Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. powtarzam jak mantre-badałas qpkę?jeśli liże okolice odbytu to moze zatoki przyodbytowe sie przepełniły dodatkowo?
  2. [quote name='evel']Dobra, zapytanko brzmi: czy jest jakaś rasa, która jest w rozmiarze M/L (optymalnie 15 - 20 kg - już nie maluch, ale jeszcze nie całkiem duży pies), jest [B]bardzo[/B] nastawiona na kontakt i pracę z człowiekiem, nie schizuje i nie przeżywa każdego nowego elementu w otoczeniu ani dziwnych rzeczy (wiem, socjal, ale sporo zależy od samej psychiki rasy, bo strachobździela nie szukamy teraz :evil_lol:), jest lekkiej budowy, skoczna, zwinna, poręczna i takie tam, która [U]nie jest[/U] borderem? :evil_lol: Aaaa, i NIE JEST kudłata, nie ma brody ani różnych innych dziwnych rzeczy? Raczej otwarta na ludzi i inne zwierzęta, chociaż nie musi kochać całego świata, wystarczy zdrowa tolerancja, która zostanie odpowiednio wzmocniona? ;) I nie drze ryja jak opętana przez szatana? :evil_lol: P.S. Czemu rozmnaża się bordery, o których wiadomo, że mają reakcje na strzał, histeryzują na burze itd.? Bo w niektórych rasach się na to bardzo zwraca uwagę a tutaj się "troszeczkę" zdziwiłam.[/QUOTE] [B]evel[/B] obycie z psami masz.to mogłabym ci albo proponawnego już staffika albo suke pit bulla,czy tez amstaffa.zakładam że psa szukasz dla siebie co do dalmatów-mieszkajac swego czasu w mieście i spotykajac sie z innymi"psiarzami"na spacerach pamiętam dlamatynke zawsze biegajaca w kagańcu-na pytanie czemu nosi pan własciciel odpowiedziała -dominujaca wobec suk.więc chyba coś w tym jest
  3. wszystko przez długa zime,jeśli w tym roku bedzie podobnie to będzie"powtórka z rozgrywki"
  4. maron czyli psu nadgarstek niejako wygina się/leci bardziej ku tyłowi tak?jeśli nie to podawanie tranu jest ryzykowne,nie znamy także poziomu wapnia.a może suplementowałaś ostanio lub cały czas(za wyjatkiem chondroprotektyków)jakims prep.mineralno wit.?
  5. zastrzyk na odpornośc możesz zrobić-ale ważne żeby nie pomylic immunostymulatora z immunosupresorem(ewentualnie podaj nazwe zastrzyku).antybiotyk nie jest prep.na odpornosć ;).alergia moze wystąpić zawsze,ale nia wcale być nie musi w w/w[przypadku
  6. wykładnia jest oczywiście regularne ważenie psa nie na"oko".co ze zdjęcia wynika wg mojej oceny-szczupły ale nie chudy.robione miała np.badanie stolca?czy krew?
  7. no własnie.moje mają pess na opakowaniu było napisane-wodoodporne.tyle że mnie to i tak nie urządza bo nie pływaja.
  8. no to moze rodzice beda z niem wychodzić częściej na spacery,oczywiście o ile moga.w sumie bezruch tez nie byłby wskazany....
  9. no raczej internet nie pomoże,poniekad xx52 ma rację mozna zrobic posiew z wydzieliny po pewnym czasie po odstawieniu antybiotyku i zobaczyć czy cokolwiek wyrośnie.
  10. myślę że może byc niezły-permetryna działa(chyba gdzies pisałam juz)działa bójczo i odstraszajaco,imidocloprid podobnie
  11. co ja bym zrobiła-zrezygnowała z treningów przyrowerowych to raz,normalne spacery bez wyskakiwania do patyków,piłek i nagłych podskoków.utrzymac prep.wspomagajace na stawy,dorażnie p/bólowe gdy wstac nie moze(ale te leki u weta mysle że sporzedałby ci bez problemu,wage psa znasz)albo ma problemy z chodzeniem.łapy broń boze nie usztywniać. kleszcz nie ma związku(chyba że to borelioza,ale możse nie)
  12. przypuszczam że wyniki wyszłyby dobrze.jeśli jesteś wstanie zapłacić za rchinoskopię to moze bykoby wart-byc moze nie jest to wcale zwykły katar a np.jakiś polip w nosie lub inny twor.co możesz podawać na pewno-beta glukan (np.bioimmunex)na odpornośc. albo jeśłi nie jest to dla ciebie upporczywe-dać sobie spokój .
  13. arion sensitiv ale ten kupiony w lecznicy a nie w starej wersji premium(jest nowa linia)
  14. też mi sie tak wydaje
  15. myślę że [B]leepa[/B] ma racje,jeśli sa juz kołtuny to lepiej dla zwierza ogolic choćby na zero niz szrpać i podrasżniac skórę.z mojego doswiadczenia wynika,że nie wszystkie kołtuny(nie jakies mikro kołtuniki)da się rozczesac bez zadania -niestety -bólu psu
  16. jeśli pies dużo pije lub dostaje kroplówki może waryo spróbowac zawsze można po np.tyg.zrobic kontrolne badanie krwi)biochem na kreatynine)
  17. zmierz temp.rectalnie.jeśli apetyt dopisuje to powinno byc ok
  18. czekamy na wyniki
  19. dragosław odpisałam.mam nadzieję że pomogłam.bna pocieszebnie moge dodać że mój pit ma takie odczyny po inj. z rabisinu
  20. generalnie preparaty zawierajace glukozamine i chondroityne powinno sie stosowac 2-3 m-ce.podajac za duża dawke nie zaszkodzisz.ja sama mojej wówczas "szczeniakowej"suce podawała dawke podwojną-na jedno klapiace ucho,zeby stało-ale mozna podawac 1-2 kulek/tabletek.a ile wazy twoja psinka,bo jeśli mniej niz 2 kg to jedna taka kulka powinna spokojnie wystarczyc
  21. przedstawiciele handlowi prep.zawierających permetryne zachwalaja je twierdzac ze permetryna skutecznie takze odstrasza.do końca to ja nie wiem .szczerze powiedziawszy jak z tym jest. jest jeszcze w miare nowy na rynku preparat activyl ticplus z permetryna i indoksakarbem.podobno i zabija i odstrasza insekty,ale ta cena....
  22. gryf80

    Kości...

    gdzies czytałam-chyba nawet w tym dziale-że daja skrzydła-ja osobiście sie obawiam własnie tych drzazg i wole skrzydelka kurczaków(oczywiscie pisze o surowiznie)
  23. wasylek możesz oczywiscie jesli to coś da-"postraszyc"cukrzyca u psa i codziennym wykonywaniu inj z insuliny,a takze ty ze grubasy maja dosc wczesnie chore stawy oraz kregosłup i tzreba bedzie psa nosić,o chorym sercu i bardzo drogich lekach nasercowych nie wspomne bo poprzednicy wspominali
  24. albo ex spot'a,w sumie tanio wychodzi.
×
×
  • Create New...