-
Posts
10790 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
4
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by gryf80
-
masz rację gotowanie jest czasochłonne i w pewnych sytuacjach może byc problem no i cięzko dawkę ustalić.z chrupkami zawsze łatwiej,szczególnie gdy ma sie zwierzaką które jest po sterylizacji i dobrz by było żeby nie przytyło
-
moje jedza gotowane(2 wykastrowane,jeden nie) i chrupy.chrupki z rana bo nie ma czasu i jest to raczej symboliczna porcja bo podstawa jest wieczorne gotowane jedzenie
-
raczej niezbędny ci jest odpowiedni na to schorzenie szampon leczniczy.
-
myślę że ta dodatkowa garść suchej karmy dawana codziennie przez 365 dni w roku mogła spowodować zwyzke wagi...chociaz jeśli je tylko to co napisałaś tu raczej szczęścia w zdrowiu psiaka na dłuzszą mete niestety nie widzę
-
reakcja na ryz zdarza się rzadko....ale może twój psiak jest wyjatkowy
-
faktycznie to prawda co twój wet powiedział odnosnie kamieni.co do psów po sterylkowych-fakt spada tempo przemiany materii więc z iloscia karmy a także jakoscia trzeba uważać.dużo ruchu jak najbardziej wskazane,bo nawet karmiąc lightem przy niskim nakładzie ruchu pies jak najbardziej może ulec utyciu
-
dość trudna....raczej ciężko porównywać re zawody,przedmioty na początku studiów są podobne,ale tylko na początku i nie wszystkie...
-
przedmówczynie sporo napisały-cóz mogę dodac od siebie-z podrobami czyli watróbki,żołądki serca itd baaardzo ostroznie najlepiej wcale-za dużo fosforu(w nadmiarze wypiera wapń z krwi,czyli w końcowym stadium krzywica)taki mixik może być o ile nie podajesz tego wszystkiego na raz(mam na myśli suche +gotowane)odstępy czasowe jak najbardziej wskazane.no i ważne!przy takiej róznorodności w pokarmie obowiązkowo preparat witaminowo-minera;lny jakiś dobrze przyswajalny np.can-vit niebieski(granatowy)tani i bardzo dobry proszek z glukozaminą.
-
zgadza się.po zastrzyku antykoncepcyjnym takie sytuacje moga się zdarzyć.
-
ceris-każdy moment na odchudzanie jest dobry
-
może byc zwichnieta soczewka,ciężko stawia sie diagnoze przez neta....jeśłi masz w okolicy weta który zna sie choc troszke na okulistyce to powinnas do niego zajrzec z psiakiem
-
pokaz to zdjęcie lekarzowi o dobrym doświadczeniu ortopedycznym,ewentualnie temu kto interpretuje rtg.moim skromnym zdaniem-zarówno prawy jak i lewy staw biodrowy-są bardzo chore(lewey chyba bardziej)no chyba,że pies byl żle ułozony do zdjęcia
-
jeśli pies jest mimo swojego wieku dos "żywiołowy"moze naciagnac lub naderwać któreś z wiezadeł.zdj.zrób.zobaczymy co wyjdzie. ogladałaś dokładnie opuszki i przestrzenie między palcami?pazury sa krótkie?
-
cóz jeśłi chcesz odchudzić psa jest szereg suchych diet typu obesity-do odchudzania zwierząt.karmy te podaje się w ściśle odmierzonych porcjach,sa karmami skoncentrowanymi jeśłi chodzi o zawartosc witamin.problem zawsze jest wtedy kiedy zwierzaki jedzą gotowane jedzenie.
-
evel-one(kleszcze)musza"nazrec" się przed zima-stad takie-nazwijmy to "masowe inwazje"
-
ja dodam tylko tyle,że jeśli jeżdzisz z psem do państw wolnych od wscieklizny(m.in.szwecja czy anglia)to terminu szczepień należy przestrzegać,a nawet zaszczepic wczesniej niz upływa "termin wazności"-inaczej badanie przeciwciał p/wściekliznie bedzie niewazne.
-
tala nie martw się psy"czują"że coś jest nie tak z drugim psiakiem.nawet,gdyby tamta zaczepiała to ta po zabiegu nie bedzie miała ochoty i da tej drugiej na pewno"znać".nie martw się.będzie dobrze
-
ja dawałam z dolfosu-bdb.polecam
-
to ok.jeśli jest zapalny zanik mięśni to może trzeba byłoby sterydoterapię poprowadzić dłużej?weci zalecili jakąs terapię dla psiaka?
-
nanhoo-nic o mnie nie wiesz,ani o ilości zwierzat poddanych w/w zabiegowi.oczywiście nie mialam na mysli wlewania do pyska wody na siłę tudzież jedzenia.po prostu-stawiasz miskskę-bedzie chciała to podejdzie-porządne lecznice wet,nie wydaja zwierzat spiących po zabiegu! w celu uniknięcia w/w objawów o ktorych piszesz. tala nie jest to straszny zabieg dla psa-gorzej z psyche twoim,ale dasz radę.dobrze czynisz poddając zwierzę sterylizacji. co do spacerów po-pierwsza doba to wynoszenie na rekach(schody)potem stawiam na ziemi żeby pochodziła,wieksze zwierzęta wyprowadzane powolutku po schodach na dwór.na 3 dobe bedzie na tyle dobrze ze pies sam bedzie wychodził.oczywiście w zaleznosci od tego na którym pietrze mieszkasz-idealna byłaby winda.
-
nanhoo-coz ty piszesz!!pies musi miec dostep po zabiegu do wody do woli,jeśli chodzi o jedzenie to wszem.lepiej sie z tym wstrzymac do rana-coś lekkostrawnego w niewielkiej ilości np.gotowany kurak z ryżem.ale WODA MUSI BYĆ DOSTEPNA 24 H/DOBE bez względu czy to pies chory,po zabiegu czy normalnie funkcjonujacy. tala-co jeszcze mogę dodać-tak do 5 dni po zabiegu lepiej żeby pies nie wskakiwał zeskkiwal i takie tam-przez pierwsze 3 dni na pewno sam nie będzie chciał ale potem ,owszem.może zechcieć-generalnie chodzi mi o wysokie przedmioty(wyrko nim nie jest ;) ).antybiotykoterapia przez 5 dni jak najbardziej wskazana.patrzenie czy stolec po zabiegu jest obecny(musi się załatwic do 2 doby po zabiegu).chyba tyle,
-
lepiej pollegać na opinii ludzi/znajomych,którzy maja dobre zdanie o danym lekarzu....
-
dario tu nie chodzi o testy na jakąś tam alergię,ale o morfologie,biiochemię-w szczególności wapń i fosfor.to sa bardzo ważne sprawy dla psa który jeszcze rośnie.z tego co piszesz widzę że nie było i nie ma żadnej suplementacji wit-min.czy ktos brał pod uwage zwichniecie stawu żuchwowego?
-
ruda-dałas z siebie dla psa wszystko to najlepsze.....
-
skończyć MEDYCYNE WETERYNARYJNĄ to jest sztuka.nie jest tak prosto jakby ci się wydawalo.współczuje kontaktu z takimi "niekompetentnymi"wetami