Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. jacmin-otifree jest prep.do czyszczenia uszu zdrowych,chore ucho ,ucho zapalne nie zareaguje na otifree.maść na zapalenie wymion u krów jak pisał kyu jest może i dobra,ale przewaznie to grzyby powoduja"bajzel"w uchu lub sa to infekcje mieszane(masc do wymion jest [przewaznie na bakterie). co do samego ucha psiego-w przeciwieństwie do ludzi gdzie na zaplne ucho popdaje się piguły u zwierzaków bardzo dobrze działa terapia miejscowa-czyli maści,krople,zawiesiny.przy zastrzykach czy tez pigułach śmiało mozna podawać preparaty douszne.panolog jest dobry,ale dosc drogi(zajrzyj na pw).póki co nie czysc teraz uszu psu bo zapalne bardzo boli.odczekaj ok trygodnia i dopiero mozesz czyścic.leczenie ucha trwa długo.przy pomocy prep.do uszu kontynujesz do tygodnia jeszcze po ustapieniu objawów-to ważne.zaprzestanie terapi wczesniej spowoduje nawrót choroby i po jakims czasie oporność mikrobów na prep.douszne
  2. to super,że lepiej,jeśłi jest to "tylko" problem skórny to po kilku myciach problem powinnien byc rozwiazany
  3. odstaw arthroflex-to że większości służy nie znaczy że i twojemu bedzie.na razie nie podawaj nic zadnej suplementacji na stawy.dopiero w momencie "uspokojenia"jelita kup cos innego np. w tabletkach na kiszki przychodzi mi do głowy-jełśi to mały pies np.prokolin w pascie,jeśli duży to bioprotect w kaps.
  4. badanie moczu,konkrety-a nie tam takie-widział kolor i to wszytko.jak pisały przedmówczynie zrób badanie moczu,nie chce ten wet to poszukaj innego co zrobi.to badanie jest dosc ważne.wiele rzeczy z moczu mozna wyczytać
  5. nie dostała żadnego preparatu leczniczego do uszu?moim skromnym zdaniem powinna.także,jako uzupełnienie terapii
  6. kupcie jej probiotyk,ale może najlepiej dla psów/kotów nie dla ludzi(e.fecium które wyst w prep dla zwierzat jest im niezbedna a nie ma tego w popularnym ludzkim lakcidzie
  7. mozesz zrobić usg u dobrego weta który sie zna na takim badaniu,byc może ten lekarz który wykonywał zabieg mogł zostawic fragment jajnika lub cały ,a nawet (!)oba.takze badanie usg pewnie by sie przydało.pisalas że podaliscie zastrzyk antykoncepcyjny-kiedy to było jeśli więcej niz pół roku temu to zrób jej nastepny. jeśli okazałoby sie że jest 1 lub oba jajniki to masz do prawdopodobnie do wyboru albo nastepny zabieg albo kontynuacje zastrzykami antykoncepcyjnymi.pozdrawiam
  8. pauli jeśli pies ma kryształy struwitowe to to jako pierwsze należy wziąśc pod uwagę-weż rc urinary lub nawet inną diete lecznicza na te kryształy-kryształy zbite w większe konglomeraty=zabieg hirurgiczny,więc działaj.nie martw sie diety sa tak skomponowane zeby psu nie zaszkodzić
  9. michasiu w jakich jednostka są powyższe wartości które podałaś
  10. ale przynajmniej wiesz co psu jest.kup ten kwas.jest niezły,tzn daje niezłe efekty
  11. zanieś mocz do badania.ciemny mocz jest także objawem babesziozy(od kleszczowa choroba)
  12. być może faktycznie nie toleruje leku.można zmienic na inne np zawierające pimobendan-ale o tym decyduje lekarz jakie można dać.kropli na sercowych nie podawaj nie ma sensu,bez recepty nie ma w sumie nic "na serce",mam na myśli leki nie suplementy.co ty możesz psu podawać(ale traktuj to jako dodatek nie jako główny składnik terapi)np.l-karnitynę samą są preparaty wspomagajace typowo na serce np.cardioforce z vetfood-u,cardiovet czy też inne suplementy dostępne u weta.
