Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. bardzo sympatyczne3 to fakt,ale właściciele skarża się na ilosć mega futra zostawianego doslownie na wszystkim mimom czestego czesania mmarti pisała coś o psiaku "do sportu"a chyba corgi to tak średnio ze wzgl na krótkie nogi.
  2. czemu tego pytania nie zadasz lek wet ?
  3. [B]mmarti[/B] wybierz coś długonoznego do -myślę-15 kg,bo 5 te pietro to dosc wysoko i chyba ciężko by wam było tachac 30 kg psa tak wysoko gdyby zaszła koniecznosc.piszesz żeby był "do sportu"więc myslę że ozdóbki co niektóre(pisałaś o maltańczyku)odpadają-maltan przy rowerze? szura proponował(a)średniego pinczera-moze warto się zastanowić?
  4. rika dobrze napisała-łysienie ogona wcale nie musi byc spowodowane złą pielegnacja,bo jest kilka chorób przebiegajacych właśnie z utrata włosa na ogobnie...
  5. myśłe że autorka nie ma za duzo do powiedzenia w domu,mieszka z rodzicami,pewnie oni łożą na psa,i oni decyduja skąd i za ile.....tak myślę
  6. tak jak pisała poprzedniczka-wpierw zanieś mocz do badania.tanie,proste,szybki i dużo mozna się dowiedzieć
  7. jeśli sa zielonkawe to prawdopodobnie problem zapalny czyli antybiot jak najbardziej był/jest wskazany i myslę że na długo jeszcze powinien byc podawany po ustapieniu "smarka".mozesz mu płyn fizjologiczny(sól fizjologiczna czy jak kto woli)strzykawka po 1-2 krople do kazdego otworu nosowego wpuszczac-pies szybciej glutków sie pozbędzie.jeśłi ten problem mimo stosowania antybiota bedzie się długo utrzymywała to chyba trzeba będzie zrobić rhinoskopie,czy przypadkiem nie tkwi np. ciało obce(żbło trawy np.)
  8. ataki mogą byc wywołane do słownie wszystkim,czy mozna od razu trafic z dawką?owszem mozna
  9. lek wet ktory prowadzi twojego psiaka powinien dopomóc,w końcu po to jest ;)
  10. z tego co wiem spokojnie moga mieszkac w mieście,ale może napisz priv'a do riven ona ma erdela to coś więcej ci by podpowiedziala,albo poczytaj na terierkowo. fora. pl(bez spacji)
  11. trudne doradztwo bo tego nie widać.ale z tego co opisujesz pies ma stan zap.uszu i skóry,byc może spowodowany alergia na karmę,byc może to atopia-buldogii są predysponowane,na pewno powinieneś pójśc do lek wet aby pomógł dorażnie i zastanów się na d zmiana karmy
  12. a podawaliście mimo wszstko nlpzt;y?jeśli tak to z jakim skutkiem
  13. myślę że każdy ma opracowanyu swój schemat radzenia z choroba lokomocyjna/stresem u psa.u mnmie prócz feromonów pomogły także czopki torecanu,dodatkowo podróże kończyły się spacerem dosc długim przewaznie po lesie.stąd pozytywne skojarzenia psa z podróżą autem czy wogóle samochodem np.,pies sąsiadów wogóle boi sie wejść do auta....
  14. zabrwienie worka mosznowego moze takowe byc,jeśli pojawiło sie to nagle lub sa na tym jakies wykwity konieczna wizyta w gabinecie
  15. sppokojnie,jeśli pies odmawia przyjmowania pokarmów przez 24 h to nic mu się nie stanie,nawet jeśli jest to zwierzę rosnace.szczepienie p/wściekliznie(myślę o monowalentnej szczepionce)jest jednym z najbezpieczniejszych szczepionek(wirusy zabite),a do tego jak piszesz szczepienie było wykonane 4 dni temu więc anafilaksjęmozna wykluczyc. być może to co dzieje się się z twoim psem nie ma nic wspólnego ze szczepieniem,skoro lek wet stwierdził po badaniu że psu nic nie jest to pewnie tak jest.jeśli pies nie będzie dalej spozywał płynów/jedzenia przez następne dni znaczyc to oze poważniejsze przyczyny,wuięc wtedy nalezałoby się udać znów do lek wet.pozdrawiam
  16. tak jak napisalam wyzej-najprościej kupić "pozytywne bakterie"i zobaczyć jaki po nich będzie efekt.
  17. oj tam,[B]inka[/B] wyluzuj.ciesz się z reszty wakacji,bo nie kazdy ma tak dobrze jak studencka brać.jak przezyjesz anatomie to bedzie z górki
  18. tak jest to mozliwe,zbadaj stolec na obecnośc pasozytów to raz,moze trzeba tez zmienic karme albo tez trezba podać psu lakcid
  19. [B]diuna[/B] dzięki za odp. [B]grzalka[/B]-spróbuj moze falwitol deo z dr seidla w tabletkach.drogi nie jest.chyba że wolisz cos do nacierania dziaseł.
  20. grunt to stresujaca podróz zakończona miłym dla psa akcentem.jak wspomniałam gdzieś wyżej-jeśli sam stres bez wymiotów i ślinienia się jest przeszkoda to moze warto zainwestowac dodatkowo w psie feromony
  21. świetnie,ile płaciliście za epo?
  22. [B]podstawkapodkufel[/B] zaproponowałabym ci po prostu owczarka niemieckiego-ale jeśli bys sie zdecydował na niego to poczytaj o rasie:jakie ma potzreby np.żywieniowe i jakie choroby go najczęściej trapia.tak na wszelki wypadek,zeby wiedziec z jakimi kosztami w razie co trzeba byłoby sie liczyć....
  23. moga byc same chrupki
  24. może pić i sikać więcej po rapidexonie.po lekach p/zapalnych oslabienie także możliwe(to dyszenie).taka temp jest normalna
  25. [B]momi[/B] chodziło mi o ten dzień,moment kiedy pies wymiotował-aby zaraz nie podawac znów jedzenia.oczywiście nie chodziło mi o glodzenie psa z chorymi nerkami,bo tak jak poprzedniczki napisały-pies musi otrzymywac pokarm(albo taki jak zrobiłaś albo mozna kupic rc convalescence support instant do rozrabiania w wodzie).trzymam kciuki.mam nadzieję że sie ustabilizuje.kroplówki utrzymuj jak tylko sie da,jeśli możesz to poproś lek wet żeby nauczył cię robić podskórne(myślę że taka umiejętność może sie przydać)
×
×
  • Create New...