Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. jeśłi sa jakies mikro urazy/zatory które moga powodować takie zachowanie,rtg nic nie pokaże.myśle że leczenie prep.m.in takie jeakie napisała rozi byłyby wskazane.pogadaj z wetami
  2. ja mam owczarka srodkowoazjatyckiego-kopie doły bardzo głebokie i nagminnie.przywykłam do tego,on kopie ja zakopuje(przypuszczam że kopie "za gryzoniami").i tak juz 5 lat.pies jest wykastrowany(4 lata temu)- z powodu nadmiernej agresji."wysadził"30 tuj. osoby które w sasiedztwie posiadaja psy w typie onka tez narzekaja na kopanie w ziemi.niestety niektóre skonczyły na łańcuchu
  3. no chyba że to uzgodnione a rodzice nie maja nic przeciwko
  4. droga włascicielko,moga oczywiście mieszkać w kojcu,ale nie powinny w nim przebywać cały czas-jeśłi ten kojec bedzie stał na posesji rodziców to czy mogłyby w wiekszości dnia przebywac"na ogrodzie"?jeśli nie musza wychodzić na spacery,inaczej z tych psów siedzącyuch 24/h w kojcu moga wyrosnać "psie bestie"szczekajace i rzucajace sie na wszystko i wszyskich.
  5. oczywiście nie chcę polemizować z twoim wetem,ale dierta nerkowa to nie dieta odchudzajaca i kilka przysmaczków dziennie nie powinno być przeszkodą w leczeniu psa.a spacery tyle ile chce.
  6. moze to problem przedsionkowy?pokazywałas filmiki lek wet? rozi chodzi ci o pentoksyfilinę?
  7. obejżyj oba psy czy przypadkiem nie maja ran szarpanych.jeśli pies po podaniu p/zapalnych leków ma biegunke odstaw i powidaom o tym fakcie lek wet prowadzacego psa.zawsze do p/zapalnych mozesz wrócic.
  8. sheszi a jak dziś,obecnie czuje sie pies.bardzo napina sie do oddawania stolca?
  9. [B]amadynko[/B] kurcze nie dobrze,może trzeba byłoby badania zrobić(krew)?
  10. [quote name='Melissa1987']Jest szczepionka przeciw babeszjozie tylko niewiele przychodni ją ma, u mnie w mieście jak dzwoniłam i pytałam to prawie nigdzie nie mieli a to duże miasto (Bydgoszcz) i jest dość droga, znalazłam w necie przypadkową przychodnię by podać przykładową cenę: http://www.wet-kaprow.pl/szczepienia-przeciw-babeszjozie.html owszem-ale ona"maskuje"objawy choroby,minimalizuje(podobno)powikłania po chorobie,nie likwiduje pasozyta ani nie zabezpiecza przed jego"kolonizacja"krwinek czerwonych niestety. szczepieni p/boreliozie(nie mylic z babeszioza)moim zdaniem wykonywać u tych psów gdzie przebywają lub moga przebywac w rejonach gdzie ta choroba wystepuje. nawiasem mówiąc-szkoda że nie ma szczepionki przeciw babesziozie.myslę że cieszały sie duzym wzięciem
  11. regularne wyczesywanie,ewentualnie badania laboratoryjne
  12. [quote name='Doda_']Moja sunia juz za TM :([/QUOTE] o kurcze,doda przykro.trzymaj się
  13. sory gagunia ale czy na każdy problem przebiegajacy w układzie pokarmowym zalecałabyś rtg z kontrastem? sheszi ja dodatkowo zapytam czy pies ostatnimi czasy miał problem z kregosłupem,tylnymi kończynami?
  14. [quote name='barbarasz49']Dwa palce,a to subtelna acz róznica! W instrukcji jest napisane wyraźnie, że obroża ma byc założona luźno i jest rysunek jak mierzyć odległość palcami od obroży do szyi. Wydaje mi się że czegoś nie doczytałaś i niepotrzebnie piszesz bzdury.[/QUOTE] wypraktykowane i była rozmowa z przedstawicielem firmy bayer.więc nie sa to informacje z palca wyssane.luzno noszona,taka "dyndajaca"obrożanie spełnia swojej funkcji.
  15. szamanko jak długo azodyl?ty chyba trzeba byłoby kontrolnie raz na jakis czas mocznik sprawdzać
  16. rany julek!obroża powinna byc zalożona tak ciasno żeby tylko palce pomiędzy szyję a obrożę dalo się wsunąć.pies ma chodzic w obroży 24 h/dobę,należy obrożą przecierac psa pod włos całego .wszedzie raz w miesiacu i po kazdej kapieli w detergencie jeżeli pies wyschnie.stosując sie do takich "zaleceń"mozna stwierdzic że obroża jest stosowana właściwie. [B]gops[/B] w której cz.ciała znalazłaś tego kleszczora?
  17. można posłuzyc sie paskami do moczu(ketodiastix sa na receptę),albo nakłuwać ucho(zyłki widać) albo z opuszka łapy(igła 0,7 lub 09)
  18. temat odnośnie szczepienia p/wściekliznie był juz niejednokrotnie poruszany-przypomne tylko ze wszystkie psy w pl można szczep[ic p/wściekliznie gdy ukończa 12 sty tydz.życia.fakt-szczeniętom bardziej"zagraża"nosówka czy parwo i szczepienie p/tym chorobom powinno byc jako pierwsze,ale czasem z pewnych względów kolejniosc szczepień mozna odwrócić.
  19. ktoś sie czasem nawet ogłasza że ma do sprzedania azodyl.badanie moczu było?
  20. może jakiś problem z jelitem grubym u psiaka....
  21. chodziw tym kagancu na spacery?czy zakładacie od czasu do czasu?
  22. oczywiście że tak,małe ilości np.plasterek od każdej "strawy"nie zaszkodzą
  23. "giemo"jest wszędzei,w każdej zywności nawet dla ludzi.jedząc codzienne posilki nawet nie jesteśmy swiadomi tego co jemy.cóz takie czasy.tyczy się to także psów czy kotów,składników jakie dodaje sie np.do suchej karmy
  24. japonka myślę że mógłby być z tych mniejszych ale raczej coś"z tych małych kundelków"
  25. może poproś kogos z rodziny o posprzatanie jego rzeczy,żebys nie widziała i schowanie ich np.do piwnicy
×
×
  • Create New...