  13. nie wiem jak z pestek winogron ale ja dawałam lniany,
  14. magdalenosława-mam nadzieję że już byłaś u weta
  15. sppoko,kapsułki można otwierać i dosypywać do jedzenia.ważne żeby od razu zjadła
  16. francja elegancja
  17. śmiało moge polecic seniora premium dla wszystkich psów-prócz szczeniat.nieduże kulki(choc uważam że pieski typu york,czy chichuahua moga miec problem z jej gryzieniem),zjada ja nawet mój wybredny (bardzo)cao
  18. sybel poniekąd ma rację-suchym jedzeniem najłatwiej podtuczyc psa-masz tu szczęście bo większośc psów ma problem przeciwny-z otyłościa.nie bedę cipisac jaka bo o tym pewnie decyduje porfel ;).z tego co piszesz gotowane u ciebie raczej w przedbiegach odpada bo pies nie lubi ryzu czy tez kaszy.z podrobami uważaj-sa ok.ale od czasu do czasu.ważne-jeśli twój pies je rózne róznosci to mus uzupelniac preparatem witaminowo-mineralnym(z niedoborów niektórych substancji także pies moze się "sypać"i mieć problem z przem.materii).to tyle ode mnie-oczywiście badania możesz zrobic jak radzili poprzednicy
  19. inek nie wiem skad pochodzisz w Lublinie tez jest bardzo dobry okulista
  20. inna po pierwsze zabieg był "lata świetlne"temu(4 m-ce to długo od zabiegu)więc to raczej nie przyczyna sterylizacji.piszesz tez że karmicie ja watrobą-bardzo duzy bład-zakładam że je ją codziennie.podroby czyli watróbki serca itd zawieraja baaardzo duzo fosforu(fosfor wypiera wapń z kości m.in.).po drugei-ile pies ma lat?byc może że u twojego psiaka rozpoczyna sie tzw."koński ogon"wiele razy było to poruszane tu na dogo-jak pisały dziewczyny badania by sie przydały.na robaki bym tego nie zwalała,choc nie należy tego wykluczać. p.s.poczytaj o hyperfosfatemii-jakie są objawy.pozdrawiam
  21. no i jak po zabiegu,powinien sie juz dawno zakończyć....
  22. poczekaj-zobaczysz.nie ma się co napędzać
  23. moniko jeśli nie robiłas badania kału na obecnośc pasozytów to zrób.przynajmniej wykluczysz jedno.moim zdaniem badanie samych enzymow z krwi i stawianie na tej podst.diagnozy to troszke malo.czy pies przy tych wszystkich kuracjach dostawał jakis probiotyk("pozytywne bakterie")?psy maja problem z ilością pozytywnej flory która dodatkowo jest nazwijmy to "wybijana"przez leki/antybiotyki.
  24. zaszyć powieki można jeśli np.pies drapie oko lub potzrebujemy ochrony ubytku głębokiego,aby leki lepiej "przylegał" i nie spływały.leki wydają się ok.nie wiem w jakim stopniu jest zaawansowana zmiana na rogówce przypuszczam że bardzo.mam nmadzieje że pies nie trze łapa oka.reszta leków wydaje sie byc ok.jeśłi pies nie dostawał na początku atropiny do oka moga pojawic sie zrosty z tęczówką.zajrzyj na pw.masz cos tam ode mnie. i nie panikuj.bedzie dobrze.
  25. z "naszego"eurowetu na łojotok suchy również jest doskonały.choc uważam,że skóre powinien obejzeć lekarz,zwłaszcza jeśli pies się drapie....
×
×
  • Create New...