Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. masz rację gotowanie jest czasochłonne i w pewnych sytuacjach może byc problem no i cięzko dawkę ustalić.z chrupkami zawsze łatwiej,szczególnie gdy ma sie zwierzaką które jest po sterylizacji i dobrz by było żeby nie przytyło
  2. moje jedza gotowane(2 wykastrowane,jeden nie) i chrupy.chrupki z rana bo nie ma czasu i jest to raczej symboliczna porcja bo podstawa jest wieczorne gotowane jedzenie
  3. raczej niezbędny ci jest odpowiedni na to schorzenie szampon leczniczy.
  4. myślę że ta dodatkowa garść suchej karmy dawana codziennie przez 365 dni w roku mogła spowodować zwyzke wagi...chociaz jeśli je tylko to co napisałaś tu raczej szczęścia w zdrowiu psiaka na dłuzszą mete niestety nie widzę
  5. reakcja na ryz zdarza się rzadko....ale może twój psiak jest wyjatkowy
  6. faktycznie to prawda co twój wet powiedział odnosnie kamieni.co do psów po sterylkowych-fakt spada tempo przemiany materii więc z iloscia karmy a także jakoscia trzeba uważać.dużo ruchu jak najbardziej wskazane,bo nawet karmiąc lightem przy niskim nakładzie ruchu pies jak najbardziej może ulec utyciu
  7. dość trudna....raczej ciężko porównywać re zawody,przedmioty na początku studiów są podobne,ale tylko na początku i nie wszystkie...
  8. przedmówczynie sporo napisały-cóz mogę dodac od siebie-z podrobami czyli watróbki,żołądki serca itd baaardzo ostroznie najlepiej wcale-za dużo fosforu(w nadmiarze wypiera wapń z krwi,czyli w końcowym stadium krzywica)taki mixik może być o ile nie podajesz tego wszystkiego na raz(mam na myśli suche +gotowane)odstępy czasowe jak najbardziej wskazane.no i ważne!przy takiej róznorodności w pokarmie obowiązkowo preparat witaminowo-minera;lny jakiś dobrze przyswajalny np.can-vit niebieski(granatowy)tani i bardzo dobry proszek z glukozaminą.
  9. gryf80

    Kilka pytań.

    zgadza się.po zastrzyku antykoncepcyjnym takie sytuacje moga się zdarzyć.
  10. ceris-każdy moment na odchudzanie jest dobry
  11. może byc zwichnieta soczewka,ciężko stawia sie diagnoze przez neta....jeśłi masz w okolicy weta który zna sie choc troszke na okulistyce to powinnas do niego zajrzec z psiakiem
  12. pokaz to zdjęcie lekarzowi o dobrym doświadczeniu ortopedycznym,ewentualnie temu kto interpretuje rtg.moim skromnym zdaniem-zarówno prawy jak i lewy staw biodrowy-są bardzo chore(lewey chyba bardziej)no chyba,że pies byl żle ułozony do zdjęcia
  13. jeśli pies jest mimo swojego wieku dos "żywiołowy"moze naciagnac lub naderwać któreś z wiezadeł.zdj.zrób.zobaczymy co wyjdzie. ogladałaś dokładnie opuszki i przestrzenie między palcami?pazury sa krótkie?
  14. cóz jeśłi chcesz odchudzić psa jest szereg suchych diet typu obesity-do odchudzania zwierząt.karmy te podaje się w ściśle odmierzonych porcjach,sa karmami skoncentrowanymi jeśłi chodzi o zawartosc witamin.problem zawsze jest wtedy kiedy zwierzaki jedzą gotowane jedzenie.
  15. evel-one(kleszcze)musza"nazrec" się przed zima-stad takie-nazwijmy to "masowe inwazje"
  16. ja dodam tylko tyle,że jeśli jeżdzisz z psem do państw wolnych od wscieklizny(m.in.szwecja czy anglia)to terminu szczepień należy przestrzegać,a nawet zaszczepic wczesniej niz upływa "termin wazności"-inaczej badanie przeciwciał p/wściekliznie bedzie niewazne.
  17. tala nie martw się psy"czują"że coś jest nie tak z drugim psiakiem.nawet,gdyby tamta zaczepiała to ta po zabiegu nie bedzie miała ochoty i da tej drugiej na pewno"znać".nie martw się.będzie dobrze
  18. ja dawałam z dolfosu-bdb.polecam
  19. to ok.jeśli jest zapalny zanik mięśni to może trzeba byłoby sterydoterapię poprowadzić dłużej?weci zalecili jakąs terapię dla psiaka?
  20. nanhoo-nic o mnie nie wiesz,ani o ilości zwierzat poddanych w/w zabiegowi.oczywiście nie mialam na mysli wlewania do pyska wody na siłę tudzież jedzenia.po prostu-stawiasz miskskę-bedzie chciała to podejdzie-porządne lecznice wet,nie wydaja zwierzat spiących po zabiegu! w celu uniknięcia w/w objawów o ktorych piszesz. tala nie jest to straszny zabieg dla psa-gorzej z psyche twoim,ale dasz radę.dobrze czynisz poddając zwierzę sterylizacji. co do spacerów po-pierwsza doba to wynoszenie na rekach(schody)potem stawiam na ziemi żeby pochodziła,wieksze zwierzęta wyprowadzane powolutku po schodach na dwór.na 3 dobe bedzie na tyle dobrze ze pies sam bedzie wychodził.oczywiście w zaleznosci od tego na którym pietrze mieszkasz-idealna byłaby winda.
  21. nanhoo-coz ty piszesz!!pies musi miec dostep po zabiegu do wody do woli,jeśli chodzi o jedzenie to wszem.lepiej sie z tym wstrzymac do rana-coś lekkostrawnego w niewielkiej ilości np.gotowany kurak z ryżem.ale WODA MUSI BYĆ DOSTEPNA 24 H/DOBE bez względu czy to pies chory,po zabiegu czy normalnie funkcjonujacy. tala-co jeszcze mogę dodać-tak do 5 dni po zabiegu lepiej żeby pies nie wskakiwał zeskkiwal i takie tam-przez pierwsze 3 dni na pewno sam nie będzie chciał ale potem ,owszem.może zechcieć-generalnie chodzi mi o wysokie przedmioty(wyrko nim nie jest ;) ).antybiotykoterapia przez 5 dni jak najbardziej wskazana.patrzenie czy stolec po zabiegu jest obecny(musi się załatwic do 2 doby po zabiegu).chyba tyle,
  22. lepiej pollegać na opinii ludzi/znajomych,którzy maja dobre zdanie o danym lekarzu....
  23. dario tu nie chodzi o testy na jakąś tam alergię,ale o morfologie,biiochemię-w szczególności wapń i fosfor.to sa bardzo ważne sprawy dla psa który jeszcze rośnie.z tego co piszesz widzę że nie było i nie ma żadnej suplementacji wit-min.czy ktos brał pod uwage zwichniecie stawu żuchwowego?
  24. ruda-dałas z siebie dla psa wszystko to najlepsze.....
  25. skończyć MEDYCYNE WETERYNARYJNĄ to jest sztuka.nie jest tak prosto jakby ci się wydawalo.współczuje kontaktu z takimi "niekompetentnymi"wetami
×
×
  • Create New...