśmiech :D Myślę, że bardzo ją męczy upał, wczoraj trochę biegała z Leną, a dzisiaj leży pod stolikiem obok kanapy, na której siedzę ... nie odstępuje mnie na krok. Z Zorbą już mają lepsze relacje, w domu właściwie bez zarzutu, ale na zewnątrz trochę się go boi, więc puszczam ich na zmianę, a we trójkę tylko pod kontrolą. Rozwolnienia już nie ma, konsystencja ok, ale kolor (!!!) bardz jasny, żólty ... czyli jeszcze daleko do normy, chyba trzeba jeszcze trochę poczekać ... czekać, czy coś robić, jak sądzicie? ... teraz wygląda tak , no i ma ... najdłuższe nogi świata :cool1: **************************** **************************** Już wydawalo się , że jest troszkę lepiej, ale ... niestety, na wieczornym spacerze zrobiła bardzo rzadką jasną kupę ............ bidulka, znowu musi ją boleć brzuszek ...... :(
-
ok, będę dorzucać po tabletce do jedzonka, oby nam dziewczyna szybko doszła do siebie ... apetyt ma dobry, więc nadzieja mnie nie opuszca :)
-
hehehe ... coś w tym jest, już wiem, dlaczego nigdy się nie fotografuję :evil_lol:
-
Cudowna sunia Lenka juz w swoim wspanialym domu !!!!!!!!
Ewanka replied to Szarotka's topic in Już w nowym domu
Dziewczyny prawie wszędzie chodzą razem ;) [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images39.fotosik.pl/313/ccd6dd9a52533539med.jpg[/IMG][/URL] -
Ona jest średnim średniaczkiem ;) ... o fertycznej, filigranowej budowie, co jest szalenie trudno uchwycić na fotce ... chyba aparaty powiększają :p
-
Znaczy ... dawać :)
-
Dosia mówi dzień dobry kochanym ciociom :loveu: Zapomniałam powiedzieć, że dostała od weta tabletki witaminowe z mikroelementami 1xdziennie (10 pln) ... nie uzgadniałam, więc jak uważacie? Cały czas dostaje Lakcid 1xdziennie i krople do oczu 2xdziennie.
-
Cudowna sunia Lenka juz w swoim wspanialym domu !!!!!!!!
Ewanka replied to Szarotka's topic in Już w nowym domu
[quote name='Malwi']jak to nie wykryto .... :O to za przeproszeniem jakiś niedowidzący chyba ten wet musiał być .... to ja osobiście widziałam 2-3 cm guza na pęcherzu mojej suczy.... a szczeniak "trochę" większy jest ... Ewanko - a co będzie jak Lenka (tfu tfu) jednak będzie w ciąży i urodzi ? co stanie ię ze szczeniakami ? (tfutfutfu)[/QUOTE] Tamten wet chyba rzeczywiście był niedowidzący ... może się spodziewał ciąży mnogiej, a tam był jeden szczaniaczek , no i go nie znalazł, dodam że sunia koleżanki jest mniejsza od Leny. Nic nie wskazuje na ciążę, więc tego się trzymam!!! Najlepiej by było, gdyby poprzednia opiekunka Lenki AlinaS, przyslała książęczczkę zdrowia z wpisem o sterylce !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -
Cudowna sunia Lenka juz w swoim wspanialym domu !!!!!!!!
Ewanka replied to Szarotka's topic in Już w nowym domu
[quote name='Malwi']ewanko - a nie lepiej jej USG zrobić ? przeciez bedzie widać czy jest w ciąży czy nie .... i może będzie widać czy jest po sterylce ( bo czasem widać )[/QUOTE] Też rozważałam, ale niedawno 13-letnia sunia koleżanki, urodziła jednego szczeniorka i na USG go nie wykryto (!!!) ... więc to też nie daje 100% pewności. Wet twierdzi, że to niemożliwe by była w ciąży, bo sutki byłyby już nabrzmiałe, a u niej są bez zmian. -
Fantastyczne fotki ... tak się ciesze, że Koka trafiła do tak wspaniałego domku :)
-
[quote name='oska1983']Dosia się rozkręca i pokazuje Zorbie swoje babskie humory:) Nie tylko Zorbie ;) ... dzisiaj rzucałam piłkę dziewczynom, do tej pory Lenka pięknie aportowała, a Dosia, lekko onieśmielona, zwykle stała trochę na uboczu ... ewentualnie trochę biegała, a dzisiaj to Dosia byla pierwsza przy piłce :crazyeye: ... nawet groźnie warknęła na koleżankę ... i po raz pierwszy szczekała, pokazując calutkie uzębienie !!! :evil_lol: ... podnosiła górną wargę i pokazywała siekacze, myślałam, że pęknę ze śmiechu , a do tego ma niski głos, zupełnie nie pasujacy do jej postury ;) Otwiera się nam dziewczyna :multi: ... oby nie wyrosła na dominanta, bo nigdy się z Zorbą nie zgodzą.
-
Oj, biedna sunia ... swędząca skóra w taaakie upały ..... :(
-
Potrącona malutka suczka Pain , tydzień czekała na pomoc ! Ma dom
Ewanka replied to _bubu_'s topic in Już w nowym domu
Witaj Pain ... dzielna dziewczynka :) -
Cudowna sunia Lenka juz w swoim wspanialym domu !!!!!!!!
Ewanka replied to Szarotka's topic in Już w nowym domu
[B][FONT=Georgia][I]Lenka jest teraz w siódmym niebie :multi::multi::multi:[/I][/FONT][/B] ma koleżankę Dosię, do wspólnych zabaw i wieczornych dziewczyńskich ploteczek, oraz kawalera do spacerów i wyścigów po piłeczkę. Jestem pełna podziwu, jak zgodnie ustępują teraz sobie miejsca na podium, wcześniej mało się nie pozjadały, w walce o prymat :eviltong: Lena jest mega całuśną dziewczynką, rozdaje buziaki na prawo i lewo, po rękach, nogach, do czego tylko dosięgnie :p Ma fantastyczny apetyt, jast absolutnie wszystkożerna ;) ... poprzednio maliny z krzaczka, a teraz morele z ręki ... sama z spadów ziemi nie zjada, taka dama :evil_lol: ... bardzo przywiązała się do swojej pańci, ale równie chętnie wychodzi na spacer z innymi domownikami, w przeciwieństwie do Dosi, która wybrała tylko jedną osobę (na razie !!!). Jedyne, co mnie u niej niepokoi, to obawa, czy Lena nie jest w ciąży ... jest u nas już ok. półtora miesiąca, więc jeszcze dwa tygodnie i będzie jasne w 100% ... wet zapewnia, że nie mam się czego obawiać, że byłoby już widać, sutki itp., ale wiem, choćby z lektury na dogo, że czasem do ostatniej chwili nic nie widać ... ech, jakoś trzeba przetrwać jeszcze te dwa tygodnie :mad: