Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. może kiedys miała problemy z zatokami przyodbytowymi,więc lizała okolice przyodbytowa,ciągłe drażnienie ślina spowodowało zmiane zabarwienia futra.raczej może byc cięzko juz zabarwione futro odbarwic(chyba że golenie do zera tych wlosów i czekamy az odrośnie nowe),można spróbowac z szamponami odkażajacymi np.hexoderm ale nie wiem na ile by to pomogło
  2. jeślibys wybierał cao i chciałbys więcej niz jednego psa to staraj sie wybierac odmiennej płci. pamietaj też że to pies który był i jest także uważany za rasę bojowa(w rdzennych rejonach azji używane sa do walk psów)
  3. rozumiem że pies jest koloru ciemnego?
  4. no i gratuluję wyboru.zacznij czytac może na forach(przeciez nie musisz sie logowac aby poczytać)o danych rasach to znów wybór zawęzi sie do np.2
  5. gryf80

    Brit Adult

    nawet korpusy z kuraka śmiało mozna popakowac w worki do zamrazarki"lodówkowej".ja kupuje co tydzień 30 szt,pakuje po 4 i do zamrażarki...
  6. czyli zbliza się duzymi krokami do wieku "senior",moim zdaniem nie powinna juz jeśc wogóle kości gotowanych...
  7. ok.dzięki.ja wybrałam 1 all system 2 w 1-super cleanin and conditioning.wlos błyszczący i gładki(3 psy z rózna sierścią:krótka,gładka i długowłosy z podsszerstkiem)
  8. większość ras należących do molosów sa "zaborcze"o właściciela
  9. [B]marinn[/B] może wybierz,poczytaj coś z tych 2 ras-owczarek szwajcarski lub hovawart?
  10. myślę że tak,ale nie jako główny składnik "białkowy"
  11. a który z ludzkich?
  12. no,akurat u mnie wybór padł na cao,własnie z powodu "zapędu"do stróżowania na 1 msc-u.i tu sie nie zawiodłam.natomiast do"kochania"mamy pita całuśnego i mieszańca sucz.
  13. marinn ja nie potrzebowałam uczyc psa komend jak:daj głos,bo wystaczająco dużo szczeka.zastanów się przedwyborem tej rasy-TE PSY DUŻO POTRAFIĄ SZCZEKAĆ,DYUŻO I DŁUGO.moze ci sie traic cichy osobnik ale równie dobrze taki szczekajacy jak mój.....reszta jak u Kaka. z hovkami nie miałam do czynienia ale gdyby były dostępniejsze pewnie bym sie nad psami tej rasy zastanawiała na przyszłosc....
  14. [B]marinn[/B] zapomniałam dodac mój pies potrafi szczekać dosc długo-szczególnie w nocy-"na wiatr".moi sasiedzi przywykli więc nic mi nie mówią.a ten"szczek"jest dosc donośny,głeboki.
