Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. nie wiem co masz ale do oczu musi być 0,5%.ja bym nie ryzykowała z ta do skóry.kup do oczu
  2. tak antykoncepcja injekcyjna moze miec wpływ na pojawianie się guzów
  3. no faktycznie,moje nie pływają...
  4. u mnie było podobnie patmol.psy nosiły obroże które podczas zabawy odczepiały się i musiałam ich szukac w trawie.dlatego z nich zrezygnowałam i stosujemy krople na skórę.
  5. KDori czy twoja jamniczka była sterylizowana?częśc guzków w okolicy sutka rosnie zaraz po cieczce i tak co kolejna czasem sięgajac i jeszcze wiekszych rozmiarów co powoduje w koncu pękanie skóry owrzodzenia tych guzów i tp.im mnmiejsze zmiany tym lepiej wyciac-zwłaszcza jeśli zaobserwowałeś ich znaczny wzrost w krótkim czasie.guzy same z siebie nie bola i raczej tpo nie one powoduja "posmutnienie"suczki(zakładm że brak przerzutów)-może przyplatała się dodatkowo jakas choroba(psa pownien zbadac lekarz:temp,osłuchac serce jeśli tzreba pobrac krwe do badań) co do ceny zabiegu jeśli do niego dojdzie-jest rózny w zalezności w jakim rejonie polski mieszkasz(w moich okolicach wycięcie takiej małej zmiany z okolicznym wezłem chłonnym jeśli jest taka koniecznosć to ok 200 max 300 zł) warto przed zabiegiem zrobić podstawowe badania np.krwi osłuchac serce-wtedy ty ak i lek wet będzie mieli jasnosc co do sytuacji jak wydolne sa narzady suni i czy poradzi sobie z narkozą.
  6. takie pytania powinieneś zadac lek wet.ale oczywiście że w takim wieku można psa sterylizować.i pamietaj-psy same lodówki sobie nie otwierają.
  7. jesli możeszz to podjedż do takiego gabinetu gdzie moga pobrac krew i ja zbadać.osłuchac serce,może zrobic ekg.podpiąc psa pod kroplówke i "podkarmic ją"dozylnie
  8. miałam kiedys psa który w wieku 11 lat został poddany kastracji,z czasem rozwinęło sie u niego nietrzymanie moczu.był propalin,były też "babskie hormony".porozmawiaj z lek wet na temat tych leków hormonalnych...ja byłam zadowolona z efektu
  9. airedale terier?(tylko ta sierść),może coś z bullowatych?
  10. chyba badania krwi juz robic nie trzeba,tzreba tylko miec aktualną wściekliznę poczytaj także tyu: http://www.fundacja-ast.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=486
  11. reksio- zdania na temat obrozy sa podzielone.jak nie spróbujesz to się nie dowiesz...
  12. mój pies ma lużny stolec właśnie po takich gryzakach ze skór wołowych(szczególnie kościach ze skór)
  13. piszesz że skubie trawę,więc prawdopodobnie ma jakis problem z żołądkiem,moze niestrawność?stąd pewnie ten bardzo bmały apetyt.zamiast faszerowac psa lekami p/robacznymi w ślepo można zbadać psu kał,bo bvyc może że nie ma on robaków wcale
  14. jedno z nich to może vectra?
  15. gryf80

    Obroża Kiltix

    asiula na temat i kiltixa i foresto czy innych preparatów jest szerzej opisane w dziale weterynaria -pasożyty.poczytaj
  16. czarnykapturku piszesz o głodówce -a dodajesz ryż i suche...to jak jest?
  17. być może.chodzi mi o te smugi.
  18. lub snap test z idexx'u gdzie potzrbna jest niewielka ilośc kału.test jest dośc szybki w ykonaniu
  19. ja wpierw oczywiście założyłam rękawiczkę latexową na swoją dłoń,czopek zwilżyłam pod ciepłą wodą i "podałam"tak na pół długości palca wskazującego.
  20. kat może dorzuć coś na fipronilu do tej obroży
  21. nie wim u mnie wszystkie trkatowane są tak samo....
  22. jest cały watek o tym w dziale weterynaria:cool3:
  23. nie wiem jak u twojego psa,ale jeden z moich ma po tych kościach mega wysypkę.nie jest uczulony na wołowinę,ale takie reakcje chyba występuja po jakiś innych dziwnych substancjach ,które używa się do ich oróbki(tak przypuszczam)
  24. tak czy siak,założycielka wątku pieska już kupiła...
×
×
  • Create New...