-
Posts
10790 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
4
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by gryf80
-
Dziwne zachowanie u starszego 14 letniego, niewidomego psa.
gryf80 replied to vikunia2010's topic in Neurologia
jeśłi sa jakies mikro urazy/zatory które moga powodować takie zachowanie,rtg nic nie pokaże.myśle że leczenie prep.m.in takie jeakie napisała rozi byłyby wskazane.pogadaj z wetami -
ja mam owczarka srodkowoazjatyckiego-kopie doły bardzo głebokie i nagminnie.przywykłam do tego,on kopie ja zakopuje(przypuszczam że kopie "za gryzoniami").i tak juz 5 lat.pies jest wykastrowany(4 lata temu)- z powodu nadmiernej agresji."wysadził"30 tuj. osoby które w sasiedztwie posiadaja psy w typie onka tez narzekaja na kopanie w ziemi.niestety niektóre skonczyły na łańcuchu
-
no chyba że to uzgodnione a rodzice nie maja nic przeciwko
-
droga włascicielko,moga oczywiście mieszkać w kojcu,ale nie powinny w nim przebywać cały czas-jeśłi ten kojec bedzie stał na posesji rodziców to czy mogłyby w wiekszości dnia przebywac"na ogrodzie"?jeśli nie musza wychodzić na spacery,inaczej z tych psów siedzącyuch 24/h w kojcu moga wyrosnać "psie bestie"szczekajace i rzucajace sie na wszystko i wszyskich.
-
oczywiście nie chcę polemizować z twoim wetem,ale dierta nerkowa to nie dieta odchudzajaca i kilka przysmaczków dziennie nie powinno być przeszkodą w leczeniu psa.a spacery tyle ile chce.
-
Dziwne zachowanie u starszego 14 letniego, niewidomego psa.
gryf80 replied to vikunia2010's topic in Neurologia
moze to problem przedsionkowy?pokazywałas filmiki lek wet? rozi chodzi ci o pentoksyfilinę? -
obejżyj oba psy czy przypadkiem nie maja ran szarpanych.jeśli pies po podaniu p/zapalnych leków ma biegunke odstaw i powidaom o tym fakcie lek wet prowadzacego psa.zawsze do p/zapalnych mozesz wrócic.
-
sheszi a jak dziś,obecnie czuje sie pies.bardzo napina sie do oddawania stolca?
-
[B]amadynko[/B] kurcze nie dobrze,może trzeba byłoby badania zrobić(krew)?
-
[quote name='Melissa1987']Jest szczepionka przeciw babeszjozie tylko niewiele przychodni ją ma, u mnie w mieście jak dzwoniłam i pytałam to prawie nigdzie nie mieli a to duże miasto (Bydgoszcz) i jest dość droga, znalazłam w necie przypadkową przychodnię by podać przykładową cenę: http://www.wet-kaprow.pl/szczepienia-przeciw-babeszjozie.html owszem-ale ona"maskuje"objawy choroby,minimalizuje(podobno)powikłania po chorobie,nie likwiduje pasozyta ani nie zabezpiecza przed jego"kolonizacja"krwinek czerwonych niestety. szczepieni p/boreliozie(nie mylic z babeszioza)moim zdaniem wykonywać u tych psów gdzie przebywają lub moga przebywac w rejonach gdzie ta choroba wystepuje. nawiasem mówiąc-szkoda że nie ma szczepionki przeciw babesziozie.myslę że cieszały sie duzym wzięciem
-
regularne wyczesywanie,ewentualnie badania laboratoryjne
-
[quote name='Doda_']Moja sunia juz za TM :([/QUOTE] o kurcze,doda przykro.trzymaj się
-
sory gagunia ale czy na każdy problem przebiegajacy w układzie pokarmowym zalecałabyś rtg z kontrastem? sheszi ja dodatkowo zapytam czy pies ostatnimi czasy miał problem z kregosłupem,tylnymi kończynami?
-
[quote name='barbarasz49']Dwa palce,a to subtelna acz róznica! W instrukcji jest napisane wyraźnie, że obroża ma byc założona luźno i jest rysunek jak mierzyć odległość palcami od obroży do szyi. Wydaje mi się że czegoś nie doczytałaś i niepotrzebnie piszesz bzdury.[/QUOTE] wypraktykowane i była rozmowa z przedstawicielem firmy bayer.więc nie sa to informacje z palca wyssane.luzno noszona,taka "dyndajaca"obrożanie spełnia swojej funkcji.
-
szamanko jak długo azodyl?ty chyba trzeba byłoby kontrolnie raz na jakis czas mocznik sprawdzać
-
rany julek!obroża powinna byc zalożona tak ciasno żeby tylko palce pomiędzy szyję a obrożę dalo się wsunąć.pies ma chodzic w obroży 24 h/dobę,należy obrożą przecierac psa pod włos całego .wszedzie raz w miesiacu i po kazdej kapieli w detergencie jeżeli pies wyschnie.stosując sie do takich "zaleceń"mozna stwierdzic że obroża jest stosowana właściwie. [B]gops[/B] w której cz.ciała znalazłaś tego kleszczora?
-
można posłuzyc sie paskami do moczu(ketodiastix sa na receptę),albo nakłuwać ucho(zyłki widać) albo z opuszka łapy(igła 0,7 lub 09)
-
temat odnośnie szczepienia p/wściekliznie był juz niejednokrotnie poruszany-przypomne tylko ze wszystkie psy w pl można szczep[ic p/wściekliznie gdy ukończa 12 sty tydz.życia.fakt-szczeniętom bardziej"zagraża"nosówka czy parwo i szczepienie p/tym chorobom powinno byc jako pierwsze,ale czasem z pewnych względów kolejniosc szczepień mozna odwrócić.
-
ktoś sie czasem nawet ogłasza że ma do sprzedania azodyl.badanie moczu było?
-
może jakiś problem z jelitem grubym u psiaka....
-
chodziw tym kagancu na spacery?czy zakładacie od czasu do czasu?
-
oczywiście że tak,małe ilości np.plasterek od każdej "strawy"nie zaszkodzą
-
"giemo"jest wszędzei,w każdej zywności nawet dla ludzi.jedząc codzienne posilki nawet nie jesteśmy swiadomi tego co jemy.cóz takie czasy.tyczy się to także psów czy kotów,składników jakie dodaje sie np.do suchej karmy
-
japonka myślę że mógłby być z tych mniejszych ale raczej coś"z tych małych kundelków"
-
może poproś kogos z rodziny o posprzatanie jego rzeczy,żebys nie widziała i schowanie ich np.do piwnicy