Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. [quote name='asiak_kasia']Ja ostatnio dość często słyszę ze CAO bywają lękliwe/lekko histeryczne, albo zupełnie z innej mańki agresywne i mocno dominujące. Nie wiem czy ja bym się odważyła celować w azjate, chyba prędzej bym brała właśnie anatoliana, kaukaza, może moskiewskiego stróżującego. Dla mnie pies który szczeka na listki i wiatr to dupa wołowa a nie stróż. Oczywiście wygląd plus ujadanie pod płotem robi wrażenie, ale to nie jest dla mnie stróżowanie :eviltong:[/QUOTE] mi taki pies odpowiada.mieszkam na "zadupiu",na końcu drogi.z takim psem czuję sie po prostu bezpieczna."szczekanie na listki "to troszkę lekka przesada.tę a nie inna rasę wytypowałam po kilkuletnich namysłach.
  2. [quote name='jaded']Mając wyżła niemieckiego przez 15 lat mogę tylko powiedzieć, że są to psy niezwykle wszechstronne :) Mam jeszcze pytanie co do owczarka środkowoazjatyckiego - czy są to psy, które dużo szczekają czy tylko gdy jest taka potrzeba? Poszukuję psa typowo na rolę "ochroniarza" terenu i wiele osób mi własnie doradziło tą rasę.[/QUOTE] mam te rasę od 5 lat to moge co nie co powiedzieć.szczeka dużo często na wszystko(niektórzy nazywja to szczekaniem na wiatr).szczególnie w nocy.potrafi szczekać bez przerwy 2 godz.nie przeszkadz mi to bo mam dużą działkę ,a dom stoi na końcu drogi wewn.sąsiedzi sa wyrozumiali i przywykli.ale fakt to bardzo dobry stróz.
  3. mierzenie temeratury po stosowaniu/w trakcie stosowania leków p/zapalnych(w tym przypadku opokan)mija się z celem-te leki działaja także na temp.ciała(czyli poz astosowaniu w/w srodków będzie niska lub w granicach normy).przypuszczam że nie jest to babeszioza,bo założyciel watku pisze że trwa to od końca świat wielkanocnych-czyli psa na tym swiecie by juz nie było.ale jest szereg innych chorób odkleszczoeych przebiegających podobnie jak babeszioza ale nie"kończocych"sie tak drastycznie. jak pisały przedmówczynie-tak czy siak wypadałoby zrobic psu badania,
  4. 30 ml insuliny ?cos sporo....
  5. nie prowadzi z nazwą fci bo jej suka nie ma rodowodu.ale od znajomych bym raczej sie nie bała brać szczeniaka. to że szczeniaki sa spore nie znaczy wcale że w wieku np.10 m-cy(koniec wzrostu ras małych)nie beda miały po 2 kg.
  6. może straz dla zwierzat powinna o tym wiedzieć?pisałaś że sunia cavaliera(matka szczeniaka)była brudna,smutna itd.może trzymane są w tej szopie w klatkach?.....
  7. pewnie,tak też może być.a o co chodzi z tym pazurem?miała jakiś z nim problem?
  8. dobrze zrobiłaś.zawsze to lepiej sie upewnić.na wszelki wypadek włączyłabym do diety jakiś dobry prep.witaminowo-mineralny oczywiście zakładajac że pies je nie zbilansowany pokarm.pozdrawiam
  9. [B]vailet[/B] jak masz doświadczenie to zaproponowałabym asta/pita.
  10. nie,nie masz się czym martwić :razz:
  11. jeśli wet szczepił "na karku"to tak może to byc coś w rodzaju odczynu poszczepiennego.jeśłi-jak piszeasz-psa boli to chyba trzeba pójść do weta żeby to pokazać,ale za pewne już byłaś.
  12. oczywiście ,masz rację.nie jest cecha rasy-zdarza się w pojedynczych przypadkach,ale lepiej moim zdaniem o takich epiuzodach wiedzieć....
  13. no i te tendencje niszczycielskie...i nie chodzi mi tu obgryzywanie mebli ale znacznie poważniesze-bniszczenie i obrywanie żaluzji i firan np.oraz wyskakiwanie z balkonu z 1 pietra bo pies zobaczył innego psa....:shake:.ogólnie żeby nie było-lubie te rasę.ale zawsze wole poznac napisać o jej wadach a o zalety dopatrzy potencjalny właściciel....
  14. [B]kaśka89 [/B]spytaj ich czy prócz wymienionych badań pod kątem dysplazji,maja badania przeciwko brucelozie i herpeswirozie-chorobami mogacymi sie przeniesc nawet na twojego psa podczas krycia.
  15. a ja akurat znam takiego jednego rhodesiana-boi sie nawet obcinania pazurów,lękliwy strasznie.najlepiej przebywał by chowajac sie za właścicielem...przypuszcam że to albo "wina" hodowcy od którego szczeniak został nabyty albo wychowania
  16. nic nie widzę :shake:
  17. zależy jeszcze w których miejscach ma te plamy-jeśli np.w okolicach szyi to może byc to spowodaowane zbyt ciasno założoną ringówką,czy tez opaską na której przypięty jest pies. jeśli natomiast występuja na różnych powiezchniach,a pies miał kołtuny może to byc spowodowane filcakiem(to dosc ostry sprzet)
  18. prosta sprawa,szczeniaki rosną domagaja się już pokarmu stałego więc "do biznesu"trzeba dokładać,nadto-szczeniaki zaczynaja dokazywać.więc po co czekać oddac wczesniej.... w/w przypadku mozna przypuszczac że mogło być tam więcej niz 1 rasa. mam tez nadzieję że załozycielka watku nie wychodziła z psem na zewnatrz"pod blok" a pies miał kontakt z innymi psami
  19. diety weterynaryjne "na chora watrobę"produkowane sa przewaznie z niska zawartościa miedzi...
  20. właścicielko-reasumujac-jeden pies "idzie"do siostry a drugi pozostaje u ciebie?czy tak?
  21. pewnie w mg/dl :(
  22. [quote name='sheszi']Osowiały, wypróżnia się rzadką, krwistą cieczą. Wyszliśmy na spacer poza ogrodzenie, był zadowolony, że idziemy, ale po 2-3 minutach sam zaczął wracać na podwórko, położył się na swoim legowisku i śpi. Czytałam tez o nowotworach... Przydałoby się RTG i dokładne USG raz jeszcze... :([/QUOTE] jeśli juz o tym pisałas to wybacz.badaliscie stolec na obecność różnych pasozytów?
  23. przypuszczam że to Caninsulin
  24. może jest winda....
  25. a jaki?podejżewa coś? fakt podawanie czegokolwiek doustnie,a zwłaszca żarca i o zgrozo kości przy wymiotach jest kiepskim pomyhsłem
×
×
  • Create New...