Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. jeśli chcesz zapewnic psu wit i minerały to podawaj prep. wit mineralny czy w tabletkach czy w proszku.inna sprawa czy chcesz karmic tylko i wyłacznie suchym bo na "stanie przy garach"nie masz np.czasu
  2. kreat.4,3 to nie tragedia.daj leki,kroplówki w celu wymuszenia diurezy diętę i powinna troche spaść(kreatynina)
  3. [B]izabella-k[/B] uważaj na ilość podawanej żurawiny(generalnie polecana dla problemów z pęcherze moczowym a tu się suplementuje przeważnie inaczej)no i na te witaminy dla kobiet ciężarnych(psy potzrebuja niektórych wit mniej innych więcej,ludzie jeszcze inaczej,a niedobór jest równie grozny jak ich nadmiar).oczywiście jeśli kontrolujesz poziom witamin i ogólnie stan krwi(morf i bioch) to ok. [B]lord[/B] odnośnie odrobaczania-badaj qpe raz na pół roku i nie będzie moze potzreby faszerowania psa prochami,co do szczepień prof-jak pisała izabella,najwyżej poproś o inną p/wśiekliznie(byc może wstrząs poszczepienny właśnie tak się manifestował)bo moze akurat na szczepionke tej firmy pies tak zareagował.co do uroforcu-myślę że podawanie niepełnej dawki mija się z celem,więc poszukaj prep.bez potasu lub kontroluj ten potas i podawaj uroforce w pełnej dawce.jak dobrze wiesz potas jest polecany przy chorobach ukł.moczowego przebiegajacymi z wielomoczem i wzmozonym pragnieniem.jeśli pies malo sika i mało pije to suplementacja tym pierwiastkiem nie jset konieczna
  4. chyba masz rację,ale te czy inne prep.do dezynfekcji pomieszczeń moga niszczyc obicia tapicerskie czy podłoge(panele płytki itd)
  5. napisałm wyżej jak mozna się dowiedziec czy pies jest uczulony na jad owadów czy nie.przypuszczalnie jeśli jest uczulony na jad jednego gat to na reszte równiez ,ale nie jest to regułą.
  6. :oops: dziękuję.ciesze się ze moge pomóc
  7. z usunięciem z otoczenia będzie cięzko,ale moim zdaniem wystarczy miec wysoką odpornośc,czyli o nia dbać.cierpliwości,żeby ograniczyć "siewstwo"tego paskudztwa może spróbuj kapac psa w szamponach p/grzybiczch leczniczych dla psów i/lub kotów
  8. palisiak rada ode mnie:1.na spacerach z psem idziesz szybkim krokiem(ale takim zeby pies nadąrzył;) ),wtedy nie zdąrzą pogłaskać "na siłe" 2.nie wazne czy to dorosły czy dziecko-mów stanowcze nie wolno-pomyśl o róznych zarazkach które się znajduja na ludzkich rekach lub dzieciecych rekach,choc wiekszośc z nich nie zagraża(myślę o ludzkich "bakcylach")psu,ale np.wczesniej dana osoba miała kontakt z wydzielinami chorego np.na parwo psa i nie umyła rak.