  15. podstawowe komendy zna-sami go "wyszkolilismy"ale mimo że ma w nazwie owczarek nie wykonuje komend jak automat(jak np.o.niemiecki),musi chwile pomyslec czy mu sie to "opłaca".jest dominujacy w stosunku do drugiego psa samca (pitbull na szczęście ulkegły)do suki mixa bullteriera jest ok.z kotami żyje takze ok.owczarek jest wykastrowany(w wieku 1,5 ra roku) i mysle że to pozwoliło nam na "podatnosc"w ułożeniu go jako tako.uwielbia przebywac na dworze,choc do domu takze często zaglada szczególnnie gdy pada lub jest bardzo zimno w nocy.generalnie rasa wytrzymujaca zarówno letnie wysokie temp.jak i zimowe mrozy.ale latem żeby się schłodzic kopie dosc głebokie doły.nie mam ogrodu-ale jesli bys chciał go założyc to wpierw go ogrodż-bo edzie po rabatkach. pies codziennie przebywa w kojcu(ok 6-8 h)z powodu nietolerancji z tym drugim psem. jak pisałam wyżej-w stosunku do domowników ludzkich cudo nie pies
  16. psy maja troche inne ph skóry(nawet ph sie zmienia u rożnych ras psów)-każdy szampon dla psa bedzie lepszy niż ludzki
  17. [quote name='Marinn']Zaraz się okaże , że żaden kolejny, duży pies nie jest dla mnie :) Z żadnym nie miałem problemów, wszystkie w większości szkoliłem sam. Owczarek niemiecki był moim "najlepszym psem", świetny stróż, bardzo posłuszny i przyjazny dla rodziny. Poświęcałem mu bardzo dużo czasu i rezultaty były naprawdę widoczne. Pies żywy, energiczny, chętny do zabawy i nauki komend. Powiem Wam szczerze, że te owczarki belgijskie bardzo mnie kuszą. Co do Sznaucera Olbrzyma, imponuje mi jego postura, wiem, że bardzo przyjemnie się z nimi pracuję, bo znajomy ma jednego, ale one chyba wymagają profesjonalnego strzyżenia? To niestety nie jest pies dla mnie. Marako, byłbym wdzięczny gdybyś nadal wypowiadała się co do pomocy w wyborze ras, mimo, że nie wybrałem Twojego "Faworyta" :) Wierze na słowo osobom, które odradzają. Doberman, Dog Argentyński odpadają. Tak więc aktualnie myślę nad : Hovawartem, Bokserem, Owczarkiem Belgijskim i nadal nad tym Apenzellerem, który jest dla mnie małą zagadką. Przeglądając rasy natknąłem się jeszcze na popularną Border Collie. To chyba też byłoby dla mnie dobre rozwiązanie. Czytałem jeszcze o dużym szwajcarskim psie , kuvaszu , entlebucher. Z tym, że zaznaczam Z TEGO CO WYCZYTAŁEM, d. szwajcarski pies nie jest idealnym psem co do szkolenia. Przyznam , że ogólnie szwajcarskie rasy bardzo mi się podobają:) . PO raz kolejny dzięki za wszelkie sugestie i rady.[/QUOTE] owcz.belgijski czy bokser to srednie -moim zdaniem-stróże.hovek owszem,w sumie duży szwajcar jest ok jako pies do pilnowania i jako rodzinny
  18. moge ci napisac o życiu na co dzien z cao?tylko co by cie interesowało
  19. [quote name='nalka']Witam czy ktoś może podjął się dializy u psiaka? Nala na dzis ma kreateninę 8,5 :( i paskuda nie chce jeść więc lecą wszystkie wyniki. Zasatanawiałam siew nad dializą w Lublinie - ktoś tam może był ze swoim skarbem?[/QUOTE] moge ci tylko powiedziec że kosztuje krocie.próbowaliście z kroplówkami?
  20. [B]marinn[/B] jak chcesz sobie poczytac o psach molosach to zajżyj na forum pupileo.tam "wchodzisz" w " psy " a potem nasze molosy sa rózne rasy psów zaliczanych własnie do molosowatych... p.s.argentyńskiego taże odradzam jak przedmówczyni. ja mam owczarka srodkowoazjatyckiego-co prawda troche trzeba czasu poswiecic w wychowanie,kopie doły w ogrodzie i ma zdanie swoje na wszystko,ale stróz jest z niego pierwsza klasa i kocha domowników-przypuszczam że oddałby za nas życie jakbybyła taka potzreba.
  21. dzięki [B]korenia [/B]chciałam się tylko dowiedziec rasy.
  22. jeśłi mógłby mieszkac w domu to moze cos krótkowłosego np.cane corso?
  23. może wina karmy.ważny jest tez stolec-czy jest częsty w ciagu doby czy jest rzadki....od początku je te karme?czy u hodowcy jadła to samo?
  24. powiedzcie mi kochani co to jest za rasa [url]https://picasaweb.google.com/107122145018143716135/CACIBWrocAw2829092013R?authkey=Gv1sRgCKu38M-jiragugE&noredirect=1#5929567725037728194[/url]
  25. dziekuje wszystkim za fotorelację
×
×
  • Create New...