Jump to content
Dogomania

rudy125

Members
 • Posts

  10
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

rudy125's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Miał robione RTG, ale weterynarz stwierdził, że wszystko jest w porządku. Będę jeszcze musiał znaleźć jakiegoś weta-specjalistę od chorób układu oddechowego, żeby ogarnął całość tematu. Czy taki lekarz od układu oddechowego ma jakąś swoją specjalistyczną nazwę? Czy trzeba robić badanie kału, żeby stwierdzić czy są robaki czy wystarczy podać, np. Dehinel i on już wyniszczy robaki? Inaczej mówiąc, czy on działa tylko zapobiegawczo czy również leczniczo?
 2. Tak jak napisałem, pies ma problemy z sercem, ale o ile dobrze rozumiem nie jest ono przyczyną kaszlu. Kardiolog napisał: oddech piersiowo brzuszny z cechami duszności wdechowo-wydechowej. Zmieniona palpacyjnie krtań, sztywna. Stridor, bez szmerów patologicznych w zakresie dolnych dróg oddechowych. Jeśli chodzi o serce bez cech nieregularności w pracy, nie stwierdził wewnątrz sercowych szmerów patologicznych. Jama brzuszna w palpitacji: zgazowanie przewody pokarmowego. A jeśli chodzi o pasożyty do właśnie dociekam czy one nie są przyczyną. Staram się wykluczyć tą przyczynę. Dziękuję za informację o Advocate. Ja stosuję Advantix spot-on, ale nie daje on zabezpieczenia przed robakami, które wymieniłem. Poza tym skoro ostatnią pieczątkę w książeczce przy odrobaczaniu mam z połowy 2015 to wygląda na to, że pies nie jest zabezpieczony. Czy trafnie to interpretuję? Widzę, że w 2015 brał Dehinel. Ale nie znalazłem jak długo on działa. W sumie trochę moja wina, że się wcześniej tym nie zainteresowałem, ale myślałem, że jak idę do weta z książeczką i proszę o okresowe szczepienia to sprawdzi co trzeba i zrobi wszystko co potrzebne. Jeśli chodzi o tracheoskopię, to pewnie wkrótce zrobię. Pies jest po czyszczeniu zębów pod narkozą, a weterynarze w klinice, do której chodzę nie byli na tyle rozgarnięci, żeby mi wcześniej zasugerować zrobienie tego badania. Dowiedziałem się o nim dwa dni temu. To mnie zdenerwowało, bo od weterynarzy (w sumie to chyba pięciu już widziało psa) oczekuję, że mi powiedzą co robić i będą wiedzieli jakie dane sprawdzić. Żaden z nich nie zainteresował się tym, że przyczyną kaszlu mogą być robaki i kiedy było szczepienie. Dlatego dopytuję się tu na forum.
 3. Czy można karmić psa żółtą papryką? Mój ją bardzo lubi, obraną ze skórki, ale nie chcę mu zaszkodzić, więc wolę się upewnić.
 4. 1. Mam w książeczce zdrowia psa pozycję kaszel psi. Czy jest to to samo co kaszel kenelowy? 2. Czy Vanguard Plus 5 jest szczepionką na kaszel psi? 3. Czy Vanguard Plus 5 jest jednocześnie szczepionką na odrobaczanie? Widzę w książeczce psa, że szczepionka na odrobaczanie była ostatnio robiona w 2015. W 2017 miał Vanguard Plus 5 i Rabisin Merial? 4. Czy powyższe szczepionki zabezpieczają przed robakami larwy glisty psiej (Toxocara canis) i nicienia płucnego (Angiostrongylus vasorum)? Jeśli nie to jaką szczepionkę zastosować? Mój pies ma od ponad roku kaszel, najczęściej kiedy wstaje lub jest podekscytowany. Kardiolog wykluczył, że serce jest przyczyną kaszlu. Przepisał Theovent, Lotensin, ale nie mówił nic o robalach. Prześwietlenie układu oddechowego też nic nie wykazało. Jeszcze nie robiłem tracheoskopii.
 5. Mojemu psu zrobiła się brodawka pod okiem. Czy można ją czymś smarować żeby usunąć? Na ciele ma też dużo innych brodawek, jak sądzę po zastrzyku.