  9. sterylizacja nie powinna wpływać na gosp.mineralną.moja miesiąc po cieczce była sterylizowana(upłynęło juz 7 lat od tego momentu)i po pewnym czasie,chyba po 2 lartach od sterylizacji miała epizod posterylkowego nietrzymania moczu ale zaradzilismy hormonami i teraz jest od dłuzszego czasu ok
  10. [B]majkowska[/B] nie wiem czy lek wet steroidowy p/zapalny w inj.ci sprzeda "na wynos".[B]ulv[/B] ma psa uczulonego ,pewnie pod kontrola lek wet więc i recepte na steroidowe p/zap.dostaje.większosc zwierzat nie jest uczulonych,ale napisałam "wiekszośc" wiec nie wszystkie,jesli twój pies byłby uczulony na jad owadów wierz mi-w ciagu 15 min u uczulonego(czyli dośc szybko) w miejscu ukąszenia pojawił by się duzy obrzęk oraz pojawiłby się inne ogólne objawy takie jak wystepuja u np.czlowiek.do poczytania tak na szybko: [url]http://ciekawamedycyna.blogspot.com/2012/09/zwierzeta-jadowite-osa-ugryzienie.html[/url]
  11. moje poczatkowo czy głodziłam czy nie to wymioty były,cereni wtedy nie było na rynku,więc stąd podawanie torecanu w celu zabezpieczenia auta przed "zanieczyszczeniami"nic sie nie działo niepokojacego.lokomotiv nie spisał sie u mnie wcale w obu przypadkach,alm aid uważam za naciągactwo,bo nie działa ale to moja osobista opinbia w tym temacie. [B]jarka[/B] kup cerenie i feromony.cerenie u weta a feromony w zoologiku,oczywiście jak pisały przedmóczynie nie podawaj nic do jedzenia. feromony najtaniej znalazłam w sklepach internetowych(mysle o sprayach)
  12. jeśli masz stwierdzony ten gatunek grzyba to uważaj na siebie i inne zwierzeta,bo jest bardzo zarażliwy.wazna jest odpornośc organizmu a zwłaszcza skóry osób/zwierzat przebywajacych w wotoczeniu chorego zwierzaka jak i jego samego.do odkazania może byc np.virkon ale nie wiem jak działa np na obicia tapicerskie czy meble. do leczenia prócz szamponów z subst.grzybobójcxzymi doskonale sprawdza się szczepionka np.biocan m co do diety-oczywiscie kwasy tłuszczowe,prep.wspomagajace bariere lipidową,generalnie suplementy dedykowane "skórze" i jak wspomnniałam poprawiajace odpornośc ogolna zwierzęcia
  13. moim zdaniem znów powinna byc "płukana"kroplówkami,do tego leki wzmagające diureze oraz p/wymiotne.moze poproś także o ipaktine(lub tańszy chitofos)
  14. byłas w końcu u tego lekarza?
  15. podstawa sa badania krwi i moczu,to ze pies ma 15 lat wcale nie znaczy że wyniki bedzie miał beznadziejne
  16. permetryna jest w wielu prep.ttypu spot on i zawsze działa ok na pasożyty zewn
  17. grzalka ,na zapalenie dziąseł "może być"dentisept z chlorheksydyną
  18. leki steroidowe p/zapalne jak mówi sama nazwa są na"zapalenie"i z tego co pisała psiapsiula może miec to problem zpalenia skóry powikłany zap.bakteryjnym skóry(o czym z reszta napisała)która straciła odporność
  19. rady lady p radziłabym wziąśc sobie do serca jeśli kochasz swojego "seniora".jeśli mu cos dolega poważnego prep.wzmacniajace nic mu nie dadzą
  20. musisz skorzystać z pomocy lek wet i medycyny weterynaryjne w celu zdiagnozowania dokładniejszego co psu jest,tzn.gdzie tkwi problem.przez internet raczej bedzie cięzko
  21. pewnie tak,[B]baalus7 [/B]pogadaj z lek wet jeszcze na temat badania moczu,przeciez płacisz za nie.moze jakbys poprosiła(uparła się)to nie miałby wyboru?
  22. [B]ghia[/B] lekarz dobrze mówi,usuwa się z sąsiadujacymi sutkami i dodatkowo z najbliżej położonym węzłem
  23. obejrzałam filmik,moje przypuszczenia:albo tchawica,albo wydłużone podniebienie miękkie-co sie czesto zdarza u ras brachycefalicznych.mozna to podniebienie skracac lub pozostawić tak jak jest i nie doprowadzac do ekscytacji psa oraz unikac bardzo wysokich temp.
  24. regularnie zakraplaj preparatamip/pchłom czyli co 2 m-ce,
  25. [B]mmarti [/B]szukała czegos do sportu(przynajmniej tak zrozumiałam) a jamnik jak i corgi to chyba nie bardzo.chyba że to nie jest az takie wazne(to bieganie przy rowerze). jamniki sa ok.a to jak wychowasz to takie masz.
×
×
  • Create New...