 6. Jakby ktoś szukał takiej informacji, to tabletki Synergal Tabl. 250 nic nie dały (razem z wizytą strata 120 zł), a pomogło UroFuraginum (bez recepty, koszt około 12 zł). Jeszcze ktoś mi podpowiedział, żeby podawać żurawinę. Sypałem sproszkowaną z kapsułek do jedzenia, bo pies nie lubi połykać takich dużych prochów. Chociaż żurawina przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania dróg moczowych, to chyba nie był to dobry pomysł, bo działa również moczopędnie i trzeba było z psem wychodzić na spacery co 4-5 godzin, a właśnie tego chciałem uniknąć. Ale może też trochę pomogła. Jeśli ktoś ma ogród, to może to nie problem i można rozważyć podawanie po kuracji UroFuraginum. Mam nadzieje, że ta informacja pomoże innym pieskom.
 7. Mój pies ma problem z trzymaniem moczu. Lekarz stwierdził, że to zapalenie pęcherza i przepisał Synergal Tabl. 250 mg ale to mu nie pomaga. Pies ma powiększone serce. Od ponad roku bierze Enarenal 5 mg + Theovent 100 mg. Wyczytałem, że Furosemid może być moczopędny a Theovent jeszcze to nasilać. Czy nie powinno się zrobić najpierw badania moczu albo zmienić leków na serce? Wychodzę z psem co 3 - 4 godziny bo popuszcza i staje się to uciążliwe, szczególnie w nocy. Ale przede wszystkim chcę żeby pies w miarę normalnie funkcjonował, bo dla niego to pewnie też dyskomfort. Dodam, że pije też więcej wody od czasu kiedy pojawiło się nietrzymanie moczu.
 8. Mój pies kaszle. Szczególnie gdy się nagle zerwie lub szczeka. Początkowo myślałem, że to choroba serca. Kardiolog powiedział, że ma jakąś wrodzoną wadę serca, ale ten kaszel nie jest tym spowodowany, natomiast może być spowodowany zanieczyszczoną jamą ustną, co się przenosi na płuca. Myślicie, że taka diagnoza może być prawdziwa? Trochę to dziwne mi się wydaje, bo daję mu proszki na serce i kiedyt mu się zwiększał kaszel to podanie większej dawki leków na serce pomogło. Poza tym kardiolog powiedział, że leki na serce mogą wmacniać, choć nie są wymagane. Ale trochę obawiam się je odstawić. Czy powinienem się udać do stomatologa, ewentualnie do innego specjalisty? Jeśli tak to jakiego? Czy oczyszczanie jamy ustnej wymaga narkozy? Pies je kostki na zęby, ale to nic nie daje. Poza tym ma zwyczaj lizać obsikaną trawę, więc to też może być przyczyną zakażeń, w końcu na trawie mogą być różne robale. Zastanawiam się czy taki zabieg coś da i czy nie będzie trzeba go powtarzać. Bo jeśli on liże trawę, to utrzymanie higieny po zabiegu będzie nie możliwe. A nie ma możliwości zapobiec temu, bo jest uparty i trzeba go brutalnie odciągać.
 9. Czy Prilenal 5 mg - dwa razy dziennie - jest dobry jako pierwszy lek? Czym można go zastąpić? Mój pies wymiotuje, co jak sądzę jest związane z przyjmowaniem leku i pewnie (być może) jednym z objawów choroby. Na tydzień odstawiłem lek, ale znowu zaczyna kasłać. Czy i czym można wspomagać leczenie, wydolność serca, jakimi środkami, które nie są prochami, tzn odpowiednią dietą, suplementami itd? Czy można mu dawać krople na serce? Czy to ma sens? Albo jakieś proszki bez recepty. Wiem, że na którymś etapie wejdzie pewnie Vetmedin (to już niestety mój drugi pies z tą chorobą), ale wolałbym nie przesadzać z prochami, bo pieski niestety często po nich wymiotują , tzn. takie są skutki uboczne. Mój poprzedni pies najpierw brał Vetmedin, a potem Furosemid, propranonol, digoxin.
×
×
 • Create New...